Dilema - AGP grafičke... zaključana tema

poruka: 22
|
čitano: 5.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dilema - AGP grafičke kartice

Kupujem AGP grafičku karticu.

 

 

 

Izbor sam suzio na ove dvije grafičke kartice:

 

 

POINT OF VIEW 7600 GT AGP 560MHz 256MB DDR2, DVI, TV

 

http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=05180303

 

i

 

Sapphire Radeon HD 2600XT AGP, 256MB DDR3, TVout, DVI

 

http://www.vemil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_Simbol=grafkart&c=C20107

 

 

 

Moj komp:

 

Intel E2180 Dual core, 2.0GHz, 1MB

Gigabyte 8I865GME-775-RH

2X 512 Mb DDR PC3200 (400MHz) Dual Channel

ATI Radeon 9000 Pro, 64Mb DDR

Seagate, 250 GB, 16MB, ATA100, 7200

400W Power Supply

Windows XP Professional SP3

 

 

Molim vas za savijet kod kupovine! Koju izabrati i zašto. Ako imate koju drugu preporuku, dobro dođe. Al do 750 kn. :-)

 

Čitao sam da Atijeve kartice imaju problema s Direct3D i AGP... Isto tako kolika je važnost između GDDR2 i GDDR3?

Komp koristim za gledanje filmova, internet, ali volio bih moći zaigrati Fallout 3 kad izađe.

 

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice

Do prije nekog vremena AGP je bio sasvim uobičajena platforma. Ne znam zašto bi ATi imao problema.

Memorija ti je apsolutno nebitna. Bitna je kvaliteta tj. performanse kartice u globalu.

Fallout 3 nećeš zaigrati na današnjoj AGP kartici. Zašto uopće želiš AGP? - Za fallout ti ionako neće biti dovoljan procesor koji imaš na toj ploči niti taj RAM, pa ćeš morati mijenjati sve, pa tako i grafičku karticu.

 

Savjet je da sada ne kupuješ ništa jer je investicija u grafiku na tom računalu bacanje novca, pogotovo ako čekaš Fallout 3.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
Možeš uzeti-ne moraš,ali ako želiš:
Powercolor Radeon HD 2600Pro AGP, 512MB, TVout, DVI (624,70 kn-Vemil)
Ima DVI,TV out,Memorija 512 MB DDR2 (1000 MHz), 128-bitna ,hlađenje aktivno,Radni taktovi 2 x 400 MHz(na njihovim stranicama ne piše,jesu li ti taktovi za jezgru ili za memoriju-predpostavljam da za oboje jezgra=400 Mhz i memorija=400 Mhz.
Odluči...solidna grafička kartica-ne moraš je nužno kupit,ali ako ti je zapelo za oko...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
Djelomično se slažem sa naxeem-om.
Činjenica je da te komponente nisu više komponente sa kojima možeš igrat Fallout 3 bez trzanja.
Imaš gotove konfe u nekom shopu-povoljno i sa kojima ćeš sigurno moći igrat Djelomično se slažem sa naxeem-om.
Činjenica je da te komponente nisu više komponente sa kojima možeš igrat Fallout 3 bez problema.
--
Dolaze neke nove igre,pa bi bilo bolje da naručiš novi komp...
--
Pozdrav
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
naxeem kaže...

Do prije nekog vremena AGP je bio sasvim uobičajena platforma. Ne znam zašto bi ATi imao problema.

Memorija ti je apsolutno nebitna. Bitna je kvaliteta tj. performanse kartice u globalu.

Fallout 3 nećeš zaigrati na današnjoj AGP kartici. Zašto uopće želiš AGP? - Za fallout ti ionako neće biti dovoljan procesor koji imaš na toj ploči niti taj RAM, pa ćeš morati mijenjati sve, pa tako i grafičku karticu.

 

Savjet je da sada ne kupuješ ništa jer je investicija u grafiku na tom računalu bacanje novca, pogotovo ako čekaš Fallout 3.


  Memojia je itekako bitna kako mozeš reci takvu glupost da memorija nije bitna FFS.
  Razlike  izmedu  DDR2  i  DDR3  je  u  samoj  brzini  memorije  tj  sabirnice.  Dakle  dvije  kartice  jedna  se  zove  A  druga  B  obje  su  256-bitne  ali  A  ima  DDR2  dok  B  ima  DDR3  i  samim  time  je  osjetno  brza  i  bolja  kratica  od  A  kartice.
  Donekle  se  slazem  da  ce  ti  ta  konfa  najvjerojatnije  biti  nazalost  preslaba  i  teško  da  ceš    uspijeti  se  normalno  igrati  na  nekim  normlanim  postavkama  sa  zadovoljavajcim  brojem  frejmova.
  Pametnije  bi  bilo  mozda  malo  sacekati  stavit  te  novce  na  stranu  pa  za  dva/tri  mjeseca  kupiti  u  potpunosti  novu  konfu  Namigiva    Ako ce se financijski moci.

May The Force be With You DuDe!
16 godina
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
naxeem kaže...

Za fallout ti ionako neće biti dovoljan procesor koji imaš na toj ploči niti taj RAM

 

 

 

Savjet je da sada ne kupuješ ništa jer je investicija u grafiku na tom računalu bacanje novca, pogotovo ako čekaš Fallout 3.


 Ma gluposti pišeš... na čemu temeljiš taj svoj empirijski zaključak  ?

Invensticija u grafu nije bacanje novaca jer za 200-300kn razlike u cijeni AGP - PCI-E,  NE MOŽE kupit ploču iole kvalitetniju da mu pogoni taj proc koji je sasvim dobar.

Kupit još memorije ( polovne ) da se ima 2GB
Kupit HD 3850 na Agp-u
Proc je ok !

 

S takvom konfiguracijom će bez problema tjerati Fallout 3.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
Je li te odgovor zadovoljio?

Pozdrav,
PCMaster
16 godina
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
Ne očekujem vrhunske performanse iz svojeg kompa to mi je jasno. Al kupovat novi komp, ne mogu.

Probat ću naći još nešto rabljene DDR memorije i kupit neku rabljenu grafičku HD ili GF serije 7.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
Kako hoćeš,ali ipak mislim da bi bilo bolje uzet nešto što sam ti preporučio,ali ok:)
16 godina
protjeran
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
MariusEight kaže...

Kupujem AGP grafičku karticu.

Molim vas za savijet kod kupovine! Koju izabrati i zašto.

 
Bilo koja  ATI  kartuša  sa  novijim  chipsetom  i  AGP  sučeljem  je  prilična  kocka.  Nekima  to  sve  fino  radi,  dok  drugi  (mnogi)  imaju  glavobolje,  poput  mene  :). Nedavno sam upoznao tipa kojem ATI 1950 Pro na intelovom chipsetu, kakav imas ti, radi bez ikakvih problema uz uporabu najnovijih drivera. Inace 1950 bi trenutno  bio  BestBuy izbor ili mozda jos bolje 3850 koja samo što se nije ukazala u AGP verziji. Sa druge strane AGP problemi  zaista postoje, a nitko ti ne moze garantirati hoces li ih ti iskusiti ili ne dok ne probaš.
Kupi  NV  da  izbjegneš  moguce  glavobolje.
Najbolji  izbor  ti  je  nesto  oko  7800/7900  serije,  to  ce  biti  relativno  dobro  iskoristeno  od  strane  tvoga  racunala.  7600GT  je  isto  dobar  izbor,  ali  nesto  slabij.
Nije  ti  na  odmet  puknuti  i  jos  bar  512MB  DDRa  ako  imas  slot  slobodan.  Na  Dual  Channel  ne  moras  paziti,  nije  da  ces  puno  izgubiti  ako  ga  nema.
  BTW ako ti ploca podrzava overklokiranje ne bi bilo zgorega "izvaditi mast" tom tvom procesoru, prica se da se dade dobro "kloknuti". Vjeruj to bi to u igrama prilično pomoglo.
 
16 godina
neaktivan
offline
Dilema - AGP grafičke...

  Ma dajte molim vas imam SEMPRON 1.75 Ghz-a Thouroghbread,  1 Giga rama DDR i 7600GT i mogu igrat sve osim najnovijeg tj. nisam uspio pokrenut Crysis, COD4, a STALKER malo šteka, ovih dana ću probat igrat Witchera.

 

A ovaj lik ima Core2Duo.

 

Za lika - sve ćeš moć igrat, ako nešto zašteka samo malo OC-aj procesor i Frame-a ko u priči.

 

P.s.

 

Samo nemoj zaboravit isključit AA i AF.Namigiva


Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke...

Na kartici u rangu 2600XT garantiram da će Fallout 3 igrati u 800x600 na low ili medium detaljima.

Fallout 3 je preseljen u full 3D first person -

 

http://www.bit-tech.net/news_images/2007/07/fallout_3_screens_show_some_gore/b3.jpg

http://www.game-reviews.ca/ktml2/images/uploads/fallout3-1.jpg

 

Kupnja hardvera sada, mjesecima prije izlaska igre je suludo.

 

Neka pričeka i kupi kada izađe igra jer će tada moći kupiti puno više nego sada za isti novac.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
Dilema - AGP grafičke...

Hvala vam na savjetima! :)

 

Odlučio sam ipak prodati memoriju i matičnu, pa ću kupit neku s DDR2 memorijom i PCI-E 16x za grafičke.

 

DDR ram i AGP grafičke su besramno skuplje i neisplative u odnosu na DDR2 ram i PCIE16x i to od 30 - 50%. Probat ću skupit neke pare pa kupit solidnu matičnu, 2*1 Gb DDR2 memorije i neku karticu. Sviđaju mi se HD 3870 serije. A procesor ću malo kloknut. :D

 

Mislim da je to najpametnije ulaganje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke...
Slažem se,to je i u neku ruku najbolje rješenje:)
Kupi neku kvalitetnu MBO.
16 godina
offline
Dilema - AGP grafičke...

Može lock.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke...
Nema locka...
--
MariusEight kontakt moderator for lock
16 godina
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice

Fallout 3 ekipa radi na modificiranom engine-u od Obliviona, tako da ako ti radi Oblivion, ne bi trebao imati problema niti sa Fallout-om 3 (sa smanjenim detaljima, naravno..).


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
Care i meni je negdje racunar u raitingu sa tobom i vjeruj mi ne ispalti se nista dogradivatiiiii !!!! BTW nista nemoj prodavatii jer ustvari ako hoces prodati mb i grafu ustvari napravices glupost..jer kako vidim imas ramove ddr i ata diskove i onda sa novom maticnom valja i to mijenjat tj. valja mijenjati citav comp...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
Pa kupi DDR RAM!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
PCMaster kaže...
Pa kupi DDR RAM!
Joj i tebe pa ako kupi ddr2 mora uzeti i sata disk i de mi sad reci sta mu ostane od compa... samo cpu koji nije nesto (a ni socket sigurno nece odgovarati na novoj mb) sto znaci i njega treba mijenjati a to jeste valja cijeli comp mijenjatii...mislim stvarno si.....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice

Covjek pita za graficku vi mu vec cijeli komp nabrojili:)

Uvjek su mi interesantne te teme.. jel se oni koji odgovaraju nemogu ograniciti na to da odgovore koja bi mu, u ovom slucaju, graficka bila najbolja! Koliko poprilici rezoluciju moze ocekivati kod igara koje su danas aktualne i recimo koliki fps! nedavno sam procitao u jednom od BUG-ova da se bez kartice iznad 700 kuna nemogu igrati nikakve novije igre... e pa ja sa ovom grafickom koju imam, a platio sam je prije nekih mjesec dana 515 kn, igram sve u rez 1440x900! Vrlo zadovoljan sa brzinom i slikom, a sto sam vec naveo u jednoj temi, mozda ne vidim svako zrnce prasine, ali se ja ljudi naigram bez trzanja! Cak i Crysis na medium postavkama! 

Ono sto bi ti ja rekao, hd2600xt, dobar izbor, malo overclockaj procesor, dodaj memorije ako imas mjesta, i ti se igras! Fallout3, kad izadje... probas, nisi zadovoljan sa brzinom ( a ko zna hoces li uopce biti zadovoljan i sa igrom, da velim moje razocaranje sa more nastavaka... dungeon siege2, warcraft3... war2 sam citao recenziju u bugu.. nasmijao se, ma ne reko... a malo mi falilo da ne zavrsim tako... ujutro u 7 na posao, a u pol 7 zavrsim igrati... ode noc) onda pocnes misliti o mijenjanju komponeti! Sve staro prodas, jer ces uvjek naci kupca, i slozis si drugu konfu! Procitas recenziju igre, vidis zahtjeve, i prema tome se onda ravnas!

Eto toliko! :)

 

MB ASRock alivenf7g-hdredy,
Athalon64 4200+x2 na 2850mh,
2gb pc667mh crucial,
power color ati
hd2600pro 256 mb ddr3,
HD 160gb sata2
Philips 190wv
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 8:55 (Japac).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dilema - AGP grafičke kartice
pošto marius misli da je tema završena i njegov problem riješen.......LOCK
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice