PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.772.609
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
8 godina
offline
PlayStation 4

Sve zvuci divno i bajno oko PS5 konzole, ali nekako je ne vidim unutar minimalno dvije godine. Necu je sigurno kupovati cim izade, cekat cu neku akciju ili pad cijene pa cu je onda uzeti.

Vecina se nada 4k i 60fps, a nekako mi izgleda da ce se oni fokusirati na VR sa tom konzolom, nadam se da se varam jer nisam fan VR-a koliko god neke stvari super izgledale. Daj mi joystick i kauc i udri 

 

Meni osobno je PS4 vrhunska konzola, igre predivno izgledaju i nebi mi smetalo da se igram jos 5g na njoj. Mozemo naci mane, ali sam misljenja da su vise manje do developera nego do same konzole, a to sta su nase zelje, to je druga stvar.

Neke prepirke mi zvuce ko da se junferi svadaju oko kurve, ne znaju sta bi sa njom pa onda cjepidlace 

I am over 9000!!!
 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Play Station 4
Kakav je ovo konpleksas koji mi lupa TD u ovoj temi? :")
Ne meni, vidim i drugima.
I nije prvi puta.
16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Drugi puta kad nekaj pita za pomoć, a to je jedina stvar za koju koristi ovaj forum uz inflaciju TD-a, opet mu pomozite...zaslužio čovjek, trudi se 🤣

Moj PC  
6 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Pa bolesnom starom čoviku kao šta je ursusc355 i treba pomoć i učinit dobro djelo na taj način činimo humano djelo.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Play Station 4
x360gamer kaže...
Kakav je ovo konpleksas koji mi lupa TD u ovoj temi? :")
Ne meni, vidim i drugima.
I nije prvi puta.

 On lupa TD svima ne samo tebi kaže da mu je to veći gušt nego sex!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Play Station 4
hummer0 kaže...
x360gamer kaže...
Kakav je ovo konpleksas koji mi lupa TD u ovoj temi? :")
Ne meni, vidim i drugima.
I nije prvi puta.

 On lupa TD svima ne samo tebi kaže da mu je to veći gušt nego sex!

 ne bi rekao da je taj pi*ke vidio

16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Da ju je vidio i njoj bi dao TD 

Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Nije vidio, ali rado ga se sjeti
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

super vijesti za PS5, ovo za SSD i da ce se moc igrat igre sa PS4 

cpu i grafika vjerujem da ce bit odlicne, al odma neki 8K spominjat, dok na PS4 vecina naslova radi u 30fps-a na 1080p... 

 

veselim se kupovini PS5, ulogiravanjem starog acc-a i pokretanje Wičera 3 u 4K 60fps-a  

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Pošto će se moći igrati igre sa ps4, jel se bude mogao acoount prebaciti? tipa ovaj koji imam na četvorki da ga koristim na 5tici pa da imam omda igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
mancekk kaže...

Pošto će se moći igrati igre sa ps4, jel se bude mogao acoount prebaciti? tipa ovaj koji imam na četvorki da ga koristim na 5tici pa da imam omda igre?

 Naravno? Mozda krivo razumijem pitanje, al sta ti mislis da ces morati opet kupovati sve igre kad petica izade?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
mancekk kaže...

Pošto će se moći igrati igre sa ps4, jel se bude mogao acoount prebaciti? tipa ovaj koji imam na četvorki da ga koristim na 5tici pa da imam omda igre?

 Pa nema nikakvog prebacivanja, to već postoji. Ja ima PS account još od PS3, na njemu imam hrpu PS3 i PS4 igara. Jedna od njih je Journey. Njihovi developeri su odlučili da, pošto sam kupio PS3 verziju, imam pravo na besplatnu PS4 verziju. To nažalost ne radi većina developera.

16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Minneyar kaže...
mancekk kaže...

Pošto će se moći igrati igre sa ps4, jel se bude mogao acoount prebaciti? tipa ovaj koji imam na četvorki da ga koristim na 5tici pa da imam omda igre?

 Naravno? Mozda krivo razumijem pitanje, al sta ti mislis da ces morati opet kupovati sve igre kad petica izade?

Pretpostavljam da ce biti i dalje opvezano na PSN Account.

Znaci PS3/Vita/PS4, a nadam se i PS5 na istom glavnom Accountu. 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
14 godina
offline
PlayStation 4

Da,možda nisam najjasnije napisao, ali zanimalo me da li ću moći koristiti account koji imam na ps4 na ps5.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 10:56 (mancekk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
mancekk kaže...

Da,možda nisam najjasnije napisao, ali zanimalo me da li ću moći koristiti account koji imam na ps4 na ps5.

 da

16 godina
offline
PlayStation 4

Pošto sam novi u svijetu PS-a zanima me na čijem storu kupujete igre? Upravo gledam Horizon Zero Dawn Complete Edition na našem na sniženju 199kn, dok je na USA storu 20$

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ovisi di je manja cijena, nekad US a nekad Hr. U zadnje vrijeme samo fizičke kupujem jer ih prodam za 50-100 kn manje i vratim dio para natrag. Jer mi se samo gomilaju ove digitalne a ne mogu ih ni prodati ni zamjeniti a ne igraju mi se vise kad ih predem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 19:45 (Gogy7).
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Pitanje hoćemo li istovremeno moći biti ulogirani na isti account na PS4 i PS5.
To funkcionira na PS3 i PS4, jer igre nisu kompatibilne, ali nisam siguran za PS5.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 23:17 (DeniZg).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
U storu mi je Spiderman DLC City that never sleeps na popustu 100 kuna, isplati li se uzeti? Spajdi mi je bio jedna od drazih igrica koje sam igrao pa me zanima vrijedi li novaca
na svadbi zovu me Svemirko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Applovac kaže...
 jedna od drazih igrica koje sam igrao 

 mislim da si si ovime sam odgovorio :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Sa onog clanga u vezi next gen PS.

 

"To demonstrate, Cerny fires up a PS4 Pro playing Spider-Man, a 2018 PS4 exclusive that he worked on alongside Insomniac Games. (He’s not just an systems architect; Cerny created arcade classic Marble Madness when he was all of 19 and was heavily involved with PlayStation and PS2 franchises like Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, and Ratchet and Clank.) On the TV, Spidey stands in a small plaza. Cerny presses a button on the controller, initiating a fast-travel interstitial screen. When Spidey reappears in a totally different spot in Manhattan, 15 seconds have elapsed. Then Cerny does the same thing on a next-gen devkit connected to a different TV. (The devkit, an early “low-speed” version, is concealed in a big silver tower, with no visible componentry.) What took 15 seconds now takes less than one: 0.8 seconds, to be exact."

 

Loading time za fast travel na spajdiu, sa 15 sekundi na PS4, na novoj generaciji 0,8 sekundi. Zar je moguce bas toliki napredak da bude i tako kratko da ucitava?

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...

Sa onog clanga u vezi next gen PS.

 

"To demonstrate, Cerny fires up a PS4 Pro playing Spider-Man, a 2018 PS4 exclusive that he worked on alongside Insomniac Games. (He’s not just an systems architect; Cerny created arcade classic Marble Madness when he was all of 19 and was heavily involved with PlayStation and PS2 franchises like Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, and Ratchet and Clank.) On the TV, Spidey stands in a small plaza. Cerny presses a button on the controller, initiating a fast-travel interstitial screen. When Spidey reappears in a totally different spot in Manhattan, 15 seconds have elapsed. Then Cerny does the same thing on a next-gen devkit connected to a different TV. (The devkit, an early “low-speed” version, is concealed in a big silver tower, with no visible componentry.) What took 15 seconds now takes less than one: 0.8 seconds, to be exact."

 

Loading time za fast travel na spajdiu, sa 15 sekundi na PS4, na novoj generaciji 0,8 sekundi. Zar je moguce bas toliki napredak da bude i tako kratko da ucitava?

Na PS 4 je 5400 okretaja hard, znači onaj najsporiji laptop verzija, a ovaj na PS5 će pretpostavljam biti neki hibrid sa SSD kešom koji to ubrzava..sad koliko konkretno budemo vidjeli. Ne vjerujem da će u konzoli biti puni 2TB SSD, to bi jako diglo cijenu, čak i 1TB...

a manje od 2TB više nema smisla a pogotovo ne tamo 2026. do koje će trajati konzola, a i duže od toga.

 

RDR2 je preko 100 giga a nije samo on...

15 godina
offline
Re: PlayStation 4
XXX kaže...
arnes_king kaže...

Sa onog clanga u vezi next gen PS.

 

"To demonstrate, Cerny fires up a PS4 Pro playing Spider-Man, a 2018 PS4 exclusive that he worked on alongside Insomniac Games. (He’s not just an systems architect; Cerny created arcade classic Marble Madness when he was all of 19 and was heavily involved with PlayStation and PS2 franchises like Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, and Ratchet and Clank.) On the TV, Spidey stands in a small plaza. Cerny presses a button on the controller, initiating a fast-travel interstitial screen. When Spidey reappears in a totally different spot in Manhattan, 15 seconds have elapsed. Then Cerny does the same thing on a next-gen devkit connected to a different TV. (The devkit, an early “low-speed” version, is concealed in a big silver tower, with no visible componentry.) What took 15 seconds now takes less than one: 0.8 seconds, to be exact."

 

Loading time za fast travel na spajdiu, sa 15 sekundi na PS4, na novoj generaciji 0,8 sekundi. Zar je moguce bas toliki napredak da bude i tako kratko da ucitava?

Na PS 4 je 5400 okretaja hard, znači onaj najsporiji laptop verzija, a ovaj na PS5 će pretpostavljam biti neki hibrid sa SSD kešom koji to ubrzava..sad koliko konkretno budemo vidjeli. Ne vjerujem da će u konzoli biti puni 2TB SSD, to bi jako diglo cijenu, čak i 1TB...

a manje od 2TB više nema smisla a pogotovo ne tamo 2026. do koje će trajati konzola, a i duže od toga.

 

RDR2 je preko 100 giga a nije samo on...

 

Ja se ne bih puno nadao 2TB SSDu. 1TB uvrh glave, a i to je još skupo. Pa i danas se još prodaju 500GB konzole.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bit ce neki fusion drive od 1-2tb. Kako god bilo, ja cu ga izvaditi prvi dan i staviti 512Gb Ssd. Ionako uvijek imam samo par igri instalirano. Trenutno imam 100gb samo zauzeto. Meni je i 250gb ssd uvrh glave
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
XXX kaže...

Na PS 4 je 5400 okretaja hard, znači onaj najsporiji laptop verzija, a ovaj na PS5 će pretpostavljam biti neki hibrid sa SSD kešom koji to ubrzava..sad koliko konkretno budemo vidjeli. Ne vjerujem da će u konzoli biti puni 2TB SSD, to bi jako diglo cijenu, čak i 1TB...

a manje od 2TB više nema smisla a pogotovo ne tamo 2026. do koje će trajati konzola, a i duže od toga.

 

RDR2 je preko 100 giga a nije samo on...

 

Ja se ne bih puno nadao 2TB SSDu. 1TB uvrh glave, a i to je još skupo. Pa i danas se još prodaju 500GB konzole.

Neće to biti vjerojatno uopće SSD već neki proprietary SSHD s specijaliziranim kešom od nekakvih 64GB, a HDD dio će imati valjda 1000 ili 1500GB. Ključno za to će biti software koji će automatski učitavati male fajlove koji se sa hardova sporo učitavaju u taj brzi cache pa će se tako ubrzavati učitavanje.

 

Nisu hardovi toliko spori, 5400rpm diskovi uredno čitaju podatke na 110-120 megabajta u sekundi što je dovoljno, ali problem dolazi kad ima puno malih nesekvencijalnih datoteka gdje brzine padaju na nekoliko megabajta u sekudni i mislim da će upravo na tu foru funkcionirati taj disk na PS5 tako da u taj brzi dio učita te male datoteke koje su spore, a velike fajlove ostavi na disku.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
PlayStation 4

Jel moguće da se pojavi nekakvo stream-nje igara na novoj konzoli pa da ni ne treba veliki SSD.

Nešto slično kako je google najavio.

Ili je još prerano za to?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 16:59 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
JozoBozo121 kaže...
Bitanga kaže...
XXX kaže...

Na PS 4 je 5400 okretaja hard, znači onaj najsporiji laptop verzija, a ovaj na PS5 će pretpostavljam biti neki hibrid sa SSD kešom koji to ubrzava..sad koliko konkretno budemo vidjeli. Ne vjerujem da će u konzoli biti puni 2TB SSD, to bi jako diglo cijenu, čak i 1TB...

a manje od 2TB više nema smisla a pogotovo ne tamo 2026. do koje će trajati konzola, a i duže od toga.

 

RDR2 je preko 100 giga a nije samo on...

 

Ja se ne bih puno nadao 2TB SSDu. 1TB uvrh glave, a i to je još skupo. Pa i danas se još prodaju 500GB konzole.

Neće to biti vjerojatno uopće SSD već neki proprietary SSHD s specijaliziranim kešom od nekakvih 64GB, a HDD dio će imati valjda 1000 ili 1500GB. Ključno za to će biti software koji će automatski učitavati male fajlove koji se sa hardova sporo učitavaju u taj brzi cache pa će se tako ubrzavati učitavanje.

 

Nisu hardovi toliko spori, 5400rpm diskovi uredno čitaju podatke na 110-120 megabajta u sekundi što je dovoljno, ali problem dolazi kad ima puno malih nesekvencijalnih datoteka gdje brzine padaju na nekoliko megabajta u sekudni i mislim da će upravo na tu foru funkcionirati taj disk na PS5 tako da u taj brzi dio učita te male datoteke koje su spore, a velike fajlove ostavi na disku.

 

Da, glavna prednost SSDa je 100 puta manji seek time, pa brže učitava hrpu manjih fileova. Transfer rate nije toliko bitan, ali najjadniji SSDi imaju skoro 5 puta veći što pomaže kod loadanja velikih fileova sa teksturama i sl. u memoriju.

Ne pušim nikakve hibride, ili SSD ili ništa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...

Jel moguće da se pojavi nekakvo stream-nje igara na novoj konzoli pa da ni ne treba veliki SSD.

Nešto slično kako je google najavio.

Ili je još prerano za to?

Problem su ti datacentri koji ti moraju biti relativno blizu. Trenutno osim ako se nešto nije promjenilo nama je najbliži Amsterdam. Plus moraš imati optiku. Recimo ja sam kod sebe uspoređivao paraleno stremanje igara preko optiku i adsl. Nebo i zemlja je. 

E sada i druga stvar je možeš igrati igre neke normalne brzine, bilo što bržeg karaktera nije naj. 

 

Recimo ja sam dosta se borio s WoT-om da ga igram preko gforce now i jednostavno nije to to naspram desktopa. Vjerujem kada bi neki data centar bio bliže bilo bi to bolje. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2019 22:37 (Gajotres).
6 godina
offline
PlayStation 4

Ne vjerujem da će PS5 doći sa 2TB SSD-om. Bit će 1TB SSD, a tek kasniji modeli će dobiti HDD veće zapremine. Slično kao i kod PS4. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

Kupio sam konzolu u prosincu i odigrao RDR2, Uncharted PS3 kolekciju, Last of Us Remaster, a sada igram zadnji Tomb Raider pa me zanima koji bi bili "obavezni" klasici za odigrati?

 

Ono što mi je trenutno na listi je: Detroit, God of War, Uncharted 4 i možda Horizon.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice