PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.790.969
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
10 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Evo Overwatch ti je najbolji primjer kako se rijesavaju cheateri. Blizzard je dobru stvar ucinio sa time.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Diablo 3 slučaj nije bilo klasično varanje kao na PC-u gdje se koristi cheat program, nego se radilo o zloupotrebi nekih itema tj. "exploitu"

 

Developeri imaju i bolju varijantu kako da se riješe varalica i pirata. Jednostavno ne izdaju igru na PC-u i boli ih k..

Kao npr. Destiny. Prodali su skoro 30 milja primjeraka i ne moraju gubiti vrijeme i novce sa anti-cheat programima i Denuvo zaštitama.

 

 

 

Ne spominji mi Destiny. Najgluplje potrošen novac za neku igru koju sam kupio :-)

A prodaja je takva zato jer nije bilo ničeg drugog poštenog od FPSa za igrati na PS4 u to vrijeme. Na PCu ju nitko ne bi ni kupio jer je smeće, pa zato nisu ni izdali, a ne zato da se ne moraju boriti protiv cheatera.

15 godina
offline
Re: PlayStation 4
IvanDado kaže...

Evo Overwatch ti je najbolji primjer kako se rijesavaju cheateri. Blizzard je dobru stvar ucinio sa time.

Blizzard je uvijek stajao iza svojih igara, nema ih puno, ali su sve tip top i održavaju se kako spada (osim Diabla na konzoli - ali tu je puno drugih problema u priči).

Ne bude druge godine izašao Overwatch 2, pa 3, pa 4....

15 godina
online
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

Ovo što je movie pisao o Fifi nisu nikakvi cheateri nego očito ekipa koja exploita "kvalitetno" napisani EA kod, ali hajde, krivimo platformu za te gluposti.

Isto tako u Diablu3 ekipa exploita loš kod pisan za tu platformu jer je server potpuno drugog principa nego za PC (omogućava offline igranje pa je zato exploit i moguć).

Imaš programe koje instaliraš i uđeš u tekmu i nakon par sekundi izađeš iz igre i pomoću tog programa upišeš si rezultat po želji i bilježi ti se pobjeda. U zadnje vrijeme varalice su postale osviješćene pa prije nego izađu iz tekme sami sebi zabiju autogol kako ti ne bi bio oštećen i prijavio ih. Pošto si dobio 1-0 igra bilježi tebi pobjedu jer ti je protivnik izašao iz igre. No to protivnika ne brine jer si on pomoću onog programa upiše rezultat po želji pa igra i njemu bilježi pobjedu. Potom se pojavio novi program koji nabija statse svim igračima na maksimum, pa imaš situaciju da neki brončani igrač ima jače statse od recimo ronalda. Pa imaš program koji ti blokira golmana, i tako..

 

Nisam nikad koristio takve stvari pa ne znam točno kako se zovu dotični programi ali imaš ih na netu te nije nikakav problem do njih doći. Mislim da su ovi navedeni primjeri čisto varanje u igri koje omogućuje platforma. Ovakvih pojava varanja na konzolama nemaš. I sad zamisli, nađeš malo slobodnog vremena, želiš se opustiti uz par tekmi i onda ti se zaredaju samo ovakve varalice koje ti ubiju igru. Zbog takvih stvari fifa se na konzolama prodaje u preko 10 milja komada a na PC jedva u 200k komada.

14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Ezio kaže...

 na drugoj strani pc medalje su cheateri u svakoj igri koja uopce postoji, a na drugoj strani ps4 medalje su "cheateri" u diablu...

imas pravo na svoje misljenje ali stvarno si dosadan sa tim pc preachingom. Nisi ni prvi ni zadnji niti pricas nesto sto prosjecni konzolas vec nije procitao na milion drugih foruma na kojima neki frustrirani pisijas zadovoljava svoju potrebu za pametovanjem konzolasima. 

 

Naveo sam samo jedan primjer, nisam radio studiju cheatinga na platformama. Googleaj malo, svaka MP igra ima potencijal za cheatere. Koliko sam vidio i MGSV na PS4 nije imun na cheatere u multiplayeru, GTA V također. I u Uncharted4 multiplayeru isto ima exploita. Nebitno jel cheat ili exploit - ako exploit nitko ne ispravi onda to prerasta u cheatanje - iskorištavanje nečega u svoju korist.

Movie je spomenuo FIFU, ja sam mu dao suprotni primjer Diabla3. Da je zagriženi fan Diabla3 vjerojatno bi bio ogorčen na PS4 (pogotovo jer updejti za D3 na PS4 skoro uopće ni ne izlaze). A ustvari bi trebao biti ogorčen na Blizzard, a ne platformu.

 

Htio sam reći da i na konzolama ima cheatera/exploitera i sl. Vjerojatno manje to je istina, ali to ne rješava problem. 

Ovo što je movie pisao o Fifi nisu nikakvi cheateri nego očito ekipa koja exploita "kvalitetno" napisani EA kod, ali hajde, krivimo platformu za te gluposti.

Isto tako u Diablu3 ekipa exploita loš kod pisan za tu platformu jer je server potpuno drugog principa nego za PC (omogućava offline igranje pa je zato exploit i moguć).

 

Kažem, ionako ne igram igre gdje ima cheatera, a sigurno ne bih igrao BF4 ili neki drugi FPS na konzoli s kontrolerom zato jer na PCu ima cheatera... prije ga ne bih igrao uopće.

 

Problem je skroz drugi, što igre izlaze van dok nisu spremne i poslije se nikome ne da više zajebavati s patchiranjem ili je prekasno za popraviti.

Neke kompanije olako shvaćaju svoje igre koje prodaju. Neke druge imaju kvalitetne igre bez cheatera ili ih rješavaju po kratkom postupku i isprave kod u igri koji cheateri iskorištavaju.

Prelazak na PS4 radi cheatera je poprilično smiješan razlog.

I BTW, nisam frustirani PCjaš, prije frustrirani PS4-aš. Imam ja još jednu konzolu koja nije PS4 ;-) I za koju ne treba pretplata da bi se igrao multiplayer!!

Samo pokušavaš izjednačiti "cheatere" na playstationu sa cheaterima na pc-u. Nije potrebno raditi studiju jer svi znamo da su pc cheateri pošast koja ubija volju za igranjem. Ne može se nikako usporediti iskorištavanje grešaka u dizajnu koje se kad-tad isprave sa korištenjem wallhackova, aimbota i sličnih stvari koje na pc-u sretneš u svakom online matchu. Svaka šuša može instalirati na svoj pc program koji to omogućuje. A na ps4 ne može. I to je to. Biram ps4 jer se hoću zabaviti. I puno ljudi će izabrati igrati multiplatformsku igru na konzoli upravo zato da izbjegnu pc probleme bilo koje vrste. Bio to fps ili bilo koji drugi žanr.

Potpis!
16 godina
offline
PlayStation 4

Ja neigram vise mp samo sp ali sam vecinom mp rokao na konzolama ps3,xbox360 pa i sitno ps4 kad je tek izasao 

 

Pc mp sam preferirao prije 15ak god...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 11:52 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ima li neko da je kupova igre priko britanskih stranica otkad je funta pala? Zanima me jesu li se oni na neki nacin zastitili od toga ili su stvarno pale cijene
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Funta je pala za 40 lipa u odnosu na kunu.

Nije sad da ćeš ne znam kako profitirati.

Nisam uzimao igre, ali je moja žena uzimala neke stvari iz UK dućana. Sve cijene su iste kao i prije.

PSN - DeniZg80
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Ovisi na koji period gledas, prije godinu dana je bila oko 10 kn, tad san otprilike zadnji put kupova priko UK trgovina
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Funta je pala za 40 lipa u odnosu na kunu.

Nije sad da ćeš ne znam kako profitirati.

Nisam uzimao igre, ali je moja žena uzimala neke stvari iz UK dućana. Sve cijene su iste kao i prije.

 Funta je na ravno 9kn s daljnjom tendencijom ka padu. Ako padne ispod 9 to će biti puno jeftinije za naručivat. Prosječna visokobudžetna igra je pala s cca 480kn za naručiti na 410kn.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
JozoBozo121 kaže...
DeniZg kaže...

Funta je pala za 40 lipa u odnosu na kunu.

Nije sad da ćeš ne znam kako profitirati.

Nisam uzimao igre, ali je moja žena uzimala neke stvari iz UK dućana. Sve cijene su iste kao i prije.

 Funta je na ravno 9kn s daljnjom tendencijom ka padu. Ako padne ispod 9 to će biti puno jeftinije za naručivat. Prosječna visokobudžetna igra je pala s cca 480kn za naručiti na 410kn.

 Da, zanimljivo. U trenutku dok sam ja pisao, bila je 9.42.

 

Offtopic,ali razmišljam da odem na overclockers.co.uk i zgrabim neku grafičku. 1070 za 375 funti....mmmm.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 15:12 (DeniZg).
10 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

Pozdrav,

 

tečaj funte Vam se valjda gleda prema tečaju banke u kojoj imate karticu s kojom uzimate nešto.

Ovo su tečajevi za, npr. Zagrebačku banku:

kupovni: 8,877672

srednji: 9,420143

prodajni: 9,765439

 

Vama banka "prodaje" funtu za 9,76 ili u najboljem slučaju 9,42, i onda vi dalje plaćate funte prema web shopu preko kojeg uzimate.

Ja ovo nisam isprobao u praksi, ali po meni nema logike da je funta ravno 9 kn, barem ne u praksi nego Vam je funta ovaj prodajni iznos, što i nije puno palo u odnosu na ove natpise i krah funte. Na papiru možda.

Funta je pala u odnosu na dolar, a mi nemamo toliko veze s dolarom. Funta nije toliko pala u odnosu na euro s kojim imamo dosta veze.

Jedino možete popušit ako ste imali funte i sad ih prodajete banci, Vaša funta onda vrijedi 8,87 kn, i to je eto, 9 kn i manje :)

 

Naravno, ukoliko je netko uspio nešto zaista kupiti i da mu je ispalo da je stvarno jedna funta preračunato ispala 9 kn, ja bih volio znati i bio bih dosta zadovoljan s tom informacijom. Ja najcesce placam ili preko Maestro kartice ili Mastercard, pa ako netko kupuje s tim karticama neka javi koliko je funta ispala kad su mu skinuli pare s racuna.

9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

Ovo je kretanje prodajnog tečaja za sutrašnji dan, na temelju prethodnog dana banke donose koji će tečaj biti sutra i taj se ne mijenja. Bankama bi bila velika komplikacija mijenjati tečaj svaka dva sata. I da, ovaj prodajni je za devize, srednji se odnosi na efektivnu valutu koju mi koristimo.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 16:20 (JozoBozo121).
9 godina
offline
PlayStation 4

Upravo sam poslao ugovor na Ingames.hr.

Za 65kn/mj mogu odigrati naslove koje želim.

Ne prelazim igre po 10-ak puta pa kad završim igru vratim, uzmem drugu...

Po meni je to isplativije nego kupiti za 400+ kn.

Što mislite je li isplativo?

7 Isplativo je
0 Nije isplativo
1 Nije me briga, ja sam batman
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
a isto to rade vec sa krekiranim accountima, znas da ce ti radit mj dana sigurno dotad ces preci a nakon toga sta bude bude sa accountom....isti vrag, neki cak legalno davaju svoj account u najam
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Sad je u splitskoj banci kupovni za devize 8,8 , znaci po toj brojci bi meni koji san u toj banci obracunali cijenu? Ako je tako i to je veliki pomak od 10 kn sta je bilo prosle godine
10 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

Ne, ne bi ti po toj cijeni obračunali cijenu, napisali smo gore kolega i ja: kupovni je ono koliko bi ti mogao dobiti da prodaješ banci funte. A tebi će zaračunati srednji tečaj, koji je jučer prema mojoj banci bio 9,4 a danas je 9,04 što je super pomak i izgleda da ide prema dolje.

14 godina
offline
PlayStation 4

U UK playstation storeu igre su i sa nižim tečajem skuplje nego u US storeu

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Prodajem svoj PS4, ako je tko zainteresiran neka mi se javi na PM.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

 

 

PSN - DeniZg80
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
opa, saints row
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
PlayStation 4

Da bar Saints row nije posto takvo sranje

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Pravo cudo lol.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Slabo

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
AngryBird kaže...

Slabo

 Po meni, negdje između slabog i užasnog. Pogotovo kad vidim da PS+ ima preko 20 milja pretplatnika, a da nisu mogli dati igru koja vrijedi više od 3 Eura. tj. Nije čak ni igra, nego standalone DLC star x godina.

 

A Deal of the week The Division za 300 kn, koji se može za 20€ na PCu nabavit.

 

A ni PS4 Neo mi baš ne ulijeva povjerenje sa downclockanom RX480 koja se baš nije nešto iskazala danas na testovima.

 

Mislim da ću još odigrati No Mans Sky na PS4 i onda ću ga ostaviti samo za ekskluzive.

 

/End rant

 

PSN - DeniZg80
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ta RX480 nudi GTX 970 performanse, tak da bi Neo trebao bez problema gurati 1080p, ovaj put u fiksnih 60 fps-a, naravno s optimizacijama, neće sad to bit ultra postavke u PS4 neo igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
AngryBird kaže...

Ta RX480 nudi GTX 970 performanse, tak da bi Neo trebao bez problema gurati 1080p, ovaj put u fiksnih 60 fps-a, naravno s optimizacijama, neće sad to bit ultra postavke u PS4 neo igrama.

 Je, ali u Neo navodno ide 30% downclockana verzija zbog potrošnje struje.

 

A i ljut sam jer su Fallout 4 modovi za PS4 opet odgođeni, ovaj put na neodređeno vrijeme.

 

PSN - DeniZg80
16 godina
offline
PlayStation 4

x box scorpio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Sad vidim da mi je danas diglo 150 kn na kartici za nekakvu kupovinu sa ps networka.

 

Sigurno nisam ništa kupovo zadnjih para dana, jel se nekome slično desilo ?

PSN ID : Eraserhead_981
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
EraserHead kaže...

Sad vidim da mi je danas diglo 150 kn na kartici za nekakvu kupovinu sa ps networka.

 

Sigurno nisam ništa kupovo zadnjih para dana, jel se nekome slično desilo ?

 Ne, pazi da ti nisu probili account

battletag:MasnaKrvavic#2275
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice