Božićni header - natječaj

poruka: 102
|
čitano: 22.933
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug Logo, Božićni header - natječaj 2010
15 godina
odjavljen
offline
Božićni header - natječaj

Evo jedan mali prijedlog da uredimo forum u "božićnom" duhu. Vidio sam na jednom sajtu (khm, torrentaši bi trebali znat na kojem Namigiva) prijedlog da useri naprave neki header. Umjesto ovog plavog Bug Online Forum da stoji neki malo bolji header. Naravno, ako se Domagoj slaže. A sad pravila:

 

Svatko ima pravo sudjelovati, bez obzira na rank i staž. Mogu i modovi Cool

 

Banner (header) mora sadržavati natpis Bug Online Forum. Također, zadržite izgled slova da ostanu u Bugovom "štihu".

 

Svatko ima pravo postati 1 sliku. Najbolji se odabire prema broju thumbs upova (nadam se da smo dosad naučili da TU/TD NE UTJEČU na rank).

 

 

Koliko vidim, veličina slike "Bug Online Forum" je 153x67. Visina plave trake je 119pix pa napravite header od 800x119 max.

 

NEMA SPAMANJA KOMENTARIMA tipa "ova je dobra/ova nevalja....".

 

Ako netko ima još neki prijedlog, meni na PM pa da ne spamamo bezveze. Bit će naveden autor prijedloga (editirat ću ovaj post).

Ja ću svoje kasnije postati, imam posla. Ako nekog zanima odakle mi ideja, javiti se na PM pošto je stranica ilegalnog sadržaja pa nema linkanja ovdje.

 

Natječaj vrijedi do 20.12.2009.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 17:42 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
39 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Misliš u smislu da "pravimo" a da potom moderatori "biraju" skin foruma uoči božića? Ako da, čini mi se kao sjajna ideja, to ima i mnoštvo foruma!

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Bolje da promjene to, a i cijeli ovaj red plave boje gdje je logo, ili bar tu staviti neke svjetiljke itd. 

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Božićni header - natječaj
BannedOnThisForum kaže...

Misliš u smislu da "pravimo" a da potom moderatori "biraju" skin foruma uoči božića? Ako da, čini mi se kao sjajna ideja, to ima i mnoštvo foruma!

Da, svi koji žele rade banner (header) - sve ovo gore plavo uz natpis Bug Online Forum. Najboljeg svi biraju. Pobjednik je onaj sa najviše thumbs upova.

Fićo_CoD 5 kaže...

Bolje da promjene to, a i cijeli ovaj red plave boje gdje je logo, ili bar tu staviti neke svjetiljke itd. 

Eto, već imaš nešto. Samo dalje radite. Banner (header) mora sadržavati natpis Bug Online Forum. Također, zadržite izgled slova da ostanu u bugovom "štihu".

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Malo si zeznija veličinu

 

Kolika ja veličina headera?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 16:18 (P4k1).
 
1 2 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Božićni header - natječaj
P4k1 kaže...

Malo si zeznija veličinu

 

Kolika ja veličina headera?

Veličina one same sličice Bug Online Forum je 153x67. Visina plave trake je 119pix a dužina, nemam pojma. Neka slika bude visine 119pix a dužine 800pix maksimalno. Možda nam netko od nadležnih kaže kolika bi trebala biti dužina headera...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 16:30 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Evo, da probijem led, malo sam modificirao logo. Nadam se da će vam se svidjeti.

 

Nisam znao dal da stavim ovaj borić ili ne, ali ipak sam stavio.

Logo Logo
Kako bi to izgledalo Kako bi to izgledalo
We must repeat...
Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
i_rambo_plache kaže...

Evo, da probijem led, malo sam modificirao logo. Nadam se da će vam se svidjeti.

 

Nisam znao dal da stavim ovaj borić ili ne, ali ipak sam stavio.

A možemo li mjenjati i ova slova ili samo dodavati slike na ovaj logoSmijeh

RIDER
14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Upomoć kako da vratim layere Verzija je CS3

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 17:29 (P4k1).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Ispričavam se što stavljam drugi put, ali još sam malo stilizirao logo...

 

EDIT: razlika je u tome što sam ovdje koristio soften portrait, ali sam trebao mjenjati cijeli header zbog neujednačenosti boja. Rađeno u Paint.NET-u

Logo Logo
Kako bi izgledalo Kako bi izgledalo
We must repeat...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 17:39 (i_rambo_plache).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Božićni header - natječaj
P4k1 kaže...

Upomoć kako da vratim layere Verzija je CS3

LOL! Izbornik Window > Layers, ili pritisni tipku F7 na tipkovnici.

15 godina
odjavljen
offline
Božićni header - natječaj

Mala izmjena pravila - možete glasovati za SVAKU sliku, ne samo jednu. Ovo sa jednim glasom nema puno smisla pa...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Evo moj prijedlog. Samo neznam kako da stopim bugovo ime sa pozadinom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2009 12:00 (P4k1).
 
2 11 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Sum_of_all_fears kaže...

Visina plave trake je 119pix a dužina, nemam pojma.

Dužina plave trake je 1 px, koji se potom rasteže kroz cijelu širinu prozora. Ako napravimo širinu 100 px, sa desne strane će ostati rupa, zato je najbolje da napravimo sliku koja se ponavlja (ako me razumijete), dakle kao što je to napravljeno sa teksturama u igrama (duplicira se slika jedna do druge i treba izgledati kao da se nastavlja).

 

Inače, odličan prijedlog. Samo su možda malo prestroga pravila. Namigiva

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 17:58 (andy0101).
16 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Evo brzi mockup. Visina snjega na dnu slike je ista na ljevoj i desnoj strani, tako da se pozadine (bez logota) mogu spajati u nedogled...

p.s. Bugov logo sam izrazao pa zato izgleda low-res :P

http://xkcd.com/610/
Moj PC  
33 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
niki kaže...

Evo brzi mockup. Visina snjega na dnu slike je ista na ljevoj i desnoj strani, tako da se pozadine (bez logota) mogu spajati u nedogled...

p.s. Bugov logo sam izrazao pa zato izgleda low-res :P

Da, to je to što sam mislio. Sviđa mi se tvoja ideja, mislim da bi pozadina trebala biti jednostavna (snijeg, lampice i sl.), da ne bude prenapadno, a logotip bi bilo lakše napraviti novi nego fotošopirati.

14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Da, bilo bi super kad bi ova ideja uspjela. I da tako nešto slično bude s vatrometom za novu godinu.

ceRina:)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Cerina15 kaže...

Da, bilo bi super kad bi ova ideja uspjela. I da tako nešto slično bude s vatrometom za novu godinu.

Da! Točno u ponoć da se preko stranice Bug Onlinea prikaže animacija vatrometa!

14 godina
offline
RE: Božićni header - natječaj
andy0101 kaže...
Cerina15 kaže...

Da, bilo bi super kad bi ova ideja uspjela. I da tako nešto slično bude s vatrometom za novu godinu.

Da! Točno u ponoć da se preko stranice Bug Onlinea prikaže animacija vatrometa!

Mislim da nema bas puno ljudi koji novu godinu provedu za racunalom

Dobra vila mi je ispunila dvije želje. Treći put nisam mogao.
15 godina
offline
Božićni header - natječaj

Al bi svejedno mogli vidjet na mobitelima, netreba mi komp Belji se

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Pa ko će normalan bit na novu godinu na forumu :D Neka cijeli 31.12 bude vatromet. :P

ceRina:)
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Božićni header - natječaj

moglo bi bit i takvih, ako se ova kriza ne makne iz mog

novčanika em šta ću rođ 31, a i onda novu provest doma

Najbolji osjećaj je upala mišića........
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Cerina15 kaže...

Pa ko će normalan bit na novu godinu na forumu :D Neka cijeli 31.12 bude vatromet. :P

Pa ne moramo bit baš na forumu. Nekima je komp u dnevnom boravku (ili imaju laptop), pa ako provode Novu godinu doma s obitelji mogu tu i tamo bacit pogled. Ne znam za druge, ali meni će komp bit uključen za Novu godinu (što ne znači da ću non-stop sjediti za njim).

15 godina
offline
RE: Božićni header - natječaj
andy0101 kaže...

Pa ne moramo bit baš na forumu. Nekima je komp u dnevnom boravku (ili imaju laptop), pa ako provode Novu godinu doma s obitelji mogu tu i tamo bacit pogled. Ne znam za druge, ali meni će komp bit uključen za Novu godinu (što ne znači da ću non-stop sjediti za njim).

Nema praznika i nove godine za torrente i seedanjeBelji se

15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Stoja kaže...

Nema praznika i nove godine za torrente i seedanjeBelji se

Hehe, ne bavim se tim nego eto tako, kakav bi ja to bio geek kad bi mi na Novu godinu komp bio isključen! Smijeh

16 godina
offline
RE: Božićni header - natječaj
cuspajz kaže...

Mislim da nema bas puno ljudi koji novu godinu provedu za racunalom

Kako ne.. hehe.

 

Prošlu ili pretprošlu novu (nisam 100% siguran) igrom slučaja bio sam doma i igrao BF2. Da vidiš kako se u ponoć čestita na serveru. LOL

 

Pomalo geeky ali eto. Desilo se. :)

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj

Desilo se i meni prije 2-3 godine, bio sam na kompu i odjednom skužim da je već prošla ponoć.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Mislim da ste otisli u offtopic
EVERYBODY LIES
16 godina
moderator
offline
Božićni header - natječaj

Ova ideja je zanimljiva! Pratiti ćemo daljnji razvoj i ukoliko se do, zaključno 20.12. u ponoć, pojavi neki prihvatljiv prijedlog (zadržavamo si pravi konačnog odabira) - postavit ćemo ga kao blagdansko zaglavlje foruma!

 

Da bi smo vam pomogli - evo na ovom mjestu se može skinuti originalni logo foruma.

 

Nekoliko tehničkih naputaka oko izrade Božićnog zaglavlja za forum:


- pozicija logotipa mora ostati ista


- ukupna veličina headera mora ostati ista


- pozadina headera se dinamički razvlači po cijeloj širini stranice; to znači da morate napraviti ili pozadinu koja se horizontalno ponavlja, ili neku koja stane u širinu 950px, a izvan nje se "utapa" u standardni background


- desno od logotipa dolazi banner veličine 728x90 (nema ga uvijek, no treba ga imati na umu)

 

 

Ako imate pitanja, možete se javiti u ovoj temi.

Moj PC  
23 0 hvala 15
14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Imam ideju.Da  netko napravi neku skriptu ili u Flashu pahuljice koje će padati po banneru ili po cijelom ekranu.Mislim da bi to bilo odlično.Što ostali misle?

 

 

Evo moj pokušaj,Napravit ću još par verzija čim smognem vremena.

 

 

oko za oko,pasta za zube
 
29 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug Logo, Božićni header - natječaj 2010
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice