TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 301.225
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav,
prva sam godina FSB-a i planiram se premjestiti na TVZ, strojarstvo. Zanima me koliko je to zapravo teško završiti, koliko je kvalitetan smjer, postoji li mogućnost zapošljavanja na nekom solidnom radnom mjestu sa završenim preddiplomskim studijem strojarstva na TVZ-u i da li je moguće nakon toga prebaciti se na neki od fakulteta kako bih diplomirao taj smjer.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Jucer pisana matematika, uzas zivi s onim multiple choice pitanjima, no bilo kako bilo... očekujem 60% iz HJ (A), 45% iz INFO, 90% iz EJ (A) i 50% iz MAT (A) (iako rjesenja izlaze sutra). Iz srednje imam 305.6 bodova i trenutno sam 137/35 za info dizajn na tvzu redovno. Ukupno ocekujem okvirno izmedu 620 i 655 bodova. Mature su bile teške po mom mišljenju tj vise zahtjevne... ima li šanse da upadnem na taj svoj prvi izbor (opet TVZ - stručno redovno informatika-informatički dizajn). Za sad 7ljudi sigurno ulazi s liste tak da ostaje jos 28/29 mjesta. Nadam se da su ostali lošije isto napisali mature (esam zločest)... jel da očekujem upad?
5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
  • Ja sam isto jako razocarana napisanom matematikom, fiz imam oko 78%, eng 68% ,hrv 86% ,al mat 48-50%. od ocjena imam 347 bodova. Meni su jos ovi na zaokruzivanje zadaci bili skroz ok.. ali ovi neki kasnijd  Trebala bi imat oko 680-690 bodova a prvi izbor mi je bio racunarstvo ali nista od tog obzirom na to da treba 710+ bodova.. Dvoumim se izmedu dizajna i organizacije i informatizacije i nadam se da je 630+ bodova dovoljno.. Vecina ljudi kaze da su katastrofa napisali mat pa se nadam da cemo upast.. 
5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Joj ne znaš kolko bi to promjenilo stvari... rjesavao sam mature prethodnih godina iz svih predmeta ali ova ove godine je bila ZAHTJEVNA, ne ni toliko teska ali ZAHTJEVNA ko vrag. Dizajn je stvarno ono u čemu se vidim ali ja sam na njemu na nekih 600 bodova, pricao sam malo s covjekom koji je na drugoj godini poslovanja i kaze da sumnja kako ce prag onih koji upisuju cak i dizajn ici ispod 650/640. Povučen razočaravajućim stanjem koje očekujem stavio sam izvanredni na dizajn jer nije nemoguce da i tako zavrsim u zg i radim negdje da placam to. Tamo sam 11/30 no kada odem pogledat listu moje sifre ucenika opce nema ko ni mojih bodova ili icega, a pise da sam 11. navodno od ukupno 15 prijavljenih.

305.6 bodova iz srednje
EJ se nadam 90% pa onda i tolko bodova
HJ mi ne znaci nist al 60% se nadam
INFO (razocaranje ko i MAT) 45% pa onda tolko i bodova
MAT 40% nadam se, a to je onda 160 bodova.

U totalu za dizajn gledam da imam 600, 600 i sitno bodova...ne više.
5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ma ja sam na kraju prvi izbor stavila org.i inf.ureda i po ocjenama sam 27/35.. 

Mislim da se ne mozes pronaci na listi ako ti to nije prvi izbor na koji upadas? 

Ja npr upadam na elektrotehniku, poslovanje i org ali se mogu vidjet samo na tom prvom koji upadam. Al dobro, vidjet cemo sve u srijedu ..

5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Hmm tako sam i mislio, prvi mi je TVZ dizajn redovno ali posto za sad jos ne zadovoljavam za upad (niti budem), prvi mi izbor postaje FOI ips. Na oba se mogu pronaci na listi dok na trecem izboru, cetvrtom petom itd. ne mogu, iako pise koji sam na listi. Povučen time sam pito frenda da pogleda svoje izbore, rekao je da se vidi na svakome od svojih izbora. U petak sad zbog toga moram do skole da raspravim to s koordinatoricom i mozda zovem u sredisnji prijavni ured. Katastrofa ugl. Cekam 14.7. (valjda je to dan objava rezultata), mozda se dogodi cudo pa od ovih 40kojima je dizajn prvi izbor losije napisu od mene.....
6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav,

Elektrotehnika ili mehatronika?!

Ako mozete nesto opcenito navesti o tome

- sta se uopce radi nakon njega

- koji je tezi

- koji je razlog zasto bas to upisat

- i nesto o profesorima

 

Mozak.nema.nista.s.tim
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Igrec kaže...

Pozdrav,

Elektrotehnika ili mehatronika?!

Ako mozete nesto opcenito navesti o tome

- sta se uopce radi nakon njega

- koji je tezi

- koji je razlog zasto bas to upisat

- i nesto o profesorima

 

 

Elektrotehnika, neusporedivo ozbiljniji smjer od mehatronike

12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Imam pitanje u vezi dokumenata koji se prilazu pri upisu.

Na webu je navedeno kako su potrebni domovnica i rodni list ispisani putem aplikacije e građani. Zanima me je li moguće donijeti iste koji nisu ispisani putem aplikacije?

 

Jer za prijavu na taj sustav treba proći verifikaciju koja zahtijeva određene tokene, a trenutno nemam nista od toga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav, upisao sam vanredno računarstvo. Piše mi da trebam donijeti dokaz o uplati troškova upisa, a kad otvorim adrese na kojima se vrše upisi imam 2 uplatnice, za upse i za troškove razredbenog postupka.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Bok, završio sam 1. godinu TVZ-a smjer elektrotehnika pa bi mi trebao savjet za upis smjera. Dakle dvoumim se između energetike i automatizacije (težina smjera mi nije bitna), najviše me zanima elektronika al nemam iskustva s programiranjem. Zanima me koji smjer ima svjetliju budućnost i koji je traženiji. Ako netko ima bilo kakvih iskustava puno će mi pomoći. :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Moze neko reci iskustva studiranja izvanrednih studenata na tvz-u smjerovi informatika ili racunarstvo, 

koliko je sve skupa tezak fax uz posao i sam program navedenih smjerova.Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozz ekipa jel zna netko kako treba izgledati uplatnica za školarinu na TVZ-u. Ima primjera na moj tvz, al nisam 100% siguran

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Equi kaže...

Pozz ekipa jel zna netko kako treba izgledati uplatnica za školarinu na TVZ-u. Ima primjera na moj tvz, al nisam 100% siguran

 Jel imaš pristup moj.tvz.hr-u? Imaš sve ovdje: https://moj.tvz.hr/studijelo/prikaz/uplatnice?TVZ=MOJ5b7e8dd0d93ee

11 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Imam pitanja za vas s visih godina.

 

Znam da ukoliko imam manje od 55ECTSa da moram placat 5000 + 500kn za svaki novi upis predmeta.

 

Naime, u prvom semestru sam polozio sve, a sad mi je ostalo 2 predmeta.

 

Zanima me da li se to placa sad u 9om mjesecu, jer imam jos rokova u 2om mjesecu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
johnsteR kaže...

Imam pitanja za vas s visih godina.

 

Znam da ukoliko imam manje od 55ECTSa da moram placat 5000 + 500kn za svaki novi upis predmeta.

 

Naime, u prvom semestru sam polozio sve, a sad mi je ostalo 2 predmeta.

 

Zanima me da li se to placa sad u 9om mjesecu, jer imam jos rokova u 2om mjesecu.

 

 

 Ako nisi skupio 55 ectsa moraš platiti bez obzira što imaš još rokova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 19:02 (It'sMe932).
6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pronašao sam u međuvremenu, nisam bio siguran

7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav svima imam problem. Zaboravio sam prijaviti ispite, a zadnji je rok. Jel to znači da su mi sve lađe potonule ili mogu očekivati da će mi izaći u susret. Joj ovo studiranje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 4:07 (general_šu).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
general_šu kaže...

Pozdrav svima imam problem. Zaboravio sam prijaviti ispite, a zadnji je rok. Jel to znači da su mi sve lađe potonule ili mogu očekivati da će mi izaći u susret. Joj ovo studiranje.

 Koliki je broj ispita koji nisi prijavio? Mislim da ti je jedina šansa da za svaki kolegij šalješ mail voditelju kolegija i pitaš da li ti može ručno prijaviti na ISVU-u. Ako ne onda ti nema spasa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 8:03 (It'sMe932).
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Odi u referadu, kod profesora, salji mail voditelju. Svi imaju mogućnost prijave ispita bez obzira na datum

8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav

 

Postoji li mogucnost upisa na TVZ bez polozene drzavne mature na izvanredne smjerove?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ne, moras poloziti. Ja sam sad ovo ljeto pistao maturu

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ja sam zvao jutros reka da iman vise od 24 godine i rekla da nemoram polagati za izvanredni zbrajaju se nekakvi bodovi ...

6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

A imaš dodatne bodove ako radiš, ja imam 24 pa sam ju pisao (opet). 

8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

A valjda moze onda preko tog razredbenog postupka 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Gle probaj

5 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav

Ucenik sam 4r gimnazije i zanima me upis na informatiku tvz kao redovni student. Zanima me i placa li se tamo sto i koliko?

A kako sam u gimnaziji i dodira s infomratikom bas i nemam osim officea i tih nekih stvari trebam li pocet istrazivat malo i neke stvari sto se rade na fakultetu ili ce se to sve pohvatati u hodu.

I jeli tesko za zavrsit informatiku, kakvi su profesori i to

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Tony2202 kaže...

Pozdrav

Ucenik sam 4r gimnazije i zanima me upis na informatiku tvz kao redovni student. Zanima me i placa li se tamo sto i koliko?

A kako sam u gimnaziji i dodira s infomratikom bas i nemam osim officea i tih nekih stvari trebam li pocet istrazivat malo i neke stvari sto se rade na fakultetu ili ce se to sve pohvatati u hodu.

I jeli tesko za zavrsit informatiku, kakvi su profesori i to

 Sve se tamo pohvata. Ha cuj informatika ti je najlaksi smjer na tvz tako da sumnjam da je tesko zavrsit.

8 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav svima,

redovno sam upisao računarstvo i nisam nigdje našao informaciju o potrebnoj literaturi za predavanja... Ne znam kako funkcioniraju stvari, objavljuju li se materijali na netu ili se kupuju knjige?

U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
RuBiK kaže...

Pozdrav svima,

redovno sam upisao računarstvo i nisam nigdje našao informaciju o potrebnoj literaturi za predavanja... Ne znam kako funkcioniraju stvari, objavljuju li se materijali na netu ili se kupuju knjige?

 

Svi potrebni materijali će ti biti dostupni na moj.tvz.hr ali često nisu baš pretjerano kvalitetni, kako za koji predmet, pa toplo preporučujem da redovito ideš na predavanja i vježbe i učlaniš se u Facebook grupe za svoj smjer gdje ćeš obično naći sve ostalo što ti je potrebno (npr. skripte, biljeznice, stare ispite i sl.)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice