PS4 pitanja

poruka: 23
|
čitano: 37.420
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
PS4 pitanja

Pozdrav svima!

 

Prvo izvinjavam se ako sam fulao mjesto za ovaj topic.

 

Razmisljam o kupovini ps4 konzole, medjutim, neke stvari mi nisu nikako jasne koliko god citao, vjerovatno me pregazilo vrijeme pa vise ni ne mogu to sve pohvatati i razumjeti, pa molim ako netko ima malo vremena da odvoji, i odgovori na neka pitanja koja me muce.

 

Televizor-monitor. Postoji li neki "minimum" koji tv mora podrzavati, da bi se ps4 mogao na njega spojiti? Ili je dovoljno imati hdmi konektor? postoji li mogucnost spajanja na starije modele tv-a, koji nemaju hdmi, preko nekog adaptera ili slicnog?

 

Internet. Dali je koristenje i povezivanje ps4 na net obavezno ili moze bez toga. Znaci old school, upali konzolu, ubaci dvd u nju i igraj, bez konekcije, accounta i slicnih stvari? Da se jednostavno napravi disable internet konekcije. Pretpostavljam da ps4 ima opciju da se wirelles spoji s routerom, ili vec sto nam sluzi za net, ili bas mora biti neka "fixna" konekcija?

 

Igre. Da odmah naglasim, ne mislim na nikakvo piratstvo i mutne stvari. Znaci, mogu li ja posuditi igru od susjeda npr, pokrenuti je, igrati, cisto da vidim dali je to za mene, prije nego sto odem u trgovinu i kupim? Isto tako, vidim hrpu igara po oglasnicima, mogu li takvu igru kupiti bez straha da nece raditi, da je vec negdje registrirana na nekog drugog i slicne probleme? Pricam jasno o dvd (ili vec na kojem mediju su) originalima. Download preko neta ili nekog accounta mi za prvu ruku nije niti potrebna, niti zeljena opcija.

 

Igranje. Postoji li mogucnost spajanja 2 kontrolera pa igranja u nekom vidu multiplayera znaci da dva igraca igraju jedan protiv drugog ili zajedno? Nemam nikakav konkretan naslov na umu, vec cisto, podrzava l ps4 to, i ima li naslova koji to omogucuju, neke utrke, sport ili vec nesto slicno?

 

Hvala na vremenu da ovo sve procitate, nadam se da ce mi netko moci sve ovo malo pojasniti s kratkim i preciznim odgovorima, iako sam svjestan da su ovo totalno pocetnicka pitanja i problemi.

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
PS4 pitanja

Nazalost ovo izgleda nije mjesto na kojem cu dobiti bilo kakav odgovor. Hvala svima na citanju.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: PS4 pitanja
Damir22 kaže...

Pozdrav svima!

 

Prvo izvinjavam se ako sam fulao mjesto za ovaj topic.

 

Razmisljam o kupovini ps4 konzole, medjutim, neke stvari mi nisu nikako jasne koliko god citao, vjerovatno me pregazilo vrijeme pa vise ni ne mogu to sve pohvatati i razumjeti, pa molim ako netko ima malo vremena da odvoji, i odgovori na neka pitanja koja me muce.

 

Televizor-monitor. Postoji li neki "minimum" koji tv mora podrzavati, da bi se ps4 mogao na njega spojiti? Ili je dovoljno imati hdmi konektor? postoji li mogucnost spajanja na starije modele tv-a, koji nemaju hdmi, preko nekog adaptera ili slicnog?

 

Internet. Dali je koristenje i povezivanje ps4 na net obavezno ili moze bez toga. Znaci old school, upali konzolu, ubaci dvd u nju i igraj, bez konekcije, accounta i slicnih stvari? Da se jednostavno napravi disable internet konekcije. Pretpostavljam da ps4 ima opciju da se wirelles spoji s routerom, ili vec sto nam sluzi za net, ili bas mora biti neka "fixna" konekcija?

 

Igre. Da odmah naglasim, ne mislim na nikakvo piratstvo i mutne stvari. Znaci, mogu li ja posuditi igru od susjeda npr, pokrenuti je, igrati, cisto da vidim dali je to za mene, prije nego sto odem u trgovinu i kupim? Isto tako, vidim hrpu igara po oglasnicima, mogu li takvu igru kupiti bez straha da nece raditi, da je vec negdje registrirana na nekog drugog i slicne probleme? Pricam jasno o dvd (ili vec na kojem mediju su) originalima. Download preko neta ili nekog accounta mi za prvu ruku nije niti potrebna, niti zeljena opcija.

 

Igranje. Postoji li mogucnost spajanja 2 kontrolera pa igranja u nekom vidu multiplayera znaci da dva igraca igraju jedan protiv drugog ili zajedno? Nemam nikakav konkretan naslov na umu, vec cisto, podrzava l ps4 to, i ima li naslova koji to omogucuju, neke utrke, sport ili vec nesto slicno?

 

Hvala na vremenu da ovo sve procitate, nadam se da ce mi netko moci sve ovo malo pojasniti s kratkim i preciznim odgovorima, iako sam svjestan da su ovo totalno pocetnicka pitanja i problemi.

 

LP

TV/monitor treba imati hdmi. Ako nema hdmi, mozes ga spojiti pomoću adaptera. Recimo hdmi-dvi. Ako ga ne spojis u hdmi utor, onda moras na neki nacin rijesiti zvuk.

Za tv je bitno da ima sto krace vrijeme odziva. Zadnjih 5 i više godina skoro svi tv-i imaju tzv. "game mode" koji iskljucuje sva nepotrebna procesiranja slike koja tv pokusava napraviti kako bi se vrijeme odziva smanjilo na minimalno.

 

 Nisam sto posto siguran ali mislim da nije potrebna stalna veza na internet. Osim naravno za online igre, updateove itd.

Ima mogućnost bežičnog i žičnog spajanja.

 

Možeš posuditi ili kupiti od nekog korištenu igru na blu rayu, instalirati ju i igrati. Nema ograničenja po tom pitanju. Ako neka igra sadrži neke dodatne opcije koje dobijes u kutiji, koje se aktiviraju ukucavanjem nekog koda na account, to je druga priča. Ali osnovna igra nema ograničenja.

 

Može se spojiti više kontrolera na jednu konzolu (valjda max 4, ne znam) i igrati igre koje to podržavaju. To si možeš provjeriti na netu za igre koje te zanimaju. Uglavnom su to sportske igre ali ima i nekih utrka i pucačina.

 

 

 

 

Potpis!
8 godina
online
PS4 pitanja

Zahvaljujem!

 

S obzirom da bi konzola bila primarno za klinca, bitno mi je da ne mora biti stalno net konekcija, i da se moze igrati po sistemu ubaci dvd i igraj, bez nekih prevelikih komplikacija. Ali isto tako i da se igre mogu nabaviti i preko nekog oglasnika, rabljene, jer je stvarno nekim naslovima u trgovini cijena prenapuhana, a vidim po oglasima da se moze naci drasticno jeftinije ista stvar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS4 pitanja
Damir22 kaže...

Zahvaljujem!

 

S obzirom da bi konzola bila primarno za klinca, bitno mi je da ne mora biti stalno net konekcija, i da se moze igrati po sistemu ubaci dvd i igraj, bez nekih prevelikih komplikacija. Ali isto tako i da se igre mogu nabaviti i preko nekog oglasnika, rabljene, jer je stvarno nekim naslovima u trgovini cijena prenapuhana, a vidim po oglasima da se moze naci drasticno jeftinije ista stvar.

 

 

Digitalne igre (preko neta) su još povoljnije. Npr trenutno imaš odličnih igara na akciji za oko 10$ što ne možeš naći niti kod nas na njuškalu. btw da bi ima digitalne igre, trebaš imati internet samo da bi ih "skinuo" na ps4, a za samo igranje internet ne treba (osim ako klinac misli rokat multiplayer sa frendovima).

8 godina
online
PS4 pitanja

Zahvaljujem na odgovorima!

 

Odluka je pala, uzimam ps4, vjerovatno ovih dana idem po njega. 

 

Jos samo jedna provjera, tice se tv-a. po specifikacijama, tv je HD, rezolucija je 1366x768,  a uredjaj podrzava full hd rezoluciju 1080i. Ovo je iz specifikacija tvrdnja, pa me zanima dali je to ok za ps4, gubim li sto, mislim znam da nije ultimativni tv za igranje, ali moze li posluziti, ili mogu ocekivati neke probleme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PS4 pitanja
Damir22 kaže...

Zahvaljujem na odgovorima!

 

Odluka je pala, uzimam ps4, vjerovatno ovih dana idem po njega. 

 

Jos samo jedna provjera, tice se tv-a. po specifikacijama, tv je HD, rezolucija je 1366x768,  a uredjaj podrzava full hd rezoluciju 1080i. Ovo je iz specifikacija tvrdnja, pa me zanima dali je to ok za ps4, gubim li sto, mislim znam da nije ultimativni tv za igranje, ali moze li posluziti, ili mogu ocekivati neke probleme.

 Kad već kupuješ novi TV, obavezno idi na FullHD (1920x1080). To nije ultimativni TV, al je standard danas, razlika je možda 300-400 kn. Napravi tako

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 12:56 (AngryBird).
8 godina
online
PS4 pitanja

Za sada ne kupujem, ovo je vec tv koji onako stoji u nekoj sporednoj prostoriji i prakticki se ne koristi pa bih ga koristio za prvu ruku, na proljece ide svakako renoviranje, a uz to i novi tv.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS4 pitanja

Ako TV ima HDMI i 1366x768 nebi smjelo biti apsolutno nikakvog problema jer PS4 moze smanjivati i povećavati rezolucije između 720p i 1080p bez ikakvog problema. Ako ces upotrebljavati ikakve adaptere najveći problem ti je zvuk kao sto je kolega rekao, a za internet mislim da nije potreban uopće ako ti je tako bitno no u početku ti je dobro spojiti ga i napraviti PSN account da ti se trofeji iz igara spremaju na neki acc. Sve igre ti sadrže update koji je potreban za njihovo pokretanje tako da ti netreba internet za to.

8 godina
online
PS4 pitanja

Da, tv ima 3 ili 4 hdmi ulaza, tako da mislim da ce ok posluziti barem za prvu ruku.

 

Neznam koliko ce klincu uopce biti interesantno ta "net" komponenta ps4, tako da je super sto moze i bez toga, barem dok ja ne nabavim fallout i ne sjednem se igrati. ;)

 

Koliko vidim, pretplata na playstation plus je nekako neizbjezna, ako zbog nicega, zbog discounta na igre, i "free" igara, neznam koliko su one uopce vrijedne vremena i igranja?

 

Citao sam, ali nisam shvatio, moram li kupovati igre samo na ovom storeu koji je kao HR, ili mogu i na USA, ili vec kojem?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
PS4 pitanja

Ps je u autu, cekam da dodjem kuci i isprobam to cudo. Hvala svima na pomoci, bit ce tu jos milion pitanja, pa cu vam dosadjivati u nekim drugim temama i dalje. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PS4 pitanja
Ima jedan problem , ja sam svoj PS4 spojio preko HDMI i sve je bilo u redu ali sam onda testirao i adaptere i kad sam njih spojio slika se pogorsala , preporucam HDMI .
7 godina
neaktivan
offline
PS4 pitanja

Pozdrav,

kupio sam PS4,logirao se kao i na PS3...jedino što me muči to da na PS4 ne mogu na playstation store...PS3 sam stavio u dječju sobu i tamo radi sve ok

ako netko zna kako da riješim problem bio bih zahvalan

dal se možda moram logirati pod drugom email adresom

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 8:39 (IvoVž).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
PS3 Minecraft pitanje

Znaci ja imam dva kontrolera prije 2-3 god. Sam kupio PS3 a prije 6 mjeseci drugi kontroler i sad nemogu spojiti oba kontrolera na Minecraft

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PS3 Minecraft pitanje
DemonMan kaže...

Znaci ja imam dva kontrolera prije 2-3 god. Sam kupio PS3 a prije 6 mjeseci drugi kontroler i sad nemogu spojiti oba kontrolera na Minecraft

 

 Jesi ih napunio ???

 

Jeli svijetle lampice ???

 

Jesi ih prijavio na PS3 ???

 

...

5 godina
neaktivan
offline
PS4 pitanja

Pozdrav,kupio sam ps4 prije nekih godinu dana i sve je radilo kako treba bez sekunde da se zagrijalo.Ali evo sada kada pipnem zadnji desni dio vrelo je.Nosio sam majstoru on je ocistio kako on kaze nakupilo se vune(prasine)unutra i ocistio mi je sve.Vracam  se kuci kad opet ista stvar.Majstor mi kaze da dodjem da mi promijeni pastu jer ona tvornicka je otisla.Ne znam da li je iko od vas imao ovaj slucaj pa tako mozel pomoc,da li je do termalne paste?

Hvala

Sofa17
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PS4 pitanja
Nicaze88 kaže...

Pozdrav,kupio sam ps4 prije nekih godinu dana i sve je radilo kako treba bez sekunde da se zagrijalo.Ali evo sada kada pipnem zadnji desni dio vrelo je.Nosio sam majstoru on je ocistio kako on kaze nakupilo se vune(prasine)unutra i ocistio mi je sve.Vracam  se kuci kad opet ista stvar.Majstor mi kaze da dodjem da mi promijeni pastu jer ona tvornicka je otisla.Ne znam da li je iko od vas imao ovaj slucaj pa tako mozel pomoc,da li je do termalne paste?

Hvala

 Inače postoji službena PS4 tema, ali dobro...

 

Da li se na konzoli u ikojem trenutku pojavilo crveno pulsirajuće svjetlo umjesto bijelog?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
neaktivan
offline
PS4 pitanja

Kako stavit tri kontrolera u isti tim na pesu 2018. Znači to je moguće staviti na exhibition modu, ali kad hoćemo igrati cup ne možemo. Javlja nam neki error za network user media generated. To mi se javljalo i u dvoje ali sam jednom prilikom to uspio napravit i onda opet kad smo igrali nije išlo i nikako mi nije jasno. Toliko mutavo napravljeno znaci u solo igri na exhibition modu moze a na cupu ne. Katastrofa. Što nisu jednostavno mogli naravit da se switcha na side i to je to. Pokušavao sam sve i svašta ali ništa nije uspjelo, ak znate odgovor molim vas pomozite. 

 

 

Riješeno! Potrebno se ulogirati sa svim accevima preko ispravnih mailova.

Chill
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 12:49 (ris).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PS4 pitanja

Pozdrav ekipa!

Prodao bih svoj PS4 - na njemu ima pun kufer igara koje su u digitalnom obliku... PS plus još traje... Žao mi je da ga resetiram tvornički da igre ne propadnu - kako ga prodati a da račun najnormalnije ostane ali svi podaci (kartice itd) izbrišem?

Hvala!

When all else fails - crowbar the fucker
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PS4 pitanja

Evo 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 11:45 (REDDEVILS).
5 godina
neaktivan
offline
PS4 pitanja

Imam jedno glupo pitanje i nadam se da ce neko brzo odgovoriti ...kupio sam neki polovan sony 4.... Ima igara na njemu nekih 15komada...Sad za pes 2018 trazi akaunt da bi moglo da se igra jedan protiv drugog.... I sad recite vi meni jel postoji mogucnost da se meni obrisu sve te igrice ako otvorim account posto mi tako rece neki lik... Vrv glupo pitanje ali ne razumem se..  Hvala unapred

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PS4 pitanja

Moguće da je igra vezana uz njegov acc,ako je skinuta sa PSN-a ...

 

Moguće da je konzola HEN-ana pa ćeš time izgubiti sve igre jer će tražiti updejt softwera ...

13 godina
offline
Re: PS4 pitanja
Nisi shvatio. Traži ga da napravi account za 1 vs 1 igranje. Može staviti da se logina kao guest i riješena stvar.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice