Korisni IT skillovi koje svatko može naučiti

poruka: 6
|
čitano: 7.107
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Korisni IT skillovi koje svatko može naučiti

 

Bok ljudi. Zamislio sam ovu temu kao mjesto u kojoj bismo savjetovali jedni drugima neke fora stvari koje bi svatko mogao (i trebao) znati, najviše jer se mogu jako brzo shvatiti. Ja ću početi s nekoliko prijedloga, a predlažem da se i vi uključite ako imate neku vještinu koja može bit korisna a lagano se nauči :)

 

Stavljat ću odma i linkove na dobre tutoriale. A listu planiram nadopunjavati s vremenom kako budem učio nove stvari (ili s vašim prijedlozima).

 


Počnimo:

  • baratanje HTML-om i CSS-om. Toliko jednostavno da se osnove mogu naučiti u dva-tri sata uz ovaj video od 40ak minuta
  • kako stavit napravljenu stranicu na internet - prvo na nekakav besplatan hosting s lijevom domenom, a kasnije uzeti i svoju domenu (besplatna .tk)
  • instalacija i postavljanje Wordpressa (savjetujem prvo staviti na svoj komp (localhost) radi vježbe, a tek onda kasnije na server koristeći znanje iz druge točke). Ovo je posebno korisno jer ćete tad biti u mogućnosti postavit nekome cijelu stranicu za 2-3 sata a eventualno im i naplatiti :)
  • kako spojiti nekoliko računala u LAN mrežu bez LAN-kabela (tzv. ad-hoc mreža), za igranja igara u multiplayeru ili prebacivanje podataka s jednog na drugi komp: 

 

Stvari koje zahtijevaju malo više vremena:

 

 

I nešto posebno zanimljivo - nesoftverske vještine :D

 

To bi bilo to zasad, nadam se da ćete i vi dati koji prijedlog. Hvala na pažnji i nadam se da će netko imat koristi od ove moje liste :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 16:07 (betmen).
 
12 0 hvala 17
15 godina
offline
Korisni IT skillovi koje svatko može naučiti

Hvala na linkovima. Bog će ti platit {#}

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Korisni IT skillovi koje svatko može naučiti

Evo još par stvari koje sam iskopao:

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2013 0:22 (betmen).
 
5 0 hvala 5
10 godina
neaktivan
offline
Korisni IT skillovi koje svatko može naučiti

Hvala i u moje ime, sa dosta ovog sam upoznat, ali ima zanimljivih naslova i za mene ovdje {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Korisni IT skillovi koje svatko može naučiti

Ocemo jos {#}

Evo od mene jedan. Više za chatove i forume ali neka ☼

Shortcuts za simbole

http://2.bp.blogspot.com/_GTY2pIbrTVE/TStY2AnElCI/AAAAAAAAAXw/f18Y_QQ34qs/s1600/ALT_CODES.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 17:50 (axos).
15 godina
offline
Korisni IT skillovi koje svatko može naučiti

https://courses.tutsplus.com/courses/30-days-to-learn-html-css

 

Odlično odrađeni free video tutoriali vezan uz HTML i CSS s brdo primjera i svega.

Na stranici se nalazi još mnogo drugih jako korisnih free tutoriala vezanih uz development, a ovo je samo jedan od njih.

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUNE: slinA
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice