TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 301.780
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
GNU+Linux kaže...
Samo što mi je sve prazno dok sam ulogiran kao gost.

 Obavijsti studenske referade i desno u repozitoriju bi trebalo biti to što tražiš. Drugačije ne znam kako da ti pomognem.

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Ma našao sam to doduše već jučer na stranicama studentskog zbora. Svejedno hvala.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
midzan21 kaže...
ivca8650 kaže...

 

KONTAKT
e-mail: iva.rebic@tvz.hr

tel: 01 5603 943
fax: 01 5603 999
Budi uporan ili šalji mailove dok ti se netko ne javi :) 

 Dobio sam odgovor na mail, trebalo je 5 dana za response na mail (malo čudno za TVZ, inače to bude brže - max 12 sati ak se javi u doba dok nema nikog u referadi)...

 

Inače, ima li itko da je prošao proceduru prelaska sa redovnog studija bilo koji smjer na izvanredno računarstvo ove ak. god? Ako je, može li opisati iskustvo toga i što je sve predao (da se znam pripremiti ovih dana dok traje predavanje papirologije )

 Osobno ne znam, prouči stranicu od tvz-a. Negdje bi morao biti neki dokument koji opisuje postupak prebacivanja. Ili opet šalji mail u referadu pa nek ti kažu postupke za prebacivanje.

13 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Bok ekipa,

u totalnom sam k*rcu jer nisam imao pojma da se mora dati 30 ECTS-a u 2 godine i sad mi prijete da cu izletiti. Ima neko neki savijet ili rjesenje sto se moze napraviti u tom slucaju?

 

Hvala puno

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Sunce ti tvoje pa jesi ti uopce isao na faks zadnje dvije godine?

 

Pisat molbu, al to vidi sa studentskom sluzbom i voditeljem svog studija(cafuta za racunarstvo, za inf ne znam). Posalji mailove i odi tamo. Na tvz-u su moguci naknadni upisi pa ako prodju upisi, a molba prodje sljedeci tjedan-dva jos te mogu upisat.

Probaj se prebaciti na neki drugi smjer inf->rac,ele,meh,strojo,gradjevina, rac->inf,ele ili tak neke.

 

U najgorem slucaju prijavis maturu i upises nesto drugo sljedece godine, imas vremena za pripremit se i tak. Takve stvari se dogadjaju pa ne trebas panicariti, zivot ide dalje.

Linux, Arch Linux.
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Znam da sam se malo kasno sjetio pitat al vec par dana niko mi ne odgovara na mailove niti se iko javlja u referadi... Nego zanima me uvodna predavanja za informatiku tocnije informaticki dizajn jedino sta su mi rekli je da predavanja pocinju 3.10. i to je to ni di ni sta... Ni ne snalazim se najbolje na stranici moj tvz ako bi to tamo trebalo bit, ja to ne mogu nac pa je bilo kakva informacija dobrodosla, hvala unaprijed.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
RedReed kaže...
Znam da sam se malo kasno sjetio pitat al vec par dana niko mi ne odgovara na mailove niti se iko javlja u referadi... Nego zanima me uvodna predavanja za informatiku tocnije informaticki dizajn jedino sta su mi rekli je da predavanja pocinju 3.10. i to je to ni di ni sta... Ni ne snalazim se najbolje na stranici moj tvz ako bi to tamo trebalo bit, ja to ne mogu nac pa je bilo kakva informacija dobrodosla, hvala unaprijed.

 Uvodno predavanje će ti se vrlo vjerojatno održati na prvom predavanju kojega god kolegija(kolegij=predmet) budeš imao prvoga.

Evo imam ja par pitanja, prvi sam semestar specijalističkog studija informatike, modul računarski sustavi, smjer mreža.
Dali ćemo koristiti ikakav softver za ikoji kolegij na prvom semestru?

Dali na kolegijima 2. semestra ima ikakve administracije Windows servera?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
RedReed kaže...
Znam da sam se malo kasno sjetio pitat al vec par dana niko mi ne odgovara na mailove niti se iko javlja u referadi... Nego zanima me uvodna predavanja za informatiku tocnije informaticki dizajn jedino sta su mi rekli je da predavanja pocinju 3.10. i to je to ni di ni sta... Ni ne snalazim se najbolje na stranici moj tvz ako bi to tamo trebalo bit, ja to ne mogu nac pa je bilo kakva informacija dobrodosla, hvala unaprijed.

 piše na stranici Tvz da je uvodno predavanje u ponedjeljak, 3.10. u 18h, FSB dvorana A za računarstvo i informatiku

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 17:09 (el pistlero123).
7 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Gledam sad raspored na moj.tvz za informatiku ( dizajn ) i pise da je prvo predavanje tek 4.10 te po rasporedu ja nastavu imam samo od utorka do cetvrtka cijeli semestar?! Ko je tu lud

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
vadicep1 kaže...

Gledam sad raspored na moj.tvz za informatiku ( dizajn ) i pise da je prvo predavanje tek 4.10 te po rasporedu ja nastavu imam samo od utorka do cetvrtka cijeli semestar?! Ko je tu lud

 Ne, to vjerojatno samo prvi tjedan imaš tako.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Koji programski jezici se rade na Informatici i kojem se najviše pridodaje pažnja?

Na nastavnom planu sam otprilike uspio iščitati da se radi u pythonu, C-u, i da se kasnije može birat izmedju C++ i Jave. Neko je bio napiso da je smjer elektroničko poslovanje radi najviše back end development. Zar se nebi onda trebao PHP ili javascript učit. Moguće je da se sve to radi u pythonu ili javi, ali šta ja nam. Noob sam.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
general_šu kaže...

Koji programski jezici se rade na Informatici i kojem se najviše pridodaje pažnja?

Na nastavnom planu sam otprilike uspio iščitati da se radi u pythonu, C-u, i da se kasnije može birat izmedju C++ i Jave. Neko je bio napiso da je smjer elektroničko poslovanje radi najviše back end development. Zar se nebi onda trebao PHP ili javascript učit. Moguće je da se sve to radi u pythonu ili javi, ali šta ja nam. Noob sam.

 PHP i javascript su web development jezici. Mnogi ljudi rade tu razliku da web development jezike ne priznaju kao programske jezike jer nisu nativni nego se prvenstveno koriste kroz web browser, bez obzira bilo to točno ili ne.

Eh sada, one jezike koji su po užoj definiciji programski jezik(tj. one koje svatko priznaje kao programski jezik) ćeš imati ovako...1. semestar ćeš imati python, 2. semestar ćeš Imati C. Ako si odabrao smjer informatičkog dizajna to je sve što ćeš imati odprogramiranja koje nije u biti web development. Ako si odabrao jedan od druga dva smjera, 3. semestar ćeš imati još C++ a 4. semestar ćeš imati izbor između C#, Jave i C++-a.

A ako te zanima web development onda si na TVZ informatici na pravom mjestu. 1. semestar je odmah uvod u html i css. 2. semestar imaš elektroničko poslovanje na kojem će te malo uvesti već i na php. Ako želiš biti front end developer onda odi na dizajn, ako želiš biti back end developer onda poslovanje. Mene osobno web development nikad nije previše impresionirao pa sam otišao na organizaciju gdje me administracija mrežnih tehnologija i sigurnost zaintrigirala(iako sigurnosti ima više na računarstvu).

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 19:40 (GNU+Linux).
7 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Za koliko otptilike vremena cu nauciti programirati faksu. Nikad nisam programirao. Nakon koliko vremena se na faksu obradi jedan programski jezik. Npr. C? Ili python?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
general_šu kaže...
Za koliko otptilike vremena cu nauciti programirati faksu. Nikad nisam programirao. Nakon koliko vremena se na faksu obradi jedan programski jezik. Npr. C? Ili python?

Ovisi, o tebi. Ja naravno govorim za informatiku, na računarstvu to ide još brže.
Prva tri semestra te uče konceptima u programiranju a četvrti te tek uče raditi aplikacije. Znači postoji ona poslovica da bi naučio dobro trčat moraš prvo naučit hodat, da bi naučio dobro hodat moraš prvo naučit puzat a da bi znao puzat moraš se znati kreveljit po podu.

 

Međutim ima uvijek na svakoj godini nekih lumena koji su lupiti za programiranje i znaju već na početku 3. semestra kreirati punokrvne 'aplikacije'. Osobno bih doduše rekao  da je čak na 2. semestru najteže jer tamo ima čak nešto sitno struktura podataka i algoritama. Na 3. i 4. semestru samo ako shvatiš što je objekt a što klasa onda si na konju.

Ja osobno mogu reći da sam tek na 4. semestru bio sposoban raditi aplikacije. Doduše to mi je ujedno bilo i najzabavnije programiranje a i na njemu sam jedinom od svih programiranja imao 4.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
7 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Ne razumijem zasto se onda python radi samo 1. semestar kad su studenti sposobni programirati nesto tek u 4. Semestru.
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
general_šu kaže...
Ne razumijem zasto se onda python radi samo 1. semestar kad su studenti sposobni programirati nesto tek u 4. Semestru.

Ha ovisi šta misliš pod programirati nešto. I na prvom semestru se programira nešto, program koji računa a+b je isto programiranje. Doduše tek na 4. semestru ćeš taknuti grafička sučelja.

 Na 1. semestru se koristi python samo zato jer se u biti ponavlja ono što neki jesu a drugi nisu imali u srednjoj školi, znači if else, while, do, for, sve do polja. Tu je python odličan jer nema puno zezanja sa sintaksom i python je praktički jezik za početnike.

Na 2. semestru je C zato jer je najmoćniji jezik od svih gore spomenutih i najbolji je za učenje algoritama primjenjujući strukturalnu vrstu programiranja.

 

Na 3. semestru je C++ zato jer C ne podržava Objetkno orijentirani način programiranja, ali je C++ opet koliko toliko sličan C-u.

 

Na 4. semestru se zapravo samo primjenjuje sve naučeno iz prva 3. semestra

Mene više zanima zašto python nije na 4. semestru(dalo bi se nešto složiti sa wxwidgetsima). Ali na 2. i 3. semestru se ide puno više u 'dubinu' kompliciranosti programiranja za što python jednostavno nije namijenjen. Koliko god i sam volim python on je igračka naprema C-u i C++-u.

 


To je tako jer ne žele od tebe napraviti osobu koja zna isfušariti kod na brzinu, nego osobu koja zna koliko toliko 'dizajnirati kod' koji ne samo da radi nego je i donekle probavljivo dobar.

 

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Pozdrav ljudi zanima me jedno pitanje.Jeli postoji mogucnost da se sa Foi vz prebaci na tvz nakon zavrsetka prvog semestra ?
eune : Flaeryy
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Super flaeryy kaže...
Pozdrav ljudi zanima me jedno pitanje.Jeli postoji mogucnost da se sa Foi vz prebaci na tvz nakon zavrsetka prvog semestra ?

 Mislim da moraš molbu predati samo. Doduše žuri i zovi referadu, neznam dali još stigneš.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
11 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Imam pitanje za brucose na tvz-u vezano uz kineziolosku kulturu.

Je li netko bio na uvodnom predavanju? Naime, nisam na vrijeme vidio da je to bilo 6.10., a zanima me ako su rekli nesto za igranje sporta za faks na natjecanjima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
johnsteR kaže...

Imam pitanje za brucose na tvz-u vezano uz kineziolosku kulturu.

Je li netko bio na uvodnom predavanju? Naime, nisam na vrijeme vidio da je to bilo 6.10., a zanima me ako su rekli nesto za igranje sporta za faks na natjecanjima.

 jesu, moraš se javit profesorima

8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Plaćati ću specijalistički na 2 rate, koliko je jedna rata ili je proizvoljno?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Pozdrav ljudi ,ako netko ima nekakve skripte iz oe i matise za 1godinu da mi posalje u inbox,ili cak i postupke rjesenja bio bi mu puno zahvalan.
eune : Flaeryy
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Za koji se smjer ide u Konavosku 2. Jel Cisco koristan za TVZ i za kasnije. Kako se računaju bodovi za upis u preddiplomski tj. TVZ fakultet?

lawofattractioncro
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2016 14:02 (lawofattractioncro).
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
lawofattractioncro kaže...

Za koji se smjer ide u Konavosku 2. Jel Cisco koristan za TVZ i za kasnije. Kako se računaju bodovi za upis u preddiplomski tj. TVZ fakultet?

 Svi idu pomalo u konavosku osim strojarstva, graditeljstva, mehatronike i ortotike i protetike. Međutim najviše idu elektrotehničari. Je Cisco je koristan za TVZ i kasnije jer je 'bog i batina' enterprise mreža. TVZ ima jedan od boljih programa mreža u državi, za to ti preporučam da ili odeš na računarstvo na smjer mreža ili na informatiku na smjer organizacije.

Za računanje bodova ti nemogu ništa reći jer su se mjenjali kriteriji za to od kada sam ja upisivao, ali formula za to ti je javno dostupna pa si jednostavno možeš sam računati.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

U Konavoskoj je inače elektrotehnika i elektrotehničari sve imaju samo tamo i nigdje drugdje. Na Vrbiku su uglavnom računarstvo i informatika i koliko sam čuo i oni po novome imaju sve tamo ili na FSB-u ili na Pučkom učilištu, a to ti je sve udaljeno par minuta jedno od drugog. Za ove ostale ne znam.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Može li se prebaciti na 3. godinu preddiplomskog studija informatike, smijer organizacija i informatizacija ureda, odnosno nakon 2. godine mog trenutnog studija?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Koji je tvoj trenutni studij?

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Informatički menadžment

15 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Da li itko može dobiti referadu računarskog odjela preko telefona? Zadnjih dana zovem da upitam jednu sitnicu vezanu uz izvanredni studij i nikako ih ne mogu dobiti.

Sve informacije su poželjne.

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
midzan21 kaže...

Da li itko može dobiti referadu računarskog odjela preko telefona? Zadnjih dana zovem da upitam jednu sitnicu vezanu uz izvanredni studij i nikako ih ne mogu dobiti.

Sve informacije su poželjne.

 

Ne trudi se, ne javljaju se, vjerojatno su isključili zvono. Obično kad imaju gomilu posla (trenutno još uvijek rješavaju naknadne upise) uopće ne koriste telefone. Više ćeš sreće imati ako im pošalješ mail, na to obično odgovaraju u roku 24 sata, al svakako navedi što više detalja o svom statusu jer ti inače vjerojatno isto neće odgovoriti. Naravno, uvijek možeš doći i osobno, ali samo između 12 i 14 radnim danom i pripremi se na čekanje (obično je red od bar 20tak ljudi).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice