Steam - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 6.624
|
čitano: 1.235.936
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
RaskoIjnikov kaže...

Zanima me ako se dogodi da mi netko ukrade/provali steam acc (nadam se da neće jer nema razloga), je li dovoljno supportu prilikom dokazivanja vlasništva poslati veliku listu sa sačuvanim kodovima (ključevima) većine igara koji su aktivirani na accountu, a da kodovi nisu skenirani nego čisto onako copy-paste?

Ja sam jednom prodao nekom dečku račun, a pošto je imamo sve vrste virusa odmah isti dan su mu ukrali račun pa me zamolio da mu ga ja vratim pošto sam imao MW2 u kutiji i sa keyem.

Dakle kod otvaranja ticketa na supportu prvo sam čekao 2 ili 3 dana na odgovor,  a u njemu su mi dali neki broj mislim da je broj ticketa bio i njega sam morao napisati ispod ključa u kutiji i to ručno (penkalom) te im poslikati i poslati. Nakon toga vratili su mi račun, a ja ga dao dečku nakon što je pobrisao tih 1100 nametnika kolko je rekao da mu je AV našao.{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 19:41 (Jack Sparrow).
10 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Okey, ali pošto ja nemam ključeve u kutiji ili u tako nekom obliku nego ih imam spremljene na kompu ne znam bi li tako bio u mogućnosti vratiti svoj account ako dođe do takve neke situacije?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
RaskoIjnikov kaže...

Okey, ali pošto ja nemam ključeve u kutiji ili u tako nekom obliku nego ih imam spremljene na kompu ne znam bi li tako bio u mogućnosti vratiti svoj account ako dođe do takve neke situacije?

Probaš se dogovoriti s njima ili si isprintaš key.

10 godina
protjeran
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

Jeli mi netko može reći koja su ono prodavanja kartica sto je vec ono, svaki mi je 0.06$ ili 0.15$ mogu ga prodati, ali neznam kako ja dobivam taj novac.

www.mmo-balkan.com
12 godina
odjavljen
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

To su kartice vezane uz određene igre,a ako sakupiš određen broj kartica npr.5 CS:GO kartica možeš ih craftati u beđ + nešto XP-a.
Novac koji dobiješ kad karticu prodaš na steam marketu ti ide u steam wallet. Dakle njega nemožeš isplatiti na karticu ili paypal ili ga poslati nekom,već samo koristiti za kupnju na steam servisu.  

10 godina
protjeran
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

Znaći s njime mogu kupiti neku igru?

Jeli moguće npr igra je 20$, a ja imam 2$ na walletu, znaci platiti 2$ s walleta i 18$ s paypala?

www.mmo-balkan.com
16 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
TheThing kaže...

Znaći s njime mogu kupiti neku igru?

Jeli moguće npr igra je 20$, a ja imam 2$ na walletu, znaci platiti 2$ s walleta i 18$ s paypala?

Je, moguće je

12 godina
odjavljen
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
TheThing kaže...

Znaći s njime mogu kupiti neku igru?

Jeli moguće npr igra je 20$, a ja imam 2$ na walletu, znaci platiti 2$ s walleta i 18$ s paypala?

e za to nisam siguran. jednom mi je ponudilo opciju da mi povuče iz walleta sve i još da nadoplatim pp,a drugi put se ne sjecam da je bilo te opcije

11 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

moguce je, ja sam par puta tako kupio.

xfire: leftycro | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | battlelog: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/LeftY_CRO/ | LoL (EUNE): leftMD
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Zin8 kaže...
TheThing kaže...

Znaći s njime mogu kupiti neku igru?

Jeli moguće npr igra je 20$, a ja imam 2$ na walletu, znaci platiti 2$ s walleta i 18$ s paypala?

e za to nisam siguran. jednom mi je ponudilo opciju da mi povuče iz walleta sve i još da nadoplatim pp,a drugi put se ne sjecam da je bilo te opcije

 

LeftY_CRO kaže...

moguce je, ja sam par puta tako kupio.

Evo potvrđujem i ja. Prekjučer baš sam uzeo Stanley Parable, 3 i pol eura s walleta i 20 centi sa paypala.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
KASA kaže...
Dalthor kaže...

s obzirom na nova pravila kod tradeanja na steamu zanima ma jedno.

Kako se sad nemože kupiti igra kao gift i odmah ju tradeati nego nakon 30 dana, zanima me jeli moguće primiti igru kao gift/poklon pa ju onda spremiti u svoj inventory kao steam gift i poslije ju nekome dati?

konkretno, kupio od nekog rusa sad igru koja je na saleu, i poklonio je bratiću za dva tjedna za rođendan.

Igra se i dalje može poslati na mail ili preko steam. Samo ju ne možeš stavit u trade window dok ne istekne tih 30 dana.

 

"....jeli moguće primiti igru kao gift/poklon pa ju onda spremiti u svoj inventory kao steam gift i poslije ju nekome dati?" Da

hvala

Steam: Dalthor85 Xfire: Dalthor85 Raptr: Dalthor
10 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

Evo ovako, već sam prije nekoliko dana pitao kako napraviti wallet, jer mi je dosadilo ( i sramota me više pitati prijatelja da preko njega kupujem igre), odlučio sam napokon to više uraditi. 

Kada uđem u Add Card i unesem karticu(Visa), kao i njen broj, datum  isteka, troznamenkasti broj, ime, prezime, billing adress, državu, grad, postal code, i broj telefona izbaci mi ovo: "There seems to have been an error initializing or updating your transaction. Please wait a minute and try again or contact support for assistance."

Tražio sam po internetu, po njihovom Steam supportu i opet nisam uspio napraviti i iznerviralo me, te nisam želio tražiti ovdje pomoć jer sam nastojao sam to riješiti. Sada ne znam da li je problem u tome možda što ja ne spadam pod grad nego pod općinu, a kartica mi je napravljena u najbližem gradu do mene, a ja sam unio ime grada kao i njegov postal code, kao i u billing adresu svoj broj kuće, ulice kao i postal code općine.

Molio bih da mi pomognete i unaprijed vam se zahvaljujem.

 

Steam, online igre, ostale stranice, Buby_24 čisto da se zna. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

Zadnje pitanje, nema nikakvih posebnih stvari s ovim karticama sto se mogu prodavati? Znaci npr nema nesto poput:

 

imam 5 kartica ukupne vrijednosti 1$ i fali mi još 1 kartica da napravim neku "karticu" koja ce vrijediti 2$. Znam da je glup primjer ali ne shvacam skupljanje kartica..

www.mmo-balkan.com
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
TheThing kaže...

Zadnje pitanje, nema nikakvih posebnih stvari s ovim karticama sto se mogu prodavati? Znaci npr nema nesto poput:

 

imam 5 kartica ukupne vrijednosti 1$ i fali mi još 1 kartica da napravim neku "karticu" koja ce vrijediti 2$. Znam da je glup primjer ali ne shvacam skupljanje kartica..

http://steamcommunity.com/tradingcards/faq

9 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

wtf je ovo s cekanjem 30 dana na gift? sestra mi je kupila igricu preko steama i sad ja moram cekat 30 dana da joj se omoguci trade....

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 20:30 (verci).
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
verci kaže...

wtf je ovo s cekanjem 30 dana na gift? sestra mi je kupila igricu preko steama i sad ja moram cekat 30 dana da joj se omoguci trade....

Zašto bi uopće radio trade, ako se radi o tvojoj sestri?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
online
Re: Steam - pitanja i odgovori
verci kaže...

wtf je ovo s cekanjem 30 dana na gift? sestra mi je kupila igricu preko steama i sad ja moram cekat 30 dana da joj se omoguci trade....

Nek ti pošalje preko steam ili mailom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 13:03 (KASA).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Hexfire kaže...
verci kaže...

wtf je ovo s cekanjem 30 dana na gift? sestra mi je kupila igricu preko steama i sad ja moram cekat 30 dana da joj se omoguci trade....

Zašto bi uopće radio trade, ako se radi o tvojoj sestri?

možda sestra živi negdi vani di je jeftinije, il jednostavno radi i živi vani i mlađem bratu ispunjava želje

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
9090 kaže...
Hexfire kaže...
verci kaže...

wtf je ovo s cekanjem 30 dana na gift? sestra mi je kupila igricu preko steama i sad ja moram cekat 30 dana da joj se omoguci trade....

Zašto bi uopće radio trade, ako se radi o tvojoj sestri?

možda sestra živi negdi vani di je jeftinije, il jednostavno radi i živi vani i mlađem bratu ispunjava želje

Meni drug kupuje igre, jer je kod njega Steam u $, i nista se ne ceka, odmah stize, ako se kupi kao gift

Life is a pretty cheezy game, but at least it has good graphics.
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
9090 kaže...

možda sestra živi negdi vani di je jeftinije, il jednostavno radi i živi vani i mlađem bratu ispunjava želje

Taj dio je jasan, ali ne i zašto mora biti trade, a ne klasično slanje gifta. To nema nikakve logike.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
30 dana se mora cekati ako je account koji šalje poklon bio neaktivan, odnosno nije kupio ništa dulje od 30 dana ili ako se koristi nova metoda plaćanja. Da bi se ovo zaobišlo prvo kupiš sebi igru a drugu šalješ kolegi. Ako kupuješ samo jednu onda je čekanje neizbježno jer je to u njihovom user policeu koji ste prihvatili
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Hexfire kaže...

Taj dio je jasan, ali ne i zašto mora biti trade, a ne klasično slanje gifta. To nema nikakve logike.

slažem se, možda se krivo izrazio

izzy007 kaže...
30 dana se mora cekati ako je account koji šalje poklon bio neaktivan, odnosno nije kupio ništa dulje od 30 dana ili ako se koristi nova metoda plaćanja. Da bi se ovo zaobišlo prvo kupiš sebi igru a drugu šalješ kolegi. Ako kupuješ samo jednu onda je čekanje neizbježno jer je to u njihovom user policeu koji ste prihvatili

il je ovo što je kolega rekao, sestra možda ima steam samo da bi mu nabavila igre s vremena na vrijeme - u svakom slučaju loš potez "Lorda" s lošom isprikom o zaštiti, jer mislim, a nisam jedini kolko čitam okolo da će se povećati a ne smanjiti prevare u trejdu, a njima je cilj bio da se proba zaustavit kupovina/akcija po regiji tamo di je jeftinije jer vide oni da mi u EU nešto slabo trošimo naspram ruskog tržišta a aktiviramo ih u našoj EU regiji

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
14 godina
online
Re: Steam - pitanja i odgovori
9090 kaže...
Hexfire kaže...

Taj dio je jasan, ali ne i zašto mora biti trade, a ne klasično slanje gifta. To nema nikakve logike.

slažem se, možda se krivo izrazio

izzy007 kaže...
30 dana se mora cekati ako je account koji šalje poklon bio neaktivan, odnosno nije kupio ništa dulje od 30 dana ili ako se koristi nova metoda plaćanja. Da bi se ovo zaobišlo prvo kupiš sebi igru a drugu šalješ kolegi. Ako kupuješ samo jednu onda je čekanje neizbježno jer je to u njihovom user policeu koji ste prihvatili

il je ovo što je kolega rekao, sestra možda ima steam samo da bi mu nabavila igre s vremena na vrijeme - u svakom slučaju loš potez "Lorda" s lošom isprikom o zaštiti, jer mislim, a nisam jedini kolko čitam okolo da će se povećati a ne smanjiti prevare u trejdu, a njima je cilj bio da se proba zaustavit kupovina/akcija po regiji tamo di je jeftinije jer vide oni da mi u EU nešto slabo trošimo naspram ruskog tržišta a aktiviramo ih u našoj EU regiji

Ima i tu nećeg. Al mislim da je glavni razlog to da mogu "oprat ruke" od bilo kakvih transakcija kada prvotni kupac steam gifta zatraži povrat novaca ili kada je igra kupljena sa ukradenih/sumnjivih kartica

14 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Uzeo bih valveov complete pack. ali neke imam već u libary-u,kaj s tim igrama? Imam ih duplo pa mogu ovu drugu giftat ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
izvone kaže...

Uzeo bih valveov complete pack. ali neke imam već u libary-u,kaj s tim igrama? Imam ih duplo pa mogu ovu drugu giftat ili?

Ne, to lijepo pise prilikom aktivacije, bit ce ti isto kao da ih nisi imao

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

Zdravo!
Mislim uzeti Dirt 2 key sa Kinguina za Steam no brine me nešto.

U Kinguin imam povjerenja jer sam par puta uzimao igre, no Steam me brine.

Dirt 2 ne postoji u Steam trgovini, a Kinguin kaže da ću dobiti Steam key.

 

Jel može biti da ću dobiti key, a da ga neću moći aktivirati?

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 18:21 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

moci ces. tako sam ja dobio dirt 3 i codemasters racing packu i aktivirao ga bez problema i bez vpna.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
chutac kaže...

Zdravo!
Mislim uzeti Dirt 2 key sa Kinguina za Steam no brine me nešto.

U Kinguin imam povjerenja jer sam par puta uzimao igre, no Steam me brine.

Dirt 2 ne postoji u Steam trgovini, a Kinguin kaže da ću dobiti Steam key.

 

Jel može biti da ću dobiti key, a da ga neću moći aktivirati?

imam slično pitanje iako ima razlike, pa da i tu pitam (kopirao sa druge teme i dopunio)

 

johnyaces777 kaže...
ima na GAMERSGATE-u ACT OF WAR-high treason i sad me zanima jel moguće tu igricu aktivirat na STEAMU, ili se igra preko GG, kako je aktivirat sad


9090 kaže...

nisam nikad kupovo od njih ali mislim da dotičnu aktiviraš kod njih (sigurno imaju install special client software to download or run the games) i naravno skineš igru tj instaliraš preko toga, kad ti treba mjesta obrišeš i kad ju opet želiš, opet ju skineš preko toga i install...
i našao sam ovo pa pročitaj si jer je bilo nekih problema sa dotičnom igrom doduše na steamu ali problemi su možda i dalje isti http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2621441

...no mene kao i kolegu zanima ovo -  dotična je bila u ponudi steama prije, dali bi se ključ mogao instalirat il ne? ... tj. steam ju neće prepoznati jer ju nema više u katalogu za kupovinu bez obzira što ju ostali imaju dok je bila u ponudi? ...doduše mene zanima zbog Deadpool igre koju planiram uzet, no di je aktivirati pošto su tu neka prava u pitanju i gubljenje licence tadašnjeg vlasnika prava - ako ja uopće mogu igdi kupit digitalnu verziju (neznam za box verziju igre jel vezana za steam sa ključem u slučaju da je tako kupim)?

Bass kaže...

moci ces. tako sam ja dobio dirt 3 i codemasters racing packu i aktivirao ga bez problema i bez vpna.

znači zanima me ovo crno podebljano, bili ja imao problema ili je odgovor kolegi chutac odgovor i na moje pitanje iako je moj nešto kompleksniji slučaj zbog licence?

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 19:26 (9090).
13 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

Budem probao u ponedjeljak pa ću vidit.

Valjda neću spušit 6 eura..

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
9090 kaže...
Hexfire kaže...
verci kaže...

wtf je ovo s cekanjem 30 dana na gift? sestra mi je kupila igricu preko steama i sad ja moram cekat 30 dana da joj se omoguci trade....

Zašto bi uopće radio trade, ako se radi o tvojoj sestri?

možda sestra živi negdi vani di je jeftinije, il jednostavno radi i živi vani i mlađem bratu ispunjava želje

zivi vani :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice