Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.848.663
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Svaka vam cast ljudi. Preletio sam kroz temu i posebno mi se dopalo kako se vidi napredak kod Branimira, samo tako nastavi!

15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

bravo

fkt lijepo Smijeh

ako mi maknete nespavalice i birc moj lajf više nema sens!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Htio bi samo nesto pitat.

S kojim se sve programima moze ovako crtat artove http://www.gametrailers.com/player/48478.html

Inace ovo je igra Overgrowth al me zanima, ako netko zna s kojim to programom crtaju i koji su jos licni. (I dal ih se moze skinut besplatno)??

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 1:15 (Magger).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
Magger kaže...

Htio bi samo nesto pitat.

S kojim se sve programima moze ovako crtat artove http://www.gametrailers.com/player/48478.html

Inace ovo je igra Overgrowth al me zanima, ako netko zna s kojim to programom crtaju i koji su jos licni. (I dal ih se moze skinut besplatno)??

 

 Ovaj video je koliko ja vidim nacrtan s photoshopom, ali nemoj misliti da ces samo skinuti/kupiti photoshop i odmah napraviti nesto ovako. Da bi napravio nesto slicno, trebat ce ti jakoo puno ucenja...
p.s. photoshop nije besplatan
Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
noob007 kaže...

Program je 3d max 9, render Vray...a počeo sam prćkat po maxu prije cca 6-7 mjeseci Cool

 

 

 

jao svaka cast :D

 

: )
16 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo i mojih, sve je rađeno u Google Skatchup-u...

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/search?viewer=18413030899520938200&scoring=m

(budite blagi sa komentarima)

IRebic
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Može li mi tko reći gdje ima kakvih dobrih tutoriala za blender ne sa njihove web stranice nego neke druge zato jer su ovi stari i bezveze.
Slavko Zebcevic
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Ja isto radim u sketchupu al mi stvari baš i ne ispadaju tako dobro kao tebi :)

Donirajte u projekt: http://milliondollarproject.tk/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Prije sam svašta radio u Sketch up-u, najviše avione.Više ga ne koristim previše jer avione radim u simulaciji X-plane.

Sketch up 1

Sketch up 2

Sketch up 3

Sketch up 4

 

X-plane 1

X-plane 2

 

Zbog X-plane-a planiram koristiti Blender jer u njemu mogu kreirati 3D kokpit i stvoriti detaljnije modele.

 

 

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2009 15:39 (Shamrock).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
De mi recite te tutoriale.
Slavko Zebcevic
15 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli

Probaj na you tube-u naći. Ja pratim tutorijale od danklaue-a. Tutorijali su, inaće, o X-plane-u, no od 15. tutorijala počinje koristiti Blender za stvaranje detaljnijeg aviona i 3D kokpita.

 

Tko visoko leti, štedi gorivo.
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Hoj ljudi!

Baš mi je drago kaj sam pronašo ovu temu Smijeh

Budem stavio svoj rad, neki, brzinski...

 

E da, blenderunderground.com, kad sam radio u Blenderu su mi ovu tuorialne najviše pomogli

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Eo jedan work in progres sto atm radim. Radjeno u ligtwaveu 9.6. Ima hrpa posla jos al sam zadovoljan kako napreduje.

15 godina
protjeran
offline
RE: Vaši 3D modeli
mislav_01 kaže...

Eo jedan work in progres sto atm radim. Radjeno u ligtwaveu 9.6. Ima hrpa posla jos al sam zadovoljan kako napreduje.

Svaka čast. Zašto igrice ne naprave sa tako dobrom grafikom.

Jedno pitanje... Jel program besplatan i jel ima kakav tutorial. Nemam pojma o tome niš al sad su praznici pa bih htio naučiti. Što sve treba znati? Hvala...

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Program nije besplatan vise informacija o licenci i nacinu kupnje mozes ovdje nac: http://www.newtek.com/lightwave/

 

Sto se tice tutoriala postoji ih mali milion, jednostavno guglas. Ja ti ne mogu preporucit nijedan jer to ucim radit na praksi trenutno pa mi jedan covjek to sve objasnjava dok radim.

14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Ovo je moj prvi pravi model u blenderu,znam da nije baš nešto,ali morao sam se pohvaliti.

Upravo sad sam ga završio i eto vidite i komentirajte(al budite blagi jer je ovo moj prvi model).

 

 

Slavko Zebcevic
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 18:05 (Zekida).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Evo mali update kupaonice. Sad se treba malo igrat sa svijetlima, postavkama rendera. Ovo je neki render od 50ak minuta na mom macbooku, moze se to jos bolje, sijene i ove "fleke" pogotovo, al to cu na quadu kad dodjem u ZG. Uglavnom ja zadovoljan. Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mislav_01 kaže...

Evo mali update kupaonice. Sad se treba malo igrat sa svijetlima, postavkama rendera. Ovo je neki render od 50ak minuta na mom macbooku, moze se to jos bolje, sijene i ove "fleke" pogotovo, al to cu na quadu kad dodjem u ZG. Uglavnom ja zadovoljan. Smijeh

ovo mi je predobro... da ja to napravim častil bi frendove :D

Donirajte u projekt: http://milliondollarproject.tk/
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Ovo je moj najnoviji model iz blendera znam da ne izgleda najbolje zato jer neznam lijepiti teksture i ne kužim se u uv mapiranje ,pa ako itko zna kakve tutoriale neka mi kaže.

Slavko Zebcevic
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši 3D modeli

Link (UV Layout) Jako koristan program za izradu UV mapa, lako se nauči. Tutoriali su na toj istoj stranici.

Također uz taj program potrebno je poznavanje Photoshopa, Corel Paint Phop Pro ili neka druga aplikacija slične namjene.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Da, i ja koristim UV Layout i stvarno je jednostavan kad se uđe u šemu. Evo baš planiram dodat teksture na radu koji sam napravio (nije još potpuno gotov, ali se mogu lagano texture stavljat). Također planiram sve to smjestit u neku đungli ili nešto tako, a nisam još baš vičan korištenu Vue-a :D

 

Nemam pojma zašto mi neće postat sliku??

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2010 0:16 (Tinx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Ovo su moji najnoviji modeli iz blendera sada sam skužio kako se teksturira kuća i još neki drugi objekti,u prvom sam modelu isprobavao refleksiju,a u drugom kako se lijepi tekstura na kuću znam da ne izgleda najbolje,ali to je bio tek test i uglavnom moj najbolji model.Naravno da će kasnije kuće i ostali objekti biti sve bolji i bolji.

zekida zekida
kuća kuća
Slavko Zebcevic
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2010 20:34 (Zekida).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Kugle dobro izgledaju, ova textura poda i ne baš, malo je blijeda i svijetla i previše refleksije. Najbolje ti je gledat u RL kako koji materijal izgleda, igrat se postavkama i tezit tome da se ne skuzi da je render, al kugle su dobre.

 

Sto se tice kuce, malo su mi ove daske unutra prevelike i mutne isto.

 

Samo naprijed, vidi se napred od prve slike do ovih. Treba malo uc u štos i onda krene sve samo. Pogotovo kad imaš iskustva u rendanju, lakše primjetiš šta je dobro, a šta ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2010 20:52 (mislav_01).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Daske su možda mutne zato što nisam unutra stavio svijetlo i to nisu moje teksture nego s neta,u svakom slučaju hvala što si komentirao i što si bio iskren.I za ostale bih želio da nešto komentiraju,jer ću tako najbolje naučiti,iz kritika bile one dobre ili loše.
Slavko Zebcevic
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Dakle, bez komentara na model htio bi nešto reći o teksturama...

Bilo bi super kad bi na pod i zid kuće stavio bump, to bi dodalo realizam i možda da smanjiš cigle, nekako su prevelike u odnosu na kuću. Probaj dodat neki okoliš i još svijetla, to bi dosta promijenilo izgled.

 

Na ovom trenutno radim, znam postavit teksture na klasičan način, dakle pomoću UV Layouta i dorade u PS-u ali ovdje bi moro teksture paintat u Mudboxu i tada ih stavit na odel... taj mi je dio još nepoznat pošto nisam koristio Mudbox nikad prije pa ako netko ima kakav dobar tutorial koji pokazuje kako postavit teksturu na objekt pomoću Mudboxa, bio bi zahvalan!

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2010 22:05 (Tinx).
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zna li netko neku dobru stranicu gdje mogu besplatno skinuti teksture za svoje modele.
Slavko Zebcevic
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Da li neko zna gdje mogu skinuti besplatno neki program za 3D modeliranje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Ove teksture su odlične sigurno će poslužiti,ali problem je što ja neznam što sad da radim kuću,sobu htio sam čak i sjekiru ali nisam pa ako imate kakve prijedloge recite mi zato što meni ništa pametno ne pada na pamet, iako sam inače jako maštovit.
Slavko Zebcevic
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice