PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.772.862
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
8 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Meni je ova moja Ps4 pro koju sam neadvno nabavio bučna kako na kojoj igri npr. evo sad prelazim DLC jer nisam prije od Uncharteda 4 The Lost Legacy i buči to onako ne baš strašno al buči. Konzolu sam smjestio odmah kod prozora uvijek ga malo nakrivim kad palim konzolu nek ima zraka hladnog malo  valjda joj pomaže to.

I na ovom tom clancy wildlands isto malo buči al meni to nesmeta puno ja tutnem bežične sluške pojačam na najjače i to šta konzola tamo kod prozora buči ja niš nečujem dok ih neskinem. 

Al za svaki slučaj nekoristim je duže od 2-3h u komadu onda je gasim postepeno da se malo ipak ohladi.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 12:28 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Seki001 kaže...

Meni je ova moja Ps4 pro koju sam neadvno nabavio bučna kako na kojoj igri npr. evo sad prelazim DLC jer nisam prije od Uncharteda 4 The Lost Legacy i buči to onako ne baš strašno al buči. Konzolu sam smjestio odmah kod prozora uvijek ga malo nakrivim kad palim konzolu nek ima zraka hladnog malo  valjda joj pomaže to.

I na ovom tom clancy wildlands isto malo buči al meni to nesmeta puno ja tutnem bežične sluške pojačam na najjače i to šta konzola tamo kod prozora buči ja niš nečujem dok ih neskinem. 

Al za svaki slučaj nekoristim je duže od 2-3h u komadu onda je gasim postepeno da se malo ipak ohladi.

 Ja od vremena FAT PS3 nisam jos cuo za neku PS konzolu sa problemima zbog pregrijavanja. PS3 slim nisam vidjao da se kvare, niti bilo koji model cetvorki zato me cudi zasto se toliko plasete i cuvate pa sebi limitirate vrijeme igranja zbog toga?

 

Znao sam igrati po 12+ sati u komadu (nekada dok sam jos mogao) i nisam imao problema ni na trici ni na cetvorci.

 

Kako to postepeno gasis? Samo bih jos to trebao da pratim :D

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
14 godina
offline
PlayStation 4

Znaci imao sam obicni ps4 to je bilo glasno mislio sam da ce se razletit kod recimo bf1 i slicnih igara dok mi je pro mnogo tisi neznam moguce da je kako kolega kaze 2 razlicita venta. A niti jednu nisam cuvao od vrucine kad mi se igralo igro sam. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4

E bogami neću je ni ja više mazit ionak sam je platio ispod cijene! 

Dobro neću sad igrat baš 12+ kao ti nekad to nisam nikad tako ko ti al bome neću ni gledat koliko igram iako moram ti priznat da nisam baš to tako gledao nisam toliki pacijent :)

A gasim je tako da ipak odmah je ne stavljam u rest mode nego pustim kad zatvorim igru da malo još ispuše vruć zrak iz konzole onda je gasim skroz u rest mode al to ti je sve minut dva nije to nešto strašno bolesno :)

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 14:06 (Seki001).
16 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Moj Pro je isto glasan od prvog dana. U nekim igrama dosta (GoW, Witcher3, AC Origins), u nekim manje (Fifa18, Tekken) a u nekim malo glasan pa tih pa opet glasan itd. (South Park, Detroit..).
Dok garancije istekne stavit cu bolju pastu i eventualno novi ventilator..je li moguće uopće zamijeniti ventilator u ps(pro) konzolama?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PlayStation 4

Citam i ne vjerujem sto citam u vezi buke ps-a.

Imam ps4 uncharted edition (obican, ne pro) vec skoro 2god i uvijek je tih. Igrao sam i GoW i dosta ostalih zahtjevnih igara i konzola je skoro pa necujna. Jedino sto se cuje je kad pokrenes igru na disku i kad krene vrtit disk, ali to se smiri jako brzo. I da, igram na 4k telki sa upaljenim HDR-om (naravno u 1080p rezoluciji), ako je ikome bitan taj podatak.

 

Moje misljenje je da je pspro bucan bas radi guranja 4k rezolucije jer to trazi puno snage i energije, a samim time se i komponente bolje zagrijavaju.

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 14:27 (Shivi).
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Ma meni to ništa  nije tako strašno nek buči kolko god hoće dok ona fino šljaka iako je meni ovaj sad ps4 pro ipak zero tiši neg moj stari obični ps4 kojg sam se rješio na njuškalu prije koju godinu on je bio zero bučniji neg ovaj pro. Sa ovim sam prilično zadovoljan iako igram na FHD TV bez uključenog HDR-a pa je to možda razlog zašto zasad nebuči baš ono previše a kad nabavim 4k tv onda ću vidit jel šta gore. Ovo za sad je ok za mene.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

Stvar je vrlo jednostavna.Imam i slim i prp verziju. Na slim verziji bez obzira sto se igra ventilator je gotovo uvijek necujan.

 

Dok na pro verziji kada se igra npr gow doslovno vrti ko avion.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...

A majke ti, ovo su baš oprečna mišljenja. dvojica kažu da je tiša konzola a dvojica da je bučnija i da se više zagrijava. što iz toga zaključiti

 

Naspram 10 puta moćnijeg PCa koji je skoro nečujan, da, PS4 Pro je ko fighter jet.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ako cemo sa pc usporedivati oba su glasna. Ja na HTPC bas testiro par igara doduse imam samo APU ali vent se u boravku necuje ni prilikom igranja dok se ps4 pro mora zalaufat ali prva verzija ps4 mi je bila puno glasnija. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
PlayStation 4

Meni osobno počeo je bučati nakon skoro tri godine taman pred kraj garancije, pa sam ga rastavljao kad je prošla garancija . 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

A majke ti, ovo su baš oprečna mišljenja. dvojica kažu da je tiša konzola a dvojica da je bučnija i da se više zagrijava. što iz toga zaključiti

 

Naspram 10 puta moćnijeg PCa koji je skoro nečujan, da, PS4 Pro je ko fighter jet.

 Ok te dvije stvari se ne mogu uspoređivati neki u PC-u imaju hladnjak na procesoru ko brod ima više prostora.

U ps 4 PRo je sve stisnuto u mali prostor.

9 godina
offline
PlayStation 4

počeo sam igrati bloodborne opet, i primjetno mi redovito zaštekava. druge igre mi idu dobro, sve normalno, ali ovo mi zaštekava. na starom tvu se ne sjećam baš da je zaštekavalo iako je bio dosta manji pa nisam primjetio. jel ima možda nešto što mogu napraviti, možda mi je uključeno nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
CroVandal kaže...

Ako cemo sa pc usporedivati oba su glasna. Ja na HTPC bas testiro par igara doduse imam samo APU ali vent se u boravku necuje ni prilikom igranja dok se ps4 pro mora zalaufat ali prva verzija ps4 mi je bila puno glasnija. 

 

Moj je tih ko komarac u letu, dok igram najzahtjevnije igre, i proc i grafička. 

 

hummer0 kaže...
Bitanga kaže...
Cansee kaže...

A majke ti, ovo su baš oprečna mišljenja. dvojica kažu da je tiša konzola a dvojica da je bučnija i da se više zagrijava. što iz toga zaključiti

 

Naspram 10 puta moćnijeg PCa koji je skoro nečujan, da, PS4 Pro je ko fighter jet.

 Ok te dvije stvari se ne mogu uspoređivati neki u PC-u imaju hladnjak na procesoru ko brod ima više prostora.

U ps 4 PRo je sve stisnuto u mali prostor.

 

Pa zašto bi PS4 Pro morao biti mali? Gdje to piše?

Glupi dizajn uzrokuje glupe probleme. PC kućište nema tih problema. Al jebiga, ne može biti i jeftin, i moćan i tih. Kompromisi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

Pa zašto bi PS4 Pro morao biti mali? Gdje to piše?

Glupi dizajn uzrokuje glupe probleme. PC kućište nema tih problema. Al jebiga, ne može biti i jeftin, i moćan i tih. Kompromisi.

 Konzole se kod kežualne većine spajaju na TV, a TV je na regalu u dnevnom boravku.

Ne možeš onda imati kanturinu, koja ne stane u regal.

To je neka moja logika.

 

 

PSN - DeniZg80
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Rade kompromise tamo gdje nebi trebali.Na hlađenju komponenata koje se jako griju nisu trebali štedjet.Loše kučište i škartni ventilator.
9 godina
offline
PlayStation 4

sad sam se bome nemalo iznenadio, malo gledam po netu za ps4 pro, pa ima A chasis i B chasis, i ima više tih nekih verzija, navodno bi 7116B trebala biti tiša, i još su ti različiti ventovi od različitih proizvođača, na kraju proučavaš kao da komp slažeš. Mislim ono, gledam da možda napravim upgrade na ps4 pro a može mi se dogoditi da bude lošija situacija nego što sam imao dosada.

ako neki ljudi kažu da su im neke igre toliko bučne i toliko se zagrijava da jednostavno više nisu igrali pa to je katastrofa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...

sad sam se bome nemalo iznenadio, malo gledam po netu za ps4 pro, pa ima A chasis i B chasis, i ima više tih nekih verzija, navodno bi 7116B trebala biti tiša, i još su ti različiti ventovi od različitih proizvođača, na kraju proučavaš kao da komp slažeš. Mislim ono, gledam da možda napravim upgrade na ps4 pro a može mi se dogoditi da bude lošija situacija nego što sam imao dosada.

ako neki ljudi kažu da su im neke igre toliko bučne i toliko se zagrijava da jednostavno više nisu igrali pa to je katastrofa.

 Ma kupi PRO i prst u uho, nemoj se zamarati sa ventilatorima.

Ja sam kupio u SD https://www.sancta-domenica.hr/gaming/igrace-konzole/ps4.aspx  ventilator sam čuo samo u God Of War-u , ali ništa strašno. Tada su bile one visoke ljetne temperature pa možda i zbog toga.

11 godina
offline
PlayStation 4

Ja imam Pro ovaj limited edition 500milion, aposlutno je necujan. 

Cuje se jedino kad zavrti prvi put DVD

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...
Bitanga kaže...

 

Pa zašto bi PS4 Pro morao biti mali? Gdje to piše?

Glupi dizajn uzrokuje glupe probleme. PC kućište nema tih problema. Al jebiga, ne može biti i jeftin, i moćan i tih. Kompromisi.

 Konzole se kod kežualne većine spajaju na TV, a TV je na regalu u dnevnom boravku.

Ne možeš onda imati kanturinu, koja ne stane u regal.

To je neka moja logika.

 

 

 

Na vjerujem da nisu mogli složiti bolje hlađenje i u ovom kućištu koje stvarno i nije baš malo.

Neki laptopi su moćne zvijeri pa su tanji i manji. Nintendo Switch je malo veći od mobitela, po snazi nije baš blizu playki, ali recimo po omjeru dimenzija i snage da su tu negdje. Pa ne urla.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
Cansee kaže...

sad sam se bome nemalo iznenadio, malo gledam po netu za ps4 pro, pa ima A chasis i B chasis, i ima više tih nekih verzija, navodno bi 7116B trebala biti tiša, i još su ti različiti ventovi od različitih proizvođača, na kraju proučavaš kao da komp slažeš. Mislim ono, gledam da možda napravim upgrade na ps4 pro a može mi se dogoditi da bude lošija situacija nego što sam imao dosada.

ako neki ljudi kažu da su im neke igre toliko bučne i toliko se zagrijava da jednostavno više nisu igrali pa to je katastrofa.

 Ma kupi PRO i prst u uho, nemoj se zamarati sa ventilatorima.

Ja sam kupio u SD https://www.sancta-domenica.hr/gaming/igrace-konzole/ps4.aspx  ventilator sam čuo samo u God Of War-u , ali ništa strašno. Tada su bile one visoke ljetne temperature pa možda i zbog toga.

 

Ma ne smeta meni malo buke, i ovaj trenutni običan ps4 mi zna bučnije vrtiti, ni ne kužim to kad se uživim u igru, samo što su neki ovdje pisali da je takva buka i vrućina da nisu više igrali neke igre, pa me to malo preplašilo

 

C3c1l kaže...

Ja imam Pro ovaj limited edition 500milion, aposlutno je necujan. 

Cuje se jedino kad zavrti prvi put DVD

 

uletio bi u taj odmah, da ih ima po trgovinama, ovo što po njuškalu banda prodaje po 5-6-7 i više tisuća kuna neću dati makar umro. 

8 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Evo ja sad derem po tom clancy wildlandsu i bome buči ovaj moj pro i puše on meni  ali odlučio sam poslušati kolegu par postova iznad da ga nemazim više nego da ga tjeram dok ne izdahne! Ko mu *ebe mater.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

Na vjerujem da nisu mogli složiti bolje hlađenje i u ovom kućištu koje stvarno i nije baš malo.

Neki laptopi su moćne zvijeri pa su tanji i manji. Nintendo Switch je malo veći od mobitela, po snazi nije baš blizu playki, ali recimo po omjeru dimenzija i snage da su tu negdje. Pa ne urla.

 Switch sa svojim Tegra X1 chipsetom je po snazi u rangu Snapdragona 835, koji su išli u prošlogodišnje flagship mobitele. Tako da mislim da nije za usporedbu.

Xbox One X je bolja usporedba, jer je ipak punokrvna konzola, sa Vapor coolerom, ali to nažalost košta.

 

Osobno, ja bih rado platio 50€ više za Playstation konzolu sa tihim hlađenjem, ali nisam baš u većini.

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 10:05 (DeniZg).
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...
C3c1l kaže...

Ja imam Pro ovaj limited edition 500milion, aposlutno je necujan. 

Cuje se jedino kad zavrti prvi put DVD

 

uletio bi u taj odmah, da ih ima po trgovinama, ovo što po njuškalu banda prodaje po 5-6-7 i više tisuća kuna neću dati makar umro. 

 

Ma ne bi mi palo na pamet dati te novce.

Ja sam ga dobio na nagradnoj igri, cak sam bio u iskusenju prodati ga na ebayu :)

15 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...
Bitanga kaže...

 

Na vjerujem da nisu mogli složiti bolje hlađenje i u ovom kućištu koje stvarno i nije baš malo.

Neki laptopi su moćne zvijeri pa su tanji i manji. Nintendo Switch je malo veći od mobitela, po snazi nije baš blizu playki, ali recimo po omjeru dimenzija i snage da su tu negdje. Pa ne urla.

 Switch sa svojim Tegra X1 chipsetom je po snazi u rangu Snapdragona 835, koji su išli u prošlogodišnje flagship mobitele. Tako da mislim da nije za usporedbu.

Xbox One X je bolja usporedba, jer je ipak punokrvna konzola, sa Vapor coolerom, ali to nažalost košta.

 

Osobno, ja bih rado platio 50€ više za Playstation konzolu sa tihim hlađenjem, ali nisam baš u većini.

 

 

Ma nisam mislio uspoređivati procesore, nego inžinjering.

Ljudi se žale na buku, al platili ne bi za bolje hlađenje, pa onda očito nema problema nikakvih :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
PlayStation 4

e ovako ja sam igrao jučer god of war (ovaj zadnji) barem 2 sata u komadu, i odmah iza toga ubacio disk bloodborne i zaštekavalo mi je iako na prošlom TVu stvarno nije. e sad jel moguće da mi je konzola bila pregrijana od god of war pa da je zato štekalo

 

također jel ima nekih alternativa za hlađenje, prvo što mi pada na pamet oni ventovi za laptope, da spičim jedan veći ispod sonya jel bi pomoglo šta

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PlayStation 4

Ja sam sebi ovaj stalak/cooler nabavio.Je li pomaze nemam pojma,a za buku me ne zanima,tv pojacam ili slusalice su na usima tako da ni ne cujem nista svakakao.

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4
Imao sam mogucnost da dam opet ovaj svoj Pro za nov slim na 5.03 verziji i plus doplate da dobijem stoju, opet bih bio u plusu.
Ipak sam odbio, nesto sam se predomislio i kontam se opet vratiti na legit igre, kako god da okrenem uz account share po pola s drugom nije to toliko skup sport. Jos uzmemo PS+ popola i taman.
A da igram kao nekada svaki dan satima pa imali bi smisla ici na hakovanu opet, ali posto je to sad rijedje i jedna igra mi traje po nekoliko mjeseci dok predjem mislim da cu ostati sa pro na official :D
Taman jos sad nabavim 4K TV i bar da je mogu iskoristit u fullu, iako je razlika izmedju obicne i pro stvarno smijesna, al et ima je malkice :D
https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
hrka11 kaže...

Ja sam sebi ovaj stalak/cooler nabavio.Je li pomaze nemam pojma,a za buku me ne zanima,tv pojacam ili slusalice su na usima tako da ni ne cujem nista svakakao.

 

 Bolje da si dao lovu za neki dobar dust blower, pa si povremeno ispušeš konzolu i ostalu elektroniku.

Al hebiga, svi smo to prošli.

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
PlayStation 4

Po mojem iskustvu, PS4 PRO mi jedino divlja s bukom kada (doduše vrlo rijetko) igram Mafiu III...to je strahota koliko je igra neoptimizirana... Uncharted 4 isto hoće malo jače zabučiti kada je Cinematic u pitanju...

 

Dok recimo jedan GTA V gura s takvom lakoćom da je doslovno nečujan.

 

Btw..nedavno se počastio sa LG 55SK8500, tako da sam napokon ušao u 4K/HDR društvo i sada mirno čekam RDR2, TLOUS 2 i sl. naslove

Moj PC  
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice