Stručni studij Elektronika

poruka: 14
|
čitano: 19.670
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Stručni studij Elektronika

Jel možda tko ima iskustva sa Stručnim studijom u Splitu smjer Elektronika. http://www.oss.unist.hr/index.php/hr/studiji/strucni-studiji/elektronika/el-uvod

Vidia sam ovaj modul Telekomunikacija. Što mislite o tome? Jel bi bia dobar izbor?

 

Sada završavam za medijskog tehničara pa tražim fakultete gdje cu moci raditi sa kompjuterima, ali bez programiranja i to. Zanima me hardver, struja, mobiteli i komunikacija i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stručni studij Elektronika

Radije na FESB upisat elektrotehniku. Kasnije se oprijedjeliš za Elektroniku.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
15 godina
offline
Re: Stručni studij Elektronika
Ranko Kukumar kaže...

Radije na FESB upisat elektrotehniku. Kasnije se oprijedjeliš za Elektroniku.

preteško mi je to. Dobar sam učenik ali nisam iša u gimnaziju, već strukovnu školu

12 godina
offline
Re: Stručni studij Elektronika
joze kaže...

preteško mi je to. Dobar sam učenik ali nisam iša u gimnaziju, već strukovnu školu

Ne treba ti gimnazija za FESB. Trebaš samo redovno učiti i to je to. Pod redovno se podrazumjeva barem 4-5 sati dnevno, pogotovo na prvoj godini dok pohvataš sve osnove matematike i fizike koje si propustio u srednjoj.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stručni studij Elektronika
joze kaže...
Ranko Kukumar kaže...

Radije na FESB upisat elektrotehniku. Kasnije se oprijedjeliš za Elektroniku.

preteško mi je to. Dobar sam učenik ali nisam iša u gimnaziju, već strukovnu školu

WTF? Kako uopće možeš povezivati gimnazijalca sa strojarstvom odnosno elektrotehnikom... Ne kažem da gimnazijalci nemaju šanse ali su u velikom zaostatku...

Don't you dare to read my mind, Because you don't like, won't like what you'll find
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 13:11 (Kordy).
15 godina
offline
Re: Stručni studij Elektronika
Kordy kaže...
joze kaže...
Ranko Kukumar kaže...

Radije na FESB upisat elektrotehniku. Kasnije se oprijedjeliš za Elektroniku.

preteško mi je to. Dobar sam učenik ali nisam iša u gimnaziju, već strukovnu školu

WTF? 

s tim sam tia rec da je program koji sam ja završava ove 4 godine peteroduplo lakši od gimnazije. Možda je i do škole. Matematiku znam za riješit državnu maturu na nižoj. Matematiku sam prolazio tako da sam prepisiva zadatke iz teke.. Nemam predznanja dovoljno ka ovi iz gimnazija

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 13:13 (joze).
12 godina
offline
Re: Stručni studij Elektronika

Onda upiši Politologiju na filozofskom, ili novinarstvo, ili predškolski odgoj.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
15 godina
offline
Re: Stručni studij Elektronika
Ranko Kukumar kaže...

Onda upiši Politologiju na filozofskom, ili novinarstvo, ili predškolski odgoj.

to me ne zanima. Zato sam i tia pitat za stručni studij u splitu jer je dosta lakši od fesba

12 godina
offline
Stručni studij Elektronika

Tko se god misli bavit tehnikom neophodno mu je poznavanje matematike i fizike, barem prosječno. Ako se misliš bavit elektrotehnikom i računalstvom, morat ćeš nadoknadit sve izgubljeno, što će te i prisiliti na faksu, ako nisu već u srednjoj. Nije to problem uopće, uzmi fino Matematiku od osmog razreda osnovne i pomalo.

 

Prvo ponovi najosnovnije, sustave jednađžbe, redosljed operacija, Pitagorin poučak, površine raznih likova i četverokuta, onda pređi na prvi razred i polinome i uvod u funkcije, onda logaritmi drugi razred i kompleksni brojevi, pa treći razred trigonometrija i vektori i geometrija, i četvrti razred.

 

Iz fizike imaš još manje. Klasična mehanika (gibanja, slobodni pad, ubrzanja, itd., Masa, Newtonovi zakoni), Uvod u termodinamiku (Tlak, površina, Rad, Energija), Elektrotehnika (Naponi, Ohmov Zakon, Indukcija, Električna energija i struja, Paralelni i serijski spoj trošila, Otpor, Izmjenična i istosmjerna struja, Transformatori, Diode, Kirchofovi zakoni, Poluvodiči, itd). Nije uopće teško i to se sve može za mjesec i pol do dva naučiti, što će ti za početak dati kakvu takvu osnovu. Kasnije kada dođeš na fakultet bit će ti već malo lakše ali moraš nastavit jednakim tempom učiti nove stvari, jer na fakultetu se stvari jako brzo prolaze i moraš usvajati relativno brzo gradivo.

 

Sjedi i uči, što da ti kažem. Učenje je najbolji način trošenja slobodnog vremena. Čovjek cijeli život uči. Onaj koji ništa ne uči iz dana u dan ostaje zarobljen u svojoj niskoj inteligenciji.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Stručni studij Elektronika

pozdrav ekipa

 

pošto ne upadam na informatiku jer nemam dovoljno bodova to jest ima ljudi koji isto zele inf i imaju vise bodova od mene, ali upadama na elektrotehniku pa me zanima dali je moguce prebacit se na informatiku i dali zanate kad, nakon 1. semestra ili 1. god, i dali se moguce sigurno prebaci ili samo ako ima mjesta to jest ako od ovih s 1. god netko odustane?

 

i hoće mi bit teško na elektrotehnici nakon ekonomske skole, hoće bit problem predznanje kojeg nemam?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stručni studij Elektronika

o kojem ti fakultetu pričaš? tema je usmjerna na oss u splitu, ali tvoj post onda nema smisla

nema mi pomoci tu tu tu turuturtutu tu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Stručni studij Elektronika

Pozz, vidim da se dosta nije nista pisalo na ovu temu ali me zanima ako bi mi netko tko studira ili je studirao elektroniku ili elektroenergetiku na Kopilici mogao rec nesto vise o ta 2 studija. Zavrsio sam gimnaziju i nije me nesto isla matematika i fizika, pa me zanima hoce li to biti problem s obzirom da je ovo tehnicki faks i da tu ima matematike i fizike. Koliko je faks tezak opcenito i koliko se uci na tom faksu, je li moguce pronaci posao nakon faksa elektorenergetike i elektronike i jel netko zavrsio ovaj faks i sad radi? Svi odgovori su dobordosli.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 14:25 (Salt123).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stručni studij Elektronika

Elektrotehnicki fakultet ti je 90% matematike u svim oblicima, pa ako nisi spreman vraški učit da pohvataš sve iz srednje škole plus nadogradnje na to, neces se lijepo provest.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Stručni studij Elektronika

Hvala na odgovoru. A jbg nisam bas matematiku u srednjoj ucio,ono dan prije testa i dobijem 2, a sad da idem nadoknadjivat sve to trebalo bi mi puno izgleda hahah.

Jesi ti isao ovaj faks?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 20:38 (Salt123).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice