Dot vs Squares - moja prva igra za Android

poruka: 20
|
čitano: 4.263
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Nadam se da će admin dopustiti da vam predstavim svoju prvu igru za Android uređaj. Mislim da sam to i zaslužio jer sam izgubio jako puno živaca da napravim nešto ovako jednostavno. :) Molio bih vas za nekakav iskreni feedback :)

Ime: Dot vs Squares
Žanr: Arkadna igra
Korišteni alati: Inkscape i Construct 2

Inače smatram da za zaraznu igru nije potrebna neznam kakva grafika, efekti i ostalo nego jednostavnost tako da sam se i odlučio za nešto skroz jednostavno za prvi put. Poanta igre je skupljati točkice (ili kružiće) i izbjegavati kvadratiće...i to je to! Igra se trenutno nalazi na Google Play-u:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nosytapir.dotvssquares

Nemam neko pretjerano veliko iskustvo u izradi igara i ovo je moj prvi projekt pa vas molim da odvojite minutu-dvije, da malo pogledate i kažete mi što mislite. Slobodno me popljujte, pohvalite...

 
9 0 hvala 4
7 godina
offline
Dot vs Squares - moja prva igra za Android
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
Fora je..postane zaj*bano nakon nekog vremena :D
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Hvala...to mi je i bio cilj :D

7 godina
neaktivan
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
Daj mi to na windows store i ja bum ju po cjeli dan igro
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
Na windows phoneu
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Iskreno, razmišljam o tome, ali sam se dobro namučio dok sam sve riješio za Android, tako daaaa...malo ćeš pričekat! ;) Uglavnom, ideja ti je OK?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
Predobra ideja,ai fali dobrih ingrica za windows store
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Nije loše, samo popravi dizajn ikona i animacije, treba to dvoje ulaštiti.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Misliš na meni? Mislio sam to popraviti, ali nemam neku ideju. Ne želim da meni bude u nekom 3D-u jer se radi o točki (kružiću) i kvadratićima. Tako daaa...neznam ni sam...

14 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
NosyTapir kaže...

Misliš na meni? Mislio sam to popraviti, ali nemam neku ideju. Ne želim da meni bude u nekom 3D-u jer se radi o točki (kružiću) i kvadratićima. Tako daaa...neznam ni sam...

 Mislim na blinkanje play buttona kad klikneš na njega u meniu a i uvećavanje/smanjivanje ikona izgleda nekako neozbiljno, isto tako bi ja malo dao zaobljenja ikonama (home ikona npr) izgleda "jeftino" ovako.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Slažem se što se tiče zaobljenja i upravo radim na tome :) Što se tiče uvećavanja/smanjivanja ikona...da čisto ostavim da su statičke ili da ubacim neku drugu animaciju? Što se tiče blinkanja...mislim da ću ga ostavit...nekako imam dojam da blinkanje korisniku daje dojam da je stvarno pritisnuo ikonu.

 

Hvala na savjetima/mišljenju ;)

14 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
NosyTapir kaže...

Slažem se što se tiče zaobljenja i upravo radim na tome :) Što se tiče uvećavanja/smanjivanja ikona...da čisto ostavim da su statičke ili da ubacim neku drugu animaciju? Što se tiče blinkanja...mislim da ću ga ostavit...nekako imam dojam da blinkanje korisniku daje dojam da je stvarno pritisnuo ikonu.

 

Hvala na savjetima/mišljenju ;)

 Možda da smanjiš brzinu uvećavanja/smanjivanja?

A blinkanje, jesi razmišljao o potamnjenju ikonice kad je klikneš? To je apple prvi počeo koristiti u iosu i super je feedback da se zna da je kliknuta.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Odlične ideje! Hvala puno ;)

10 godina
offline
Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Svidja mi se, bas je fora i zanimljiva. Nego dali kocke mjenjaju boju poslije nekog vremena ili je to random da zbuni "protivnika" ;).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Trenutno postoje 4 boje kocki. Nakon svakih 5 poena ide nova boja. Neke su brže, neke sporije, neke veće, a neke manje.

12 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
Cini se zanimljivo. Sami koncept upravljanja mi se sviđa, ali nisam imao puno vremena za isprobat. Budem doma dao svojima nek probaju pa cu javiti dojmove.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

Drago mi je što vam se sviđa. Evo malo sam poradio i na izborniku...sad već bolje izgleda ;)

Dot vs Squares - moja prva igra za Android
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android
Super zarazna igra. Samo na Samsung Note 3 ne mogu izac iz igre sa back tipkom, samo kad stisnem home tipku.
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dot vs Squares - moja prva igra za Android

To ću nekako riješiti. Hvala na feedbacku!

 

Evo upravo sam napravio i mali promo video. Glazbu je radio frend (DJ Mladen Gertner):

Dot vs Squares - moja prva igra za Android
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2017 12:13 (NosyTapir).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice