Što znači verzija?

poruka: 4
|
čitano: 1.069
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Što znači verzija?

Evo uvijek me zanimalo kada sam igrao neku PC igricu što znači i kako se određuje verzija te igre/programa?

Hvala unaprijed! ;)

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Što znači verzija?

http://en.wikipedia.org/wiki/Software_versioning

 

evo pa procitaj...tu ti pise sve...

 

Evo dat cu ti primjer kako vidjeti koja je verzija programa za google chrome...

 

znaci ides na onaj kljucic u gornjem desnom cosku, kliknes na njega imas opciju about google chrome i tu kliknes i dobices verziju koju koristtis.

 

U svakom programu se to nalazi na drugcijem mjestu ali vecinom pise isto About...firefox, winamp, msn itd...

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2010 17:13 (malina22).
15 godina
neaktivan
offline
Što znači verzija?

Verzija je proizvoljni broj koji odredjuje starost igre koju trenutno igras. Obicno se izrazava kroz model <major>.<minor>.<patch>, primjerice 1.0.1, ili kroz broj builda, primjerice #10293.

Build je broj koji oznacava koji put po redu je pokrenut proces koji pretvara kod u exe, komprimira resurse i ostale magicne stvari koje iz tekst dokumenata, slika i audio fileova stvaraju igru.

Ako se koristi major/minor/patch model, ako je prvi broj 0 znaci da igra jos uvijek nije finalizirana, i jos uvijek je u razvoju. Broj 1 znaci da je to prvo izdanje gotovog proizvoda, primjerice, kad se radi master, to je u globalu verzija 1.0.0

Minor broj se inkrementira sa vecim dodanim featureovima, primjerice neki DLC ili ekspanzija bi inkrementirao minor broj za 1.

Patch obicno donosi bug fixeve.

 

Generalno, sto je broj verzije veci, to bolje za tebe, jer znaci manje bugova, vise featureova. Imas sad tu i koncept stable verzije i nightbuilda, ali to vise manje ne postoji (javno) u igrama koje se placaju.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
 
2 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Što znači verzija?

isto tako najnovija verzija je bitna u većini igara za igranje na internetu s drugim igračima...

Dok MMORPG-ovi updejtaju sami na igrama tipa CS2D (dvo-dimenzionalna verzija Counter Strike) moraš sam obaviti "update", odnosno "održavanje" igre :)

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice