T-Mobile "Internet dan"

poruka: 37
|
čitano: 53.891
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/internet-opcije/internet-dan

 

Dali netko od vas korisnika na bonove koristi ovu opciju? Zanima me jeli dolazi do smanjenja brzine nakon potrosenog odredjednog broja GB?

 

U uvjetima koristenja se navodi:

 

"Kada bude tehnički omogućeno, u okviru opcije uvest će funkcionalnost ograničenja brzine prijenosa podataka nakon 

dosezanja 1 GB prometa u jednom danu, o čemu će korisnici biti na vrijeme obaviješteni na prikladan način."

 

Znaci, po tome se jos ne ogranicava no guglajuci sam naisao na neke kod kojih se ogranici nakon 20gb ali sve je to nejasno napisano, nije navedeno u kojim uvjetima (pod ugovorom, na bonove, uz neku tarifu itd...) pa bi volio da mi netko iz iskustva odgovori.

 

Naime, zivim u mjestu u kojem mi je dostupno jedva 1.5mibit-a na ADSL liniji. A hvatam tri puta jaci 3g signal pa bi mi ovo odlicno doslo za download...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"

Koliko ja znam nema smanjena brzine.  Vise putao sam aktivirao opciju i po danu skinuo 100GB(imam 4G mobitel) i uvijek mi je iso download po full brzini.

13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

Hvala na odgovoru. Ako je tako onda je ovo stvarno jako dobar izbor za one kojima treba mobilni internet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Mobile "Internet dan"

To sam i ja koristio jedno vrime i nikad nisam imao nikakvih ograničenja šta se tiče brzine ili količine podataka koja se može skinuti. Kad pogledaš koliko tcom inače naplaćuje max adsl i za koju brzinu ovo i nije tako puno. 13-17mbita download i 3-5mbita upload za 10 kn sasvim ok po meni... Samo da ti napomenem da sam ja tu opciju koristio na bonove, pa neznam jeli ista stvar i sa pretplatom

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"

da,isto je sa pretplatom {#}

13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

Evo da i ja javim da je sve kako ste i rekli. Znaci skinuo sam vec preko 10gb i nije doslo do smanjenje brzine.

 

Uzeo sam od Simpe karticu, dao 20kn i dobio 20kn na racunu za nju. Ubacio u ZTE MF677 3g usb stick i radi perfektno. Download 800kb/s, naprama 170 od tcom adsl linije. Odlicno, preporuka svima ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"
Pošto namjeravam kupiti stick i karticu zanima me još vaša iskustva s tm internet dan opcijom koju namjeravam koristiti a navodno je moguče skinuti max 1gb po max brzini,kako onda vi uspijevate skinuti i 10gb u jednom danu bez ikakvih ograničenja?
Determination
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Mobile "Internet dan"

Giga je na vip dnevnoj.

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
ibro16 kaže...

da,isto je sa pretplatom {#}

Nije isto. Na preplati imas 20GB,a nakon toga se smanji brzina. Na prepaid je neograniceno unutar ta 24h

14 godina
protjeran
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
Sve imas na njihovim stranicama.
B-A-R-C-A
14 godina
offline
T-Mobile "Internet dan"

koristim otkljucani internet stick na bonove i trenutno mi je bonbon u njemu.. zanima me jeli trebam samo kupiti t-mobile karticu  i aktivirati tu opciju? nema nikakvih drugih uvjeta? piše da traje 24 sata, znaci ako je sad aktiviram, sutra u ovo isto vrijeme istice? pitam jer kod bonbona isto traje 24h dnevni paket al nema veze kad ga aktiviras, ističe u ponoć...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
Kupis karticu i bon. Ukucas bon. Odaberes opciju internet dan. Ako je sad aktiviras, sutra u ovo vrijeme se deaktivira. Promet je neogranicen.
B-A-R-C-A
12 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"
Pitanje vezano za ovu tarifu na bonove,mogu li ja ovisno o svojim potrebama aktivirati zaredom npr par dana a onda par dana ne koristiti uopce,i tako opet? Mislim,s obzirom da necu na pretplatu pa me zanima Išta im ovo znači,za 1 gb? Kada bude tehnički omogućeno, u okviru opcije uvest će funkcionalnost ograničenja brzine prijenosa podataka nakon dosezanja 1 GB prometa u jednom danu, o čemu će korisnici biti na vrijeme obaviješteni na prikladan način. Hrvatski Telekom d.d. pridržava pravo poduzeti sve potrebne mjere i korake u slučaju prekomjernog korištenja usluga i/ili ponuda, a radi očuvanja integriteta i sigurnosti rada mobilne mreže Hrvatskog Telekoma te održavanja kvalitete usluge.
PSN id: denchija
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2014 21:39 (denchija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
denchija kaže...
Pitanje vezano za ovu tarifu na bonove,mogu li ja ovisno o svojim potrebama aktivirati zaredom npr par dana a onda par dana ne koristiti uopce,i tako opet? Mislim,s obzirom da necu na pretplatu pa me zanima Išta im ovo znači,za 1 gb? Kada bude tehnički omogućeno, u okviru opcije uvest će funkcionalnost ograničenja brzine prijenosa podataka nakon dosezanja 1 GB prometa u jednom danu, o čemu će korisnici biti na vrijeme obaviješteni na prikladan način. Hrvatski Telekom d.d. pridržava pravo poduzeti sve potrebne mjere i korake u slučaju prekomjernog korištenja usluga i/ili ponuda, a radi očuvanja integriteta i sigurnosti rada mobilne mreže Hrvatskog Telekoma te održavanja kvalitete usluge.

Ja sam kupio karticu i dobio 20 kn na njoj i koristio sam internet dan 2 dana zaredom i skino sam preko 50 GB. Nema  nikakvih ogranicenja niti ista, brzina na najvise cijelo vrijeme. Mozes aktivirat i deaktivirat kada gof hoces dokle god imas na racunu i dok je racun aktivan

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"

Nebitno jeste li pretplatnik ili prepaid korisnik, bitno je da imate aktiviranu neku od podatkovnih/internetskih TARIFA npr. 1GB, 5GB... Nakon utrošenog prometa ubljučenog u tarifu zavisno o tarifi brzina pada na minimalnu 64kb/s ili prometa više nema!
INTRNET DAN nije TARIFA nego OPCIJA na podatkovnu tarifu i za naknadu od 10Kn unutar ta 24h mozete potegnuti prometa koliko vas volja, nakon aktivacije usluge provider Vas putem SMS obavještava o aktivaciji usluge a nakon nesto manje od 24h stize Vam SMS da nakon određenog vremena (npr. 10 min) OPCIJA se deaktivira! Ovdje treba paziti jer nastavljate koristiti svoj promet ugovoren TARIFOM!
Dakako da za naknadu od 10Kn OPCIJU mozete aktivirati proizvoljno puta tokom kalendarskog mjeseca i da promet potrosen u vrijeme aktivne OPCIJE "INTERNET DAN" nije "uracunat" u promet Vase ugovorene tarife (vaš promet iz TARIFE 1GB, 5GB...) i dalje Vam ostaje i koristite do utroška istog.
Dakako da navedenu opciju uz dnevnu naknadu od 10Kn možete aktivirati i ako ste potrošili promet uključen u pretplati i brzina je pala na minimalnu.
Sve fiksne, govorne i podatkovne usluge ne koristim već nekoliko godina, zavisno o potrebama količine prometa (5 - 15GB) ZNATNO su jeftinije, NEMA potrebe za fiksnim telefonskom linijom/brojem, mobilne usluge su fleksibilnije a u neke (prepaid) i bez UGOVORNE OBVEZE i na kraju znatno veće brzine nego na starim paricama!, da ne napominjem gdje postoji pokrivenost 4G uslugom!

Isto bi preporucio i ucenicima, studentima, obveznicima fiskalizacije, svima koji troše "razumne kolićine prometa".
Sve to lijepo piše na stranicama davatelja usluga, ukoliko ima nejasnoća slobodno se javite na P.M.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2014 23:44 (Hardwhelper!!!).
12 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

Uzeo gorenavedenu opciju, potrošio nekih 12 gb prometa u jednom danu,brzina zadovoljavajuća., s obzirom gdje sam se preselio (RAB) - HSDPA i UMTS signal bez problema.

Međutim,nakon 2 dana nekorištenja(nadoplatio u međuvremenu račun s bonom od 100 kn) kad sam pokušao spajanje, usb modem mi javlja poruku cannot connect because the device is not registered on network, i veli, nema signala = 0% signal strenght, i to nakon mijenjanja lokacije par puta(u krugu od stotinjak metara)

Nevjerovatno, osobito nakon korištenja usluge bez ikakvih problema kroz prvih 2 dana.

[URL=http://www.speedtest.net/my-result/3279039175][IMG]http://www.speedtest.net/result/3279039175.png[/IMG][/URL]

PSN id: denchija
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 12:00 (denchija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
Hardwhelper!!! kaže...

Nebitno jeste li pretplatnik ili prepaid korisnik, bitno je da imate aktiviranu neku od podatkovnih/internetskih TARIFA npr. 1GB, 5GB... Nakon utrošenog prometa ubljučenog u tarifu zavisno o tarifi brzina pada na minimalnu 64kb/s ili prometa više nema!
INTRNET DAN nije TARIFA nego OPCIJA na podatkovnu tarifu i za naknadu od 10Kn unutar ta 24h mozete potegnuti prometa koliko vas volja, nakon aktivacije usluge provider Vas putem SMS obavještava o aktivaciji usluge a nakon nesto manje od 24h stize Vam SMS da nakon određenog vremena (npr. 10 min) OPCIJA se deaktivira! Ovdje treba paziti jer nastavljate koristiti svoj promet ugovoren TARIFOM!
Dakako da za naknadu od 10Kn OPCIJU mozete aktivirati proizvoljno puta tokom kalendarskog mjeseca i da promet potrosen u vrijeme aktivne OPCIJE "INTERNET DAN" nije "uracunat" u promet Vase ugovorene tarife (vaš promet iz TARIFE 1GB, 5GB...) i dalje Vam ostaje i koristite do utroška istog.
Dakako da navedenu opciju uz dnevnu naknadu od 10Kn možete aktivirati i ako ste potrošili promet uključen u pretplati i brzina je pala na minimalnu.
Sve fiksne, govorne i podatkovne usluge ne koristim već nekoliko godina, zavisno o potrebama količine prometa (5 - 15GB) ZNATNO su jeftinije, NEMA potrebe za fiksnim telefonskom linijom/brojem, mobilne usluge su fleksibilnije a u neke (prepaid) i bez UGOVORNE OBVEZE i na kraju znatno veće brzine nego na starim paricama!, da ne napominjem gdje postoji pokrivenost 4G uslugom!

Isto bi preporucio i ucenicima, studentima, obveznicima fiskalizacije, svima koji troše "razumne kolićine prometa".
Sve to lijepo piše na stranicama davatelja usluga, ukoliko ima nejasnoća slobodno se javite na P.M.

Na prepaid je koliko vas je volja,dok je na preplati 20GB.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/mobilni-internet/opcije/instant-internet-dan

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
kign kaže...
Hardwhelper!!! kaže...

Nebitno jeste li pretplatnik ili prepaid korisnik, bitno je da imate aktiviranu neku od podatkovnih/internetskih TARIFA npr. 1GB, 5GB... Nakon utrošenog prometa ubljučenog u tarifu zavisno o tarifi brzina pada na minimalnu 64kb/s ili prometa više nema!
INTRNET DAN nije TARIFA nego OPCIJA na podatkovnu tarifu i za naknadu od 10Kn unutar ta 24h mozete potegnuti prometa koliko vas volja, nakon aktivacije usluge provider Vas putem SMS obavještava o aktivaciji usluge a nakon nesto manje od 24h stize Vam SMS da nakon određenog vremena (npr. 10 min) OPCIJA se deaktivira! Ovdje treba paziti jer nastavljate koristiti svoj promet ugovoren TARIFOM!
Dakako da za naknadu od 10Kn OPCIJU mozete aktivirati proizvoljno puta tokom kalendarskog mjeseca i da promet potrosen u vrijeme aktivne OPCIJE "INTERNET DAN" nije "uracunat" u promet Vase ugovorene tarife (vaš promet iz TARIFE 1GB, 5GB...) i dalje Vam ostaje i koristite do utroška istog.
Dakako da navedenu opciju uz dnevnu naknadu od 10Kn možete aktivirati i ako ste potrošili promet uključen u pretplati i brzina je pala na minimalnu.
Sve fiksne, govorne i podatkovne usluge ne koristim već nekoliko godina, zavisno o potrebama količine prometa (5 - 15GB) ZNATNO su jeftinije, NEMA potrebe za fiksnim telefonskom linijom/brojem, mobilne usluge su fleksibilnije a u neke (prepaid) i bez UGOVORNE OBVEZE i na kraju znatno veće brzine nego na starim paricama!, da ne napominjem gdje postoji pokrivenost 4G uslugom!

Isto bi preporucio i ucenicima, studentima, obveznicima fiskalizacije, svima koji troše "razumne kolićine prometa".
Sve to lijepo piše na stranicama davatelja usluga, ukoliko ima nejasnoća slobodno se javite na P.M.

Na prepaid je koliko vas je volja,dok je na preplati 20GB.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/mobilni-internet/opcije/instant-internet-dan

Kolega, pogledaj LINK koji si priložio!, uz pretplatu u određenoj tarifi imaš uključeno 20GB prometa, kako sam gore napisao "internet dan" je opcija koju možeš aktivirati bilo kao prepaid ili pretplatnik.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 23:22 (Hardwhelper!!!).
11 godina
odjavljen
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
Evo bas sam trazio odgovor na ovo pitanje i nasao tu, naime ovo mi se cini jedna od najboljih ponuda, trenutno nemam internet doma i trazio sam privremenu soluciju za net. Ovo je stvarno super ako je tako kako kazete da nema smanjenja brzine, sto ispada da je isplativije uzimati ovako net koji je i do 10 puta brzi (ako netko hvata 4g) nego li na fixnoj liniji za malte ne slicne pare.
Npr kod kuce sam placao telefon plus net flat 4Mbps oko 250 kn s tim da se telefon gotovo nije koristio.. S tim parama bi ovako znaci mogao koristiti 25 dana internet na mobu (kao hotspot) s tim da bi imao nezamislivu brzinu H+ od skoro 20Mbps, jos kad bi mogo 4g uhvatit :) Ovo mi stvarno zvuci super? Ili se varam, kakvo je vase misljenje?
11 godina
offline
T-Mobile "Internet dan"

zakon opcija...kad treba DL samo internet dan

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

Je li mogu aktivirati ovaj Internet dan kad nemam nijednu tarifu uključenu (imam mob na bonove)?

I kakva je brzina downloada?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
Winchester01 kaže...

Je li mogu aktivirati ovaj Internet dan kad nemam nijednu tarifu uključenu (imam mob na bonove)?

I kakva je brzina downloada?

 1. da

 

2. brzina je neograničena, tj. ovisi o signalu kojim si pokriven

14 godina
online
Re: T-Mobile "Internet dan"
Ja ovo čudo koristim već dvije godine. Mjesečno me dođe 150-200kn. Brzina je solidna, ZG-Dubrava 10-16mb/s.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

da li je još uvijek ova opcija neograničena ili se smanjuje brzina nakon 1 Gb? Ovo bi mi super došlo dok sam na moru par dana, da mogu puštat muziku preko youtubea neograničeno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Mobile "Internet dan"

Takoder i mene zanima. Bilo je nekih naznaka da je od sada ogranicenje na nekoliko GB?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

u uvjetima stoji ovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: T-Mobile "Internet dan"

To piše kako u uveli tu opciju. Još uvijek je neograničeno surfanje.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile "Internet dan"
x18x05x kaže...

To piše kako u uveli tu opciju. Još uvijek je neograničeno surfanje.

 ko bi rekao da i HT ima pozitivnih strana 

14 godina
online
Re: T-Mobile "Internet dan"
Balvan8 kaže...
x18x05x kaže...

To piše kako u uveli tu opciju. Još uvijek je neograničeno surfanje.

 ko bi rekao da i HT ima pozitivnih strana 

 Možda i jedina.. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
11 godina
neaktivan
offline
T-Mobile "Internet dan"

Zna li netko koja je max. brzina na opciji Internet Dan. Pitam, zbog toga jer je prije nekoliko mjeseci postojala je mogućnost odabir dodatne opcije 4G. A sada vidim da su je ukinuli.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice