Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na forumu

poruka: 8
|
čitano: 4.137
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na forumu

Poštovani nadležni i oni koji imaju kakvu takvu moć.

Može li mi netko odgovoriti kakvi su kriteriji za postanje na ovom forumu? Pitam stoga jer gledam kako netko na samo spomen piratskog softvera odleti sa foruma ili ga se suspendira na neko vrijeme dok se u nekim temama rasparavlja na veliko o istome. Nisam ni ja od neke koristi, ali ne radim smeće i ne davim ljude.

Zašto se dopušta rasprava o ilegalnim iptv servisima u kojoj aktivno sudjeluju vlasnici istih? Tamo pak banirate sve koji se usude nešto napisat protiv istih.

Zašto se na svaku vijest javljaju iste osobe i doslovno svojim komentarima prave sprdačinu od istih. Forum je očajno moderiran, a ono malo moderatora koji su navedeni za temu ili su neaktivni ili ne rade ništa (jasno mi je da nitko ne može bit dežuran 0-24, ali ako moderator ne radi svoj posao 2-3 mjeseca onda stavite nekog drugog i podebljajte broj istih).

Znam da je ova tema protiv pravila i da komentare ovog tipa primate samo na mail, ali davno sam pokušao tim putem i ništa.

Ukoliko mi mislite dat karton onda molim da mi se profil trajno obriše.

P.S.

Trudim se da prijavim svaku vrstu trolanja i spama, ali očito ne pali.

Evo vam jedan koji samo čeka da opet bukne: https://www.bug.hr/forum/user/waar3_tft/115446.aspx

 
7 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na forumu

Sta te briga, kad ti netko smeta, ignoriraj i vozi dalje. Ne shvacaj sve previse osobno i ne sekiraj se bezveze.

Dobit ces sjede radi foruma, a kak ces to objasnit zeni?

Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na foru
Stobbart kaže...

 

 Najbolje bi bilo da za svaku temu koja ti smeta pošalješ poruku meni.

 

Dakako, nisam baš uvijek online, ali vjerujem da ću ti moći pomoći!

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
16 godina
moderator
offline
Re: Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na foru
Stobbart kaže...

Poštovani nadležni i oni koji imaju kakvu takvu moć.

Može li mi netko odgovoriti kakvi su kriteriji za postanje na ovom forumu? Pitam stoga jer gledam kako netko na samo spomen piratskog softvera odleti sa foruma ili ga se suspendira na neko vrijeme dok se u nekim temama rasparavlja na veliko o istome. Nisam ni ja od neke koristi, ali ne radim smeće i ne davim ljude.

Zašto se dopušta rasprava o ilegalnim iptv servisima u kojoj aktivno sudjeluju vlasnici istih? Tamo pak banirate sve koji se usude nešto napisat protiv istih.

Zašto se na svaku vijest javljaju iste osobe i doslovno svojim komentarima prave sprdačinu od istih. Forum je očajno moderiran, a ono malo moderatora koji su navedeni za temu ili su neaktivni ili ne rade ništa (jasno mi je da nitko ne može bit dežuran 0-24, ali ako moderator ne radi svoj posao 2-3 mjeseca onda stavite nekog drugog i podebljajte broj istih).

Znam da je ova tema protiv pravila i da komentare ovog tipa primate samo na mail, ali davno sam pokušao tim putem i ništa.

Ukoliko mi mislite dat karton onda molim da mi se profil trajno obriše.

P.S.

Trudim se da prijavim svaku vrstu trolanja i spama, ali očito ne pali.

Evo vam jedan koji samo čeka da opet bukne: https://www.bug.hr/forum/user/waar3_tft/115446.aspx

Puno si toga nabrojao, neću biti opširan s odgovorima, više konkretan...

- kriterije za pisanje pronađi u Pravilima foruma, ali kako nije sve jednostavno izmjerljivo i definirano moderatori imaju slobodu procijeniti što je za brisati i sankcionirati, a što nije;

- sve reklamerske postove (linkovi i sl.) u vezi "gledanja televizije na Internetu" sankcioniramo i brišemo. Opća rasprava sama po sebi nije štetna, tako da nju ne zabranjujemo. Isto tako sankcioniramo izravno promoviranje piratski sadržaja, ali ne zabranjujemo raspravu, primjerice, o torrentima;

- kažeš "forum je očajno moderiran", ali u istom postu i "ako dobijem karton, dajte mi odmah trajni ban" - mnogi tako zagovaraju silno strogoću, a kada dobiju žuti ili čak i bijeli karton, strašno burno reagiraju (eufemizam). Ti recimo stavljaš puno prijava, ali se ne slažemo s tvojim kriterijima da sve što si označio zaslužuje brisanje. Možeš biti siguran da ni jedna prijava ne promakne moderatorima;

- smetaju ti forumaši poput npr. Ajara? Istina je da on zna malo zatrolati, ali je dobronamjeran, želi biti duhovit i ne raditi neku štetu. Razlika između njega i mnogih drugih komentatora je samo što se ti "mnogi drugi" rjeđe javljaju. Kada pretjera, i on i svi drugi, opomenemo ih, ali ne idemo protiv njih ognjem i mačem što bi ti možda zagovarao;

- slobodno ti prijavljuj i dalje što ti smeta, ali kada bismo ostavili samo tematske, k tome pametne i konstruktivne komentare, postao bi ti forum dosadan (a i bilo bi vrlo malo komentara);

- mnogi banirani rade nove račune, nekada ih je vrlo lako uočiti, kao što si i ti ovoga iako je još pasivan... Vrlo često autori ogorčenih komentara i postova su upravo oni koji su već sankcionirani, pa se s time ne mogu pomiriti.

Onjegin kaže...
Stobbart kaže...

 

 Najbolje bi bilo da za svaku temu koja ti smeta pošalješ poruku meni.

 

Dakako, nisam baš uvijek online, ali vjerujem da ću ti moći pomoći!

 Onjegin, pa ti si još aktivan na forumu? Nisam te vidio godinama!

...
5 godina
offline
Re: Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na foru
Miro kaže...

Puno si toga nabrojao, neću biti opširan s odgovorima, više konkretan...

 Kako god, mnogo ste bolji sada... Kaznjava se kako treba, a i nema samovolje "protjerivanja". Nadam se da ce potrajati

15 godina
offline
Re: Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na foru
Miro kaže...

- smetaju ti forumaši poput npr. Ajara? Istina je da on zna malo zatrolati, ali je dobronamjeran, želi biti duhovit i ne raditi neku štetu. Razlika između njega i mnogih drugih komentatora je samo što se ti "mnogi drugi" rjeđe javljaju. Kada pretjera, i on i svi drugi, opomenemo ih, ali ne idemo protiv njih ognjem i mačem što bi ti možda zagovarao;

 časni sude, evo pokušavam ispraviti objedu koja mi, istina, ne nanosi (neku) štetu već korist. ne želim biti duhovit i/ili štetočina ("gamad"). još otkad sam gladnu braću hranio svinjskom glavom s tavana borim se protiv toga zla svim nadživotinjskim snagama no ponekad mi se usprkos trajnoj neprijatelj-nikad-ne-spava budnosti omakne pa se kaznim šibanjem imelom, klečanjem na kukuruzu te preskakanjem jednog kruga, ne prolazim kroz polazak i ne uzimam 4000. maligni ili benigni, tumor je ipak neželjena izraslina. zato i visim na netu (osim zbog toga što mi je to kruh svagdanji; teško je ne popiknuti se na bug-ov forum), nadajuć se kako će doc ili danen, osim novih baterija i medicinskih samosvijesti, objaviti i endlösung protiv toga zla koje se uvuklo u sve čakre naših života pa i šire. i kolegice i kolege se ne moraju truditi (iako oprez nije naodmet): sam ću se prijaviti ako narušim bratstvo i jedinstvo te tekočevine. nažalost, "pd" ne tražim niti bih ga dao. "pg", dočim, ipak dajem, što me čini neželjenim licemjerom. nasreću, tek mi je 58 godina žive vage i još svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem i držim se one lenjinove "učiti, učiti i samo učiti". prema nekim statistikama i ovim tempom, idealan bugaš-forumaš postat ću tek neposredno pred odlazak u vječna lovišta, što me čini još mladim i perspektivnim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 5:16 (Ajar).
6 godina
protjeran
offline
Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na forumu

smijem li se samo nasmijati ?

 

aj probat ću... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Spam, trolanje, smeće i (ne)moderatura na forumu

Zahtijevam da Onjegin objasni svoje odsustvo. Ako si našao curu, ovaj forum ima pravo znati!

 
5 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice