Problem oko pregrijavanja rx 580

poruka: 30
|
čitano: 8.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx580

Pozdrav ekipa. Imam moguce jedan problem. Dogodilo mi se to da sam igrao F1 2018 i graficka kartica mi se ugasila a njezini ventilatori su se upalili na max. Kada sam igrao slucajno je bio upaljen afterburner pa sam pratio temperaturu,fps... Itd. Tako da sam vidio da je temperatura bila na nekih 78-80 c.a ventilatori su radili na 78 %

To se do sada nije dogadalo. Racunalo je staro nekih 4 mjeseca. Trebam li reagirati odmah i nositi na popravak jer ima garanciju. Jel uopce problem kod nje ili mozda driveri? 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Prije 4 mjeseca je bilo dosta hladnije nego ovih dana. Imas li ti koji dodatni ventilator na tom kucistu ?

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580

Da. 3 usisa zraka i jedan ispuh + ventilator za hladenje kucista napajanja. Iako napajanje ima svoje. Graficka ima 2 ventilatora i proc 1

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580

Iskreno. Ljuti me to sad pomalo jer racunalo je kostalo sve skupa 7300. Graficka 2300 i sad da se dogada neko pregrijavanje.... Nwmogu vjerovat

5 godina
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Ma do 80 stupnjeva je dobro. Moze i malo iznad. Kada dodje ljeto grijati ce kao fermica . Sala mala...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx

Ta temperatura je visa al nije kriticna i nije sama po sebi uzrok rusenja. 

9 godina
neaktivan
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Znaci ne trebam nositi na reklamaciju po vama?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
Matija6114 kaže...

Znaci ne trebam nositi na reklamaciju po vama?

 

 Ne, kritična temperatura je 90+ stupnjeva.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Ok hvala za odgovor

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
Matija6114 kaže...

Iskreno. Ljuti me to sad pomalo jer racunalo je kostalo sve skupa 7300. Graficka 2300 i sad da se dogada neko pregrijavanje.... Nwmogu vjerovat

Je, razočara se čovjek.

 

Ako nećete nositi na reklamaciju, a možda da skinete hladilo i zamijenite termalnu pastu i padove s nekom kvalitetnijom verzijom?

 

Opet, ako je to novo, to bi trebalo raditi bez ikakvih diranja po bilo čemu, tako da...

 

A opet, ne znam kakvo imate kućište, jel vam dobra i ispravna protočnost zraka?

 

I tako...

13 godina
online
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
Jehonan kaže...
Matija6114 kaže...

Iskreno. Ljuti me to sad pomalo jer racunalo je kostalo sve skupa 7300. Graficka 2300 i sad da se dogada neko pregrijavanje.... Nwmogu vjerovat

Je, razočara se čovjek.

 

Ako nećete nositi na reklamaciju, a možda da skinete hladilo i zamijenite termalnu pastu i padove s nekom kvalitetnijom verzijom?

 

Opet, ako je to novo, to bi trebalo raditi bez ikakvih diranja po bilo čemu, tako da...

 

A opet, ne znam kakvo imate kućište, jel vam dobra i ispravna protočnost zraka?

 

I tako...

 Nema što rastavljati ako ima još garanciju. 

9 godina
neaktivan
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

A probat cu ju jos neko vrijeme forsirat pa da vidimo što će se dogodit... pred mjesec dana je ugrađivano još radne memorije i prilikom otvaranja su dečki u servisu očistili prašinu, malo je se nakupilo al opet nevjerujem da bi to bio problem.... stvarno pazim da nema prašine (moja žena :-P )oko kompa ni na njemu... al eto... :(


https://megastore.hr/proizvod/kuciste-ms-dark-shadow-2-pro-gaming/ to sam kućište kupio

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 20:29 (Matija6114).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
To kućište je zatvoreno napred skroz i kad porastu temperature sad u proljeće ,bit će još gore temperature unutra.
Lijepo je al nije funkcijonalno...
16 godina
odjavljen
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Imam MS Winston koji je bazno identično kućište i GTX 1060 unutra hladna, stabilna i tiha, na kloknutim frekvencijama. Kućište imam poduže i još ni jednom ga nisam čistio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 9:42 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Ma nije to ugasilo 78-80c nego nešto drugo možda napajanje ili nešto drugo

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
XXX kaže...

Imam MS Winston koji je bazno identično kućište i GTX 1060 unutra hladna, stabilna i tiha, na kloknutim frekvencijama. Kućište imam poduže i još ni jednom ga nisam čistio.

 To tvoje i to njegovo skoro kao nebo i zemlja po pitanju hladjenja. Tvoje gore ima rupetinu gdje mozes staviti 2 ventilatora, a ovo njegovo cvrc.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
SamoPitam3 kaže...
XXX kaže...

Imam MS Winston koji je bazno identično kućište i GTX 1060 unutra hladna, stabilna i tiha, na kloknutim frekvencijama. Kućište imam poduže i još ni jednom ga nisam čistio.

 To tvoje i to njegovo skoro kao nebo i zemlja po pitanju hladjenja. Tvoje gore ima rupetinu gdje mozes staviti 2 ventilatora, a ovo njegovo cvrc.

 

 ?

 

 

3:20

9 godina
neaktivan
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

I moje kuciste gore ima predvideni otvor za vodeno hladenje. Cak sam sskinuo i onu magnetnu mrezicu da ima zraka. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
Da to je to kuciste
15 godina
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Instaliraj Furmark i namjesti stress test RX 580 i vidi dokle će rasti temperature. Testiraj nekih 15-tak minuta u zatvorenom kućištu. 

Nakon toga otvori stranicu kućišta i također testiraj 15 -tak minuta da vidiš hoće li temperature pasti par stepeni.

Ukoliko padnu, a trebale bi, onda imaš slabiji protok zraka, pa ubaci još jedan ventilator na gornji dio kućišta da izbacuje topli zrak. 

Magnetnu mrežicu vrati na svoje mjesto jer ti spriječava ulazak prašine u kućište. 

 

Uglavnom dolazi toplije vrijeme, pogledaj imaš li prekidač za namještaje brzine okretanja ventilatora pa malo pojačaj. 

 

Btw, koji je model MSI Radeona RX580? Koliko ventilatora ima RX580?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 13:14 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Problem oko pregrijavanja rx 580
Matija6114 kaže...

I moje kuciste gore ima predvideni otvor za vodeno hladenje. Cak sam sskinuo i onu magnetnu mrezicu da ima zraka. 

 Tko ce popamtiti sve te msljznjdlj modele

Pa onda stavi gore ventilatore da izbacuju zrak, ako su to vec s novijim modelom omogucili.

 

 

13 godina
offline
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx
Matija6114 kaže...

O kojoj točno konfiguraciji se tu radi, navedi u detalje model procesora, model i snagu napajanja.

Svakako stavi još barem jedan ventilator sa predne strane kućišta na vrh da izvlači vrući zrak van iz kućišta.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx
Matija6114 kaže...

Pozdrav ekipa. Imam moguce jedan problem. Dogodilo mi se to da sam igrao F1 2018 i graficka kartica mi se ugasila a njezini ventilatori su se upalili na max. Kada sam igrao slucajno je bio upaljen afterburner pa sam pratio temperaturu,fps... Itd. Tako da sam vidio da je temperatura bila na nekih 78-80 c.a ventilatori su radili na 78 %

To se do sada nije dogadalo. Racunalo je staro nekih 4 mjeseca. Trebam li reagirati odmah i nositi na popravak jer ima garanciju. Jel uopce problem kod nje ili mozda driveri? 

 

 Racunaj da će sad ljeto, i još prašina eto ti dobrih 90 za čas.
Popravka nema, kad je prošlo već 4 mjeseca, a i kartica nije neki "high" end. Ja bi trazio zamjenu za drugi "hladniji" model, kad počne 90 biti i to je to.

everyday i'm shuffling...
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx
Luka123 kaže...
Matija6114 kaže...

Pozdrav ekipa. Imam moguce jedan problem. Dogodilo mi se to da sam igrao F1 2018 i graficka kartica mi se ugasila a njezini ventilatori su se upalili na max. Kada sam igrao slucajno je bio upaljen afterburner pa sam pratio temperaturu,fps... Itd. Tako da sam vidio da je temperatura bila na nekih 78-80 c.a ventilatori su radili na 78 %

To se do sada nije dogadalo. Racunalo je staro nekih 4 mjeseca. Trebam li reagirati odmah i nositi na popravak jer ima garanciju. Jel uopce problem kod nje ili mozda driveri? 

 

 Racunaj da će sad ljeto, i još prašina eto ti dobrih 90 za čas.
Popravka nema, kad je prošlo već 4 mjeseca, a i kartica nije neki "high" end. Ja bi trazio zamjenu za drugi "hladniji" model, kad počne 90 biti i to je to.

Kakva zamjena, zasto bi mu zamjenili ako je kartica ispravna? 

Kad dodje ljeto, moze snizit power limit 10-15% i ciao, izgubit ce 6-7% performansi, nes ti problema...

12 godina
offline
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx
ansha kaže...
Luka123 kaže...
Matija6114 kaže...

Pozdrav ekipa. Imam moguce jedan problem. Dogodilo mi se to da sam igrao F1 2018 i graficka kartica mi se ugasila a njezini ventilatori su se upalili na max. Kada sam igrao slucajno je bio upaljen afterburner pa sam pratio temperaturu,fps... Itd. Tako da sam vidio da je temperatura bila na nekih 78-80 c.a ventilatori su radili na 78 %

To se do sada nije dogadalo. Racunalo je staro nekih 4 mjeseca. Trebam li reagirati odmah i nositi na popravak jer ima garanciju. Jel uopce problem kod nje ili mozda driveri? 

 

 Racunaj da će sad ljeto, i još prašina eto ti dobrih 90 za čas.
Popravka nema, kad je prošlo već 4 mjeseca, a i kartica nije neki "high" end. Ja bi trazio zamjenu za drugi "hladniji" model, kad počne 90 biti i to je to.

Kakva zamjena, zasto bi mu zamjenili ako je kartica ispravna? 

Kad dodje ljeto, moze snizit power limit 10-15% i ciao, izgubit ce 6-7% performansi, nes ti problema...


Zašto nebih trazio zamjenu ako se nešto pregrijava?

Ako venilatori mu rade na 78% za mjesec dana će mu raditi na 99% i imati će ~85+. I onda moze on podesavati sniziti power limit, da bih mu poluispravan proizvod radio?

Uostalom ima afterburner i prati temperaturu redovno, prema tome ima i dokaz, moze usnimiti video i poslati direktno u glavnu poslovnicu
i traziti zamjenu, da kartica gubi performanse, tj. da temperatura previsoka i ventilatori se vrte na 100% i dolazi do fps drop-a, sto ce se "nagađam" i dogoditi.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 18:54 (Luka123).
10 godina
online
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx

Prodaj to kuciste i kupi nesto tipa https://www.nabava.net/search.php?q=SilentiumPC+Armis+AR3+tg, funkcionalano, a imas kaljeno staklo i LED trake unutra + dosta dobre stock ventove za kuciste tog ranga. MS Winston od kolege XXX i MS DS2 nisu ni blizu ista kucista. U DS2 nemres cak ni negativan tlak napraviti jer naprijed jedva da ima otvor i taj otvor je skroz gore, tako da nist cudno sto grafa nemre dobit zraka.

 

Malo mi je cudno da niko od poznatih forumasa to do sad nije napisao, al oke. Problem je znaci jasan ko dan, prodaj to i kupi normalno kuciste, a ja sam ti predlozio BB za 300kn. Btw. neki preporucju Zalman S3, ali Silentium AR3 je po meni dost bolje radi filtera na prednjem usisu, vecih dimenzija, boljih stock ventova, bolje moguce dimenzije za CPU cooler i dobrih neto 6kg. Sve cijenovno iznad je vise estetika, +/- kvaliteta materijala, layout, cable managment, brand itd.

 

Btw. koju tocno 580tku imas od MSIa, nije valjda referentna bez MSIevog coolera?

 

Ako si sve kupio u jednom ducanu i taj ducan ne dozvoljava servis, ako ista mijenjas onda nemoj prodat DS2, nego ga stavi sa strane pa kad nosis u servis vrati DS2. Znam da je muka, al problem je u kucistu. Doduse moze bit i u iznimno losim stock ventovima. Bas tog YTbera kojeg je linko XXX sam jednom pitao kakvi su ventovi na tako nekom MS kucistu (posto naravno MS nebi stavio sluzbene specs ventova) i rekao je da su ti s LEDom jedni od losijih koje je imao od MSa.

 

Mozes napraviti i ovo kaj veli Luka post iznad, a mozes to i takticki napravit kad dodje nova Navi arhitektura od AMDa (mozda cak ove god..), hehe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 19:57 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx
Luka123 kaže...


Zašto nebih trazio zamjenu ako se nešto pregrijava?

Ako venilatori mu rade na 78% za mjesec dana će mu raditi na 99% i imati će ~85+. I onda moze on podesavati sniziti power limit, da bih mu poluispravan proizvod radio?

Uostalom ima afterburner i prati temperaturu redovno, prema tome ima i dokaz, moze usnimiti video i poslati direktno u glavnu poslovnicu
i traziti zamjenu, da kartica gubi performanse, tj. da temperatura previsoka i ventilatori se vrte na 100% i dolazi do fps drop-a, sto ce se "nagađam" i dogoditi.

 Reklamira se neispravan proizvod, a on ima ispravan proizvod koji *radi*. 

Temperature su unutar tehničkih specifikacija i nisu razlog iz kojih će mu odobriti zamjenu (možda eventualno da su dobre volje i hoće izaći ukorist kupcu da bude zadovoljan, ali zakonski i tehnički ne ispunjava). 

Pregrijavanje ovisi o više faktora a ne samo o grafičkoj - tako da mu mogu pronaći više razloga koji nisu do GPU nego do npr. pregrijavanja ostalih komponenti koje u korelaciji povisuju temperaturu i GPU, neadekvatno kućište, neadekvatno hlađenje u kućištu itd.  

Ako grafička radi, daje sliku, nema arefakata, ventilatori rade, svi video out izlazi rade ne vidim koji tehnički razlog bi bio za reklamiranje. 

Temperature su stvar proizvođača, čipa, memorije ili viša sila uslijed okolne temperature i jbg najviše što može da odveze u servis da mu promjene pastu, ispušu prašinu i/ili ubace još koji ventilator da puše ili ispuhuje zrak i naravno to treba platiti. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem ili ne oko pregrijavanja msi radeon rx
Luka123 kaže...
ansha kaže...
Luka123 kaže...
Matija6114 kaže...

Pozdrav ekipa. Imam moguce jedan problem. Dogodilo mi se to da sam igrao F1 2018 i graficka kartica mi se ugasila a njezini ventilatori su se upalili na max. Kada sam igrao slucajno je bio upaljen afterburner pa sam pratio temperaturu,fps... Itd. Tako da sam vidio da je temperatura bila na nekih 78-80 c.a ventilatori su radili na 78 %

To se do sada nije dogadalo. Racunalo je staro nekih 4 mjeseca. Trebam li reagirati odmah i nositi na popravak jer ima garanciju. Jel uopce problem kod nje ili mozda driveri? 

 

 Racunaj da će sad ljeto, i još prašina eto ti dobrih 90 za čas.
Popravka nema, kad je prošlo već 4 mjeseca, a i kartica nije neki "high" end. Ja bi trazio zamjenu za drugi "hladniji" model, kad počne 90 biti i to je to.

Kakva zamjena, zasto bi mu zamjenili ako je kartica ispravna? 

Kad dodje ljeto, moze snizit power limit 10-15% i ciao, izgubit ce 6-7% performansi, nes ti problema...


Zašto nebih trazio zamjenu ako se nešto pregrijava?


A sta se pregrijava? On ima neki problem ako mu se graficka rusi, al to nije pregrijavanje posto je 80°C normalna radna temperatura za taj cip.

I da ide do 85-90° pa throttle-a, opet bi tesko to proslo kao kvar posto je to normalno ponasanje kod npr. referentnih kartica. 

15 godina
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Može eventualno da ne dira ništa i stavi fps limit na 60pfs~60HZ monitor i GPU će mu biti manje opterećen i bit će manje temperature. Ako igra ovako neke singleplayer igre ionako nema benefita sa 60+ fps, a uz to neki 60HZ monitor. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem oko pregrijavanja rx 580

Da ne otvaram novu temu, kupio sam rabljenu Sapphire RX580 Pulse 4GB, ne pregrijava se, ali su ventilatori pod punim opterećenjem brutalno glasni, možda mrvicu tiši od dosadašnje R9 280X za koju sam mislio da je najglasnija grafička na svijetu.

Sve je OK dok je ne pokušam undervoltat-ičak i minimalni undervolt na Stage 7 stavci donosi nestabilnost odnosno rušenje sustava (GPU stres test kao i kad pokrenem neku igru, Resident Evil VII sruši sustav čim se krenje s igranjem, ventovi se zavrte na max., a oba monitora se ugase i samo gašenje i ponovno paljenje pomaže.

U čemu bi mogao biti problem? Na automatskim postavkama je sve OK osim buke. Driver-i su 19.12.2., a komp je pod Moj PC.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 21:43 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice