RiTeh ili TVZ

poruka: 47
|
čitano: 22.354
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: RiTeh ili TVZ
Randy Marsh kaže...

Pozdrav,

Stolni nogomet jer u "panic room-u" imas stolni nogomet.

 

A sto se tice odabira, prvo se zapitaj sto zapravo vise zelis - jer uvijek svi duboko znaju sto bi zapravo htjeli samo se boje donijeti tu odluku.

Ja ne mogu suditi koji je bolji jer sam samo i isao na RiTEH, a za TVZ nemam pojma kakav je.

Mogu samo reci da RiTEH nije pretezak i uvijek imas vremena za zivot i stvarno ti nije potrebno 18 sati ucenja dnevno. Samo konzistencija i to je to (rjesavati vjezbe na vrijeme i vise se potruditi kod nekih profesora jer su teske osobe - ali to je tako na svakom faksu, jer se uvijek neki sivonja/sivonjka - necemo Veru iskljucivati, pravi pametan i Bogomdan)

 U pravu si I naravno da svaki faks ima svog posebnog profesora, to je neizbjezno, pretpostavljam da kada dode vrijeme za to da ce mi samo 'kliknuti' gdje zapravo zelim ici. Htjela sam samo biti malo informiranija u vezi Rijeke posto sam vec puno toga cula u vezi TVZa( I mozda pomoci drugima u slicnoj sitiaciji)

13 godina
offline
RiTeh ili TVZ

na ritehu mozes biti i kampanjac, govorim za racunarstvo iz prve ruke, ali racunaj da neces dobro proci jer ako ti se omakne jedan kolokvij (tipa dobijes 0/30, 5/30) - prakticki si taj predmet i pao. ovdje nema popravnih kolokvija i bodove iz kolokvija skupljas da bi mogao izaci na ispit. tokom godine imas 70 bodova za skupiti, a za mogucnost izlaska na ispit ti treba 35 (dosta je i 30, ali u tom slucaju ispit moras napisati za 100%). bodove skupljas na razne nacine, sto dolasci, sto projekti, ali uglavnom racunaj da od tih 70 bodova - kolokviji nose, na vecini predmeta, oko 50-60 bodova. nemas 30 bodova - padas predmet (nema ispita kao u ZG), imas 31 - 90% tocnosti ispita, 32 - 80%, 33 - 70% tocnosti ispita ... [35, 70] - 50% tocnosti ispita. koliko god bodova poslije 35 imao svejedno moras izaci na zavrsni ispit, koji ponavljam u vecini slucajeva nije tezak! sistem je vrlo glup i treba se na njega naviknuti, vecinu semestara imas 1/2 glupa predmeta, 1/2 teska predmeta i jedan srednji, ali je jako jako lako kiksati i produljit si godinu, a isto tako nije tesko sve dati u roku ako konstantno radis, pogotovo tih 8-9 tezih kolegija na preddipl.

Respect the Raise...!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 0:20 (definho).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: RiTeh ili TVZ

Točno, sjebeš jedan jedini kolokvij i ode sve u vrit. Pogotovo na predmetima s katedre za matematiku. Statistika je čudo kako je to lako pasti.

Ali ima nekih predmeta koje ne možeš pasti.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
odjavljen
offline
Re: RiTeh ili TVZ
I ne samo to, na 4. i 5. godini se taj rang dize na 40 i 50 bodova a predmeti postaju jos tezi.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RiTeh ili TVZ

Ja sam završio specijalistički na tvz-u prošle godine i na engleskoj verziji diplome mi piše "masters degree" dok je na domaćoj diplomi i dalje titula "stručni specijalist...".

Navodno se radi na tome da se makne taj stručni specijalist, samo je pitanje kad to bude i da li budu i nama bivšim studentima to izjednačili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RiTeh ili TVZ
Vani je provjereno TVZ priznat koliko i FESB i FSB i FER jer stranci nemaju pojma o nasim faksevima i kvaliteti bachelora
6 godina
neaktivan
offline
Re: RiTeh ili TVZ
Crljo kaže...

Ja sam završio specijalistički na tvz-u prošle godine i na engleskoj verziji diplome mi piše "masters degree" dok je na domaćoj diplomi i dalje titula "stručni specijalist...".

Navodno se radi na tome da se makne taj stručni specijalist, samo je pitanje kad to bude i da li budu i nama bivšim studentima to izjednačili.

 Nisam to znala jer svi govore suprotno, hvala :) A mislim da kada bi svima izjednačili titule da moraju i bivšim studentima.

6 godina
neaktivan
offline
RiTeh ili TVZ

To sam tek prije koji tjedan saznala da nema kolokviranja, tj da ti oni trebaju da uopce odes na ispit, malo mi je to neobicno ali dobro, priviknes se, pogotovo ako nisu teski ispiti. Mislim da sam spomenula negdje vec, ali ne bi htjela biti kampanjac, čisto radi sebe, nemam problema sa redovitim radom nego bi je zapravo bitno da mi sve nekako normalno prolazi, tj da je izbalansirano

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: RiTeh ili TVZ
Mitch kaže...
Vani je provjereno TVZ priznat koliko i FESB i FSB i FER jer stranci nemaju pojma o nasim faksevima i kvaliteti bachelora

 A koliko sam ja skuzila iz svega ovoga, ni naši ne rade preveliku razliku

14 godina
odjavljen
offline
Re: RiTeh ili TVZ
someonedrankmysoda kaže...

To sam tek prije koji tjedan saznala da nema kolokviranja, tj da ti oni trebaju da uopce odes na ispit, malo mi je to neobicno ali dobro, priviknes se, pogotovo ako nisu teski ispiti. Mislim da sam spomenula negdje vec, ali ne bi htjela biti kampanjac, čisto radi sebe, nemam problema sa redovitim radom nego bi je zapravo bitno da mi sve nekako normalno prolazi, tj da je izbalansirano

 Nema nikakvog balansa, imaš 6 predmeta od kojih par teških, u zadnjem tjednu ti se skupe kolokviji (nisu lagani isto kao i završni, dapače) i onda za tjedan dana završni sa svim gradivom, uglavnom bolest. Na 4 i 5 godini moraš imati 65-70 posto minimalno iz svakog kolokvija da biš imala minimum za ići na završni gdje ti onda opet treba 50%.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: RiTeh ili TVZ
Jakovp kaže...
someonedrankmysoda kaže...

To sam tek prije koji tjedan saznala da nema kolokviranja, tj da ti oni trebaju da uopce odes na ispit, malo mi je to neobicno ali dobro, priviknes se, pogotovo ako nisu teski ispiti. Mislim da sam spomenula negdje vec, ali ne bi htjela biti kampanjac, čisto radi sebe, nemam problema sa redovitim radom nego bi je zapravo bitno da mi sve nekako normalno prolazi, tj da je izbalansirano

 Nema nikakvog balansa, imaš 6 predmeta od kojih par teških, u zadnjem tjednu ti se skupe kolokviji (nisu lagani isto kao i završni, dapače) i onda za tjedan dana završni sa svim gradivom, uglavnom bolest. Na 4 i 5 godini moraš imati 65-70 posto minimalno iz svakog kolokvija da biš imala minimum za ići na završni gdje ti onda opet treba 50%.

 Koja svrha zavrsnih ako je kolokvij skoro isti? Tj obrnuto, to mi se jedino bas ne svida, sto trebas polozit kolokvije da bi smio ici na zavrsni

12 godina
offline
RiTeh ili TVZ

to je bolonja na hrvatski način. meni se dogodilo na 4. godini na jednom kolegiju da sam jedno te isto gradivo pisao 2 puta (2 kolokvija) i usmeno odgovarao na završnom. kad sam sve rješio, pitao sam profesoricu zašto drila to gradivo - veli da ako joj DINP dopušta, zašto ne?

tak da ono... na svakom faxu ima debilnih profesora, to nikako ne možeš izbjeć, pa nemoj da ti samo to bude kriterij pri upisivanju.

What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RiTeh ili TVZ
someonedrankmysoda kaže...

 Koja svrha zavrsnih ako je kolokvij skoro isti? Tj obrnuto, to mi se jedino bas ne svida, sto trebas polozit kolokvije da bi smio ici na zavrsni

 

Nikakva svrha osim ispunjavanja frustracija profesora i zloporaba sustava. Trebaš položiti kolokvije, dolaske, ispite iz vježbi, zadaće, male ispite... Ima toga.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: RiTeh ili TVZ
Hornet_93 kaže...

to je bolonja na hrvatski način. meni se dogodilo na 4. godini na jednom kolegiju da sam jedno te isto gradivo pisao 2 puta (2 kolokvija) i usmeno odgovarao na završnom. kad sam sve rješio, pitao sam profesoricu zašto drila to gradivo - veli da ako joj DINP dopušta, zašto ne?

tak da ono... na svakom faxu ima debilnih profesora, to nikako ne možeš izbjeć, pa nemoj da ti samo to bude kriterij pri upisivanju.

 Ma nije mi to jedini kriterij, znam da svugdje ima debila ali nekako imam osjecaj da naginjem vise prema tvz-u, pogotovo zadnjih par dana

6 godina
neaktivan
offline
Re: RiTeh ili TVZ
Ako ikog zanima ili ako ce ikome pomoci u budućem odabiru, ja sam se na kraju odlučila za TVZ :)
 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
RiTeh ili TVZ

Uvijek savjetujem upis Fera ako postoji mogucnost da se upise, nije da te zelim obratiti od tvog izbora i odlicno je da ga imas i sam odabir je onaj s kojim se tesko ne sloziti, medjutim nije Fer nista svemirsko i garantiram da bi ga zavrsio/la bilo tko i s jednakom kolicinom ucenja kao i na bilo kojem drugom inzenjerskom smjeru u drzavi. Tezina ispita je svugdje podjednaka i gradivo koje se uci je isto, negdje su cak identicni kolegiji, no stvar je organizacije i zato je to moja preporuka.
Drugi na picku je Etfos te Tvz. Za Fesb i Riteh nisam siguran, ali pretpostavljam da vrijede takodjer; kad kazem vrijede, mislim na to sto nude i kolicinu i kvalitetu naucenog, diplomu uopce ne dovodim u pitanje da nema jednak value na svim mjestima.
Najbolje je pogledat programe i ispitat sto se konkretno radi na vjezbama, vjerujem da si to vec ucinila, jer to je najbolja informacija koju mozes dobiti. Samim time ces vidjeti sto te zanima i sto bi te potencijalno moglo zanimati. Naravno neces nuzno znati previse o tome dok se svojim ocima ne uvjeris, a elteh, kao i racunastvo kao i strojarstvo su zanimljive struke nad kojima vrijedi studirati citav zivot ako treba (pri tom ne mislim studirati na faksu ili opcenito ne imati zivot). Sigurno na zelju utjece i okruzenje u kojem se nalazis, ali vec mozes pretpostaviti da ces na svakom od tih mjesta naletjeti na krkana od predavaca; profesora, asistenta.. pa ti subjektivne rasprave o tome tko je kakav i kako se tko osjecao na studiju apsolutno nista ne predstavljaju.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
RiTeh ili TVZ

Pozdrav, maturantica sam ove godine i odlucila sam ic na jesenski jer nisam upala na zeljeni faks na ljetnom roku. Obzirom da sam isla u medicinsku skolu, te da nisam imala ni matematiku, ni fiziku, ni informatiku zadnje 2 godine, a zanima me specificno elektrotehnika, zanima me koliko je stvarno tesko na Ritehu i kakva su vasa iskustva? Kolika je prolaznost otprilike? Upisuju li se studenti iz medicinskih i opcenito strukovnih skola? Znam da su iskustva individualna i procitala sam komentare vezano za temu i dosta sam se prepala, a ne zelim pauzirat, niti upisivat neki faks tipa pravo il nesto sto me ne zanima

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice