Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.626
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
floki26 kaže...
Mozda bolje da ti napise 18$,tada sigurno neces "dobit carinu"...

 Ne znam da li si sarksatican ili ne

8 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

A ja bi necaku uzeo iphone se. A kako carina zna sto je u paketu? Pa mogu reci da napisu vrijednost paketa 20$ 

 iPhone SE možeš pronaći po europskim webshopovima po ok cijeni, zašto bih ga kupovao baš na aliexpressu? ako si već pregledavao tamo, po kojoj cijeni se prodaje?

14 godina
moderator
offline
Aliexpress nekoliko pitanja
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dtdtdt kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

A ja bi necaku uzeo iphone se. A kako carina zna sto je u paketu? Pa mogu reci da napisu vrijednost paketa 20$ 

 iPhone SE možeš pronaći po europskim webshopovima po ok cijeni, zašto bih ga kupovao baš na aliexpressu? ako si već pregledavao tamo, po kojoj cijeni se prodaje?

 Pa vidio sam 64gb za 1200kn

 

edit: koji europski shopovi? možeš mi reći?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 21:30 (iPhone6sPlusRoseGold128gb).
8 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...
dtdtdt kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

A ja bi necaku uzeo iphone se. A kako carina zna sto je u paketu? Pa mogu reci da napisu vrijednost paketa 20$ 

 iPhone SE možeš pronaći po europskim webshopovima po ok cijeni, zašto bih ga kupovao baš na aliexpressu? ako si već pregledavao tamo, po kojoj cijeni se prodaje?

 Pa vidio sam 64gb za 1200kn

 

edit: koji europski shopovi? možeš mi reći?

 ne sjećam se gdje sam ga vidio na rasprodaji ali bio je mislim 280€. ovih 1200kn za 64gb model djeluje malo sumnjivo,mogao bi biti refubrished iako ne znam da li želiš kupiti novi ili rabljeni tj refubrished. čak i ako je sve ok vjerojatno ćeš morati platiti davanja u hr, makar napisali vrijednost 20$. carina ima pravo provjeriti sadržaj paketa, mogu ga skenirati ili otvoriti. aliexpress je dobar kod kupnje novih mobitela poput xiaomija od provjerenih prodavatelja ali za ostale mobitele nisam baš siguran. probaj naći njemačke/europske verzije nabave.net ili jeftinije.hr i tražiti cijene. možeš pogledati na amazonu, computer universe, mediamarkt.... daj link za iphone se sa aliexpressa ako nije problem.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dtdtdt kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...
dtdtdt kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

A ja bi necaku uzeo iphone se. A kako carina zna sto je u paketu? Pa mogu reci da napisu vrijednost paketa 20$ 

 iPhone SE možeš pronaći po europskim webshopovima po ok cijeni, zašto bih ga kupovao baš na aliexpressu? ako si već pregledavao tamo, po kojoj cijeni se prodaje?

 Pa vidio sam 64gb za 1200kn

 

edit: koji europski shopovi? možeš mi reći?

 ne sjećam se gdje sam ga vidio na rasprodaji ali bio je mislim 280€. ovih 1200kn za 64gb model djeluje malo sumnjivo,mogao bi biti refubrished iako ne znam da li želiš kupiti novi ili rabljeni tj refubrished. čak i ako je sve ok vjerojatno ćeš morati platiti davanja u hr, makar napisali vrijednost 20$. carina ima pravo provjeriti sadržaj paketa, mogu ga skenirati ili otvoriti. aliexpress je dobar kod kupnje novih mobitela poput xiaomija od provjerenih prodavatelja ali za ostale mobitele nisam baš siguran. probaj naći njemačke/europske verzije nabave.net ili jeftinije.hr i tražiti cijene. možeš pogledati na amazonu, computer universe, mediamarkt.... daj link za iphone se sa aliexpressa ako nije problem.

Da refubrished je mobitel.. Inače pogledam što drugi ljudi pišu i stave sliku mobitela, pa mi se čini okej za sad, ne sumnjam... 

14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ima li kakva fora sa ovim kuponom od 100us na aliexpressu?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kojim kuponom?
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pise za nove korisnike da se registracijom dobije kupon od 100us

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Elubrylla kaže...

Pise za nove korisnike da se registracijom dobije kupon od 100us

Prvila su tu: https://sale.aliexpress.com/__pc/new_user_channel_rule_pc.htm - ne piše ništa konkretno. Možda se odnosi samo na specifični proizvod ili specifične proizvode (mada piše tamo na glavnoj stranici Coupon package for all items).

 

Preuzmi kupon pa vidi - ništa te ne košta, ne? P Pa nam javi, da i drugi kolege znaju.

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

u kojoj valuti moram imati novac na deviznom da mi ne radi nikakvu konverziju prilikom kupnje na Aliexpressu, US dolari, euri?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Elubrylla kaže...

Ima li kakva fora sa ovim kuponom od 100us na aliexpressu?

 Ima tih kupona, ali vrijede samo uz velike iznose kupovine, recimo 10$, vrijedi za iznos kupovine veći od 200$

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
lučina kaže...

u kojoj valuti moram imati novac na deviznom da mi ne radi nikakvu konverziju prilikom kupnje na Aliexpressu, US dolari, euri?

 

hvala

 Aliexpres naplaćuje u dolarima.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Mogu li za kupovinu na AliExpressu dobiti račun? Imam account ali nigdje ne vidim tu opciju. Gearbest recimo ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Imaš opciju "conact seller" i reci mu da ti stavi račun uz pošiljku, ako ti je radi carine, možeš iz narudžbe isprintat prikaz plaćenog iznosa.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 17:33 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Nije radi Carine, radi nje je bolje da ga ne prilaže uz pošiljku. Treba mi radi pravdanja troškova za HZZ, potpora za samozapošljavanje
11 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

pozdrav, naručio sam sa aliexpress narukvicu mi band 3 platio sam je 28$, zanima me dali će mi carina naplatiti još neke dodatne troškove ili prolazi bez problema preko carine

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

28$ je vise od 160 kn tako da imaju osnove za carinski postupak....ali iskreno vrlo male sanse su da dobijes poziv od carine jer obicno takve stvari prolaze,pogotovo sada u prebozicno doba kada im se promet na carini pojacava....

Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
8 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Bok.

Da li je netko imao slučaj da mu je na Aliu priznat povrat međutim prodavač ne uplaćuje novce?

Imao sam situaciju da sam naručio baterije i punjač i paket nije došao 60 dana. Otvorio sam dispute i riješen je u moju korist. Smiješna stvar je što je paket stigao 65. dan ali poslan je krivi punjač tako da nisam ništa javljao ni prodavaču jer ionako samim time bi opet imao pravo na povrat...

Nakon riješenog spora prošlo je već oprilike 30 dana ali novaca nema... Mislim nije riječ o nekim velikim novcima (8$) ali stvar je principa...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mamikulcic kaže...

Bok.

Da li je netko imao slučaj da mu je na Aliu priznat povrat međutim prodavač ne uplaćuje novce?

Imao sam situaciju da sam naručio baterije i punjač i paket nije došao 60 dana. Otvorio sam dispute i riješen je u moju korist. Smiješna stvar je što je paket stigao 65. dan ali poslan je krivi punjač tako da nisam ništa javljao ni prodavaču jer ionako samim time bi opet imao pravo na povrat...

Nakon riješenog spora prošlo je već oprilike 30 dana ali novaca nema... Mislim nije riječ o nekim velikim novcima (8$) ali stvar je principa...

 

 Imao sam ja...No kod mene se radilo o preko 1000kn, i do banke išao slao mejlove itd. no na kraju se čak brzo razriješilo. Ali za tih 8$  se ne isplati cekati u banci, gospođi objašnjavati situaciju... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Znači bilo je do banke, ne do prodavača ako sam dobro shvatio?
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Kolko sam upućen, na aliu novci stoje rezervirani. Kad potvrdiš da si dobio paket, novci odu k selleru. Kad otvoriš dispute, dogovorite se ili aliexpress presudi u nečiju korist. Ako je presuđeno u tvoju korist, novci bi trebali sjesti u roku par dana.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mamikulcic kaže...
Znači bilo je do banke, ne do prodavača ako sam dobro shvatio?

 Ne znam do kog je bilo, ali tek su poceli "djelovati" s AliExpressa kad sam "zaprijetio" bankom, tad su potvrdili da su novci kod njih, a prije toga su tvrdili sa oni novce primili nisu zbog nekakvih sigurnosnih razloga. 

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kakvo je kod vas stanje s paketima naručenim za 11.11. i  crni petak? Ja ih čekam još 4-5 od ove prve akcije, dakle još malo pa će biti 2 mjeseca. Bome im je velika gužva ove godine

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Peruneph kaže...

Kakvo je kod vas stanje s paketima naručenim za 11.11. i  crni petak? Ja ih čekam još 4-5 od ove prve akcije, dakle još malo pa će biti 2 mjeseca. Bome im je velika gužva ove godine

Meni uredno sve stiže, mjesec dana najduže čekao. A ovisi ti i vrsta shippinga, recimo aliexpress standard shipping koji ima tracking broj RB... pokazao se često najbrži, čak i sad u ovo vrijeme mi je taj stigao za 10 dana, baš me iznenadilo :)

Ali vidim sad su počeli kombinirati tracking brojeve za taj aliexpress standard shipping. Znaju staviti i LP broj, a to onda još ide i iz Švedske ili Turske pa duže traje.

 

Pripazi samo na buyer protection vrijeme, a kad stigne stigne, ne možes sad tu ništa.

Makar dosta njih ti ima full refund ako ne dođe za 60 dana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 10:32 (kiki_b).
5 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

kakav je ovaj alipay servis od njih ?

da li je to nesto slicno paypalu ili ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav ljudi.Zanima me dal je moguce placanje pri.primitku proizvoda?Znaci placanje kada mi se dostavi paket?Ako da,na sta moram paziti?Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi.Zanima me dal je moguce placanje pri.primitku proizvoda?Znaci placanje kada mi se dostavi paket?Ako da,na sta moram paziti?Hvala

 

Koliko ja znam ne, ne možeš plaćati pouzećem. Ne šalju ovi iz eu tako a kamoli ovi iz azije 

9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi.Zanima me dal je moguce placanje pri.primitku proizvoda?Znaci placanje kada mi se dostavi paket?Ako da,na sta moram paziti?Hvala

 Ne postoji ta mogućnost. Samo plaćanje unaprijed, paypalom ili kreditnom/debitnom karticom.

8 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pitanje, može li se plaćati Visa Electron karticom (PBZ Žiro)? Unesem broj kartice i security code i prilikom plaćanja se ništa ne događa, samo se loader vrti unedogled... Inače na tu karticu imam podešen PayPal, ali eto to nije opcija.

 

EDIT: Riješio, prilikom dodavanja kartice mi se ime s dijakritičkim znakovima automatski popunilo, a problem su bili dijakritički znakovi pa sam to promijenio i plaćanje prošlo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 11:38 (hrvojeb85).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice