Rocksmith 2014

poruka: 95
|
čitano: 46.970
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Pa imas par onih lekcija tipa kak se drzi gitara,trzalica i to. Onda nauci osnovne akorde i power akorde imas lessone za to. Sta se tice slida i hamera i pull off-a nebi to nazvo nekim naprednim tehnikama osim ako ovo drugo nije kombinirano u nekakav legato al odsvirat hammer i pull nije problem. Kad to obavis nadi neke lagane pjesme za vjezbat npr "Angela" (ako imas pjesme iz RS1) i npr "blitzkrieg bop" za power akorde. Mozes i stavit po recommend da ti slaze ili po tezini. Vjezbaj malo i ljestvice tipa c dur/a mol , a mol pentatonika i tako.

You got to lose to know how to win
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
k1klop kaže...

Lol hammer onovi i pull offovi a i slideovi nisu napredne tehnike vec spadaju pod osnove sviranja, U listi pjesama možeš ih sortirat po težini sa TAB pa sviraj laganije pjesme koje koriste power chordove tipa Offspring i Nirvana i pjesme od Black Keysa su ti dosta lagane ako imaš importane pjesme iz prvog RS.

A ne znam ja, ti reci meni {#} Kad sam im rekao da sam jučer krenuo učiti svirati gitaru, a danas učim hammere i pul offove pa su mi se smijali.

15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Evo da javim i customia su u testnoj fazi, bas danas testiram jedan svoj. Pa ako nekog zanima moze vidjet.

You got to lose to know how to win
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Evo da vas obavjestim sluzbeno su vani i customi, u nekih 30ak sati vec ima 80ak custom pjesama. Pa probajte

 

http://forums.smithyanvil.com/index.php

You got to lose to know how to win
14 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Jel znaš di se mogu DLC-ovi naći?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Imas pm

You got to lose to know how to win
10 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Imam jedno pitanje. Kada bih kupio igru u npr. Algoritmu, je li ju onda moguce aktivirati na steamu putem CD-keya?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014
You got to lose to know how to win
10 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Kako funkcionira to ubacivanje novih pjesama u igricu? Došao sam do te faze da ovih prvih par pjesama (poredanih po težini) ili znam odsvirati i ne predstavljaju mi neki izazov više ili su mi jednostavno glupe pjesme i nemam ih želju ni učiti. A ove malo teže su upravo to - malo teže za mene.

 

Pa bih htio osvježiti playlistu s nekim drugim pjesmama. Kako to napraviti? Jel postoji nekakav Nirvana DLC :D ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Pa koje pjesme imas? Jel imas samo one iz 2014 ili i iz prvog + svi DLC-ovi, a imas i custome koje rade ljudi stavio sam vec link samo treba citat.

 

P.S. izaso je Disturbed DLC sa trije pjesme Asylum, Voices, The sickness

You got to lose to know how to win
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 10:51 (R4zOR229).
10 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

E stvarno ne znam {#} Pokušavam pronaći odgovor, ali se ne snalazim. Uglavnom, posjedujem verziju "Rocksmith 2014 + All updates and DLC" koja se jelte može preuzeti, gdje se već može preuzeti. Što ona točno sadrži, ne znam, tj. ne mogu nigdje pronaći kompletnu playlistu. Ali koliko vidim po youtube-u, postoje mnoge pjesme u Rocksmithu koje bih volio svirati, a do kojih ne znam kako doći.

 

Ono što bih ja volio su malo komercijalnije pjesme. Ove neke hardcore grupe (za koje ja osobno nikad nisam čuo, a kamoli za njihove pjesme) koje sluša uzak skup ljudi me ne interesiraju pretjerano.

 

Jel imaš kakvu preporuku (neki početnički DLC :-D) ili neki konkretni link na taj forum koji spominješ gdje je neki tutorial kako ubacivati pjesme i odakle?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Evo ti

 

http://forums.smithyanvil.com/index.php

 

registriraj se odi u lunge i predstavi se tamo, onda mozes pod rocksmith 2014 sumbit packages di su ti pjesme i imas tutorial kako ih koristit

 

PS.imas pm

You got to lose to know how to win
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014

Hvala ti puno, proučit ću to kad budem imao vremena pa se eventualno javim s dodatnim pitanjima.

 

Nevezano za sve ovo, maloprije sam primijetio nešt; pjesma od Nirvane - In Bloom (koju obožavam): u Rocksmithu se svira pomoću power chorda (dva tona jel), a u njihovom spotu vidim, prateći pokrete ruke Curta, da svira "normalne" akorde (s +3 tona). Ili krivo vidim, ili se on folira u spotu ili Rocksmith verzija pjesme ne odgovara originalu?

 

Nego, jel se može reći da dobro napredujem ako tu pjesmu (In Bloom) mogu odsvirati na oko 90% u mjesec dana kako sviram gitaru (po prvi put u životu)? Tjedno sviram jedno 6-7 sati ili-ali.

 

Blitzkrieg pop sam na oko 108% ako se ne varam. {#}

10 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

"dva tona" - cetvrtine

"tri tona" - petine

 

to je vise pitanje lijenosti plus zavisi koje petine, recimo C5 ili D5 nemos samo tako mlatit, moras mutat zice ako mislis mlatit po svemu sto i nije tako jednostavno. cetvrtine je donekle lakse odsvirat jer se koncentriras na po dvije zice i to se moze uz malo truda ali nije bas "kao original". a zvuk je je slican, pogotovu na kompu tesko da ces kuzit razliku. kad naucis na rocksmithu skines si tabove sa neta i probas po tabovima a tamo su mahom petine, dio si vec usvojio, ritam i progres akorda a onda jos malo improvizacije, basswalk pa drugi stim pa uglavnom igras se dok ti ne dosadi ili dok ne ubodes zvuk koji ti odgovara, svirka je uvijek individualna. mada sjecam se jos, if you play like jimi you will sound like jimi :D eto jos samo da pocnem svirat kao jimi, nista lakse :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Pošto već godinama planiram naučit svirat gitaru, piknuo sam i ja ovo čudo.

Nisam očekivao da će biti ovako teško :D :D

 

Ajd, ide mi dok je jedna žica, dve, sa po dva tona :D Al kad i treća dođe, gotov sam. :D

 

Al imam jedan problem. Pikno sam ovaj paket sa gitarom koja dođe. Neka Epiphony Les Paul Jr.

I mislim da nekaj ne valja s njom. Gornje dve žice kao da su prenisko? Kad opalim žicu, trese se tolko da zuji. Dodiruje sva ova rebra il kak se to zove :)

 

coffeeeffect.blogspot.com - mali blog sa recenzijama serija, filmova, igara
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014
BrickTop kaže...

Hvala ti puno, proučit ću to kad budem imao vremena pa se eventualno javim s dodatnim pitanjima.

 

Nevezano za sve ovo, maloprije sam primijetio nešt; pjesma od Nirvane - In Bloom (koju obožavam): u Rocksmithu se svira pomoću power chorda (dva tona jel), a u njihovom spotu vidim, prateći pokrete ruke Curta, da svira "normalne" akorde (s +3 tona). Ili krivo vidim, ili se on folira u spotu ili Rocksmith verzija pjesme ne odgovara originalu?

 

Nego, jel se može reći da dobro napredujem ako tu pjesmu (In Bloom) mogu odsvirati na oko 90% u mjesec dana kako sviram gitaru (po prvi put u životu)? Tjedno sviram jedno 6-7 sati ili-ali.

 

Blitzkrieg pop sam na oko 108% ako se ne varam. {#}

U toj pjesmi su power akordi da, al meni i dalje nije jasno sta ti govoris. Sta znaci s+3 tona??

hipshizik kaže...

"dva tona" - cetvrtine

"tri tona" - petine

 

to je vise pitanje lijenosti plus zavisi koje petine, recimo C5 ili D5 nemos samo tako mlatit, moras mutat zice ako mislis mlatit po svemu sto i nije tako jednostavno. cetvrtine je donekle lakse odsvirat jer se koncentriras na po dvije zice i to se moze uz malo truda ali nije bas "kao original". a zvuk je je slican, pogotovu na kompu tesko da ces kuzit razliku. kad naucis na rocksmithu skines si tabove sa neta i probas po tabovima a tamo su mahom petine, dio si vec usvojio, ritam i progres akorda a onda jos malo improvizacije, basswalk pa drugi stim pa uglavnom igras se dok ti ne dosadi ili dok ne ubodes zvuk koji ti odgovara, svirka je uvijek individualna. mada sjecam se jos, if you play like jimi you will sound like jimi :D eto jos samo da pocnem svirat kao jimi, nista lakse :D

Opet, o cemu ti? Kakve petine i cetvrtine? Cetvrtinke postoje samo u ritmu. Kod tonova imas imas primu, sekundu, tercu, kvartu, kvintu, sekstu, septimu, oktavu(i to su intervali).

Dachande kaže...

Pošto već godinama planiram naučit svirat gitaru, piknuo sam i ja ovo čudo.

Nisam očekivao da će biti ovako teško :D :D

 

Ajd, ide mi dok je jedna žica, dve, sa po dva tona :D Al kad i treća dođe, gotov sam. :D

 

Al imam jedan problem. Pikno sam ovaj paket sa gitarom koja dođe. Neka Epiphony Les Paul Jr.

I mislim da nekaj ne valja s njom. Gornje dve žice kao da su prenisko? Kad opalim žicu, trese se tolko da zuji. Dodiruje sva ova rebra il kak se to zove :)

 

To ti je normalno na jeftinim gitarama, ali tu gitaru moras i setupirat onda ce ti bit puno lakse svirat. Ako neznas sam odnesi u music shop il nekom ko zna da ti to sloze, najverovatnije ti je i intonacija u totalnom *urcu.

You got to lose to know how to win
16 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

A recenzije kažu da je dobra. Ne znam. Moguće da sam ja baksuz ko i uvijek :)

I nisam znao da će prsti toliko boljet :D :D

coffeeeffect.blogspot.com - mali blog sa recenzijama serija, filmova, igara
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Za tebe je dobra, ja sviram vec 5god pa mi je jedna od gitara jos uvijek squier bullet od 800kn i s novom elektronikom i dobrim setupom je sasvim ok za svirat.

You got to lose to know how to win
10 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Koliko je onda kvalitetno svirati sa No Cable Fixom? Mislio sam da kupim igru, ali tada bi me jos svi DLC-i i ostale pjesme kostale kao cijela igra tak da sam u dilemi. Misljenje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

E nzn kak bi orginal funcioniro sa no cabel fixom, ti vidi sta ti se isplati ili ne isplati zbrojis si DLC-ove koji te zanimaju, RS1 pjesme su ti 10$.

You got to lose to know how to win
10 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

@R4zOR229

 

Ma krivo sam se izrazio jer me klavir zbunio. Mislio sam na sljedeće: kod power chorda stišćeš s dva prsta na dva mjesta na gitari, dok kod ovih s tri prsta tri različita mjesta. Zaboravio sam na činjenicu da možeš u tom položaju ruke odsvirati svih 6 žica pa je to onda malo više od 3 tona jel.

 

Uglavnom, da ne filozofiram previše, evo spota pa ti procijenio što on to stišće :D, meni ne izgleda kao power chords kao u Rocksmithu.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Pa mozes ti svirat i power akord sa tri prsta, kad sviras sa dva sviras primu i kvintu znaci 1. i 5. ton u ljestvici a mozes i s trecim jos dodat oktavu i to je i dalje powerakord samo sto ima jos jedan isti ton ali za oktavu visi.

You got to lose to know how to win
10 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Pozdrav, Novi sam tu jer na niti jednom forumu nisam našao konkretnu raspravu za ovu igru.

 

Igram ju već mjesec dana i prezadovoljan sam, napominjem da nisam znao pošteni ton odsvirati, dok sada već ide i bez gledanja i traženja polja kojeg treba pritisnuti, no da ne duljim, kabl sam odlučio kupiti putem e-baya i platio sam ga oko 280 kuna u to vrijeme je bila kod nas verzija za xbox i ps3 koja je koštala nekih 600-700 kuna (puno). Zato sam se odlučio za e-bay i sa ostatkom love kupio čisto meni dobru gitaru Rooster Les paul. Rasturam i prezadovoljan sam, no međutim treba mi custom pjesama za prvi dio ili ako već ima i za drugi bio bih zahvalan, vidio sam da ima neki link postan prije, ali nebih se ponovno registrirao na forum samo radi toga, pa ako tko ima alternativu neka odgovori, hvala i Rock On.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Pozdrav.

 

Ovaj link za Customse više ne radi (piše da forum ne prima nove registracije). Da li je to prebačeno na drugo mjesto, ili ako nije, ima li neka alternativa pošto je ovo trenutno novim članovima nedostupno?

 

Hvala i poz,

 

    B.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rocksmith 2014

Kupio sam kabel i danas mi je dosao. Nemam org igru jos, pa bih pitao dal mogu s kablom igrati {#} verziju da isprobam kabel?

League of Legends Nick (EAST): i tata bi sine
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rocksmith 2014

Možeš nema to veze. 

 

Nova stranica sa customima: http://beta.customsforge.com/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
null kaže...

Kupio sam kabel i danas mi je dosao. Nemam org igru jos, pa bih pitao dal mogu s kablom igrati {#} verziju da isprobam kabel?

Gdje si nasao za kupit kabel? kolko para?

14 godina
offline
Re: Rocksmith 2014
Bojan1983 kaže...
null kaže...

Kupio sam kabel i danas mi je dosao. Nemam org igru jos, pa bih pitao dal mogu s kablom igrati {#} verziju da isprobam kabel?

Gdje si nasao za kupit kabel? kolko para?

http://www.ebay.com/itm/231179261365?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

200kn - free shipping

 

Jos ga nisam isprobao, ali ovak vikend ću (mozda cak i sutra).

League of Legends Nick (EAST): i tata bi sine
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
null kaže...

Kupio sam kabel i danas mi je dosao. Nemam org igru jos, pa bih pitao dal mogu s kablom igrati {#} verziju da isprobam kabel?

 

Ako još nisi kupio original, imaju ga često na G2A.com za relativno male pare...

15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Mozes igrat pirata s kablom, al mislim da si vec skuzio do sad to. Ja sam isto bio planiro kupit orginal al sam odusto, sama igra nije uopce skupa al onda nemogu piratske DLC-ove imat, a da ih kupujem je stvarno puno preskupo.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice