FSB-Zrakoplovstvo

poruka: 16
|
čitano: 17.936
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
FSB-Zrakoplovstvo

Evo to mi je jedan od izbora za upis ,pa me zanima dali ima ljudi ovdje koji trenutno polaze to, iskustva, dojmovi, svaka informacija dobro dosla :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo

Mislim da je malo manji interes na zrakoplovstvu, smjer se bira na 2. godini (3. semestar) ali svejedno faks je odličan, možeš pogledati promotivne filmiće koji su snimili studenti FSB-a:

 

Također što se tiče predznanja dobro je poznavati osnove matematike i fizike da nebi imao problema na početku dok pohvataš konce.

14 godina
neaktivan
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo
Ravenclaw92 kaže...

Evo to mi je jedan od izbora za upis ,pa me zanima dali ima ljudi ovdje koji trenutno polaze to, iskustva, dojmovi, svaka informacija dobro dosla :)

ako se dobro sijecam,mislim da je FlyBoy isao u zrakoplovnu skolu pa ti mozda on moze pomoci.pitaj ga na PM :)

13 godina
neaktivan
offline
FSB-Zrakoplovstvo

Malo da oživim temu :D Ima li tko iskustava za podijeliti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo
scipion kaže...

Malo da oživim temu :D Ima li tko iskustava za podijeliti?

  Je li te zanima baš zrakoplovstvo ili općenito FSB?

13 godina
neaktivan
offline
FSB-Zrakoplovstvo

Ne znam sad, na njihovim stranicama je to malo zbrkano. Zanima me da li bas postoji smjer zrakoplovstvo ili se to tek bira nakon 1. godine?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 16:36 (scipion).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo
scipion kaže...

Ne znam sad, na njihovim stranicama je to malo zbrkano. Zanima me da li bas postoji smjer zrakoplovstvo ili se to tek mira nakon 1. godine?

  Mislim da baš postoji "Zrakoplovstvo", isto kao Brodogradnja i strojarstvo. Bez obzira što je svima 1. godina ista.

13 godina
neaktivan
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo

Ok, hvala. Zanima me jos da li je tesko upasti na FSB opcenito, a onda i za Zrakoplpvstvo ako netko zna? Inace idem u gimnaziju prva dva razreda sam zavrsio s vrlo dobrim, a treci s odlicnim sto zelim postici i u 4. A iz matematike i fizike uglavnom imam 4.

12 godina
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo
scipion kaže...

Ok, hvala. Zanima me jos da li je tesko upasti na FSB opcenito, a onda i za Zrakoplpvstvo ako netko zna? Inace idem u gimnaziju prva dva razreda sam zavrsio s vrlo dobrim, a treci s odlicnim sto zelim postici i u 4. A iz matematike i fizike uglavnom imam 4.

  To isključivo ovisi o državnoj maturi. Ove godine je bilo dosta teže upasti nego prošle koliko čujem. Očekuj da ti treba barem 50-60% iz više razine Matematike, i što bolje rezultate iz Fizike.

 

Ostalo je nebitno.

13 godina
neaktivan
offline
FSB-Zrakoplovstvo

Zar se ne dobije i neki postotak za prosjek iz srednje škole?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo
scipion kaže...

Zar se ne dobije i neki postotak za prosjek iz srednje škole?

Pa uzima ali matura je bitnija. Pripremi se da barem toliko uradiš matematike na višoj inače ne bude dobro.

 

Ako ne možeš uradit 50% barem na višoj razini, onda FSB svejedno nije za tebe.

13 godina
neaktivan
offline
FSB-Zrakoplovstvo

Svakako uzimam visu razinu, tu nema dileme, na probnoj maturi visa razina iz matematike bez ikakve pripreme sam imao 51% tak da mislim sa 6 mjeseci pripremanja bih trebao upasti :D I jos ako znas je li tesko naci posao nakon zavrsenog bilo cega na FSB-u,  a za zrakoplpvstvo me posebno zanima. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 17:03 (scipion).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo
scipion kaže...

Svakako uzimam visu razinu, tu nema dileme, na probnoj maturi visa razina iz matematike bez ikakve pripreme sam imao 51% tak da mislim sa 6 mjeseci pripremanja bih trebao upasti :D I jos ako znas je li tesko naci posao nakon zavrsenog bilo cega na FSB-u,   a za zrakoplpvstvo me posebno zanima.

  Većinom ne, za zrakoplovstvo neznam, ali strojari sa iole prepoznatljivijih smjerova (Konstrukcijski, Proizvodni, procesno energetski) nađu dosta brzo posao.

13 godina
neaktivan
offline
FSB-Zrakoplovstvo

Hvala za odgovore, bilo mi je od velike koristi: {#}

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
FSB-Zrakoplovstvo

Zanima me kakav je smjer Zrakoplovstva u usporedbi s Brodogradnjom i Strojarstvom. I koji od ovih smjerova je uglavnom najbolji ili najkvalitetniji?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: FSB-Zrakoplovstvo
Gabrijel97 kaže...

Zanima me kakav je smjer Zrakoplovstva u usporedbi s Brodogradnjom i Strojarstvom. I koji od ovih smjerova je uglavnom najbolji ili najkvalitetniji?

 Prva godina ti je ista svima tako da zapravo smjerovi biras na drugoj, tipa strojarstvo se grana na gro podsmjerova, ali zrakoplovstvo i brodogradnja ne, oni ostaju zasebni cini mi se. 
što se težine tiče sve je to tu negdje mozda je Zrakoplovstvo nesto lakše, brodostrojarstvo ljudi bas i ne upisuju tak da neznam kakvo je, no po skupini predmeta cini mi se tesko. Na strojarstvu svi podsmjerovi su vise manje isti samo Inženjerstvo materijala iskače kao lagano

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 19:21 (Castel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice