FESB Studiji

poruka: 23
|
čitano: 19.678
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
FESB Studiji

Bok ljudi! Ovo mi je zadnja godina srednje škole i namjeravam upisat jedan od studija FESB-a (u Splitu), prvenstveno bi zelio studirati studij Racunarstva jer me zanima i poznajem programske jezike, nisam u nekoj poziciji da puno biram zbog ocjena u srednjoj Ekonomskoj školi, ocjene malo jace trojke, pa me zanima kolike su mi sanse upisa na studij Racunarstva i na ostale studije FESB-a.  

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji
xyzz kaže...

Bok ljudi! Ovo mi je zadnja godina srednje škole i namjeravam upisat jedan od studija FESB-a (u Splitu), prvenstveno bi zelio studirati studij Racunarstva jer me zanima i poznajem programske jezike, nisam u nekoj poziciji da puno biram zbog ocjena u srednjoj Ekonomskoj školi, ocjene malo jace trojke, pa me zanima kolike su mi sanse upisa na studij Racunarstva i na ostale studije FESB-a.  

 Koje razine misliš pisat?

9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

Matematika (B) i Fizika (izborni); obavezni Hrvatski(A) i Engleski(B)

9 godina
neaktivan
offline
FESB Studiji

FESB traži sve višu osim hrvatskog.

 
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji
CyberPlague kaže...

FESB traži sve višu osim hrvatskog.

 Nope,trazi sve nizu.

btw momak gore, uzmi u obzir da je elektrotehnika na fesbu strucni dakle nemres na diplomski osim ako ne odes na drugi faks nakon 3 godine

 

edit: aha sad sam vidio da bi racunarstvo ne ekektroteh

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 22:55 (foobar333).
9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji
foobar333 kaže...
CyberPlague kaže...

FESB traži sve višu osim hrvatskog.

 Nope,trazi sve nizu.

btw momak gore, uzmi u obzir da je elektrotehnika na fesbu strucni dakle nemres na diplomski osim ako ne odes na drugi faks nakon 3 godine

 

edit: aha sad sam vidio da bi racunarstvo ne ekektroteh

 Traži nižu,ali niža nije osnova za upad.Da bi upao s nižom,onda bi trebao riješit preko 80%

 

Može,upiše preddiplomski elektrotehnike i ITa

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 23:01 (CyberPlague).
9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

 A dobro,ako se niza mat rijesi 80-90 posto i fizika 80% nema problema za upad..

9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

Da, FESB (Split) trazi sve nize... mislite onda uz moj prosjek da bi 80-100% rijesene matematika i fizika moga upasti? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji
xyzz kaže...

Da, FESB (Split) trazi sve nize... mislite onda uz moj prosjek da bi 80-100% rijesene matematika i fizika moga upasti? 

 S 80% je moguće,ali će bit ''gusto''

9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

Upoznat si s rezultatima upisa ovih godina ? 

9 godina
neaktivan
offline
FESB Studiji

A gledaj,izracunaj pa da npbudes miran.. Prosle godine je trebalo oko 600 bodova za upad,racunaj ove godine nesto vise jer je generacija brojnija.

 

Evo napravit cu novu temu za racunanje bodova jer dosta kjudi ne zna.. Par min

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

A ne znam kako to s bodovima, da...aj hvala ti!! :) 

9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji
xyzz kaže...

A ne znam kako to s bodovima, da...aj hvala ti!! :) 

 i jos pripazi jer fesb nije lagan faks a ti dolazis iz ekonomske.. fesb je prakticki sama fizika, i ne lagana fizika. Tako da pripazi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

A iz fizike sam bio odlican(u osnovnoj-.-) i isao na natjecanje, dok sam imao fiziku, sada pocinjem s literaturom fizike iz gimnazijskog programa, nadam se dobrim rezultatima...

9 godina
neaktivan
offline
FESB Studiji

http://www.bug.hr/forum/topic/skola-osnovna-srednja-faks/racunanje-bodova-faks/221509.aspx

evo tema za racunanje bodova.

btw uzmi si fizika u 24 lekcije za maturu od elementa, imam ju ja i odlicna je knjiga. Iako je fizika prilicno lagana na maturi koristit ce ti te osnove fizike za faks, posto u ekonomskoj nisi stekao bas neko znanje

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

Ma u ekonomskoj je nismo ni imali, e bas ti hvala, vidim stalno preporucavate tu knjigu, bas cu si je naruciti, hvala ti!

13 godina
neaktivan
offline
FESB Studiji

koliko je zapravo bitno predznanje iz matematike za ovaj faks?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
FESB Studiji

Ima li netko da je završio stručni studij na FESB-u?

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji
zelenbic kaže...

Ima li netko da je završio stručni studij na FESB-u?

 Da. Pitaj šta te zanima?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 23:52 (saywhatagain).
13 godina
offline
Re: FESB Studiji
saywhatagain kaže...
zelenbic kaže...

Ima li netko da je završio stručni studij na FESB-u?

 Da. Pitaj šta te zanima?

 pa tada sam se bio premišljao dali da upišem stručni ili sveučilišni ali sam nakraju upisao stručni studij računalstva. pa zanimalo me kako je faksu,čeg se treba pazit i kako je poslije sa poslom? Znam da je važnije znanje od diplome ali dali se već za vrijeme faksa dobivaju pondue za posao?

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
7 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

Neznam za računalstvo, ja sam bio elektronika, koncept i većina profesora je ista, pa ću biti kratak. Sve je riješivo unutar zadanih ispitnih rokova! Nema nikakvog straha, sve je prolazno, ALI uz konstantan rad i predanost. Posebno početak, nemoj zeznuti sa matematikama jer ćeš kasnije vući zaostatke koji će se odužiti skroz na čitavu godinu dana. Savjet je da uz posao probaš naći studentski posao ali tek nakon prve godine kad se dobrog dijela teških kolegija riješiš (matematika, digitalna elektronika ...). E i kad već spomenih digitalnu, naoružaj se živcima za "posebnu vrstu predavanja" jer će ti izbit dosta kose sa glave radi gluposti. Ali i to je prolazno bez nekavih poteškoća. Nakon stručnog obavezno na razlikovni po magisteriji. Ovo je bilo ukratko, ako te zanima posebno neki dio studiranja (teorija, auditorne, labovi), piši ... 

13 godina
offline
Re: FESB Studiji

Ma i u ruđeru sam imao malo luđeg profesora iz DEL-a (poznatijeg kao čiča) kod kojeg nacrtaš shemu od pola stranice ali napišeš samo ulaz umjesto ulazi 0 bodova.
Za razlikovni ću još vidjeti jer sam čuo da će na tvzu sada uskoro krenuti stručni diplomski studij računalstva pa bi možda mogao tamo to završiti. Matematika mi nije baš jača strana al valjda za prolaz mogu naučiti. E i daj mi reci što su te auditorne vježbe?

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 10:40 (zelenbic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Studiji

Teorija - 3 sata u komadu teoretskog dijela matematike

Auditorne vježbe - 3sata u komadu matematičkih zadataka

 

da bi položio kolegij, moraš oboje imati pozitivno

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 14:24 (saywhatagain).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice