Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.540.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jakovp kaže...
 Odi na rx590, jednako je jaka kao 1660, i jeftinija

 

Jeftinija? Najeftinija RX590 je u ADM-u 1.860kn, najjeftinija GTX1660 je u 1.847kn u Centro.hr, uz to RX590 trosi duplo vise od gtx1660 pa ako nema neko kvalitetno napajanje od barem 550w nebi ju uopće gledao... Ali da, Freesync ce mu raditi samo sa AMD grafom jer nema DP 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 14:32 (ibme74).
6 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ali stvarno ova 590 treba elektranu za sobom vući 239w u gejmingu pa 480 su 150w jele 580 175w a isti čip ih pogoni

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Jakovp kaže...
 Odi na rx590, jednako je jaka kao 1660, i jeftinija

 

Jeftinija? Najeftinija RX590 je u ADM-u 1.860kn, najjeftinija GTX1660 je u 1.847kn u Centro.hr, uz to RX590 trosi duplo vise od gtx1660 pa ako nema neko kvalitetno napajanje od barem 550w nebi ju uopće gledao... Ali da, Freesync ce mu raditi samo sa AMD grafom jer nema DP 

Pogledaj kakva je 1660 za te pare, i kakva je rx590, neusporedivo. Prvo 1660 koja liči na nešto je par sto kuna skuplja.

 

Za potrošnju se slažem, ali ništa što napajanje od 600w ne može odraditi, a danas je to sasvim normalno i ne preskupo napajanje za uzeti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Na sto lici? Ako bas neces inno 3d imas za 1.900kn Gainward GTX1660 GHOST 6GB koja je odlicna, to je 40kn vise od rx590, nikakvih par sto kn...

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Napajanje je, Fottron xyper 500w. Već neko vrime strpljivo čekam nadu zvanu " NAVI", ono za nas obične smrtnike " k...c.", niti su cijene pale na odgovarajuću razinu, tipa rx580 8g do max 1500kn. RX serija kartica, općenito su grijalice tako da kroz dvi tri godine korištenja se isplati uzeti neku od Nvidie makar skuplja i boljih perfomansi jer te na kraju izađe isto, ako ne i jefitinije..S obzirom da mi je monitor Freesync FHD, pretpostavljam da mi je bolje upravo zbog freesynca, ići na RX.. ili kupovati novu konfu ili kako mi se čini PS...

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A da jednostavno uzmes nvidia karticu, prodaj taj monitor i nadoplati za neki tipa AOC C24G1 144Hz koji je cca 1.400kn i na njemu provjereno radi nvidia + freesync?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ili se igraj bez synca, nije kraj svijeta.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam tko bi kupio radeon 590 pored GTX 1660, radenoka skoro duplo više grije kućište. Razlika je ogromna.

Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...

Ne znam tko bi kupio radeon 590 pored GTX 1660, radenoka skoro duplo više grije kućište. Razlika je ogromna.

 ja za 800kn na njuškalu sa dosta garancije ;)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...
XXX kaže...

Ne znam tko bi kupio radeon 590 pored GTX 1660, radenoka skoro duplo više grije kućište. Razlika je ogromna.

 ja za 800kn na njuškalu sa dosta garancije ;)

 Reci tko prodaje po 800 kn da odem po jednu.

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=RX+590

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 18:16 (XXX).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...
XXX kaže...

Ne znam tko bi kupio radeon 590 pored GTX 1660, radenoka skoro duplo više grije kućište. Razlika je ogromna.

 ja za 800kn na njuškalu sa dosta garancije ;)

 

Baš te briga, riješio si omdah i grijanje prostorije za zimu 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

jenti monitor!!! u današnje vrime ne imati DP, a ima vga??' inaće se radi o DELL SE 2717H/HX, kupljen u studenome 2018. Tad nisan dava toliko pozornosti za freesync kod Nvidie.

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kakvi syncovi, to je za peshkiche, metriche i modne macke, pravi muskarci igraju bez tog sranja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Po meni je taj freesyinc/gsync više marketing nego stvarna potreba, makar možda sam ja samo slijep. Igrao sam pubg sa syincom na oko 100 fps (144Hz freesync monitor) pa sam mislio da pomaže. Kasnije prešao na drugu grafu i sad bez synca ne uočavam nikakvu razliku. Testirao s gsync pendulumom i nula bodova, ne vidim nikakav tearing ni kada je upaljeno ni kada je ugašeno.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Po meni je taj freesyinc/gsync više marketing nego stvarna potreba, makar možda sam ja samo slijep. Igrao sam pubg sa syincom na oko 100 fps (144Hz freesync monitor) pa sam mislio da pomaže. Kasnije prešao na drugu grafu i sad bez synca ne uočavam nikakvu razliku. Testirao s gsync pendulumom i nula bodova, ne vidim nikakav tearing ni kada je upaljeno ni kada je ugašeno.

 Ovisi od igre do igre, ali ima situacija gdje dosta dobro dođe.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...
dejo74 kaže...
XXX kaže...

Ne znam tko bi kupio radeon 590 pored GTX 1660, radenoka skoro duplo više grije kućište. Razlika je ogromna.

 ja za 800kn na njuškalu sa dosta garancije ;)

 Reci tko prodaje po 800 kn da odem po jednu.

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=RX+590

 nisam rekao da ima nego da bi ja toliko dao ,meni je to isto kao 580 možda 5% jača

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Po meni je taj freesyinc/gsync više marketing nego stvarna potreba, makar možda sam ja samo slijep. Igrao sam pubg sa syincom na oko 100 fps (144Hz freesync monitor) pa sam mislio da pomaže. Kasnije prešao na drugu grafu i sad bez synca ne uočavam nikakvu razliku. Testirao s gsync pendulumom i nula bodova, ne vidim nikakav tearing ni kada je upaljeno ni kada je ugašeno.

 A sta si mislio da ce se desiti na 100 fps-a normalno da ne vidis tearing na tolikom framerate-u, kuze se vise problemi kad ti framerate opadne drasticno, to pucanje slike na visokom framerate-u je inace teski overhyped po forumima vjerovatno proizaslo iz marketinske parole oko tog istog "pucanja slike", ljudi to jedva vide fokusiran si na igru to prode u milisekundi tu i tamo a da niti ne skuzis. Dobar je to "fičr" u slabijim konfama pogotovo sad kad i Nvidia grafe podrzavaju freesync monitore koji su poprilicno jeftiniji od istih s gsyncom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 1:07 (IvanBrekalo).
4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Možda je već bilo pitanje, pa ako je sori ljudi ako nije super.

Razmisljam izmedu ove nove super serije ili mozda cak ove nove amd kao neka vise budet friendly opcija?

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2070-Super-vs-AMD-RX-5700/4048vs4046

 

Jel zna neko kad bih mogle ove admove kartice doci, a da nisu s ovim ocajnim hladenjem?

 

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VelvetOverlap kaže...

Možda je već bilo pitanje, pa ako je sori ljudi ako nije super.

Razmisljam izmedu ove nove super serije ili mozda cak ove nove amd kao neka vise budet friendly opcija?

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2070-Super-vs-AMD-RX-5700/4048vs4046

 

Jel zna neko kad bih mogle ove admove kartice doci, a da nisu s ovim ocajnim hladenjem?

 

Krive kartice usporedjujes, gledaj RX 5700 XT koja je skoro izjednacena sa 2070 Super a opet je prilicno jeftinija. 

4 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
VelvetOverlap kaže...

Možda je već bilo pitanje, pa ako je sori ljudi ako nije super.

Razmisljam izmedu ove nove super serije ili mozda cak ove nove amd kao neka vise budet friendly opcija?

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2070-Super-vs-AMD-RX-5700/4048vs4046

 

Jel zna neko kad bih mogle ove admove kartice doci, a da nisu s ovim ocajnim hladenjem?

 

Krive kartice usporedjujes, gledaj RX 5700 XT koja je skoro izjednacena sa 2070 Super a opet je prilicno jeftinija. 

 jes jes skuzih, jebiga od uvijek sam na nvidii, ali ako se cijene ne ileveliraju dok izadu custom amd grafe mislim da prelazim na crvenu stranu haha

VelvetOverlap
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, pomažem prijatelju oko kompa i ima Rx 590, ali ima malo stariji monitor koji ima samo vga ulaz. Da li postoji neki način da se to spoji na monitor da se on ne mora mijenjati? Hvala

 

https://www.samsung.com/us/product/productForward.do?groupUrlName=computer&typeUrlName=monitors&mdlUrlName=LS22B150NS/ZA&pageUrlName=specs

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

dvi na vga konverter?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hrčak kaže...

Pozdrav, pomažem prijatelju oko kompa i ima Rx 590, ali ima malo stariji monitor koji ima samo vga ulaz. Da li postoji neki način da se to spoji na monitor da se on ne mora mijenjati? Hvala

 

https://www.samsung.com/us/product/productForward.do?groupUrlName=computer&typeUrlName=monitors&mdlUrlName=LS22B150NS/ZA&pageUrlName=specs

 

trebas aktivni konvertor vga na dvi/hdmi

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, pomažem prijatelju oko kompa i ima Rx 590, ali ima malo stariji monitor koji ima samo vga ulaz. Da li postoji neki način da se to spoji na monitor da se on ne mora mijenjati? Hvala

 

https://www.samsung.com/us/product/productForward.do?groupUrlName=computer&typeUrlName=monitors&mdlUrlName=LS22B150NS/ZA&pageUrlName=specs

 

trebas aktivni konvertor vga na dvi/hdmi

 Možeš link staviti, ja sam našao jedan u Protisu za 150 kn, koji ide na Display port, da li je to isto to? Jel ima kakve veze ako je Display port na adapteru 1.2 a na grafičkoj 1.4? Hvala

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

Imam PC koji je naveden pod MojPC. U budućnosti planiram nadograditi računalo na jači procesor. Pošto nove i5 ni Ryzen nemaju integrirane grafičke trebao bi preporuku neke grafe. Igrice uopće ne igram. Unaprijed hvala.

 

Edit: preferirao bi Nvidia. Radi Linuxa

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 11:59 (Thorin20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Tebi bi jos najjeftinije bilo gledst neki polovni i5 za taj socket tipa ovako nesto

 

Probaj jos cijenu spustiti na barem 500kn

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Thorin20 kaže...

Pozdrav,

 

Imam PC koji je naveden pod MojPC. U budućnosti planiram nadograditi računalo na jači procesor. Pošto nove i5 ni Ryzen nemaju integrirane grafičke trebao bi preporuku neke grafe. Igrice uopće ne igram. Unaprijed hvala.

 

Edit: preferirao bi Nvidia. Radi Linuxa

  Na što bi ti nadograđivao ? i5 ili i7 koji iduna tvoju ploču imaju integrirane, a ako ćeš novo, imaju i aktualni i5, kao i Ryzen 5/3 G serija integrirane isto. Dakle, imaš hrpu opcija pa moraš bit malo konkretniji. Grafa ti treba za nek posao baš ili ?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne treba mi grafa za posao. Znači multimedija

U drugoj temi kad sam pitao za nadogradnju pc dobio sam sljedeći odgovor. "

Moras ili dati vise pa uzeti i5 8400 i B360 plocu, i5 9400f je iste snage ali nema iGPU pa posto nemas zasebnu grafu nece sljakati. Ista stvar je i za Ryzene.

Druga opcija da si ganjas neki rabljeni i5 6xxx/7xxx serije"

 

Zato ovdje pitam za grafu. Najprije bi kupio grafu, a poslije bi stavio drugi proc i ploču. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 12:23 (Thorin20).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

  Ako ideš na novi komp onda možeš birati jer imaju i Intel i ADM procesore s integriranim grafama. Sad, ne znam jel ti treba CPU samo za multimedija/surfanje i to ili za nešto ozbiljnije. Ako ti treba samo za multimedija/surfanje i posao koji nije ovisan o nekom jakom hardware-u, onda ti je idealan Ryzen 3 2200G. Quad core CPU s integiranom grafikom dobrom za sve to. Ako ti treba jak CPU, onda napiši kakav rad je u pitanju i koliko para misliš potrošiti. Napisao si da ne igra igre, ako ne koristiš grafu za neke posebne programe, onda ti GPU uopće ne treba, nego ti je ideačan Ryzen s integiranom ili neki jači Intel ako ti treba i jak CPU.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

rabljena GTX1060 3Gb 600-700kn sa garom, to ti je nabolje što mozes trenutno uzeti od nvidie

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice