CISCO akademija

poruka: 24
|
čitano: 11.911
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
CISCO akademija

Pozz svima,ovako trenutno sam 3.razred tehničar za računalstvo...i danas smo dobili nekakve ponude za CISCO akademiju...

Sad mene zanima dal se to isplati polaziti,što ti me dobivam itd...

 

Te me još zanima za polaganje ECDL, znači isto dal se isplati itd......

 

 

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: CISCO akademija

Nekako mi mirisis kao da si iz Varazdina, no mozda me nos vara... ECDL to je po meni bedastoca osim ako bas tvoj poslodavac ne zahtjeva. CISCO akademija trazi puno vise posvecenog vremena za razliku od ECDL-a. No s CISCO akademijom ( ovisno dal biras IT Essentials - za totalne pocetnike ili CCNA, napredniji program od IT Essentialsa i naravno cjenjeniji ) imas odmah po zavrsetku svog srednjoskolkskog obrazovanja vece sanse za zaposlenje. Naravno, nemoj mislit da je CCNA onak - ojdi mi-dojdi mi, po meni je to u danasnje vrijeme malo prezahtjevno (srednja skola + CCNA), osim ako bas nemas izrazitu zelju za mrezama...

15 godina
offline
CISCO akademija

hehe..ne samo u Vž idem u školu... MEC

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CISCO akademija

Pozz ljudi!

E ovako,sutra imam prijemni za CISCO pa sam dobio jedan moguci test pa ako mozete da mi odgovoritw na slj. pitanja da vidim da li sam ja tacno odgovorio

 

 

 

 

1. All of the following are valid IP (internet Protocol) addresses EXCEPT:

 

a) 192.168.0.1

b) 172.192.4.256

c) 156.144.226.123

d) 10.24.12.0

 

2. What is MAC (Media Acces Control) address ?

 

a) It is an address assigned to enable routing over WAN (Wide Area Network)

b) It is an address assigned to a TCP (Transmission Control Protocol) port

c) It is an address assigned to a DNS (Domain Name Service) entry

d) It is an address assigned to a NIC (Network Interface Card)

 

3. If a new network has just been installed but is not functioning correctly, whic commad should be used FIRST to test basic connectivity ?

 

a) ipconfig

b) arp

c) ping

d) netstat

 

4. What are typical speeds for Ethernet networks ? (Select TWO)

 

a) 4 Mbps

b) 100 Mbps

c) 12 Mbps

d) 1000 Mbps

 

5. Which of the following connectros might be used on a video card to connect a monitor ? (Select TWO)

 

a) VGA

b) Serial

c) DVI

d) IEEE 1394/Firewire

e) PS/2

 

6. Bluetooth communication using:

 

a) Radio waves

b) Fiber optics

c) Infrared

d) UTP cable

 

7. An expansion card that allows a computer to communictae with a server via UTP cable is known as:

 

a) a USB controller

b) an AGP card

c) a network interface card (NIC)

d) a cable modem

 

8. The logical address of a network interface card (NIC) is called the:

 

a) DHCP address

b) IP address

c) SSID

d) MAC address

 

9. The MOST common cabling used in office for Ethernet connections is:

 

a) CAT3 UTP

b) CAT6 UTP

c) RG-58 coaxial cable

d) CAT 5 UTP

 

10. In addition to an IP and subnet address, which of the following is needed in the Windows network configuration to access the internet ?

 

a) gateway address

b) router

c) firewall

d) switch

 

11. Which of the folloving describes an input device ?

 

a) monitor

b) speakers

c) mouse

d) printer

 

12. Which of the following is an optical drive ? (Select TWO)

 

a) IDE hard drive

b) tape drive

c) DVD-ROM drive

d) SCSI hard drive

e) CD-ROM drive

 

13. Which of the folloving is made up of 8 bits ?

 

a) terabyte

b) gigabyte

c) megabyte

d) byte

 

14. What is the maximum segment lenght of a CAT5 UTP cable ?

 

a) 25 meters

b) 50 meters

c) 100 meters

d) 500 meters

 

15. Which of these is the correct format for an IP address?

 

a) www.cisco.com

b) 00-90-4B-49-A3-5D

c) 172.16.21.210

d) 255.255.255.0

 

16. When clicked, which icon will open a web browser?

 

 

a) Internet Explorer

b) Microsoft Office Outlook

c) My Documents

d) Microsoft Office Word

 

17. All of the following options transmit data over modem EXCEPT:

 

a) PSTN (Public Switched Telephone Network)

b) ADSL

c) cable

d) Wireless LAN

 

18. Which one of the following options is required for a client workstation to connect to a network resource ?

 

a) Clinet, protocol, and adapter

b) Proxy, service, and adapter

c) Client, protocol, and proxy

d) Service, protocolo, and adapter

 

19. Which of the following interfaces is commonly used for connecting printers ?

 

a) Serial

b) Firewire

c) Wireless

d) USB

 

20. On a computer running Windows XP Professional, which of the following would be the best command for obtaining network connection configuration information ?

 

a) TRACERT

b) IPCONFIG /ALL

c) PING

d) TELNET

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
CISCO akademija
  1. c
  2. d
  3. d
  4. b,d
  5. a,c
  6. a
  7. c
  8. d
  9. d
  10. a
  11. c
  12. c,e
  13. d
  14. c
  15. c
  16. a
  17. c
  18.  
  19. a
  20. b

Evo ja to je bilo nabrzinu ako sam nesto falio neka neko ispravi tj. provjeri jos jednom

A.D.
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
CISCO akademija

1. b - zadnji oktet je 256, što je nemoguće

2. d

3. c - basic connectivity - uvijek prvo s pingom - def. gateway, vlastitu karticu

4. b, d

5. a, c

6. a

7. c

8. b - logička (IP), ne fizička (MAC)

9. d

10. a

11. c

12. c, e

13. d

14. c

15. c

16. a

17. d - i kablovski Internet ide preko modema

18. d - pretpostavljam, malo je bezveze postavljeno, nije mi jasno na šta misle pod service; dvoumim se između a i d; proxy nije nužan za komunikaciju sa serverom, ali odgovor bi mogao biti i b...

19. d - serijsko sučelje se uglavnom koristi(lo) za spajanje modema, miševa... pisači su se prije najčešće spajali putem paralelnog porta (LPT); danas je to USB

20. b

 

EDIT: napisao sam komentare za mjesta gdje smatram da je kolega prije krivo odgovorio

...there is no death; there is the God...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2009 9:43 (Zel Uneec).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
CISCO akademija

koji cisco? jel CCNA, CCNA-S il CCNP?

 

ja se mislim ic na CCNA za koji tjedan.... malo sam razmislja o tome i mislim da bi mi CISCO dobro dosao na kraju...( imam vec potvrdu za Servisera ačunala i Sistemskog i mrežnog administratora) tak da nebi bilo tolko tesko proc CISCA...

a plus kad sam vidija kolko microsoftowa akademija košta pa sam u nesvist...

 

 

Pitanje:

 

JEL IKO POLAGA CompTIA A+ ISPIT????

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: CISCO akademija
kc-kb kaže...
danas smo dobili nekakve ponude za CISCO akademiju...Sad mene zanima dal se to isplati polaziti,što ti me dobivam itd... 

Te me još zanima za polaganje ECDL, znači isto dal se isplati itd......

 

Što se tiče tvog pitanja, mogu ti reći da sve ovisi koji su ti ciljevi u životu.
Gledajući globalno niti jedan od navedenih neće ti štetiti. Uvijek će ti dobro doći u životu.

Ipak mislim d abi trebao razmisliti što ti je cilj u životu. ( ostati na srednoj školi - što ne preporučujem, ili završiti neki fax vezan za IT ako te to već zanima )

 

ECDL - Dobro je znati sve module a i položiti da imaš neki papir ( naravno ako imaš financijskih sredstava za to )

Ako ćeš pohađati neki od tečajeva evo ti link za dodatnu edukaciju Excel, Word, Access, Powerpoint ... za početnike

 

CISCO - Administracija IT mreža vezana uz Cisco uređaje. Ako te isključivo IT mreže zanimaju i promet preko njih onda je poželjno da je pohađaš i položiš CCNA. Nije teško ako imaš neka predznanja i ako znaš engleski u tolikoj mjeri da ne zapinješ više od 30% u razumijevanju. Moje mišljenje da ti Cisco certifikat nema neko značenje u ovom momentu ( možda jednog dana kada budeš radio ), ali je ovaj certifikat po meni značajan ako imaš neki FAX završen ili planiraš ići na fax. S obzirom da se certifikati obnavljaju periodično mislim da ti je rano za Cisco certifikat, možda tamo pred kraj Faxa ako ćeš ići.

 

Ako te zanima što se uči na CISCO akademiji za CCNA pogledaj ova dva linka ispod ( to su neki primjeri za početnike )

 

- VLSM and Subnetting

- Administracija CISCO Routers and Switch za početnike

 

 

Web tutoriali za početnike, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network ...
16 godina
online
RE: CISCO akademija
Abomb kaže...

 

Pitanje:

 

JEL IKO POLAGA CompTIA A+ ISPIT????

Dosta njih. Osmijeh

Kao i druge iz "+" serije. Što ti točno treba?

15 godina
neaktivan
offline
CISCO akademija

pa tija bi polozit comptia +a ispit al neznam di ni kakvu literaturu nabavit. ima puno djelova(starih, novih) a neznam odakle da naucim sve.

mislim na standardni a+

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: CISCO akademija
Abomb kaže...

pa tija bi polozit comptia +a ispit al neznam di ni kakvu literaturu nabavit. ima puno djelova(starih, novih) a neznam odakle da naucim sve.

mislim na standardni a+

 

Pa mislim da bi se na netu naslo brdo PDF-ova s dokumentacijom, kao sto ima i brdo literature za kupiti (i to poprilico dobre, mi tu imamo nekoliko knjiga koje su deckima posluzile).

Polaganje za sve CompTIA certifikate ide kroz standardne Pearson VUE i Prometric ispitne centre.

15 godina
neaktivan
offline
CISCO akademija

ma da triba bi i ja polagat preko prometrica... al brate mili neznam uopće sta... pita sam ovu tajnicu(algebra) sta mi triba?di cu nabavit literaturu? koju? sta? ona mi govori imas na internetu...... eeee znam al sta......osa sam na stranicu od comtia-e i tamo ima 6-7 djelova literature a znam da meni za polozit triba dva dijela....

 

NISTA JA TO NEKUZIM!!!!!!!!!!!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: CISCO akademija
Abomb kaže...

ma da triba bi i ja polagat preko prometrica... al brate mili neznam uopće sta... pita sam ovu tajnicu(algebra) sta mi triba?di cu nabavit literaturu? koju? sta? ona mi govori imas na internetu...... eeee znam al sta......osa sam na stranicu od comtia-e i tamo ima 6-7 djelova literature a znam da meni za polozit triba dva dijela....

 

NISTA JA TO NEKUZIM!!!!!!!!!!!!!!

 

Pitao si "tajnicu"?  Ona bi trebala znati što ti hoćeš polagati i koje ti knjige za to trebaju. Ona može znati koje seminare ti može predložiti da bi postigao željeno znanje a ne da ti daje linkove na sajtove gdje da skineš materijale. Pa kad već ništa ne kužiš, ostavi se toga.

 

A da ne kažeš da ti nisam pomogao, evo linka koji će ti sve objasnit: http://www.comptia.org/certifications/testprep.aspx .

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
15 godina
neaktivan
offline
CISCO akademija

Mhm Ja neznam ali po meni su ova pitanja veoma veoma jednostavna. Idem u školu i radim nako malo po servisu i milsim da bih imao 100% sa ovim znanjem sada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: CISCO akademija
Arxi kaže...

Mhm Ja neznam ali po meni su ova pitanja veoma veoma jednostavna. Idem u školu i radim nako malo po servisu i milsim da bih imao 100% sa ovim znanjem sada.

e stari moj, kad bi probao rijesit pitanja za certifikat i jos prakticne vjezbe onda bi malo drugacije razmisljao... u svoj toj gomili pitanja i relativno malo vremena ne bi stekao takav dojam

15 godina
neaktivan
offline
RE: CISCO akademija
Batista kaže...
Arxi kaže...

Mhm Ja neznam ali po meni su ova pitanja veoma veoma jednostavna. Idem u školu i radim nako malo po servisu i milsim da bih imao 100% sa ovim znanjem sada.

e stari moj, kad bi probao rijesit pitanja za certifikat i jos prakticne vjezbe onda bi malo drugacije razmisljao... u svoj toj gomili pitanja i relativno malo vremena ne bi stekao takav dojam

Hehe neznam. Mozda kad bih malo ucio za ta pitanja relativno bih ih lako savlado. Po meni ova gore za ispit moze rijesiti neki iz osnovne škole koji cita bug.

16 godina
offline
CISCO akademija

ja sam tek sad vidio ta pitanja... to uopce nije slicno onome sto je na ispitima, skini si materijale za neki modul pa ces vidjet da nema niti 1% ovoga u tome... to su vise pitanja iz opceg informaticnkog znanja

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: CISCO akademija
Batista kaže...

ja sam tek sad vidio ta pitanja... to uopce nije slicno onome sto je na ispitima, skini si materijale za neki modul pa ces vidjet da nema niti 1% ovoga u tome... to su vise pitanja iz opceg informaticnkog znanja

Donekle je slicno pitanjima na ispitima, ima i nekih bitnih razlika, ali u praksi 90% tehnicara koji imaju nekakvo iskustvo - pada. Osmijeh

Veliki je problem razlika izmedju "znanja" i stvarnog zanja potrebnog za taj ispit (kojeg, inace, mnogi vendori smatraju osnovom osnova).

16 godina
offline
RE: CISCO akademija

je na ispitima je, ja sam se osvrnuo na ova koja su spomenuta u prvim postovima ove teme

15 godina
neaktivan
offline
RE: CISCO akademija

eeee ona bi tribala znat...ali nezna!!!....A seminara nema, Algebra je certificirana samo da da ispit, a ne i seminare i literaturu... i to je problem....

meni triba literatura koja se koristi.... bija sam na tom situ i kao sta sam reka nista narucito.

 

 

 

16 godina
offline
RE: CISCO akademija
Abomb kaže...

eeee ona bi tribala znat...ali nezna!!!....A seminara nema, Algebra je certificirana samo da da ispit, a ne i seminare i literaturu... i to je problem....

meni triba literatura koja se koristi.... bija sam na tom situ i kao sta sam reka nista narucito.

 

 

 

slabo ti trazis... trazi dalje, obicno se dade pronac na rapidshareu, imas i torrente...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 10:01 (Batista).
16 godina
online
RE: CISCO akademija
Batista kaže...

je na ispitima je, ja sam se osvrnuo na ova koja su spomenuta u prvim postovima ove teme

Aaaaa, isprika, mislio sam da si gledao one s CompTIA stranice.

16 godina
neaktivan
offline
RE: CISCO akademija
Abomb kaže...

eeee ona bi tribala znat...ali nezna!!!....A seminara nema, Algebra je certificirana samo da da ispit, a ne i seminare i literaturu... i to je problem....

meni triba literatura koja se koristi.... bija sam na tom situ i kao sta sam reka nista narucito.

 

 

 

 Ne, ne bi trebala znat. Mislim, to je CompTia site?! Ako tamo ne možeš naći što ti treba onda ne znam gdje možeš.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
neaktivan
offline
CISCO akademija

Ljudi... počeo sam CISCO tečaj u Astoriji u rijeci, to je podružnica algebre... nakon prvog modula odustao sam iz privatnih razloga(škola je sasvim ok). Naime oni nemaju mogućnost refundiranja sredstava, a ja imam pravo izostanak zamjeniti bilo kojim tečajem u algebri. Tako da ako je netko zainteresiran za upisivanje bilo kojeg smjera može upisati umjesto mene ja ću mu dati za 1000 kn jeftinije... makar da neki novac vratim jer nisam u mogućnosti nastaviti školovanje. Hvala. javite mi se na private.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice