PS3 temperatura

poruka: 7
|
čitano: 4.921
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
PS3 temperatura

Pozdrav,

 

kupio sam jučer PS3 za 220 KM (110 eura) i čovjek mi rekao da imam reklamaciju dva mjeseca. PS3 je čipovan, sinoć ga koristio, prvih 10ak minuta jedva da se čuje kako radi, nakon toga je prebučan, dole u desnom ćošku piše CPU 71  stepen celzijjevih, i još nešto pored 44 stepena, što mi se ne čini normalnim. on nije zagrijan, provjeravo sam nazad, samo ventilator hladi, al svejedno prebučno je. da li je to normalno, pošto nikad nisam imao ps3, ako nije šta je problem i da li se može riješiti? i ustvari, da li da ga vratim čovjeku, ili da ga zadržim? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PS3 temperatura

Koji model PS3? Bilo bi poželjon zamjeniti termalnu pastu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 temperatura

slim model 120 GB. koliko je otprilike cijena paste? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 temperatura
15-20kn
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
14 godina
offline
PS3 temperatura

To pregrijavanje nećeš riješit samo stavljanjem friške termalne paste na cpu i gpu. Skinut ćeš možda tek stupanj-dva temperature ali glavni problem nećeš riješit.

To pregrijavanje se riješava jedino skidanjem IHS-a sa cpu-a i čišćenjem stare i tvrde termalne paste između cpu-a i IHS-a i stavljanjem friške termalne paste prvo na to mjesto i nakon toga stavljanje termalne paste iznad na cpu i gpu procesore.

Imas na youtubeu poprilicno tutoriala ali ti je velika vjerojatnost da budes oštetio cpu ako nisi nikad to radio.

Najbolje da nađeš nekoga u blizini tko je to vec radio.

I nikako ne koristi neku žnj termalnu pastu nego barem AC mx-4 ili mx-2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PS3 temperatura

obično su obje temperature približno sličnih vrijednosti

71 stupanj nije ništa strašno jer sam imao ps3 koji je radio bez problema i sa 80 stupnjeva

problem je velika razlika prve i druge temperature a budući da je raskapan zbog modifikacije vjerojatno nije dobro stavljena pasta ili

nije hladnjak legao kako treba

raskopati, dobro obrisati i očistiti hladnjake i procesore, namazati novu pastu i provjeriti temperaturu

 

radiće to još 100 godina pa nije to PS4 ;)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PS3 temperatura

Podesiti u WEBMAN/SMAN settingsu temperaturu paljenja ventilatora,da se upali prije,tako razina buke ispada normalna ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice