Grafičke kartice

poruka: 12
|
čitano: 2.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Grafičke kartice

Evo brišem post.

--

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2008 20:07 (PCMaster).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grafičke kartice

Pa ... bravo za trud, grebeš se ti za sticky? E, pa mislin da neće ić. Masu informacija nabacano, bitne stvari nisu obrađene ( GPU, PCB, ... i ostalo šta si ti svea na 4 natuknice ), kako zapravo funkcioniraju grafe, ... nemoj se ljutit, loše.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke kartice
Evo baš idem obrađivat GPU:)
16 godina
neaktivan
offline
Grafičke kartice

Također bravo za trud no imaš par rupa u tekstu

 

- osim D-SUB, DVI i sVideo postoje kartice i sa HDMI izlazom, da ne spominjem VIVO ili ATi-eve AiW kartice

- grafička kartica testira se najbolje igrama a ne 3DMarkom

- vodeno hlađenje ne spada pod aktivno hlađenje već je to zaseban tip hlađenj koji također može biti aktivan ili pasivan a pojam aktivan/pasivan se odnosi samo na prirodu strujanja zraka tj proizvodi li ga cooler sam ili koristi postojeće strujanje zraka

- kartice još uvijek nemaju napajanja nego samo dodatne naponske konektore (velika razlika Namigiva)

- GF8800 nije najjača nVidia -> 9800GX2 jest pa isto tako niti 3870x2 nije najbrža u globalu

- 3-way SLI tvoren od 8800Ultra kartica nije nikako najbolje riješenje... a sumnjam da je i najbrže Smijeh

- 3-way SLI nije najviši stupanj SLI-a već je to Quad SLI

- proizvođaći nisu samo nVidia i ATi (AMD), postoji još Matrox, 3DLabs

- uz CF kod ATi-a postoji i CFX

- 8800GT ne spada pod high-end

- u Crysisu nije ništa dobro napravljeno pa zato baca najbolje PiCeke na koljena (optimizacija čini čuda)

 

ups... ipak ima toga malo više Sramim se

 

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 21:19 (Wolverine_pce).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Grafičke kartice
PCMaster kaže...

 

Grafička kartica se najbolje testira sa 3DMark(06).

 

 
Nisam procitao citavu poruku, ali na samom pocetku sam naletio na ovo - cesta i pozamasna greska/zabluda :/

 

Work is for people who suck at video games.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 21:09 (Davor).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke kartice
OK,pola toga sam izbrisao iz posta,pa budem dodao(znam da mi je nešto falilo),sad si me sjetio.
Hvala :-)
16 godina
neaktivan
offline
Grafičke kartice

Sorry, nisan moga ranije. Po meni bi tvoja zamisao mogla biti obrađena u recimo 3 teme, npr.:

 

Grafičke kartice - što su i kako rade? - detaljan opis od čega se sastoji, koji su zadaci GPU-a,...

 

Grafičke kartice - hlađenja - opisi vrsta hlađenja, osvrti na popularne coolere ( preuzete negdi sa neta, nemoguće je da pojedinac to sve testira )

 

Grafičke kartice - aktualnosti - koje su grafe danas aktualne, performanse, SLI/crossfire, ...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Grafičke kartice
Po mom misljenju ovakav thread nema smisla jer nema sanse da pobrojis sve kaj se danas zna o vga karticama. I npr pisati koja je danas najbolja je bezveze kad ce sutra izac vec neka nova jaca.
BTW GX2 jos nije ni izasla sluzbeno.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke kartice
Pa djelomično se slažem sa elvis again:)
Naravno da grafičke kartice kao i ostale komponente,periferni uređaji dolaze uvijek novi:)
Ali probao sam barem malo "dočarati"kako to ugrubo izgleda.
Sve OK
16 godina
offline
Grafičke kartice

Već tvoj avatar sugerira određenu razinu objektivnosti i nepristranosti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Grafičke kartice
Ej segragator,avatar nema veze sa postom:( !
Koji avatar za koristim to nije važno,nego je važan post.Probao sam napisati nešto konstruktivno,potrudio sam se,i mislim da nije baš fer od tebe da sada zbog avatara prosuđuješ o objektivnosti!
--
OK?
A sada se vratimo na post,jer smo se udaljili od teme.
16 godina
neaktivan
offline
Grafičke kartice

Ima još proizvođača, npr intel koji bi tebao biti jedan od najveći, njegova će vas rješenja jako usrećiti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice