AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 428.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Vega

Zato kaj Gsync naplacuju pun k para je kompliciraniji i bolji nacin? Omegalul.

Malo pogledaj video, rezultati vele da nekad malo pobjedjuje FreeSync, nekad Gsync, zavisno o tome ukljucis li Vsync. U realnosti same shit. Samo sto danas pored tako velikog broja Freesync monitora i 144Hz monitora kojima u OSD menu mozes odabrati na kolko Hz da rade (npr. kod 144Hz Samsunga od 2000kn+ se moze odabrati da radi na 60, 100, 120, 144 pa fino namjestis grafu da radi na tolko niti ti treba FreeSync ili Gsync) ne vidim tko bi normalan dao +1000-2000kn za Gsync kolko obicno kosta, kada za tolko dobis rang-dva bolju grafu. 

Ono radi cega imaju dojam da Gsync bolje radi je sto takvi monitori cesto imaju feature kojem se trenutno nemrem sjetit imena, al znam da pocinje na B i da ga je Tonči ili neko od forumasa spomenuo 3 hiljade puta, al prekasno je da se sjetim..

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 3:38 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Mislim da je to ULMB, spominjali su ga Tonči i EYWA.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Vega

E tak je, nije da pocinje, nego zavrsava na B, haha. Sad vidim da ima razlicite nazive, mozda je implementirano u Game modeovima nekih monitora pa ni ne znas da si ga aktivirao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 11:23 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Fan boy sam AMD-a toliko da sam ceko da padne cijena vege 64 i onda sam prodao svoju  strix gtx 1080 za nitro+ vegu 64...

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
The_Fichek kaže...

E tak je, nije da pocinje, nego zavrsava na B, haha. Sad vidim da ima razlicite nazive, mozda je implementirano u Game modeovima nekih monitora pa ni ne znas da si ga aktivirao.

Nope, ULMB ne moze biti ukljucen paralelno sa gsyncom....

HCgamingCRO kaže...

Fan boy sam AMD-a toliko da sam ceko da padne cijena vege 64 i onda sam prodao svoju  strix gtx 1080 za nitro+ vegu 64...

To bi jos i shvatio da je pred nama zima 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
The_Fichek kaže...

E tak je, nije da pocinje, nego zavrsava na B, haha. Sad vidim da ima razlicite nazive, mozda je implementirano u Game modeovima nekih monitora pa ni ne znas da si ga aktivirao.

Nope, ULMB ne moze biti ukljucen paralelno sa gsyncom....

HCgamingCRO kaže...

Fan boy sam AMD-a toliko da sam ceko da padne cijena vege 64 i onda sam prodao svoju  strix gtx 1080 za nitro+ vegu 64...

To bi jos i shvatio da je pred nama zima 

 XD vjeruj mi nemas pojma koliko me je grizlo sto sam imao gtx sa amd procesorom imao sam osjecaj da nesto tu nevalja XD

definitivno rijetko tko bi to napravio..

samo nekuzim AMD uspjeli su gotovo prvi puta napraviti procesore sa ryzenom koji su i hladnjiji i manje struje trose a graficke su im nastavili onak trositi po 500w skoro pa frizider XD

15 godina
offline
AMD Vega

Ware to ti napravio klona? Aj nek je sa srećom.

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Vega

War nije tolko XD kucao...

5 godina
protjeran
offline
AMD Vega

ali neznam tko ima vegu jedno duze vrijeme mozda je primjetio da je dobila boost odkako je izasla,pogotovo one custom design sto su izlazile tipa nitro+,strix,red devil...bilo je tu dosta svasta nesta oko drivera na pocetku (pogotovo da nepricam o Temp i glasnoci samih blower kartica koje su bile na pocetku samo od AMD-),za razliku od sada.. 

ja sam prije jedno 4-5 mj promijenio svoju kako sam velio gtx 1080 za vegu 64 i nisam nikako primjetio nikakav pad u performancama ama bas nikakav.

pa eto pitam onaj tko je ima i duze vrijeme mozda mu se isplatila ako ju nije mijenjao. 

jel iskreno ljudi kazu da jede stuju za razliku od 1080. i je tako ali i iskreno, na papiru je vega 64 daleko opremljenija nego nvidin suparnik. U svim segmentima je onda logicno da treba vise snage,samo nikako mi nije isla logika u glavu kad sam prije izlaska vege vidjao njene specifikacije po netu i vidim da je osim samog gpu core clocka jaca od 1080 nije mogla razbiti te zelene  

ista prica i sa radeonII danas,cisti refresh vegine arhikteture nabacano vise istog HBM-a i opet nemoze ispred 2080. 

 

ali eto cisto zanimljivo danas vega 64 je skroz sa 1080, cak u preko 50% igrama i za koji fps bolja

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 18:29 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Vega

Vega 64 na Vulkan-u u World War Z razbija i RTX 2080.

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
6 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
mirzet1976 kaže...

Vega 64 na Vulkan-u u World War Z razbija i RTX 2080.

 

 pa onaj dx12 nije za nista gotovo ga ni nema u igrama kao ni vulkana,ali za razliku od dx12 vulkan je pokazao sa Doom-om koliko igre mogu zapravo biti fluidne. takodjer vulkan puno bolje uspjeva rasporediti teret rendanja na sve jezgre ravnopravnije nego dx..

vega 64 je beast na papiru i iskreno cu ti reci imam jednu i odkada sam je kupio iz mj u mj mi se dizao frame rate u igrama tako da me ni necudi ovaj rezultat wwz-a i vulkana

11 godina
offline
Re: AMD Vega
HCgamingCRO kaže...
mirzet1976 kaže...

Vega 64 na Vulkan-u u World War Z razbija i RTX 2080.

 

 pa onaj dx12 nije za nista gotovo ga ni nema u igrama kao ni vulkana,ali za razliku od dx12 vulkan je pokazao sa Doom-om koliko igre mogu zapravo biti fluidne. takodjer vulkan puno bolje uspjeva rasporediti teret rendanja na sve jezgre ravnopravnije nego dx..

vega 64 je beast na papiru i iskreno cu ti reci imam jednu i odkada sam je kupio iz mj u mj mi se dizao frame rate u igrama tako da me ni necudi ovaj rezultat wwz-a i vulkana

 Ma razmišljam i ja da uzmem Vegu 56 ref. i da nabacim vodeni blok, a da ova R9 290 ide u mirovinu zasluženu, hem je benchala em majnala nemereš joj ništa još uvjek fercera.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
mirzet1976 kaže...
HCgamingCRO kaže...
mirzet1976 kaže...

Vega 64 na Vulkan-u u World War Z razbija i RTX 2080.

 

 pa onaj dx12 nije za nista gotovo ga ni nema u igrama kao ni vulkana,ali za razliku od dx12 vulkan je pokazao sa Doom-om koliko igre mogu zapravo biti fluidne. takodjer vulkan puno bolje uspjeva rasporediti teret rendanja na sve jezgre ravnopravnije nego dx..

vega 64 je beast na papiru i iskreno cu ti reci imam jednu i odkada sam je kupio iz mj u mj mi se dizao frame rate u igrama tako da me ni necudi ovaj rezultat wwz-a i vulkana

 Ma razmišljam i ja da uzmem Vegu 56 ref. i da nabacim vodeni blok, a da ova R9 290 ide u mirovinu zasluženu, hem je benchala em majnala nemereš joj ništa još uvjek fercera.

 vega 56 i 64 ce dostici iste clockove sa vodenim blokom samo sto vega 64 ima 8 vise ropsa al to je u igrama na kraju 2% do 5 fpsa

samo sto ces moci odlicno undervoltati grafu sa stabilnim clockom preko 1550,nes imati preko 300w na grafi, a Hbm ionako samo samsungov sto govori za sebe

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 23:53 (HCgamingCRO).
7 godina
offline
Re: AMD Vega
vodeni blok i undervolt?
sta ce mu onda voda ako ce undervoltat.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
dabar_solta_V2 kaže...
vodeni blok i undervolt?
sta ce mu onda voda ako ce undervoltat.

 ??

pa samo zato sto ce imati nize temp i moci ce kloknuti malo vise nego na zraku sa undervoltom..jedina vega na zrak koja se isplati uzeti je sapphire niktro+ jel i sa undervoltom vega je vruc cip

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 11:16 (HCgamingCRO).
7 godina
offline
Re: AMD Vega
vodeno stavljaš da možeš disipirat više snage, mjereno u vatima. ako stavljaš vodeno i downvoltaš to je autogol.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
dabar_solta_V2 kaže...
vodeno stavljaš da možeš disipirat više snage, mjereno u vatima. ako stavljaš vodeno i downvoltaš to je autogol.

 da naravno,ali stom kombinacijom ces trositi manje struje i opet ce ti cip biti malo hladniji nego da lupis LQ i neundervoltas je...nevidim zasto bi bio autogol dobio bi hladan cip sa relativno oke potrosnjom.. svi ju undervoltaju imali LQ ili zrak jer je jednostavno efikasnije...

12 godina
offline
AMD Vega

Scythe Ashura na Asus Strix RX Vega 64.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Vega
to se cjeni, kakve su temperature?
12 godina
offline
AMD Vega

Unigine valley (oko 190 W TDP-a, ukupna potrošnja grafičke oko 240 W) - maks 39 C

Furmark (oko 390 W TDP-a, ukupna potrošnja grafičke oko 480 W) - maks 60 C

 

 

Unigine+valley Unigine+valley
Furmark Furmark
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 18:50 (carmack).
Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
carmack kaže...

Unigine valley (oko 190 W TDP-a, ukupna potrošnja grafičke oko 240 W) - maks 39 C

Furmark (oko 390 W TDP-a, ukupna potrošnja grafičke oko 480 W) - maks 60 C

 

 

 the donut of death hahah sta radi grafama..bkte 500w nes ju undervoltati? a ionako nes imati situaciju kao furmark

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 22:57 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
AMD Vega

Furmark služi samo da grafička da što je mogući veći TDP da vidim kako hladnjak reagira. Povukla bi i više od toga da nema power limita. U unigine valley testu sam joj smanjio napon (0.95 V) i tako je držim 24/7. Rekord je bio 620 W sa asus gtx 580 matrix platinum (1.53 V furmark). 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
carmack kaže...

Furmark služi samo da grafička da što je mogući veći TDP da vidim kako hladnjak reagira. Povukla bi i više od toga da nema power limita. U unigine valley testu sam joj smanjio napon (0.95 V) i tako je držim 24/7. Rekord je bio 620 W sa asus gtx 580 matrix platinum (1.53 V furmark). 

 

Znaš da imaš metodu kako maknuti power limit sa vege? Proguglaj vega powerplay tables. Baš me zanima koliko bi išlo s time 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
carmack kaže...

Furmark služi samo da grafička da što je mogući veći TDP da vidim kako hladnjak reagira. Povukla bi i više od toga da nema power limita. U unigine valley testu sam joj smanjio napon (0.95 V) i tako je držim 24/7. Rekord je bio 620 W sa asus gtx 580 matrix platinum (1.53 V furmark). 

S napanjem iz potpisa? To iz uticnice ili?

 

Meni je rekord ~800W iz uticnice sa 5820K i 390-kom. Da sad imam 390-ku islo bi dobro preko kilowatta..

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 10:42 (ansha).
13 godina
offline
Re: AMD Vega
Razmisljam zamijeniti aorus 1080 za vegu 64. Strix ili devil.. Hoce li biti kakvog boosta u igrama?
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
galinjo24 kaže...
Razmisljam zamijeniti aorus 1080 za vegu 64. Strix ili devil.. Hoce li biti kakvog boosta u igrama?

Daj ne zajebavaj...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
galinjo24 kaže...
Razmisljam zamijeniti aorus 1080 za vegu 64. Strix ili devil.. Hoce li biti kakvog boosta u igrama?

 U par određenih igara da, a u par gubitak, u većini tu negdje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...
galinjo24 kaže...
Razmisljam zamijeniti aorus 1080 za vegu 64. Strix ili devil.. Hoce li biti kakvog boosta u igrama?

 U par određenih igara da, a u par gubitak, u većini tu negdje.

Drugim rijecima, potpuno nepotrebna zajebancija. Ajde da zaradi na toj zamjeni par stotina kuna, onda ok...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
Jakovp kaže...
galinjo24 kaže...
Razmisljam zamijeniti aorus 1080 za vegu 64. Strix ili devil.. Hoce li biti kakvog boosta u igrama?

 U par određenih igara da, a u par gubitak, u većini tu negdje.

Drugim rijecima, potpuno nepotrebna zajebancija. Ajde da zaradi na toj zamjeni par stotina kuna, onda ok...

 Tako je. Osim ako još ne koristi neki stručni program gdje je vega jača.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice