Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.827
|
čitano: 1.157.519
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
10 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Vi koji se dobili povrat novaca mozete li reci koju karticu ste koristili, ja sam placao Maestro karticom (ZABA banka, znaci ona za kune) pa me sad zanima kad mi posalju povrat novaca da li ce mi uopce moci sjesti jer je uplata u dolarima a taj racun je samo za kune. Inace vidim da se ima problema sa povratom novaca pa mogu li se ti novci umjesto da ti isplate ipak potrositi na aliexpress-u nekako?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
10alex kaže...

Vi koji se dobili povrat novaca mozete li reci koju karticu ste koristili, ja sam placao Maestro karticom (ZABA banka, znaci ona za kune) pa me sad zanima kad mi posalju povrat novaca da li ce mi uopce moci sjesti jer je uplata u dolarima a taj racun je samo za kune. Inace vidim da se ima problema sa povratom novaca pa mogu li se ti novci umjesto da ti isplate ipak potrositi na aliexpress-u nekako?

 Visa electron, kunski racun, bez ikakvih problema vraceno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
6 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ako seller ne shipa u ovom roku kojeg ima, jel novci sjedaju automatski nazad na racun ili ima nekih komplikacija?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Mozes li samo reci koliko dugo si cekao na povrat novaca? Meni su u mailu napisali 3-15 dana, a za sada je proslo 4 dana.

10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
10alex kaže...

Mozes li samo reci koliko dugo si cekao na povrat novaca? Meni su u mailu napisali 3-15 dana, a za sada je proslo 4 dana.

Meni zadnja dva refunda kroz tjedan dana stiglo. 

13 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Naručio sam prošle godine isto od Isudara multimediju iz Njemačkog skladišta i ništa nisam dodatno plaćao. Samo cijena + dostava koju vidiš i to je to. I jako brzo mi je stiglo, mislim nekih 4-5 dana.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
vrinho kaže...

Naručio sam prošle godine isto od Isudara multimediju iz Njemačkog skladišta i ništa nisam dodatno plaćao. Samo cijena + dostava koju vidiš i to je to. I jako brzo mi je stiglo, mislim nekih 4-5 dana.

To bi tako i trebalo biti.

 

Problem može nastati ako prodavač laže gdje se proizvod nalazi, odnosno ako "rasteže istinu" pa da ispadne da se proizvod zapravo šalje iz tranzitnog skladišta u nekoj zemlji EU-a (drugim riječima, kad proizvod nije formalno ušao u EU, nego se nalazi u međunarodnom prostoru koji geografski pripada nekoj zemlji EU) - tada paket dobije žutu naljepnicu, a pošta i carina na njega gledaju kao da je stigao izvan EU, dakle kao da je stigao recimo iz Kine.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

E to baš ne bi bilo lijepo od njih. Ja sam točnije bio naručio ovu i nisam puno dvojio jer je hrpa komentara i gdje se vidi s kojeg skladišta je otišlo kupcu i otkud je kupac. Bez toga mislim da ne bih kupio.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 11:33 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

To bi tako i trebalo biti.

 

Problem može nastati ako prodavač laže gdje se proizvod nalazi...

 

vrinho kaže...

E to baš ne bi bilo lijepo od njih. Ja sam točnije bio naručio ovu i nisam puno dvojio jer je hrpa komentara i gdje se vidi s kojeg skladišta je otišlo kupcu i otkud je kupac. Bez toga mislim da ne bih kupio.

Pita se prodavača da li 100% šalje iz Europe i nema carine, pa ako slučajno i završi na carini imaš dokaz da je prodavač tvrdio da neće biti i imaš osnova za refund. Barem sam ja tako.

 

Također, kada uzimam elektroniku a malo je skuplje pitam i tko plaća troškove povrata proizvoda ako dođe neispravan.

 

Znali si mi i promijeniti metodu shippinga, i žalio se i dobio refund. Zato se osiguraš prije, ako imaš neke dvojbe.

 

Evo zadnji put sam imao pozitivno iskustvo, prodavač je poslao paket svojom metodom a ne koju sam izabrao, ja ga već napao kako tako može raditi, a ono ispalo da je poslao sa skladišta u Europi da ne bi završilo na carini. Tako da ima Kineza koji paze i na te stvari.

14 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Jel postoji kakva mogućnost da se prilikom plaćanja na Aliexpress koristi kakva dvostruka autentifikacija. Bilo da se logiram u Aliexpress preko koda koji mi pošalju na mobitel, bilo da koristim token od PBZ banke?

Ovako mi je sve to nekako nesigurno. Samo upišem podatke sa kartice kod plaćanja i to je to. Tako da bi svatko tko mi provali u Aliexpress i ima podatke koji pišu na kartici mogao kupovati bilo što.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Otvoriš račun u Zagrebačkoj banci.  Ja trebam upisati kod koji mi izgenerira token.

9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Kaj da? Baš sam neki dan naručivao s Alija nakon dugo vremena i nije me tražilo nikakav kod (Visa Electron je kartica i imam mzabu)..

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Avensac kaže...

Kaj da? Baš sam neki dan naručivao s Alija nakon dugo vremena i nije me tražilo nikakav kod (Visa Electron je kartica i imam mzabu)..

Ja preko AliExpressa kupujem preko Maestro kartice, vezane za tekući račun. Traži mi OTP kod (APPLI1) i kad kupujem preko AliExpressa i kad kupujem preko domaćih dućana.

 

Kad kupujem preko PayPala, koji mi je vezan na Visu Electron, onda me ne traži OTP.

 

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ljudi kakva su iskustva narucivanja dodataka za mobitel s Aliexpressa? Trebam neke maskice i stakla za Xiaomi i Huawei, al dosad sam sve uzimao s ebaya. Cijene su super povoljne, ali ne znam kakva je kvaliteta. I koliko otprlike traje dostava, koji je najbolji nacin placanja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
gamer34 kaže...

Ljudi kakva su iskustva narucivanja dodataka za mobitel s Aliexpressa? Trebam neke maskice i stakla za Xiaomi i Huawei, al dosad sam sve uzimao s ebaya. Cijene su super povoljne, ali ne znam kakva je kvaliteta. I koliko otprlike traje dostava, koji je najbolji nacin placanja?

Meni je Aliexpress bolji. Jedino ako nešto ne nađem na Aliju uzmem na Ebayju.

Dostava ti ovisi koju izabereš. China Post Registered Air Mail i Aliexpress Standard Shipping su ti dosta brze, okvirno za dva tjedna stigne. Također ako nađeš artikl sa skladištem u Njemačkoj eto ti ga za 4-5 dana. Uzimao sam baš android autoradio, ponedjeljak popodne naručeno danas ujutro stiglo.

Dok oni small packet, oni znaju trajat 30-ak dana.

 

Također što mi se sviđa na aliju, što imaš feedback, slike i komentare.

 

Plaćanje, karticu povežeš sa alipay i bez brige si, slično paypalu je.

 

Ako ti stigne nešto, tipa elektronike, nemoj potvrditi odmah da ti je stiglo, dobiješ nekih 5-10 dana rok da potvrdiš, a to vrijeme iskoristiš za testiranje proizvoda. A kad potvrdiš da je stigao od tog dana imaš još 15 dana da otvoriš dispute. Isto tako možeš tražiti od prodavača da ti produži buyer protection.

 

Do sad nisam imao negativnog iskustva, ako je i došlo nešto neispravno, dobio bih ili full ili partial refund. Bitno samo da dobro dokumentiraš nastali problem.

 

Ako ćeš imati pitanja, tu sam.

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Kvaliteta je onakva kakav model proizvoda kupiš. Ista je situacija i na eBayu. Dostava ovisi o pošti, kao i kod eBaya. Ako ne znaš koliko traje dostava iz Kine, onda znači da nisi pročitao ovo.

 

Meni je za plaćanje fora Maestro (od ZaBe) jer se transakcija autentificira tokenom.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Hvala momci, sutra narucujem. Platit cu Maestrom (to mi je najprakticnije) i uzet taj djabe shipping jer mi fakat nije zurba, navodno traje 21-45 dana. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zašto ja svaki out moram upisivati podatke sa kartice iako sam dolje na dnu odabrao opciju da spremi podatke. Dešava li se to vama ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

I meni ali već sam se naviknuo.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Koji browser?

 

Probaj obrisati keš.

7 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav,

evo mozda jedno glupo pitanje, ali zanima me može li se na aliexpressu kupovati na rate ameracan express karticom? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
gedora00 kaže...

Pozdrav,

evo mozda jedno glupo pitanje, ali zanima me može li se na aliexpressu kupovati na rate ameracan express karticom? 

 Ne može.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ljudi otkazala sam narudžbu u petak, seller mi je isti dan odgovorio i prihvatio otkazivanje,  do jutros je pisalo fund processing, a jutros piše closed. Al lova još nije sila. Što to znači?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Lova sjeda nazad u roku 3-20 radnih dana.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

E to znam, al zašto više ne piše fund processing nego closed. 

to me malo zbunilo :)

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
gedora00 kaže...

Pozdrav,

evo mozda jedno glupo pitanje, ali zanima me može li se na aliexpressu kupovati na rate ameracan express karticom? 

 

ivo454 kaže...
gedora00 kaže...

Pozdrav,

evo mozda jedno glupo pitanje, ali zanima me može li se na aliexpressu kupovati na rate ameracan express karticom? 

 Ne može.

 tacan odgovor je da to zavisi od kartice i karticarske kuce i nikakve veze nema sa Alixpresom....Na Alixpresu placas na nacin kako placas bilo gdje sa doticnom karticom....

Fulcrum kaže...

Lova sjeda nazad u roku 3-20 radnih dana.

 TO zavisi koliko tvoja karticarska kuca brzo odradi posao.... Isto tako nema veze sa Alixpresom....

6 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Aliexpressova sluzba za korisnike mi je tako rekla posljednji put kad sam imao takav slucaj, i lova mi je legla nakon 2 tjedna.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

ha, zbunilo me ta promjena iz fund processing u closed. Što bi značilo closed, ako lova nije sjela?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Closed znaci da je narudzba zatvorena, i  da nece bit poslana.. inace bi nakon fund processing sljedeci korak bio slanje. Ne brini, dobit ces novce nazad :)

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice