Je li smjer Tehnicar za računalstvo -NVK dobar?

poruka: 5
|
čitano: 5.067
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Je li smjer Tehnicar za računalstvo - Novi Strukov

Pozdrav,

Pitam Je li bolje Je li smjer Tehnicar za računalstvo - Novi Strukovi kurikulum dobar za programere, ili da odem u matematičku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Je li smjer Tehnicar za računalstvo - Novi Str
peponja kaže...

Pozdrav,

Pitam Je li bolje Je li smjer Tehnicar za računalstvo - Novi Strukovi kurikulum dobar za programere, ili da odem u matematičku?

 Svaki smjer je dobar onoliko kolko te zanima "srž" tog smjera. Osobno sam imao istu dilemu jer sam u osnovnoj bio očaran hardwerom i mislio da ću ak odem za tehničara za računalstvo šrafit kompove i radit te neke kul stvari.

Raspitao se o čem se tu radi i vidio da me ne zanima to, na kraju otišo u matematičku gimnaziju i evo me na 3. godini strojarstva i da idem opet, opet bi isto odabrao!

Ak misliš na faks, odi u gimnu, ako ne, za tehničara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 19:10 (Zin8).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Je li smjer Tehnicar za računalstvo - Novi Str

Mislim ići na faks, ali ljudi govori da je smjer jako poboljšao (drukcije je od thenicara za racunalstvo) i došlo je puno više programiranja u c++u, sada, je li moguce upisat faks sa stručnom školom. Mislim znam da se može,ali je li teško kao što ljudi govore, jer mislim upisati FERIT u Osijeku...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Je li smjer Tehnicar za računalstvo - Novi Str
peponja kaže...

Mislim ići na faks, ali ljudi govori da je smjer jako poboljšao (drukcije je od thenicara za racunalstvo) i došlo je puno više programiranja u c++u, sada, je li moguce upisat faks sa stručnom školom. Mislim znam da se može,ali je li teško kao što ljudi govore, jer mislim upisati FERIT u Osijeku...

 Probaj pričati s nekim od starijih kolega, i čak i ako se nešto mjenjalo, sumnjam da se radi o ogromnim promjenama. Vjerojatno, kako kažeš, koji sat programiranja više pa je smanjena satnica nečeg drugog i sl.

Ako je četverogodišnja strukovna škola onda uz maturu moraš napraviti završni rad vezan uz struku kao potvrdu obavljene srednje škole.

Što se tiče same mature, ne znam jel razlog gimnazija il nešto drugo, al meni osobno je bila relativno lagana i mislim da se prevelika frka stvara oko toga ( pisao sam sve višu razinu i izborni fiziku i imao prosjek mature 4)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li smjer Tehnicar za računalstvo -NVK dobar
Zavrsio sam smjer strojarski racunalni tehnicar u nadi da ce me dobro pripremiti za faks informatike ili racunarstva, mozes zamisliti iznenadjenje kad su me docekali termodinamika, tehnicka mehanika, strojarske konstrukcije i ostali predmeti strojarske struke.

Definitivno mozes upisati faks sa strucnom skolom, ja sam prolazio sa 3.5 i prosjecno sam napisao maturu. Mogao sam upasti na FERIT, FOI, i jos par smjerova. Na kraju sam odabrao informatiku na Rijeckom sveucilistu. Samo RITEH, TVZ i FER su mi bili izvan dosega.
7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice