Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.827
|
čitano: 1.157.541
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Pa nejdem u banku  Imam erste netbanking i visu electron. Idem kupit npr masku za mob vrijednosti 3$, spojim se na netbanking i kupim 5-6$, mislim tak radim odavno.
...

Uvijek vidim po kojem tečaju kupujem tak da mislim da je to jedino di me oderu, al na to nemrem utjecat. Nije da kupujem na tisuće pa da imam neku osjetnu razliku u odnosu na druge banke/mjenjačnice, tak da mi je to zanemarivo.

Pa zar ti tu banka ne proda devize po najskupljem tečaju, po istom onom po kojem ti računa konverziju? Ak je tako, onda ne vidim prednost deviznog računa za kupovanje iz inozemstva - samo si čovjek nepotrebno komplicira život!

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Znači puno puta sam išao prvo na erste konverter valuta da vidim kolko će me nešto ispast da znam starom, frendovima i dr. javit cijenu jer većinu toga drugima naručujem. I onda kad idem kupit devize, tečaj i cifra ispadnu isti.

Možda sam cijelo vrijeme u zabludi al tak je 100% sve kak sam napisao, možda me negdje deru, a ni sam ne znam di.

Ček kak ti onda kupuješ nešto, kak ti skida pare? Nemaš devizni?
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Ček kak ti onda kupuješ nešto, kak ti skida pare? Nemaš devizni?

Ne! Mislim, tehnički gledano imam ga, ali sam ga prvi i zadnji put koristio pred nekih 10 godina.

 

Znači, sve kupujem preko kunskih računa. Maestro mi je vezan na tekući, a s njim, uz korištenje tokena, kupujem na AliExpressu. A VISA Electron mi je vezana na žiro-račun, a s njom kupujem na eBayu (preko PayPala). Oba računa su kunski, banka konvertira traženi iznos u devizama u kune i skine mi toliko kuna s računa. Drugim riječima, nikad nisam išao kupovat devize radi kupovanja s AliExpressa ili eBaya.

 

 

OK, možda je tebi praktičnije unaprijed položiti gore devize da bi se lakše raskusurao s ljudima kojima kupuješ, ali kako sad ispada, kad se sve uzme u obzir, ako čovjek negdje drugdje ne može jeftino do deviza koje će fizički nositi u banku, nema mu smisla koristiti devizni račun za te stvari - samo si komplicira život ako jedne valute ima na računu, a druge ima premalo. A kad je riječ o kunskim računima, dokle god ima kuna na njima, kupuješ do mile volje bez da moraš kupovati devize (ili možebitno prvo prodavati ako ti fali specifična valuta, a nemaš trenutno dovoljno kunića).

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Tak nekak sam si i mislio da ti je žiro povezan s deviznim pa onda i paypalom, to znam da se može, al ja imam samo tekući tak da mi ipak treba devizni. Al ovo mi je stvarno nova informacija, znači mogu s maestrom kupovat na aliexpressu? Kaj moram stavit u opcijama da mi skida direkt s njega? Ak je uopće moguće to promijenit s obzirom da je visa već povezana. Morat ću to proučit kroz vikend.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 11:45 (kbenzema).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Tak nekak sam si i mislio da ti je žiro povezan s deviznim pa onda i paypalom, a ja imam samo tekući. Al ovo mi je stvarno nova informacija, znači mogu s maestrom kupovat na aliexpressu? Kaj moram stavit u opcijama da mi skida direkt s njega? Morat ću to proučit kroz vikend.

 I ja imam samo tekući tj. Visa Inspire karticu i s njim uredno kupujem preko ebaya (Paypal) i Aliexpressa. Kod Paypala mi uvijek rade neku čudnu konverziju i ako je dolar recimo 6 kn nakon računanja ispadne i do 6,3 kn ali mislim da je to jer prvo dolare konvertiraju u eure, pa tek onda u kuna (tako je negdje netko napisao, ali nisam siguran) dok kod Aliexpressa je uvijek točno kao na tečaju.

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Al ovo mi je stvarno nova informacija, znači mogu s maestrom kupovat na aliexpressu?

S Maestrom Zagrebačke banke možeš. Kak je stvar s drugima, ne znam. Jedan prijatelj je imao od druge banke Maestro - mislim baš od Erste - no s njom nije mogao kupovati preko AliExpressa pred koju godinu. Možda su se stvari u međuvremenu promijenile (nakon neuspješnog pokušaja nije poslije ponovno probavao).

 

kbenzema kaže...
Kaj moram stavit u opcijama da mi skida direkt s njega? Morat ću to proučit kroz vikend.

Ja sam samo upisao podatke s kartice i to je bilo to. Kad treba nešto platiti, onda mi iskoči okvir za plaćanje u kojeg moram upisati broj koji mi izgenerira token. Upišem broj i kupovina je obavljena.

 

crankshaft kaže...
Kod Paypala mi uvijek rade neku čudnu konverziju i ako je dolar recimo 6 kn nakon računanja ispadne i do 6,3 kn ali mislim da je to jer prvo dolare konvertiraju u eure, pa tek onda u kuna (tako je negdje netko napisao, ali nisam siguran) dok kod Aliexpressa je uvijek točno kao na tečaju.

Jesi si u PayPalu složio da ti konverziju radi banka, a ne PayPal?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 12:13 (mbaksa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
crankshaft kaže...
Kod Paypala mi uvijek rade neku čudnu konverziju i ako je dolar recimo 6 kn nakon računanja ispadne i do 6,3 kn ali mislim da je to jer prvo dolare konvertiraju u eure, pa tek onda u kuna (tako je negdje netko napisao, ali nisam siguran) dok kod Aliexpressa je uvijek točno kao na tečaju.

Jesi si u PayPalu složio da ti konverziju radi banka, a ne PayPal?

Očito sam previdio tu opciju :-(

Idem sad to potražit.

Hvala na info :-)

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
crankshaft kaže...
Očito sam previdio tu opciju :-(

Idem sad to potražit.

Hvala na info :-)

Nije da si ju previdio, nego je tako skrivena da ako ne znaš da se to može podesiti, nikad ni sam nećeš doći do nje.

Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update ->  Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
crankshaft kaže...
Očito sam previdio tu opciju :-(

Idem sad to potražit.

Hvala na info :-)

Nije da si ju previdio, nego je tako skrivena da ako ne znaš da se to može podesiti, nikad ni sam nećeš doći do nje.

Profile ->My money -> My preapproved payments -> Update ->  Set Available Funding Sources(desni gornji kut tablice) -> Conversion Options -> i odaberi drugu opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".

 Kopam ja i ništa našao dok sad nisam vidio tvoj post :-)

Hvala ti puno! Ja ne bih ovo našao do prekosutra :-)

7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

 

Baksa, zaslužl si gajbu vopija za ove korisne savjete....

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ovo za konverziju kod PayPala iskopirao sam inače s PayPal FAQ-a. Da ne bi ispalo da se kitim tuđim perjem. 

8 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

Zanima me kako točno prodavači određuju cijene proizvoda na paketu?

Naručio sam nekoliko proizvoda, a svaki košta oko 20 dolara,

no na paketu piše cijena tipa 3 dolara. Ima tko iskustva da mu onda proizvod od recimo 100 dolara

carina ne carini, jer recimo piše cijena od 20$ na paketu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
theth1ef kaže...

Zanima me kako točno prodavači određuju cijene proizvoda na paketu?

Nikako točno. Napišu što im u danom trenutku padne na pamet.

 

theth1ef kaže...

Naručio sam nekoliko proizvoda, a svaki košta oko 20 dolara,

no na paketu piše cijena tipa 3 dolara. Ima tko iskustva da mu onda proizvod od recimo 100 dolara

carina ne carini, jer recimo piše cijena od 20$ na paketu?

Pročitaj: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

16 godina
moderator
online
Aliexpress nekoliko pitanja

Počeli su varati kod pretraživanja i na AliExpressu - recimo ovaj proizvod. Ono što je dosad bila uglavnom bolest eBaya, sad je inficiralo i AliExpress. Prodavač je upario stvarni proizvod, koji košta $6.14 s nepostojećim proizvodom "random gift" koji kakti košta $3.89. Naravno, kad se proizvodi pregledavaju, ističe AliExpress ističe cijenu nepostojećeg proizvoda od 3.89.

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Zamolio bih nekoga od kolega za pomoć oko AliExpressa i VISA kartice. Unazad nekoliko godina koristio sam VISA karticu ZABA-e i uvijek sve OK sa plaćanjima i ostalim. Početkom mjeseca morao sam prijaviti novu jer je stara istekla, prvo sam ju prijavio preko nekog linka kojeg sada ne mogu pronaći ali na AliExpressu i dodao. Vidio sam da su uzeli nešto sitnog 0,01 pa vratili na račun pa rekoh to je to. Probam obaviti plaćanje i ponovno dobijem obavijest da je kartica istekla. Zatim sam napravio račun na Alipayu i tamo ponovno maknuo prethodnu VISA karticu jer podatke ne mogu vidjeti da li se radi o ovoj novoj ili staroj, upisao podatke ali ponovno istu obavijest dobivam, isprobao nekoliko puta na IE11 i na Edge pretraživaču.

 

Pitanje, prijavio bih ZABA Maestro karicu tekućeg računa ali ne kužim kako jer kada upisujem broj na Alipayu javlja da kartica ne vrijedi a u temi se spominje token sam ne znam na koji način da ga koristim jer kupovinu obavljam isključivo preko računala, ne preko mobitela pa ako netko ima savjet, unaprijed zahvaljujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dr.House kaže...

Pitanje, prijavio bih ZABA Maestro karicu tekućeg računa ali ne kužim kako jer kada upisujem broj na Alipayu javlja da kartica ne vrijedi a u temi se spominje token sam ne znam na koji način da ga koristim jer kupovinu obavljam isključivo preko računala, ne preko mobitela pa ako netko ima savjet, unaprijed zahvaljujem.

Nisam shvatio - imaš token za ZaBa Maestro?

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Mozda kartica nije aktivirana... ?
16 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Imam token općenito za ZABA lepezu. Naišao sam na jedan post u temi "Kineski" mobiteli gdje se spominje Maestro kartica i gdje se svaka kupovina autorizira tokenom ali ne kužim kako i gdje unijet karticu pa zato pitam da mi netko pojasni tko kupuje s njom na AliExpressu. Evo i citat jednog kolege, nadam se da sam dobro skužio i da se radi o Maestro kartici tekućeg računa.

 

zgf kaže...
dtdtdt kaže...

pitanje u vezi kupovine na aliexpressu; koliko je pouzdano plaćanje tamo? trenutno nemam tekući račun pa ako je sigurno  mislim platiti karticom od nekog iz obitelji/rodbine. inače za online kupovinu koristim ekesh visa karticu ali ima samo od 250,500 i 1000kn a ja želim kupiti redmi note 2 sa dhl-om a to bi bilo 190$, je li nekako moguće spojiti iznose sa više kreditnih kartica(možda paypalom)? i jel neko zna kako se plaća western unionom - jesu li naknade povoljne i je li brzo? dakle sad kad sam se odlučio za mob želim rješiti plaćanje. i još nešto, kako upisati broj mobitela na aliju jel treba predbroj ili to ide prema državi dostave?

Kupovao sam vise puta na Aliju (nisam bas mobitele ili vrednije stvari), nikad nisam imao problema.

Ne mozes (osim mozda kod nekih prodavaca) placati PayPalom.

 

Mozes otvoriti AliPay racun (i vezati ga uz kreditnu), nesto slicno kao PayPal, pa kupovati preko njega - prodavac nece znati za tvoju (kreditnu) karticu nego samo za AliPay racun, a AliPay racun vodi sama AliExpress firma, i oni ti naplacuju na karticu koju im das.

 

Drugi nacin (tako ja kupujem) je da svaki put odaberes placanje Maestrom, upisem podatke a onda me prebaci na Zabu gdje s tokenom moram autorizirati svako kupovanje/placanje.

I opet, placanje ide preko AliExpressa (prodavac ne dobije broj moje Maestro kartice nego mu AliExpress prebaci lovu, tek kad mi prodavac posalju robu), a Aliexpress ne bi nista smio moci nista s mojim Maestro brojem bez moje autorizacije tokenom.

Slicno mozes i s drugim karticama.

 

Jedan iznos (jednu kupovinu) ne mozes distribuirati na vise racuna/kartica.

Ne vidim potrebu za dodatno kompliciranje (i dodatne transakcijske troskove, dodatnih dan/dva/tri za procesuiranje i prebacivanje love) za Western Union i sl.

 

Broj mobitela upisuje se u medjunarodnom formatu +3859... (moze trebati jedino DHLu, ako uzmes DHL dostavu).

Ako kupis mobitel ili nesto skuplje, dobit ces tracking broj i moci ces na Internetu vidjetio dokle ti je posiljka stigla, a nasa posta (ako treba) ne kontaktira telefonom nego iskljucivo pismom.

 

Sto se tice Redmi Note (Meizu M2 Note, Lenovo K3, itd), plz procitaj postove desetak dana unazad - sve pise (uostalom i ovo gore takodjer pise), gdje/kako kupiti, sto s PDVom, itd.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kartica je aktivirana, dodatno provjerena kod banke i sve je u redu. Svatko tko ima račun i token zna kako se nova kartica aktivira tako da to nije problem. Na VISA računu ima nekih 15 eura jer zna biti problem ako je premalo sredstava a PayPal uzima nesto kod aktivacije ali ovaj iznos je više nego dovoljan da se prijavi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ja nikad ne upisujem podatke o kartici u one moje profile ( aliexpres, gearbest,.. ) nego svaki put u fazi kupnje unesem u onom trenutku kad zatraži, i dosad nije bilo problema. Minutu dve nakon toga vidim u ezabi da je naplaćeno sa deviznog racuna ( visom plaćam ).

@mbaksa

Sjecas se da smo pricali o onim konverzijama ? Na gearbestu sam u opcijama poklikal da mi iskazuje cjenu u eurima i sa deviznog mi skinulo tocno eura koliko je pisalo na gearbestu...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 20:09 (bunker).
16 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Visa karticu sam maknuo sa Alipaya jer mi ne prihvaća plaćanje sa obavijesti "Card expired" pa sad tražim neku alternativu kako da odradim plaćanje a baš mi je frka zbog vremena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dr.House kaže...

Imam token općenito za ZABA lepezu. Naišao sam na jedan post u temi "Kineski" mobiteli gdje se spominje Maestro kartica i gdje se svaka kupovina autorizira tokenom ali ne kužim kako i gdje unijet karticu pa zato pitam da mi netko pojasni tko kupuje s njom na AliExpressu. Evo i citat jednog kolege, nadam se da sam dobro skužio i da se radi o Maestro kartici tekućeg računa. 

Tako "požutljeno" i ja kupujem. Ne da mi se sad ići kupovati nešto samo da vidim točno kako izgleda - uglavnom, kad napraviš narudžbu, pri dnu bi trebao biti okvir u kojem možeš odabrati način plaćanja, odnosno svoju karticu (ako je još nisi unio, tu je moramo moći unijeti). Ako uneseš podatke za Maestro karticu, onda ti se u idućem koraku otvara okvir za upis broja kojeg token izgenerira.

 

bunker kaže...
Sjecas se da smo pricali o onim konverzijama ? Na gearbestu sam u opcijama poklikal da mi iskazuje cjenu u eurima i sa deviznog mi skinulo tocno eura koliko je pisalo na gearbestu...

Kul. Bar neka korist od deviznog.  

 

Jesi si samo provjerio kakav ti je onda tečaj na Gearbestu? Da oni ne koriste neki pretjerano nepovoljan tečaj... 

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

@drhouse

A neznam druze... Ako je friška kartica ( par dana ) možda je u tome problem.

Pa plati maestrom ili masterom, mislim da bu ti tad teretilo tekući ( uz troskove duple konverzije ) ?
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

@mbaksa

Jesam, i konverzija je do treće decimale iza zareza ista kao da sam ju ja napravio po srednjem tecaju nbh za obje valute ( dolar i euro ).

A ono, nemremo mi banku preskocit... Naplate mi konvrzaciju u eure kad kune sa tekućeg stavljam na devizni racun... Valjda jedino da su mi primanja u eurima onda bi izbjegao konverzije.

Mozda se i na aliexpresu moze dobiti cjena u eurima... ?
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...
Jesam, i konverzija je do treće decimale iza zareza ista kao da sam ju ja napravio po srednjem tecaju nbh za obje valute ( dolar i euro ).

Kul.

 

bunker kaže...
Mozda se i na aliexpresu moze dobiti cjena u eurima... ?

Može se prikazivati cijena u eurima, ali ne znam hoće li zaračunati u eurima. Hm... Uglavnom, u gornjem-desnom kutu AliExpressa imaš Ship to / USD - klikneš na dropdown i onda možeš odabrati drugu valutu.

 

Ako netko to napravi, neka javi jesu li mu zaračunali u eurima. Ako zaračunavaju u eurima (i tečaj je dobar), onda bi se isplatilo naručivati u eurima.

 

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Sinoć uzeo RN5 sa Alija, plaćeno direktno sa tekućeg i sve prošlo bez problema.

Koristim internet bankarstvo putem računala i samo sam upisao podatke o kartici i odmah me nakon toga bacilo na upisivanje koda sa tokena kao i kada kupujem u RH.

 

Sveukupno me izašlo 286,99 $  za što mi je skinulo 1767,34 kn sa računa po čemu ispada da je 1$ = 6,15 kn što je ipak mrvicu više nego na tečaju Zagrebačke (prodajni je 6.12).

 

 

 

Dr.House, jesi li provjerio da li ti je uključena/isključena opcija za Maestro karticu i plaćanje svugdje u svijetu? Imaš tu opciju u izborniku Računi i kartice na zabinoj stranici.

 

 

https://imgur.com/a/Odk6vZn

Battlelog: [G] pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 11:15 (Granzon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

 

Danas mi je došao item naručen 4. travnja , znači isporuka je bila za 26 dana. Sve 5 .

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
bunker kaže...
Mozda se i na aliexpresu moze dobiti cjena u eurima... ?

Može se prikazivati cijena u eurima, ali ne znam hoće li zaračunati u eurima. Hm... Uglavnom, u gornjem-desnom kutu AliExpressa imaš Ship to / USD - klikneš na dropdown i onda možeš odabrati drugu valutu.

 

Ako netko to napravi, neka javi jesu li mu zaračunali u eurima. Ako zaračunavaju u eurima (i tečaj je dobar), onda bi se isplatilo naručivati u eurima.

Ja sam to sad napravio, za ZaBa Maestro. Ne vidim razliku u odnosu na to kad si odabereš da ti zaračunavaju u dolarima - moguće je da sam ovako čak i koju kunu više platio.

 

Uglavnom, u opisu transakcije piše "Kupovina na pos-u www.aliexpress.com london gb mario baksa eur 20,45". Dakle, zaračunali su u eurima i to iznos s računa. ZaBa mi je uzela 153,32 kn, što će reći da si oni zaračuvanaju još neku naknadu, jer je njihov prodajni tečaj 7,47, a ovo ispada 7,497.

 

Uglavnom ja ću vratiti na USD-ove jer mi je tako lakše uspoređivati cijene, a na eure ću si prebaciti ako postoji rizik za carinjenje, a iznos je blizu granici, da se ne dogodi da mi preračunavaju po tečaju po kojem bi mi se paket morao cariniti.

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja


Mbaksa, da si kupovao karticom koja skida sa deviznog računa, skinulo bi ti točno onoliko eura koliko stoji na racunu aliexpresa, gearbesta, amazona....

Samo je pitanje po kojoj cjeni će ti euri doći na tvoj devizni račun tj po kojem tečaju. Jucer sam kupio na amazonu, u eurima, a prije toga sam si u ezabi stavio eure na devizni na nacin da sam si uplatio sa tekućeg, i tecaj je  bio 7,46. U mirovini sam i imam onu senior lepezu za 10 kn/mj pa mi je dosta toga tu ukljuceno....

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 15:56 (bunker).
16 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav!

Samo da javim da sam putem tekućeg i Maestro kartice maloprije uspješno obavio kupnju na Aliju. :) Baš kako je gore opisano, unesu se podaci o kartici i na kraju potvrdi tokenom jednokratnom zaporkom, konačno. Baš mi se nedavno dogodi smola sa VISA-om kada sam imao u planu nekoliko sitnica uzet. No dobro, ono što mi je sada hitno će sutra krenut a ostalo polako. Hvala dečki na pomći i savjetima. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice