Izvanredno studiranje

poruka: 38
|
čitano: 46.178
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje
MethodMan kaže...
A znam, alegra mi je malo malo preskupa... Moram jos vidit jer sam zavrsia trogodišnju za kuhara i kurs za servisera PCa

 

Jesi polagao državnu maturu? Ili nisi bio obavezan? U svakom slucaju, ako te zanima IT, preporučujem ti da si pogledaš i TVZ, isto imaju izvanredne smjerove iz računarstva i informatike. Međutim, tu je matematika zaista prilično zeznuta, traži se A razina s državne mature, a i treba ti, jer se pokriva linearna algebra i infinitezimalni račun, sve do diferencijalnih jednadžbi. U biti klasična matematika 1 i 2 za tehničke fakultete, nešto lakša nego npr. na FER-u, ali to stvarno nećeš izbjeći nigdje ako se hoćeš baviti računalnom znanosti. Mislim, sve se to da naučiti, ali ako nemaš solidnu bazu onda će ti biti jako, jako teško. A o tome da ti je to značajan preduvjet za raznorazne stvari koje bi učio dalje, kao npr. diskretna matematika odn. teorija grafova i kompleksnost algoritama da i ne pričamo. Stvarno ti ne preporučujem da se u to upuštaš ako nisi 100% siguran da možeš, a uspješno polaganje fizike i A razine matematike na državnoj maturi bi ti to jasno demonstriralo (a možda i omogućilo da upišeš redovno).

15 godina
offline
Re: Izvanredno studiranje

Definitivno neka rjesi 4. stupanj ako vec nije, polozi maturu i upise TVZ redovno, ako ima volje.

 

MethodMan definitivno se moze sve nauciti i matematika i fizika. Sto bolje samostalno savladas srednjoskolsku matematiku i fiziku, to ces lakse rjesit studij. Pogotovo dio s matematikom i fizikom.

 

Linux, Arch Linux.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje
Nisam bia obevezan, imao sam samo maturalni rad, 4 stupanj sam ispucao jer su mami trebale kune, tako da san ga ja upisao i mirovina je isla od mog pokojnog oca (dok se redovno skolujem ta mirovina ide)

NEZNAM STVARNO STO DA NAPRAVIM😑
15 godina
offline
Izvanredno studiranje

Kako je sa predavanjima vikendom na VVG Održavanju računalnih sustava? Koliko je toga točno obavezno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje

Svaki profesor ce ti reci da je obavezno dolaziti ali to bas nije tako. Na temelju dolazaka dobivas bodove, sto manje dolazis, imas manje bodova na kraju semestra. Lab vjezbe su ti obavezne a ostalo sam procijenis, pogotovo na vanrednom studiju. Ali naravno, nemoj sada na neki predmet nikada ne doci jer ce te svaki profesor uzeti na zub.

Sto se tice rasporeda, imas ga na njihovom webu pa mozes vidjeti kakav raspored ove godine imaju http://www.vvg.hr/nastava/raspored/

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
15 godina
offline
Izvanredno studiranje

Kolika je mogućnost upisa izvanredno ORS bez polaganja državne mature budući da sam tu negdje iznad same granice o minimalnom broju bodova (500)? Da li se striktno gledaju rang liste ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izvanredno studiranje

Mozes upisati i bez drzavne, ja sam tako, ali sam imao vise bodova.

Ako se ne popune sva mjesta, onda ce te primiti cak i ako si ispod liste, jer njima je primarni cilj zaraditi pa ne zele imati prazna mjesta.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
7 godina
neaktivan
offline
Izvanredno studiranje

Jel ima ko iskustva sa profesorom darkom podvorcem, ako ima da mi kaze malo o njemu, nepase mi bas njegov predmet a ni njegovo objasnavanje... 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice