T-com optika, Monty python instalacija

poruka: 4
|
čitano: 3.668
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
T-com optika, Monty python instalacija

Prvi čin Splitsko-dalmatinska županija, prije par godina, kod mene:

 

HT: Dobar dan, imate mogućnost prelaska na optiku, da li ste zainteresirani?

Ja: Naravno.

Otišao do njih, potpisao ugovor, rečeno da instalater dolazi za koji dan. Nakon dva dana zvoni na vratima

Instalater: Dobar dan, došli smo vam instalirati optiku, Gdje bi ste željeli router?

Ja: Ako nije problem u sobi blizu kompjutera tako da se mogu direktno sa kabelom spojit na njega da mi je veća brzina

Instalater: Nije problem. Izvadio bušilicu sa dugačkim svrdlom i počeo bušiti jer je trebalo probiti 2 debela zida.

Probušio, proveo kabele, spojio se, konfigurirao, ja dao čovjeku za kavu i on sretan otišao.

 

 

 

Drugi čin, protekli tjedan kod moje prijateljice:

 

HT operater: Dobar dan, u vašem kvartu je sada dostupna i optika, da li ste zainteresirani?

Ona: Naravno, A1 mi je dao užasan router, ne dobacuje se niti kroz zid. Idem se odmah odjaviti od njih. Gdje mogu potpisati za optiku?

HT operater: U bilo kojem našem centru.

Ona: Odmah otišla do centra i potpisala za telefon, Internet i TV i pitala kad će to sve bit u funkciji.

HT: Kroz najviše 3 dana

Nakon 3 dana je stvarno došao cijeli komplet. I sad ona gleda u komplet i ne zna šta s time i ode do najbližeg HT centra.

Ona: Došlo mi je sve ali sad bi to trebalo instalirati, je to ne znam.

HT: Pa znate, na dnu ugovora vam sitnim slovima piše da će te vi to sami instalirati i konfigurirati!

Ona: Ali treba provući žicu spojiti modem i sve drugo, ja nisam nikakav stručnjak!

HT: Žao nam je ali ne možemo tu ništa

Ona: E dobro, onda ću raskinut ugovor pa doći ponovo za jedan dan da ga ponovo sklopim

HT: Pa niste fer.

Ona: Niste ni vi!

HT: A dobro, poslat ćemo Vam tehničara da vas spoji, ne morate raskidati ugovor.

I nakon 2 dana došao tehničar

Tehničar: Dobar dan, rekli su mi da vam treba spojiti i konfigurirati.

Ona: Da, tu kabeli dolaze do ulaza u stan, trebalo bi mi staviti router u hodnik, spojit ga i konfigurirat te priklučit telefon i u sobi TV.

Tehničar: Pa treba bušiti zid! Žao mi je ali ja to ne mogu, Vi trebate provesti kabel po stanu.

Ona: Jeste li vi normalni? Kako da ja bušim zid i sprovodim kabel kad ne znam ništa o tome?

Tehničar: A ja vam tu ne mogu ništa.

Ona: A šta da ja sad radim?

Tehničar: A ne znam. Ne smijem Vam ništa savjetovat ali bi možda bilo najbolje da vratite sve skupa.

 

I tako je i bilo. Ona vratila svu opremu i vratila se nazad na A1.

 

Tako je to kad ti odu ljudi koji znaju radit a posao „outsorsaš“ i nije te briga.

I onda se čude padu profita???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-com optika, Monty python instalacija

Logično, ako nisi Tcom korisnik očekuj jebanje.

 

To je nešto novo ili tvoja frendica živi u 1900? :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika, Monty python instalacija
doista ne znam sto tocno ljudi ocekuju?
ako postoji dosadasnje prikljucno mjesto onda dalje od spajanja na njega ne triba ocekivat... mislim, razvlacenje i konfiguracija mreze, tv, telefona ima cijenu i to sigurno nije ukljuceno u citavu pricu...
btw, kad je a1 potpisala, jesu joj oni sve razvukli po zelji ili je bilo otprije prisutno...

to mi je u rangu kupnje laptopa s freedosom i onda ocekivanja da isti dodje s win i office, i kompletnim tecajem koristenja racunala od 100 sati... i sve za 2.5tkn...

ocito je da ti router ne moze stavit na plafon, ali triba imat realna ocekivanja...
5 godina
offline
Re: T-com optika, Monty python instalacija
wifi kaže...
doista ne znam sto tocno ljudi ocekuju?
ako postoji dosadasnje prikljucno mjesto onda dalje od spajanja na njega ne triba ocekivat... mislim, razvlacenje i konfiguracija mreze, tv, telefona ima cijenu i to sigurno nije ukljuceno u citavu pricu...
btw, kad je a1 potpisala, jesu joj oni sve razvukli po zelji ili je bilo otprije prisutno...

to mi je u rangu kupnje laptopa s freedosom i onda ocekivanja da isti dodje s win i office, i kompletnim tecajem koristenja racunala od 100 sati... i sve za 2.5tkn...

ocito je da ti router ne moze stavit na plafon, ali triba imat realna ocekivanja...

 realno ocekivanje je da ti spoje jedan komp zicom. Sve ostalo je do tebe....

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice