Molim preporuku graficke kartice

poruka: 6
|
čitano: 1.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Molim preporuku graficke kartice

Pozdrav ljudi :)

 

Evo nakon ubijanja godinu dana na raznim poslovima skupio sam neku lovu pa bih htio kupiti novu graficku dok jos mogu dobiti neku lovu za sadasnju koju imam. Za to, naravno trebam vasu pomoc jer se nikako ne mogu odluciti sto kupiti tocno :) Trenutno imam point of view 8800gts 320mb, exo edition. Skupio sam cca 2500kn pa bi onda toliko i dao za novu graficku. Zapela mi je za oko naravno Ati Radeon HD3870x2 iako do sada nikad nisam imao ATI ali valjda me to nece toliko ubiti u pojam :)

 

Evo napisem vam konfu u slucaju da se ne vidi u sigu:

 

E6750 @ 3.8ghz

Gigabyte p35-ds4 rev 2.0, bios f11

2gb corsair dominator 5-5-5-15

2x 300gb hitachi hdd

point of view 8800gts 320mb exo editon

620w corsair PSU

19" xerox lcd monitor (1280*1024)

 

Svjestan sam da mi je monitor u banani i da moram kupiti neki sa vecom rezom kako bi ta nova graficka napravila nekakvu bitnu razliku u usporedbi sa ovom sadasnjom...ali trenutno nemam toliko novaca pa kad skupim kupujem i novi monitor. Dakle....sto je vasa preporuka? Da kupim 3870x2 ili mozda cekam neku sljedecu seriju ati ili nvidija grafa? Ako kupujem 3870x2, koju mi preporucujete? Vidio sam da je najjeftinija u linksu connect3d za 2667kn, a po onome sto citam na netu....sve su iste samo je druga naljepnica....osim sto recimo asus u bundleu daje igru ali je zato i papreno skup. Eto raspisao sam se ko neki manijak :)

 

Pisite da se konacno odlucim za nesto pametno....jer sam vec lud od surfanja po netu, citanja reviewa, slusanja frenda koji mi kaze da prodam ovu i kupim 8600gts i tako to :)

 

 

Unaprijed se zahvaljujem na svim odgovorima/savjetima.

 

hvala.

 

 


E6750@ 3.8ghz, 2gb corsair dominator, pow 8800gts 320mb exo edition, 620w corsair psu
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molim preporuku graficke kartice

IMHO, ništa ne trebaš mjenjati, ta grafa koju imaš je vrhunski proizvod za tu rezoluciju, malo ju clockni si željan dodatnog boosta. :)

 

Ali ukoliko imaš para, HD3870x2 je trenutno najbolja grafička kartica, i s njom ne možeš pogriješiti. Druga je stvar što ceš popushiti brdo para za koji mjesec kada dođe 4870x2 ili sl....ali to je cijena kupovine high end proizvoda.


P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molim preporuku graficke kartice

Ja bih ti isto preporucio da nista ne mijenjas, kao sto je gilbert rekao stvarno 8800gts je isto odlican proizvod, a kupovina nove high end graficke sad bi ti zapravo bila promasaj ajmorec, mrtvi kapital. Sve i da kupis sad 3870x2, efektivno ces ju pocet koristit tek kada ti dode novi monitor. Tada ce biti za tu cijenu i boljih grafickih na trzistu, pa ce ti onda biti zao sto si sada ista kupovao.

Pusti prijatelja neka prica. Radije ti ovu svoticu ostavi sa strane i povecavaj ju, tako da mozes kupit paralelno monitor i graficku. Eto tako bi ja napravio. Sve drugo i nema bas previse smisla.(ajde mogao bi sad kupit monitor pa stedit za graficku, al obrnuto nikako)


[IMG]http://i5.photobucket.com/albums/y184/dlek14/Inzaghisig.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molim preporuku graficke kartice

Nove atijeve kartice izlaze u petom mjesecu (tako kažu), pa ako ti nije problem sačekati koji mjesec moj ti je savjet da ne kupuješ, ne znam kolika će biti cijena novih, ali sam siguran da će 3870x2 dosta pasti. Ne vidim razloga da sada kupuješ novu karticu kad ti i ta dobro radi na toj rezoluciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Molim preporuku graficke kartice

Okej decki. Hvala vam puno na pomoci, ocito cu ipak pricekati jos mjesec-dva pa onda ici u shopping. Hvala vam jos jednom :)


E6750@ 3.8ghz, 2gb corsair dominator, pow 8800gts 320mb exo edition, 620w corsair psu
16 godina
neaktivan
offline
Molim preporuku graficke kartice

definitivno pričekaj nove ATI kartice (RV770). to će biti posao kupiti u 5. ili 6. mj.


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice