Grafika u igrama...kuda to ide?

poruka: 56
|
čitano: 8.538
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
Stoja kaže...

Vidi hoću reć da ako kupim za 1500kn 22'' monitor sa fullHD rezom, moja grafa neće moć nijednu igru pokrenut na high i morat ću na veliku skidat detalje, a pitanje dali bi i na low crysis vrtio(inaće fan crysisa) i onda mi reci koliko bi osjetio razliku u detaljima u igrama? Ne govorim sad o surfanju, gledanju filmova i općenitom radu na pc-u. Znam da je na većim ekranima bolje i zbog toga silno se i želim rješit ove kante od CRT-a. Ali u kontekstu igara sa fullHD rezom mogu zaboravit sa ovom grafom igranje na max detaljima što znaći i kupovina nove grafe koja bi došla još nekih 1500kn i to bi me sve zajedno došlo 3000kn kojih nemam...tu je problem

gle, to sve stoji sto ti govoris, veze reze zahtjevaju jake komponente i tu je cijena problem, da, istina, ali zato pruzaju i veci gust... sve ti je to koliko para-toliko muzike. ako si ti zadovoljan ovako kako ti jest onda nemoj mijenjati, i to mislim ozbiljno. stvar je u tome da jednom kad probas na vecim monitorima i rezama i vidis da razlika fakat postoji teze se vratit na manje, a ove visoke zahtjevaju konstantno high-end komponente i u stanju su gutat oko 1500eura i vise unutar 2-3 godine - skoro ko auto ti dodje, sve ovisi o tome sto zelis i kako zelis i cime si zadovoljan. ja iskreno volim imat sto bolje, tj. najbolje od onoga sto si mogu priustit u datom trenutku. sad imam 24" i znam da cu to morat odrzavat, nadam se da cu moc, makar s nekom jeftinijom opcijom tipa cf 2 mid-end jeftine kartice u svakom trenutku. dobro je sto mi racunalo sluzi i za posao pa nije da je samo trosak

sjecam se one stare sve sto valja kosta, tako ce i u buducnosti kako ce se uvodit novine... sve sto ce doci novo ce kostat, znate to svi uostalom, ali ce pruzat dodatni gust...

14 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
fareee kaže...

Ako naprave te neke kacige kada ih čovjek stavi na glavu ta kaciga uvlaći njegov um u igru još ako igraš left 4 dead.

Šta bi vi rekli na to?

ah....bit ce puno propalih (citaj=ludih) ljudi zbog prevelikog straha ili ˝adrenalina˝....jos ako ce igre biti skoro kao ˝real life˝....

RAZER :From gamers to gamers....CSS,COD4
14 godina
neaktivan
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?

Ali kada bi ljudi igrali Call of Duty-Modern Warfare 2 kako bi se oni osjećali?

16 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
fareee kaže...

Ali kada bi ljudi igrali Call of Duty-Modern Warfare 2 kako bi se oni osjećali?

Pogledaj fim 'Gamer'. Ne znam je li stigao u nasa kina, al' ako nista drugo, pogledaj na youtube-u neki trailer za njega, pa ces dobiti odgovor na svoje pitanje. :)

 

15 godina
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

cuj sve je stvar psihe uspjevas li odvojiti stvarno od nestvarnog, ne mozes ti svjesno prevariti mozak tj sam sebe... a da igre nimalo ne utjecu na tebe... isto nije skroz istina... umjerenost u svemu i ne bi trebalo biti problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?

Koliko ce to sve kostat?

Meni je i danasnja grafika (graficke,monitori) preskupa i onda mozemo zamisliti koliko bi to sve kostaloMršti se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
mtopol kaže...

Zamislite HOLODEK kao u Startreku... eto to je budučnost!!

pitanje je da li je ta tehnologija uopce ostvariva, ikada...

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
14 godina
neaktivan
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

vi pricate šta ce se dogodit za 20-30 god a šta ste zaboravili da cemo umrijet 2012Cool

haha

50 000 people use to live here....NOW IS A GHOST TOWN.....Cod4!!!!
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
rocker55555 kaže...

Evo otvorio sam ovu temu da se malo razgovara o grafici u igrama,i tome do gdje ce to doc...kao sto su prije 30-40 god. ljudi igrali igre koje mi sada izbjegavamo...hoce li biti tako za 20-30 godina s ovim igrama koje mi sad igramo...pa da malo porazgovaramo o tome...

Meni grafika uopce toliko nije vazna koliko i igrivost.

Ja jos dandanas znam zaigrati neku dobru igru sa PS1 i grafika mi uopce nije bitna.

Prvi put kad sam igrao ps1 uopce nisam ni primjecivao one piksele izgledalo mi je tako stvarno a sad kad opet iden igrat nesto starije pitam se sto je ovo i onda ako je igrivost dobra zaigram malo igru a ako nije onda nek skuplja prasinu.

http://trackmill.com/free-rider-2/Tracks/796682
14 godina
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

Danas kad bi upalio onaj stari ali odlican serial Crash Bandicoota ja bih ga isti tren cim ga upalim ugasit ga jer su garant pixeli tamo sad.Prije mi je to bilo kao da uzivo igram ali sad bi to izgledalo nikako.Jednostavno smo prije imali drugaciji pogled na "svijet" a sad se totalno promjenio.

Prodajem Modern Warfare 2 za 230 kn s kutijom bez drugog cda jer mi je sestra mlada bacila ga negdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
mtopol kaže...

Zamislite HOLODEK kao u Startreku... eto to je budučnost!!

Mogu zamisliti, i super je!

Ali tesko ostvarivo, mozda i nemoguce.

Nemogu zamisliti takav stupanj upravljanja fotonima da se napravi holodek.

Takodjer, da to uspije, neznam kako bi fotoni mogli imati masu ko u ST.

fareee kaže...

Ako naprave te neke kacige kada ih čovjek stavi na glavu ta kaciga uvlaći njegov um u igru još ako igraš left 4 dead.

Šta bi vi rekli na to?

Takvo nesto je postojalo prije 10 godina i bilo je recenzirano u BUGu ako se dobro sjecam.

Nije se "uvlacilo" u um, ali je simuliralo nesto slicno.

- Psiho246
14 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?

Evo da bumpam temu.

U zadnje vrijeme su igre pocele jako graficki napredovati(barem po meni).

Po mojem misljenju za 10-15 godina bi se mogle pojaviti neke igre koje imaju veliku dozu realnosti,ako ne i na samoj granici virtualnog i realnog svijeta.

I don't ask why people lie, I just assume they all do.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
Psiho246 kaže...

Nije se "uvlacilo" u um, ali je simuliralo nesto slicno.

Pa to ti već postoji odavno. Kad ti se 'uvuče' u um, imaš šarene grafike di god se okreneš, a sve realno. Evo ti link, pa provjeri.

 

:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 17:05 (betmen).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
i_rambo_plache kaže...

 

Onda je došlo doba kad sam i ja nabavio broj od pirata, pa zovi oko 2 popodne, pa u 10 navečer dolaze. Uh... Kako se to iščekivalo...

Sjećam se doba kad je San Andreas izašao. Isprva se sjećam da se pričalo kako izlazi samo za PS2 i onda je jedan dan neko rekao da je nabavio za PC (niko nije vjerovao dok se vlastitim očima nije uvjerio). Igrica je došla na DVD-u, a malo ko je tada imao DVD-ROM. 

Sjećam se toga. Sjedim sa prijateljem u birtiji, jutarnja kavica, klasika. I on čita novine i spusti ih, skine sunčane i pita me nekakvim tihim glasom: "Ideš samnom?"

Prvo sam mislio da misli na nekakvu foru, kao na primjer iza šupe da mi ližeš dupe i to pošto je to onda bilo svjetski kada si to nekome "uvalio". Razmišljao sam jedno minutu-dvije da mi "ne uvali" foru onda sam rekao gdje? Pozvao je konobara i naplatio je, popije kavu, onaj "soc" sa dna i kaže idemo. Strpao me u auto. Vozili smo se dobrih 15 minuta do neke kuće, polu razrušene i ne okrečene. Rekao je da ga čekam i uzeo lisnicu. Ušao je u tu kuću, niti pozvonio nije, i vidio sam kroz polu razbijeni prozor kako nešto pričaju i on je počeo vaditi novac. Dao mu je 50 kuna. Vraća se on sa CDom, stavlja lisnicu u u džep i kaže: "Vidiš ovo? E, s tim ćemo se igrat sljedećih par dana.". Uzeo sam CD i promotrio ga, nije ništa pisalo na njemu. Upalio je auto i nakon drugih 10 minuta vožnje rekao "Čekaj me tu!", ušao je u neku trgovinu, uređenu, luksuz živi. Čekao sam ga 15 minuta, otvorio je vrata i rekao: "Dođi mi pomozi!". Ušao sam u tu trgovinu, bio je to Computer shop. Čekali smo tamo dok nismo došli na red 10 minuta. Ja sam počeo razgledavati okolo, bilo je tamo miševa, kućišta, procesora, ma svega! Pogledao me i kimnuo glavnom da dođem. Bio je to vrlo težak kompjuter. DVD-ROM sa pržilicom, Pentium 4 na taktu od 2.10, ludo napajanje od 420W (Noname, naravno),a grafičke se ne sjećam najbolje, mislim da je bila nekakva nVidia, ne sjećam se točno koja. Spremili smo ga na stražnje sjedalo i krenuli kod njega, kući. Bila je to jedna obična subota. Spojili smo kompjuter, sve kako treba i onda je on zvao svog prijatelja da dođe instalirati Windowse. XP, SP1 mislim da je bio. Ta akcija je započela u 10 sati, a završila u 23 sata {#}. Dok su njih dvojica tamo čeprkali, sjećam se da je prestalo emitiranje HRT3 i počeo RTL. Tako sam ja gledao taj RTL do 19 sati. Onda je taj tip koji je instalirao Windowse viknuo aleluja! Pogledam tamo i vidim da su instalirali igru po imenu Grand Theft Auto: San Andreas. Prvo sam gledao što je to, pa im se crashalo par puta, pa su onda zvali tog tipa da im objasni kako se to "cracka". Tip koji je instalirao Windowse mu je uzeo 200 kuna, prijatelj kao da je taj dan "pljuvao" novce. Mislim da je sljedećih mjesec dana do plače samo GTA igrao {#}. I tako smo mi počeli igrati Story, pa je on igrao dvije misije, pa ja. Ludnica. Kako se to onda zvalo, prošli smo "pola prvog grada"... {#}

14 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
Wicked_Sick87 kaže...

Sjećam se toga....

Puno jeftinije bi prosli da ste uzeli jos jedan Ps2{#}

I don't ask why people lie, I just assume they all do.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
Po mojem misljenju ovo trenutno je cisto dovoljno. Bolje bi bilo da sad par godina porade na interakciji sa stvarima,likovima,fizici,prici itd.
The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

Grafika je jako daleko dogurala no fizika je shranje, zaigram neku staru igru pa se čudim kak ima bolju i više fizike nego pola novijih igara.

 

Više pridonosi fizika igrivosti nego grafika. Crysis ima i grafiku i dosta dobru fiziku te nam daje velike mogućnosti pristupa misiju i otvoren interaktivan okoliš zato mi je igra na samom topu liste.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

Grafika će doseči vrhunac kad će izgledati identično onoj u CG trailerima, a kad će to biti, ako će se uopće i dogoditi je pitanje. Fizika je danas jako zahtjevna, jer i mala implementacija Pshyx i napredne Ragdoll fizike guši GPU-ove dosta i tu bi trebalo poraditi na optimizaciji.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

Kako nema napredne fizike!?!?

U Red Faction Guerrilli je apsolutno svaki objekt uništiv (osim tla).

Uskoro izlazi nastavak Armageddon koji će uvesti još više interakcije i destrukcije.

A tu je još i Metal Gear Solid Rising u kojem se sve može rezati katanom.

 

A svi tvrdite da nema napretka...

Ignorance is bliss.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
Nuclear kaže...

Kako nema napredne fizike!?!?

U Red Faction Guerrilli je apsolutno svaki objekt uništiv (osim tla).

Uskoro izlazi nastavak Armageddon koji će uvesti još više interakcije i destrukcije.

A tu je još i Metal Gear Solid Rising u kojem se sve može rezati katanom.

 

A svi tvrdite da nema napretka...

Ima napretka, samo daleko je to od onih impresivnih Ragdoll i Pshyx tech demoa, gdje se vidi da ima mogučnosti, samo ju još ne znaju pravilno iskoristiti i implementirati.

We are nothing but the stones to pave the way...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
lollik91 kaže...

... ja si zamisljam da ce igranje u buducnosti biti nesto tipa kao sto je u filmu "Gamer" ,imas sobu,upalis prekidac i samo od jednom oko tebe pocnu letjeti fileovi i ikonice na windowsu 15 :P ali bez igranja s pravim zivotima...

Prodajem stan u splitu,75 kvadrata, namješten, sve novo, soba za igranje, max rezolucija zida 10000 x 8000 ...

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Grafika u igrama...kuda to ide?
Grafika je precjenjena, ali ozbiljno precjenjena.
Mozda malo vise napisem, ali mi se ne da.
Loyal to the game
7 godina
neaktivan
offline
Re: Grafika u igrama...kuda to ide?
Holodek bi bila soba sa zidovima koji ce prikazat holograme u 3D i da ih mozes dirat, ti kad bi bio u holodeku ti bi bio se kretao na jednom mjestu a pod i hologrami bi se pomicali kako se ti kreces, da bi mogli dirat stvari u njemu hologram tj. svjetlost bi se morala ponasat kao materija ali to jos nije moguce
7 godina
neaktivan
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

Ukratko za sada VR i nesto sto ce zamjeniti zastarjeli sistem shejdera.Koji su bili sasvim ok do sredine 2000tih.

Tip (Oblivion,GoW,Crysis).

...ergo sum
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

pa coBra moj dobri, šta je tebe snašlo pa si morao iskopati temu staru 7 godina

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grafika u igrama...kuda to ide?

kamo god da ide, ako nema jaaaako dobru pozadinu (priču?), poput HL, Bioshocka, Wolfensteina, Haloa, Tomb Raidera itd. ide uzalud. već i sad pretjeruju s forsiranjem grafičkih kartica za bezvezarije. no uvijek će netko nasjesti. za dobru igru grafika je skoro pa nebitna a lošoj niš ne pomaže. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice