Rocksmith 2014

poruka: 95
|
čitano: 46.974
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
R4zOR229 kaže...

Mozes igrat pirata s kablom, al mislim da si vec skuzio do sad to. Ja sam isto bio planiro kupit orginal al sam odusto, sama igra nije uopce skupa al onda nemogu piratske DLC-ove imat, a da ih kupujem je stvarno puno preskupo.

 

Zapravo, s originalom ti je čak i lakše pokrenuti piratske DLC-ove, provjereno, samo trebaš legalno kupiti jedan DLC (Cherub Rock) i to je to, dalje samo trpaš .psarc datoteke u dlc mapu i sve radi. Znam btw jer koristim CDLC-ove i iako su to mogli uredno zaključati ili kazniti do sada to nisu napravili (u razloge ne ulazim ali mislim da su jasni). Usput, s originalom imaš i korist ažuriranja aplikacije (recimo poboljšali su tuner i fret detection s obzirom na starije verzije), a dobiš i opciju achivmenta, profila u cloud-u i sve te lijepe stvari.

 

U svakom slučaju nije da zagovaram piratluk DLC-ova, ali ako su ti već opcije piratska kopija + piratski DLC ili original + piratski DLC, onda je ovaj drugi ipak malo više fer prema ekipi koja je izdala Rocksmith. Pogotovo jer su (za sada) prilično tolerantni prema onima koji ne koriste njihovu aplikaciju 100% legalno.

 

TL;DR -  definitivno preporučujem ignoriranje piratske verzije i nabavku originala, pogotovo ako već imate originalan kabel, za sada original ima sve prednosti piratske verzije i nijedan nedostatak ("nekupljeni" DLC uredno radi), trošak nije veliki a rezultat je win/win za sve.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.5.2014 14:36 (baba).
9 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Pozdrav ekipa,

jel zna neko di u zagrebu ima za kupit rocksmith 2014 bundle  sa gitarom i kablom za playstation 3?

zvao sam u gmc, al tamo su rasprodali sve i ne misle nabavljat više..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Molio bi pomoć. Kada instaliram igricu i pokrenem je (nemam originalni kabel) ista je neigriva. Čuje se distorzija iz zvučnika. Spreman sam ekipi platiti pivo za eventualnu pomoć. Hvala dobrim ljudima. Želim mir u svijetu...

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Rocksmith 2014

Ja sam danas kupio RS1 i RS 2014 bundle za 18€. [Ovo nije bundle s cablom, ovo su digitalni kodovi za igre ]

 

Ovdje , kao što vidite košta 24 €, ali napravite acc ili ga imate pa niste ovo iskoristili. Uglavnom na ovom linku upišete svoje podatke od GMG accounta i dobite mail u kojem je JEDNOKRATNO iskoristivi code koji vam daje dodatnih -25% i na kraju ispadne 18€.

 

Ja mislim da je ovo super prilika za ugrabiti ove dvije igre.

League of Legends Nick (EAST): i tata bi sine
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 18:04 (null).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

Jel zna neko dal je moguce stavit piratski DLC(RS1 pjesme sa diska)na steam verziju od RS2014. Bio ja na popustu na stemu 15eura pa ak sad vrate uzeo bi ako je moguce, jel stvarno nemislim jos kupovat uz to i RS i onaj import tool malo preskupo ispada.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
9 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

E narode ja sam poceo da pravim nase pesme za rocksmith 2014.

Evo vam moj youtube kanal da vidite cega ima:

https://www.youtube.com/user/darrko1984

Ima tu svacega, Hladnog piva, Azre, Riblje Corbe, Bajage, vezbi za bas i gitaru i svega sto mi je palo na pamet.

Pocetnik sam, sto se i vidi na prvim radovima, krenuo sam pre mesec dana sa ovim da se zezam, a gitaru sviram tek 6.

Evo vam i link od sajta sa customima, nov, stari je zamenjen:

http://customsforge.com/

Tamo sam pod nikom darrko1984 pa ako nekome nesto treba za rocksmith 2014 neka skida.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014

Svaka cast! bas sam se juce logiro na site i trazio dal je neko napravio koju domacu stvar...  sve pohvale na trudu...

 

Ipak, ja sviram akusticnu i preferiram rythm, nadam se da ces uskoro napravit nesto sto bi i ja mogo svirat, npr neke lagane pocetnicke stvari od Daleke i slicno :)

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
darrko kaže...

E narode ja sam poceo da pravim nase pesme za rocksmith 2014.

Evo vam moj youtube kanal da vidite cega ima:

https://www.youtube.com/user/darrko1984

Ima tu svacega, Hladnog piva, Azre, Riblje Corbe, Bajage, vezbi za bas i gitaru i svega sto mi je palo na pamet.

Pocetnik sam, sto se i vidi na prvim radovima, krenuo sam pre mesec dana sa ovim da se zezam, a gitaru sviram tek 6.

Evo vam i link od sajta sa customima, nov, stari je zamenjen:

http://customsforge.com/

Tamo sam pod nikom darrko1984 pa ako nekome nesto treba za rocksmith 2014 neka skida.

Ovo vrlo dobro izgleda što si napravio, sada zbog toga cak i razmišljam o nabavljanju Rocksmitha {#}

9 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

Neke stvari sto sam u pocetku izbacao su u nekim delovima nesinohronizovane, pa ih sad isparavljam. Komplikovan mi je ritam jer ne mogu da prepoznam po nazivu koji kako akord zvuci, a u editoru nema midi pozadine pa da cujes, nego moras paralelno da pustas i guitar pro fajl u pozadini da bi cuo jel valja to nesto, a to zna da traje, jedino power akordi nisu problem. Plasim se da radim tako nesto gde je malo dinamicniji ritam da ne zafrknem sve i svasta. Za solo delove nije problem, jer je to najlaksi deo za sinhronizaciju. Ja sam pocetnik u sviranju gitare, prvi put sam uzeo gitaru u ruke pre 6 meseci, pola od ovoga ne mogu ni da odsviram. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
Bojan1983 kaže...

Svaka cast! bas sam se juce logiro na site i trazio dal je neko napravio koju domacu stvar...  sve pohvale na trudu...

 

Ipak, ja sviram akusticnu i preferiram rythm, nadam se da ces uskoro napravit nesto sto bi i ja mogo svirat, npr neke lagane pocetnicke stvari od Daleke i slicno :)

 

 

I ja sviram paralelno akusticnu, cisto za dusu i drustvo zbog zezanja, ali neke osnovne stvari sa otvoreni akordima. :) Opasno me zeza ritam i strum pattern (ne znam kako da ga prevedem).

I ja sam mislio da napravim nesto tako za vezbanje, pocetnicko. Mislio sam od Hladnog Piva- Rostilj, od toga nema lakseg. Ja ne znam ni koje nase pesme postoje da se vezba ritam, jer i meni to treba. Nego vecina originalnih pesama se svira drugacije nego sto je u tablaturama sa gitara-info ili slicnih sajtova, isti si nazivi akorda ali su na razlicitim mestima na gitari i pretvoreni u bare akorde. To kazem jer prvo sam naucio na jedan nacin, posle vidim da se vira skroz drugacije. Nista je ovo sam ne transkirbujem po zvuku, nego nadjem gp fajl koji mi se svidi i koji izgleda logicno ili ima velike ocene ili dobre komentare i po njemu sinhronizujem deo po deo pesmu, solo delove sam prepravljam. Negde mesam trake od vise gitara ili prebacam zvuk od synth-a u gitaru, ali da je svirljivo i da je moguce da se odsvira. Ovo sve zna nekad da traje i po pola dana, a nekad se sve lepo zavrsi za sat-dva. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 14:02 (darrko).
9 godina
neaktivan
offline
Rocksmith 2014

I za ostale koji kao i ja nemaju kupljen rocksmith nego se zezaju jos sa verzijom od pre 6-7 meseci izasla je nova sa svim updatovima,do pre neki dan i novim krekom. Sve to radi lepo i poboljsan je tuning, precizniji je. Vidim da su promenili jos neke stvari ali u tonu ne primecujem neke razlike. Koga zanima link neka se javi, da ne sirim piratluk ovde. I ako vam se u igrici javlja ogroma sum ili ne mozete da nastimate gitaru jer su ogromna odstupanja trebate da promenite podesavanja u ini fajlu u glavnom direktorijumu igre, isto je tako i za original. Isto tako postoji i fora da kad kalibrirate gitaru, u onom delu gde kaze mutujte zice, mutujte je na sekundu i pustite ruku, tako se postize veci noise gate, to je za manji sum. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 14:32 (darrko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014

- Slazem se da je 50ak € mnogima previse, al moze se nabavit i puno jeftinije, u zadnjih mjesec-dva i steam i humble store su imali sale i mogo se kupit rocksmith za 12.5 € sto je smijesna cijena za ovu igru. Trenutno najpovoljnija je na g2a com 20 €...  Cisto informativno ako netko nije znao..

- i ja sam pocetnik, naucio sam nekoliko akorda, dovoljno da mogu odsvirat nekoliko pjesama. Ali kao i tebi, problem je strum pattern, di god pitas po forumima odgovor je "poslusaj pjesmu", a to je nesto sto jos nemam u uhu :), tako da ako nema tutorial videa, samo udaram bezveze po zicama. Da li u rocksmithu uopce postoji nacin prikaza patterna? nisam jos vidio da igdje ima "sad dolje" "sad gore".... samo znak da ponovis odsvirani akord jos jednom...

 

- Jel komplicirano prebacit tabove u rocksmith? Pretpostavljam da rocksmith sam "dozira" tonove, odnosno da su i  CDLCi u pocetku lagani pa ide sve teze i teze...

 

- Rostilj je jednostavna ali  sto se tice gitare i poprilicno nezahvalna pjesma, ustvari, nije da sviras, nego doslovce dajes ritam...  Znam ja nekoliko pjesama koje su super za pocetnike, ako imas volje pokazat mi kako se to radi, mozda ti se pridruzim :)

12 godina
offline
Rocksmith 2014

Svaka čast na ovim customima sviro sam ih cim si ih postao na customforge, Hladno Pivo i Mortal Kombat zabavno za svirat i laganica je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
Bojan1983 kaže...

- Slazem se da je 50ak € mnogima previse, al moze se nabavit i puno jeftinije, u zadnjih mjesec-dva i steam i humble store su imali sale i mogo se kupit rocksmith za 12.5 € sto je smijesna cijena za ovu igru. Trenutno najpovoljnija je na g2a com 20 €...  Cisto informativno ako netko nije znao..

- i ja sam pocetnik, naucio sam nekoliko akorda, dovoljno da mogu odsvirat nekoliko pjesama. Ali kao i tebi, problem je strum pattern, di god pitas po forumima odgovor je "poslusaj pjesmu", a to je nesto sto jos nemam u uhu :), tako da ako nema tutorial videa, samo udaram bezveze po zicama. Da li u rocksmithu uopce postoji nacin prikaza patterna? nisam jos vidio da igdje ima "sad dolje" "sad gore".... samo znak da ponovis odsvirani akord jos jednom...

 

- Jel komplicirano prebacit tabove u rocksmith? Pretpostavljam da rocksmith sam "dozira" tonove, odnosno da su i  CDLCi u pocetku lagani pa ide sve teze i teze...

 

- Rostilj je jednostavna ali  sto se tice gitare i poprilicno nezahvalna pjesma, ustvari, nije da sviras, nego doslovce dajes ritam...  Znam ja nekoliko pjesama koje su super za pocetnike, ako imas volje pokazat mi kako se to radi, mozda ti se pridruzim :)

 

 

Kako doziranje, ne kapiram? Ako mislis na dynamic dificulty to ti sam doziras i pravis ako hoces,i to oduzima mnogo vremena da se napravi, ali bolje nemoj to ni da koristis jer tako vise puta ucis jednu te istu pesmu, i razliciti su ti prstohvati.To opasno smara u pesmi ako promasis nekoliko nota pa ti on smanji nivo pa ne znas vise ni sta sviras.

Ako hoces da ucis pravilno strum paterne u pesmi, mislim kako je u originalu, skini guitar pro i vezbaj odatle. od toga nema bolje,mozes i preko tux guitar programa,on je besplatan, ali je losiji zvuk i nije profi kao gp. Tu imas sve zive oznake i notni zapis pesama kako treba da zvuci,mozes da oznacis sta ti treba i da to ponavljas i smanjujes i ubrzavas brzinu pesme kako hoces,mozes cak i da menjas instrumente i da prepravljas i pises muziku kako ti hoces.

U rocksmithu paterna nema, nema jos mnogo zajebancije koje mozes da nadjes u tablaturama,jedino mozes da nagadjas po razmacima u ponavljanju akorda i po zvuku.

Pravljenje pesme nije nesto posebno tesko,ali sinhronizacija oduzima mnogo vremena, i najbitnije je da nadjes dobar gp fajl, svasta se izbaca kod nas i nema se bas neki veliki odabir gp fajlova, svi rade sa tablaturama, mislim na nas predeo.Ako vas zanima mogu da vam ispisem sta vam sve treba i kako se radi,ali imate sve to i po tutorialima, ima nekih stvari sto se ne spominje tamo ali ko hoce i ko se razume nesto u sviranje neka pita.

Kome trebaju gp fajlovi postoji domaci sajt:

http://2akordi.net/gp/

Tu ima svega i svacega, i to je najpopularniji sajt za nase gp fajlove,ono sto vidite na songsteru, odatle je. Ima komentara, ocena i svega jos.

 

16 godina
offline
Rocksmith 2014

Bok ljudi, zna netko gdje ima za nabavit Rocksmith 2014 bundle s gitarom kablom i igrom - sve skupa?

Vidim da je Algoritam imao u ponudi ali više nemaju na lageru.

Preko Amazona nisam našao tko dostavlja u HR.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Rocksmith 2014

[PRODANO]

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 19:57 (null).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rocksmith 2014
Sorry što podižem temu.Koji je trenutno najjeftiniji način da dodem do igre i gitaru u zagrebu?U obzir dolazi i narudžba preko neta.Ne posjedujem nikakvu gitaru (imam samo jednu staru akustičnu) niti imam original kabel (imam takav kabel samo drugi brend).Igrao bi na PC-u.Unaprijed hvala.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rocksmith 2014

Ljudi jedno pitanje u vezi ovog Rocksmith (realtone) kabela. Koliko vidim, s druge strane je USB, znači li to da se taj kabel onda može upotrijebiti za priključivanje đitare u Androide pomoću usb otg kabela, za upotrebu u aplikacijama kao što je AndRig?

 

Također čujem da se nekako može upotrijebiti i standardni guitar link interfejs, uključujući i kinezi mejd (kakav imam doma). Jel netko probao?

 

Vidim da je fun factor jako visok u ovoj "igri", ali kad je riječ o učenju, što biste rekli, ovo ili tablature ala GuitarPro i sl.? Ili je svejedno? Napomenuo bih da nisam totalni gitarski noob.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2016 20:03 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rocksmith 2014

pozdrav,

 

jako sam zainteresiran za kupiti cili komplet sa gitarom link

stvar je u tome da ja u životu nisam svira gitaru, osim bezveze udaranja po žicama i air gitare

al imam želju probati naučiti, tj ovaj rocksmith me jako privlači, jer je navodno jednostavno i zabavno učiti preko njega

isto tako nemam pojma o gitarama, a niti mi se da sad nešto naglo istraživati šta mi je dobro kupiti pa mi se ovaj paket čini idealan za mene.

 

pa šta mislite, da li je ovo dobra opcija za totalnog početnika?

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rocksmith 2014

Iako sam stari gitarista davno prije Rocksmitha, imam ovu 2014 verziju (a bome i staru jer su neke stvari bile prenesene) mislim da je to ODLIČNA STVAR ZA POČETNIKA (a i naprednije)! Sve bih dao da je tak nešto postojalo kad sam ja počinjao! Ako si zagrijan za gitaru s ovime sigurno nećeš pogriješiti i fino te uvodi u sve.

 

A ako se navučeš ionako češ krenuti sam istraživati pao češ popuniti eventualne rupe u znanju i tehnici! GO FOR IT! NOW!!! 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

uf, komentar ti je baš za poželit kad nešto se misliš kupiti haha

fala na preporuci

 

eto iman još dvojbu dali dodati 200 kuna za ovaj model

puno mi je lipša nego ova les paul, a koja je sad bolja neman blage veze

10 godina
offline
Re: Rocksmith 2014
xDISORDERx kaže...

uf, komentar ti je baš za poželit kad nešto se misliš kupiti haha

fala na preporuci

 

eto iman još dvojbu dali dodati 200 kuna za ovaj model

puno mi je lipša nego ova les paul, a koja je sad bolja neman blage veze

 Gle, i jedna i druga su početničke gitare tako da je samo stvar estetike i ako ćeš ostat u tome mijenjet češ i jednu i drugu. Ova koja je tebi lijepša je, da oprostiš, izdrkavanje. 

 

Osobno Les Paul all the way. To je klasika i bit će ti puno (fizički) ugodnije držat i svirat taj dizajn gitare nego one rogove. A i lijepše izgleda i svi kad je vide znaju da je to Les Paul. :) A ovo drugo... Ja ne bi.

11 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

ok, rješili smo sve nedoumice

10 godina
offline
Re: Rocksmith 2014
xDISORDERx kaže...

ok, rješili smo sve nedoumice

Drago mi je! Kad sviraš na Les Paul (ili Fender Strat ili Tele) to onda govri da si gospodin s ukusom koji svira gitaru. :) A ono samo da si napaljeni klinac! :D

 

Javi ako naručiš!

 

I još nešto. Poglerdaj malo na Youtube ili si uzmi na UDEMY neki kurs da vidiš tehnike. I obavezno vježbaj tehniku da izvježbaš i jačaš prste. To nemoj zanemariti!

 

I sretno mladi padawane! :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 16:17 (Azmo).
11 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

naručit ću ako ne ovaj tjedan, onda sljedeći, pa se javim ode.

iskreno neman blage šta očekivat od svega toga, jer mi je znanje 0.. al uzbuđen san masu, samo jedva čekan to upalit i krenit pomalo, duga je zima

12 godina
offline
Rocksmith 2014

Iman kabel otkad je igra izašla i radi odlično, trenutno mi je instalirano preko 1000 pjesama i sviran svakodnevno. Definitvno je način za naučit svirat dosta lakši nego uz nekakvu knjigu samo zbog faktora zabave koji se nudi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Rocksmith 2014

evo, stiga mi je paket međutim već imam problem šta mi kod za rock smith ne vridi, tj na papiru piše da ponuda vridi do 1.5.2018.. tragedija.

zva san ovaj info centar od muziker shopa i lik mi govori ka da oni nisu odgovrni za to lol, da će se obratit proizvođaću pa će me dodatno oabvijestit..

tako da eto ako još ko kojim slučajem namjerava uzet ovaj paket da pripazi

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rocksmith 2014
xDISORDERx kaže...

evo, stiga mi je paket međutim već imam problem šta mi kod za rock smith ne vridi, tj na papiru piše da ponuda vridi do 1.5.2018.. tragedija.

zva san ovaj info centar od muziker shopa i lik mi govori ka da oni nisu odgovrni za to lol, da će se obratit proizvođaću pa će me dodatno oabvijestit..

tako da eto ako još ko kojim slučajem namjerava uzet ovaj paket da pripazi

Kako ne vrijedi??? Jesi probaoukucat na STEAM/UPLAY?

11 godina
offline
Re: Rocksmith 2014

ma sranje teško.. evo slika sam papir

uopće ne radi link na koji me šalju, niti ubisoft nudi na svojim stranicama igru za kupit

dođe mi da uzmen negdi drugo igru, al opet glupo bacat novce, ako mi pošalju ključ, a trebali bi

 

link

 

edit: evo naša sam i raspravu koja je starija od 1.5.2018, a ljudi imaju isti problem link

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 17:04 (xDISORDERx).
11 godina
offline
Rocksmith 2014

evo kupia ja ključ sa strane, nisan ima živaca se natezat i evo opet problem, ne pripoznaje mi igra kabel, non stop mi izbacuje poruku "it sounds like your cable is unplaged".

poludit ću, najrađe bi razbija sve od ludila

 

edit: uspia napokon, bilo je do postavki u windowsima, u postavkama privatnosti mi je bila isključena opcija da aplikacije mogu pristupiti mikorfonu

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 21:21 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice