Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.819
|
čitano: 1.151.816
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Jesi nakraju dokučio zakaj visa nije prolazila ?
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...


Mbaksa, da si kupovao karticom koja skida sa deviznog računa, skinulo bi ti točno onoliko eura koliko stoji na racunu aliexpresa, gearbesta, amazona....

Samo je pitanje po kojoj cjeni će ti euri doći na tvoj devizni račun tj po kojem tečaju. Jucer sam kupio na amazonu, u eurima, a prije toga sam si u ezabi stavio eure na devizni na nacin da sam si uplatio sa tekućeg, i tecaj je  bio 7,46. U mirovini sam i imam onu senior lepezu za 10 kn/mj pa mi je dosta toga tu ukljuceno....

 

O tom sam ja pisao da na taj način kupujem, prebacim s tekućeg na devizni i skida točno kolko piše na stranici na kojoj kupujem, naravno tečaj je kakav banka ima pojedini dan.

11 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ako napravim cancel order jer uredaja jos nema na stanju, za koliko mogu ocekivati da ce mi novac biti vracen?

I hoce li biti vracen tocan iznos ili ipak nesto manje nego sto je placeno, takoder i postarina dhl-a?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
pc_fan005 kaže...

Ako napravim cancel order jer uredaja jos nema na stanju, za koliko mogu ocekivati da ce mi novac biti vracen?

Ne sjećam se više kako je to brzo išlo - brijem kroz nekoliko dana.

 

pc_fan005 kaže...

I hoce li biti vracen tocan iznos ili ipak nesto manje nego sto je placeno, takoder i postarina dhl-a?

Da.

 



12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Dapace,dobit ces i koju kunu vise ;-)
Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Znaci da nemam nikakvih briga oko toga? :)
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
pc_fan005 kaže...
Znaci da nemam nikakvih briga oko toga? :)

Ne. Jedino ti eventualno prodavač može stvarati problem.  Reći tipa da je poslao proizvod pa da ti zbog toga ne može vratiti pare.

11 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
A proizvoda jos nema na stanju, tek iduci ili za dva tjedna dolazi tako da nema se tu sta govorit
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
pc_fan005 kaže...
A proizvoda jos nema na stanju, tek iduci ili za dva tjedna dolazi tako da nema se tu sta govorit

On može rezervirati tracking broj i lagati da ti je poslao paket.  Ne kažem da će to učiniti, samo da može. 

11 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Selleri na Aliju sve više ga pretvaraju u ono zbog čega izbjegavam eBay.
-sve sporije slanje narudžbi
-već spomenuto stavljanje neke gluposti od par centi u odabir artikla, samo kako bi mu listing bio na prvoj strani kad izlistaš po cijeni
-stavljanje lažnih trackinga, (dogodilo se već 2 puta u zadnjih 10-ak narudžbi, nisam Fani J. iz Splita niti Lucija M. iz Sukošana ), pretpostavljam kad je pošiljka dostavljena tj. potvrđena dostava da im onda Ali pusti novce, pa onda oni ovako ubrzavaju isplatu
-(do)platim za 'Registered Air Mail' kako bih izbjegao plaćanje 4,50kn, kinez ubaci lažni tracking i pošalje kao 'Small Packet Plus'

Da ne bude samo pljuvanje, moram pohvaliti jednog sellera koji je zabunom poslao jednu umjesto dvije stvari u paketu.
Kad sam mu javio to, samo je tražio da poslikam item i omotnicu. Rekao je da će poslati i da ga za par dana tražim tracking broj.
Tako je i bilo, poslao mi je tracking i item je kasnije stigao.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

bok!

 

htio sam kupiti roborock s50 (robotski usisavac - link)

buduci da je malo skuplje (3000kn), a nisam sa alija narucivao, par pitanja:


kakve su ove fore sa EU warehousom sto puno sellera reklamira? to je actually OK?

ima li problema sa carinom?

pise 3godine warranty (kao rezerni dijelovi), je li to u praksi provedivo?

 

izgleda kao da ima puno placenih komentara ruskih botova, pa sam malo skeptican

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ouchh kaže...

kakve su ove fore sa EU warehousom sto puno sellera reklamira? to je actually OK?

ima li problema sa carinom?

Jesi pročitao FAQ? https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Ako su to doista EU skladišta, problema s carinom nema. Ako nisu, znači ako su samo tranzitna skladiša (skladišta koja su pravno gledano u međunarodno zoni), onda će biti carinjenja.

 

S obzirom da ovi na linku koji si daju obećavaju da neće biti carinjenja, onda bi doista trebalo biti riječ o skladištima u EU. Tim više što piše da šalju DPD-om, što će reći da im robu po EU-u razvoze DPD-ovim kamionima.

 

ouchh kaže...

pise 3godine warranty (kao rezerni dijelovi), je li to u praksi provedivo?

Za to ćeš morati njih kontaktirati, jer ono što su napisali u opisu proizvoda je vrlo nejasno. To što su napisali bi se moglo interpretiratirati i kao - ako se oštetio (pokvario?) neki njegov dio, poslat ćemo vam novi dio, pa si ga slažite.

 

ouchh kaže...

izgleda kao da ima puno placenih komentara ruskih botova, pa sam malo skeptican

Ne nužno. Očito su okrenuti i ruskom tržištu. Vidiš da im je i početak opisa napisan crvenim tekstom na ćirilici.

5 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Dakle, jucer sam poslala narudzbu na aliexpressu, dosao je mail da je uspjesno placeno. A isto tako mi se javio seller da artikle nema u narucenoj boji te za koju boju zelim zamijeniti. Ne zelim zamijeniti, zelim otkazati narudzbu i povrat novca. Kako je to sada moguce? (nova sam na aliju )

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Otkažeš narudžbu.  Odeš na popis narudžbi (miš primakneš u gornji desni kut stranice, iznad svog imena, pa ti se otvori padajući meni u kojem klikneš na My Orders). Pa sad tu s desne strane imaš bi ti uz desni rub narudžbe trebala stajat opcija Cancel order ili tako nešto. Ako je nema, onda uđi u narudžbu klikom na View Detail i napiši na kraju narudžbe:

If you don't have color I ordered, please cancel my order.

Pa bi ti prodavač trebao otkazati narudžbu. Na kraju krajeva, on je zeznuo, ne ti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

A kako onda funkcionira povrat novca?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kada ti aliexpress potvrdi refund ,u roku 3-8 dana dobijes povrat novaca
NAPOMENA
povrat novaca ti je vidljiv sa datumom kada si platio.
Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav

Pratim paket sa aliexpressa,sad mi stoji. 7/23/18 12:19 - Import Clearance Start

Dali je to paket sad na našoj carini ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
floki26 kaže...
Kada ti aliexpress potvrdi refund ,u roku 3-8 dana dobijes povrat novaca
NAPOMENA
povrat novaca ti je vidljiv sa datumom kada si platio.

 Otkazao sam jednu narudžbu odmah,i prodavač je prihvati povrat novca.Ali nakon 15 dana i dalje stoji refund processing ???

10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...

 Otkazao sam jednu narudžbu odmah,i prodavač je prihvati povrat novca.Ali nakon 15 dana i dalje stoji refund processing ???

 Stoji i meni ta obavijest, ali na racunu su sjeli novci.

5 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja
  • Pozdrav svima, jedno pitanje
  • Ako naručim veći broj proizvoda u jednoj košarici, dali svaki prodavatelj šalje svoj paket i dolaze na različite datume ili to dolazi u jednoj pošiljki na isti datum? Ako dolazi u jednom paketu dali na svaki proizvod plaćam Shipping ili može nekako sve u jedan trošak?
  • Dali mogu izbjeći carinu ako napravim više narudžbi do 150eura?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 14:10 (bugi1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bugi1 kaže...
  • Pozdrav svima, jedno pitanje
  • Ako naručim veći broj proizvoda u jednoj košarici, dali svaki prodavatelj šalje svoj paket i dolaze na različite datume ili to dolazi u jednoj pošiljki na isti datum? Ako dolazi u jednom paketu dali na svaki proizvod plaćam Shipping ili može nekako sve u jedan trošak?
  • Dali mogu izbjeći carinu ako napravim više narudžbi do 150eura?

 

 Aliexpress je skup trgovaca i njihovih trgovina na jednom mjestu.Ako narucis od istog trgovca (trgovine) onda ,ovisno o ukupnoj cijeni ,postoji velika vjerovatnost da ces platiti PDV ako je iznos veci od 160 kn,a postoji i velika mogucnost da ces imati problema i sa carinom zbg toga sto se vece kolicine istog proizvoda smatraju za komercijalnu upotrebu tj preprodavanje.

Prilikom stavljanja u kosaricu prijmetit ces sam narucujes li sve od istog trgovca ili od razlicitih trgovaca.

Najbolja opcija je narucivanje vise paketa od vise razlicitih trgovaca,ili eventualno na razlicita imena (netko iz obitelji tko ce ti preuzeti) i tako ces imati vise posiljki,samim time i vise posjeta posti ali i 0 problema.

 

Meni dnevno zna doci i po 4/5 paketa i nikad nikakvih problema....za vise detalja se javi porukom,ima jos par caka pa da ti objasnim

 

Pozz

Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bugi1 kaže...
  • Pozdrav svima, jedno pitanje
  • Ako naručim veći broj proizvoda u jednoj košarici, dali svaki prodavatelj šalje svoj paket i dolaze na različite datume ili to dolazi u jednoj pošiljki na isti datum? Ako dolazi u jednom paketu dali na svaki proizvod plaćam Shipping ili može nekako sve u jedan trošak?
  • Dali mogu izbjeći carinu ako napravim više narudžbi do 150eura?

 

 Pripazi da nebuda više proizvoda u jednom paketu, da te carina nebi oderala.

Reci seleru da sve posebno pošalje. 

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Nema se što prodavaču govoriti. Napraviš si sam onoliko onakvih narudžbi koliko kakvih paketa želiš.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Zašto povrat love traje toliko dugo?

 

riječ je o nekakvih 300kn, a refund je riješen.

 

Aug.23 2018  Waiting Refund
Aug.29 2018  Refund Processing
Sep.03 2018  Refund
 

Na računu i dalje nema nikakve love. Piše dole i da proces povrata traje 3-20 bussines dana nakon "refunda", ali i to je već prošlo.

 

Riječ je o tri različita itema, zar ću stvarno morat u banku s onim ARN brojeM?

 

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Definitivno ne bi trebao toliko trajati. Zašto traje - ne znam. Probaj kontaktirati banku, možda je nešto zaštekalo kod banke, ako nije kod AliExpressa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Povrat ti je sigurno izvrsen ali ti je proknjizen sa datumom kada si kupio i zato vrlo vjerovatno ne vidis povrat novaca.Pronadi datum kada si kupio i sa tim datumom ti je izvrsen povrat novca
Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
8 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kupio bih mobitel za oko 1200kn na aliexpressu. Da li ću dobit carinu kada to stigne kod mene?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Hong Kong Goldway i Mi Global Store salju u EU bez PDVa i carine ako uzmes DHL dostavu.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

A ja bi necaku uzeo iphone se. A kako carina zna sto je u paketu? Pa mogu reci da napisu vrijednost paketa 20$ 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Mozda bolje da ti napise 18$,tada sigurno neces "dobit carinu"...
Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice