AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.261
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Zna li se kada će izaći RX5700 XT Nitro od Sapphire-a?

 16.9.

8 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Izasao trixxx 7.0 za pulse i nitro+ 

Moze ga se preuzeti na sapphire webu

Sutra probam trixxx boost

 

Jos jedan noviji review pulse kartice 5700 i 5700xt sa trixx softverom 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 1:43 (Kopsi1304).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Booo, ne pokazuje mi ingame rezolucije odavrane u Trixx Boost tabu...

Vidjet ću malo popodne...

 

Evo nakon igranja Rage 2

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Još malo sam eksperimentirao i ovo je mislim nekakav najbolji omjer performansi/topline/buke koji mogu dobiti.

 

Spustio sam frekvenciju jezgre dodatnih 50MHz i napon dodatnih 50mV tako da je kartica ispod 1V (993mV) što je odlično.

Temperatura kartice je pala za cca. 5 stupnjeva tako da sam još ublažio fan curve na 70C=40% (2250RPM) i time se vratio na staru temperaturu uz osjetno nižu buku. Odvrtio sam Superposition samo da imate nekakav uvid u pad performansi koji je gotovo nepostojan i rezultat je praktički unutar granice greške kod testiranja.

 

Stvarno sam prezadovoljan karticom i iskreno me zanima kakvi će biti rezultati kada se undervoltaju top-end modeli poput Nitroa. Pa na njoj se ventilatori neće ni paliti 

Prije: 1950MHz core, 900MHz mem, 1050mV Prije: 1950MHz core, 900MHz mem, 1050mV
Poslije: 1900MHz core, 900MHz mem, 993mV Poslije: 1900MHz core, 900MHz mem, 993mV
Moj PC  
5 0 hvala 5
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

Još malo sam eksperimentirao i ovo je mislim nekakav najbolji omjer performansi/topline/buke koji mogu dobiti.

 

Spustio sam frekvenciju jezgre dodatnih 50MHz i napon dodatnih 50mV tako da je kartica ispod 1V (993mV) što je odlično.

Temperatura kartice je pala za cca. 5 stupnjeva tako da sam još ublažio fan curve na 70C=40% (2250RPM) i time se vratio na staru temperaturu uz osjetno nižu buku. Odvrtio sam Superposition samo da imate nekakav uvid u pad performansi koji je gotovo nepostojan i rezultat je praktički unutar granice greške kod testiranja.

 

Stvarno sam prezadovoljan karticom i iskreno me zanima kakvi će biti rezultati kada se undervoltaju top-end modeli poput Nitroa. Pa na njoj se ventilatori neće ni paliti 

 I'll follow your footsteps haha ;) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 8:25 (Kopsi1304).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

...(2250RPM) i time se vratio na staru temperaturu uz osjetno nižu buku. 

 2250rpm??? 

ouch 

12 godina
offline
Re: AMD Navi

Zvuči puno, ali nije. Kartica je prilično tiha iako je riječ o dosta okretaja.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
TibzzX kaže...

Zvuči puno, ali nije. Kartica je prilično tiha iako je riječ o dosta okretaja.

 da ne ulazim previše u raspravu, uzeo sam komplet be quiet silent wings 3 ventilatora za lućište i be quiet hladnjak za procesor koji je bar trostruko jači od onoga što treba moj non k procesor, msi gaming karticu undervoltanu i postavljenu na silent postavke, sve da bi dobio što tiše računalo

 

i svi ti poprilično skupe i za tišinu specijalizirane komponente i ventovi već na 1500 okretaja nisu tihi, a kamo li na preko 2000 okretaja

dakle ta tvoja kartica na 2250+ rpm sigurno nije tiha, možda je tiha eventualno tvojim starcima u prizemlju kad zatvoriš sva vrata po kući

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 11:01 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
TibzzX kaže...

Zvuči puno, ali nije. Kartica je prilično tiha iako je riječ o dosta okretaja.

 da ne ulazim previše u raspravu, uzeo sam komplet be quiet silent wings 3 ventilatora za lućište i be quiet hladnjak za procesor koji je bar trostruko jači od onoga što treba moj non k procesor, msi gaming karticu undervoltanu i postavljenu na silent postavke, sve da bi dobio što tiše računalo

 

i svi ti poprilično skupe i za tišinu specijalizirane komponente i ventovi već na 1500 okretaja nisu tihi, a kamo li na preko 2000 okretaja

dakle ta tvoja kartica na 2250+ rpm sigurno nije tiha, možda je tiha eventualno tvojim starcima u prizemlju kad zatvoriš sva vrata po kući

 nemas ti pojma, ako je on rekao da je 2250 okretaja tiho onda je tiho,

 

valjda on zna kad stavi slusalice i igra, jedva cuje grafu 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
TibzzX kaže...

Zvuči puno, ali nije. Kartica je prilično tiha iako je riječ o dosta okretaja.

 da ne ulazim previše u raspravu, uzeo sam komplet be quiet silent wings 3 ventilatora za lućište i be quiet hladnjak za procesor koji je bar trostruko jači od onoga što treba moj non k procesor, msi gaming karticu undervoltanu i postavljenu na silent postavke, sve da bi dobio što tiše računalo

 

i svi ti poprilično skupe i za tišinu specijalizirane komponente i ventovi već na 1500 okretaja nisu tihi, a kamo li na preko 2000 okretaja

dakle ta tvoja kartica na 2250+ rpm sigurno nije tiha, možda je tiha eventualno tvojim starcima u prizemlju kad zatvoriš sva vrata po kući

 Snimim ti pulse na 2300rpm-a sa otvorenim i zatvorenim kućištem kad dođem doma pa ti procijeni koliko je bučna :)

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Ne možete uspoređivati različite vrste i veličine ventilatora. Ima ventilatora na 4000 okretaja koji se uopće ne čuju.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Ne možete uspoređivati različite vrste i veličine ventilatora. Ima ventilatora na 4000 okretaja koji se uopće ne čuju.

pričamo o ventilatorima koji idu u pc komponente ili na kućište i btw., kakvi su to ventilatori da se uopće ne čuju na 4.000 rpm kad ponajbolji ventovi poput be quiet ili noctue se itekako čuju čim pređu 1500 okretaja

 

kako god okreneš, čisto sumnjam da je vent od par dolara po komadu kakvi se stavljaju na grafe tiši od be quiet venta ili jedne noctue, a ako oni nisu tihi na 1500rpm, onda to sigurno nije niti taj vent na 2250rpm

 

ali, buka je vrlo subjektivan pojam s nizom faktora, od toga gdje se nalazi kućište - jel na podu ispod stola ili je pored glave na stolu, do toga jel se igra sa slušalicama i nafrljenim zvukom i slično

4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Imao par vrsta bequiet ventilatora i onaj koji kaze da nisu tihi na 1500 rpma spada pod ekstreme sto se tice tolerancije na buku i samim time je nebitan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 12:03 (DonOscar).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Gaming je uvik bio vruča, glasna, znojna i uzavrela aktivnost.

 

Da objasnim malo ovo s glasnim ventovima, kad se izživciram, tako lipo psujem da nadglasam sve svaki put.

 

Ako se igra sa slušalicama, ne brine me vent buka, ako igram sa zvučnicima, brate pojačam ih da se ositi atmosfera!

 

Ajmo Navi big guns!

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Gaming je uvik bio vruča, glasna, znojna i uzavrela aktivnost.

 

Da objasnim malo ovo s glasnim ventovima, kad se izživciram, tako lipo psujem da nadglasam sve svaki put.

 

Ako se igra sa slušalicama, ne brine me vent buka, ako igram sa zvučnicima, brate pojačam ih da se ositi atmosfera!

 

Ajmo Navi big guns!

 

 Evo normalnog čovjeka konačno, imas pivu od mene s ovim komentarom ako budes dolazio u dbk 

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Kolega takodjer imaš poziv na pivo ako budeš u ZD, da uzvratim na lipoj gesti(dbk =Dubrovnik? ;)).

 

Lipo je sresti prave kolege koji vole dobar HW i gaming, a nema nas puno, virujte mi.

 

Šteta jedino što vrimena za gaming ima manje a igre izlaze ka lude... :(

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Onaj tko nije imao referentnu 780ti - taj ne zna sta je buka

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Kolega takodjer imaš poziv na pivo ako budeš u ZD, da uzvratim na lipoj gesti(dbk =Dubrovnik? ;)).

 

Lipo je sresti prave kolege koji vole dobar HW i gaming, a nema nas puno, virujte mi.

 

Šteta jedino što vrimena za gaming ima manje a igre izlaze ka lude... :(

 Dubrovnik da.. jest, skupa je piva ali nać će se i za to, uvijek mogu prodat grafu kad zagusti haha

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Onaj tko nije imao referentnu 780ti - taj ne zna sta je buka

 jesam kvalificiran s referentnom R9 290?

Welcome my son...
16 godina
offline
AMD Navi

Ako netko ima ultrawide i/ili 75 Hz monitro + Freesync i ima artefakte, nije grafička mrtva nego 5700/5700 XT imaju probleme sa ultrawideom i refresh rateom te AMD radi na tome...

https://community.amd.com/thread/242269

https://community.amd.com/thread/242932

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d19kyr/if_youre_having_trouble_with_your_rx_5700xt_on/

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d0dm1t/rx_5700_75hz_freesync_monitors_bandaid_ymmv/

 

Mislio sam da su novi driveri riješili problem ali opet mi se počelo pojavljivat ovo na videu iz prvog posta.

I to sam u menijima dok za vrijeme igranja nema tih artefakata...

Ja sam ih riješio tako da sam u samom monitoru isključio Freesync i privremeno koristim Enhanced Sync

 

I btw, rezolucije iz TRIXX Boosta mi se ne prikazuje u nijednoj igri; VSR rezolucije da, ali ove custom koje on napravi ne postoje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 14:19 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Jos jedan plus za Navi...

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

doktor1

Kaj ti nije overkill 5700 XT za 2560x1080 75Hz?? Mislim da bi ti Vega56 koja je blizu obicne 5700 jednako dobro sjela.

16 godina
offline
AMD Navi

Uzimat ću veći monitor.

A nije baš blizu; vidiš da se tu 5% uzima kao mind blown, a 56 je dosta ispod 5700

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 14:32 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi

 Da se nadovežem na kolegu za RX 5700XT. Odlično je što si postigao 70C sa 40% = 2250 okr. venta. To znači da se jedna RX 5700, ako se slično undervolta može spustiti sigurno na oko 1800okr. ili možda i niže a da ne ide preko 75C što bi bilo sigurno vrlo zadovoljavajuće po zvučnom profilu, vjerojatno nečujno s obzirom na standardno kućište i nekakav normalan ton. 

 

 Kao što kažu kolege, picajzla je poznati picajzla oko buke pa sad ono, to što njemu treba dead silent komp je jedna stvar.  Ne možeš uspoređivati kruške i jabuke. Ono što ja recimo tražim je to da se grafa ne čuje u mjeri da mi zuji i živcira me dok igram, odnosno da je ne čujem više od lagane buke koju mi proizvodi kućište sa svim djelovima koje imam. Znači da se uklopi u zvučni profil kućišta kao što mi je sada sa ovom Nitro. S obzirom na više stvari koje sam čitao, i sada napokon iskustva malo kolege iz prve ruke, mislim da se to može uredno postići s non XT RX 5700 grafom i referentnim hlađenjem. Imao sam davno bio HD 6850 Toxic koja je bila nabrijana HD 6850 ali s blower hlađenjem, a poslije nje sam imao bio i referentnu HD 6950, sve imaju sličan cooler i vent kao sad Navi. Te grafe su bile sasvim ok što se tiče buke, ne tihe, da se razumijemo ali ne ni glasne. Znači, ako nisi fanatik kao picajzla (što je ok da čovjek hoće full tišinu) nije bilo problema. Ti ventovi se ne mogu uspoređivati s klasičnim po principu brzine okretaja, odnosno da na istim okretajima zvuče isto. Ne ide to tako.

16 godina
offline
AMD Navi

XFX RX 480 GTR je drastično glasnija na nekih 65% brzine ventilatora od Sapphire RX 5700 Pulse

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 14:44 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Ne znace mi puno grafovi s guru3d jer ne vidim clock Vege u njima, tj. clock nijedne grafe.. OC to OC je razlika izmedju 5700 i Vega56 10-15%, nerijetko i manje :) Na zalost rijetko tko testira Vegu56 undevoltanu i OCanu, evo ti 2 primjera da vidis true power of Vega:

 

5700 XT vs Radeon VII vs Vega 64 vs Vega 56 UV&OC | 3900X | 1440P Benchmarks:

Tu nema 5700, ali mislim da Vega 64 = 5700. Na iducem videju je direktna usporedba, obje ref. i OC uz rtx 2060:

 

Strix Arez Vega 56 je 2000kn vani (npr. Cyberport.de), 2100kn uz dostavu (Mailboxde-GLS). Ovo moram malo spamat da se netko nebi zaletio na obicnu 5700. 5700 XT je dosta bolja kupovina, pogotovo vani. Jos kad dodje crni petak..

 

 

15 godina
offline
AMD Navi

Rt on, amd: no thanks

 

I onda stavili rt na 2060 ili 2060s, ma nemoj me ebat, a ne može ni 2070s gurat.Izgleda isti kur sa ili bez.

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 15:42 (dery).
Moj PC  
3 1 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

Ako netko ima ultrawide i/ili 75 Hz monitro + Freesync i ima artefakte, nije grafička mrtva nego 5700/5700 XT imaju probleme sa ultrawideom i refresh rateom te AMD radi na tome...

https://community.amd.com/thread/242269

https://community.amd.com/thread/242932

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d19kyr/if_youre_having_trouble_with_your_rx_5700xt_on/

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d0dm1t/rx_5700_75hz_freesync_monitors_bandaid_ymmv/

 

Mislio sam da su novi driveri riješili problem ali opet mi se počelo pojavljivat ovo na videu iz prvog posta.

I to sam u menijima dok za vrijeme igranja nema tih artefakata...

Ja sam ih riješio tako da sam u samom monitoru isključio Freesync i privremeno koristim Enhanced Sync

 

I btw, rezolucije iz TRIXX Boosta mi se ne prikazuje u nijednoj igri; VSR rezolucije da, ali ove custom koje on napravi ne postoje...

 Tako je već sam bio napisao da trixx ne radi ako nemaš 16:9, nisam znao da ima i grafička problem ultrawide ekranima. Vjerovatno zato ni ne radi ništa drugo osim 16:9 na trixxu

16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 

I onda stavili rt na 2060 ili 2060s, ma nemoj me ebat, a ne može ni 2070s gurat.Izgleda isti kur sa ili bez.

 A dobro u nekim scenama, npr u Metoru osvjetljenje je dosta bolje i sve to izgleda kvalitetnije, ali udar na performanse je ipak prevelik. Možda sljedeća generacija kartica riješi taj problem i sve bude fluidnije.

13 godina
offline
AMD Navi
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
5 0 hvala 6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice