Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.824
|
čitano: 1.153.422
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ivy7587 kaže...

Jel netko već naručivao s tim kuponima, jel to normalno da se u narudžbama vidi puni iznos bez kupona iako su kuponi iskorišteni i narudžba je prošla s njima? 

strah me da mi ne skinu 503, a naručila sam za 488 sve.

AliExpress to ima malo glupo riješeno. Vjerojatno to oni računaju tako da te kupone plaća sam AliExpress, što znači da je pun iznos narudžbe ona viša cijena (503), a onda si od toga ti platila toliko i toliko (488), a ostalo je prodavaču platio AliExpress. Tebi su skinuli s račna 488 dolara. Kod pregleda narudžbe imaš karticu "Financial" - pogledaj u nju - tu ti piše koliko točno su ti skinuli s kartice, a koliki je bio iznos kupona. Na priloženoj slici vidiš kako to izgleda u mom slučaju.

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
nhooydz kaže...

naručio sam sada kroz dva dana nekih kablova i sleevinga za oko 350kn vrijednosti. Zanima me, mogu li očekivati neke problematike na carini itd? :D

Problema ili "problema"? Ovog prvog ne, ovog drugog možda. 

 

Pročitaj: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

9 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
ivy7587 kaže...

Jel netko već naručivao s tim kuponima, jel to normalno da se u narudžbama vidi puni iznos bez kupona iako su kuponi iskorišteni i narudžba je prošla s njima? 

strah me da mi ne skinu 503, a naručila sam za 488 sve.

AliExpress to ima malo glupo riješeno. Vjerojatno to oni računaju tako da te kupone plaća sam AliExpress, što znači da je pun iznos narudžbe ona viša cijena (503), a onda si od toga ti platila toliko i toliko (488), a ostalo je prodavaču platio AliExpress. Tebi su skinuli s račna 488 dolara. Kod pregleda narudžbe imaš karticu "Financial" - pogledaj u nju - tu ti piše koliko točno su ti skinuli s kartice, a koliki je bio iznos kupona. Na priloženoj slici vidiš kako to izgleda u mom slučaju.

 Hvala ti 
Sad mi je jasnije. 

NIsam niakd od sad koristila te kupone, sad se potrefilo sa ovim praznikom, pa imaju taj od 15$. 

9 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
  • "Uzastopne pošiljke istovrsnih postupaka" - u slučaju da pošiljke dođu jedna za drugom, carinik te pošiljke može smatrati komercijalnima i ne samo ocariniti ih, nego i poslati na špediciju, što znači i dodatne troškove (naknade špediteru).

 

 

Ovo me malo brine. :D 

 

Bumo vidjeli.

16 godina
moderator
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
nhooydz kaže...
  • "Uzastopne pošiljke istovrsnih postupaka" - u slučaju da pošiljke dođu jedna za drugom, carinik te pošiljke može smatrati komercijalnima i ne samo ocariniti ih, nego i poslati na špediciju, što znači i dodatne troškove (naknade špediteru).

 

 

Ovo me malo brine. :D 

 

Bumo vidjeli.

Zato se prvo trebalo informirati.  

 

Al ak iz tvojih narudžbi nije razvidno da ti to uvoziš zato da bi preprodao ili na neki drugi način zaradio na tome, mislim da se ne moraš previše zabrinjavati. Tako da se nemoj sad opterećivati - opterećivat ćeš se ako dobiš ljubavno pismo od carine. 

9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Napokon sjeo refund. 

Naručila Mi9 preko Goldway-a 7.5 i danas piše da je mobitel poslan. S time da su mi na svaku poruku dogovorili u roku par sati, a mogu se ''pofalit'' da san ih baš upilala

 

Ovo je rekord, nikad do sad mi mobitel nije bio poslan tako brzo preko Alija. 
Nadam se da je već idući tjedan kod mene, s obzirom da sam odabrala DHL. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ne mogu ništa kupiti preko alija stalno mi izbacuje poruku

 

For system  reason, this process cannot be continued.
ISC_RS_5100102051
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Kakva su vam iskustva sa "China Post Ordinary Small Packet Plus" shippingom za 5-10 kn ? Je li se uopće isplati uzimati pored free shippinga ? Pitam jer obično uzimam kaljena stakla pa mi je onda malo too much uzeti "China Post Registered Air Mail".

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
big smoke kaže...

Kakva su vam iskustva sa "China Post Ordinary Small Packet Plus" shippingom za 5-10 kn ? Je li se uopće isplati uzimati pored free shippinga ? Pitam jer obično uzimam kaljena stakla pa mi je onda malo too much uzeti "China Post Registered Air Mail".

 

Small Packet Plus, odaberem ako je free i ako mi nije hitno da dođe prije.
Ako doplaćujem i želim da prije stigne i imam praćenje, onda idem na Aliexpress Standard Shipping ili China Post Registered Air Mall.

 

Ali sve ovisi što naručuješ, imaš gdje je ASS free, odnosno uračunat već, a negdje ga plaćaš dodatno.

 

Ako želiš brzinu idi na ASS ili China Post RAM, a ako ti se ne žuri uzmi free, tako bih ja.

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Odlično, hvala ti na konkretnom odgovoru.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Radi li iko ažuran na aliju ili je stvar automatskih odgovora stalno imam isti problem sa placanjem

 

For system  reason, this process cannot be continued.
ISC_RS_5100102051
Regao sam se i na alipay i tamo verificirao code smsom i ništa..neznam ni gdje poslati upit na aliju na koju adresu ?
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 18:07 (dasan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozdrav ekipa

Narucivao sam nesto preko alija prije 3 mjeseca, jos uvijek nije stiglo pa su mi ponudili full refund, medjutim problem je sto sam mijenjao karticu prije mjesec dana, tako da sa kartica sa kojom je placeno vise nije aktivna. Sta sada da radim u ovom slucaju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

čudna situacija ali i ne mora biti. Kontaktiraj prodavača i pitaj ga može li refundirati na broj računa koji mu daš i koji koristiš. Inače moja iskustva s prodavačima tamo su uvijek bila dobra, veoma su susretljivi i žele pomoći.

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ne zavisi to od prodavca jer prodavac i ne vidi tvoju karticu niti on radi eefunda na karticu. Registruj je na aliju i sve ce ici automatski...
7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozdrav!
Zanima me ima li itko još problema sa Aliexpress pošiljkom. Naručio sam pošiljku 20.05. putem Aliexpress Standard Shipping i do danas stoji "hand over to airline (Hong Kong)".
Žalio sam se trgovcu i Aliju jer mi već skoro mjesec dana ne radi tracking broj i paket stoji predat u Hong Kongu, ali kažu mi da se strpim....

Je li ovo možda povezano sa onim prosvjedima i štrajkovima u Hong Kongu?
Ima li itko sličan problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Meni jedan paket stigao nakon 14 dana,drugi već 20 dana stoji u Zagrebu
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Neuk kaže...

Pozdrav!
Zanima me ima li itko još problema sa Aliexpress pošiljkom. Naručio sam pošiljku 20.05. putem Aliexpress Standard Shipping i do danas stoji "hand over to airline (Hong Kong)".
Žalio sam se trgovcu i Aliju jer mi već skoro mjesec dana ne radi tracking broj i paket stoji predat u Hong Kongu, ali kažu mi da se strpim....

Je li ovo možda povezano sa onim prosvjedima i štrajkovima u Hong Kongu?
Ima li itko sličan problem?

Meni jedan China Post Registered Air Mail metodom slanja stoji kao i tebi.
No, praktički nemaš što. Pričekaj da prođe još koje vrijeme dok ne budeš imao osnovu za otvaranje disputea.
Ili ćeš dobiti paket ili refund, samo strpljivo :)

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kiki_b kaže...
Neuk kaže...

Pozdrav!
Zanima me ima li itko još problema sa Aliexpress pošiljkom. Naručio sam pošiljku 20.05. putem Aliexpress Standard Shipping i do danas stoji "hand over to airline (Hong Kong)".
Žalio sam se trgovcu i Aliju jer mi već skoro mjesec dana ne radi tracking broj i paket stoji predat u Hong Kongu, ali kažu mi da se strpim....

Je li ovo možda povezano sa onim prosvjedima i štrajkovima u Hong Kongu?
Ima li itko sličan problem?

Meni jedan China Post Registered Air Mail metodom slanja stoji kao i tebi.
No, praktički nemaš što. Pričekaj da prođe još koje vrijeme dok ne budeš imao osnovu za otvaranje disputea.
Ili ćeš dobiti paket ili refund, samo strpljivo :)

 
Hvala na odgovoru. Problem je što sam naručio mobitel za drugu osobu pa mi visi za vratom stalno zapitkujuci kada ce doci... Gledas da nekome napravis uslugu pa sebi natovaris problem. Lako bi da je za mene, ali mi nije svejedno sada čekati sveukupno 60 dana purchase protection da bi na kraju prihvatili moj dispute i refundirali mi novce i onda opet naručivati...

Kada ste vi naručili? Ja sam napravio narudžbu 20.05. a od 24.05 mi stoji "hand over to airline" u Hong Kongu... I sve to i nekako, ali tracking broj nikako da proradi 28 dana... Slao sam upite Singapore Post i pitao ih šta je sa paketom, kažu da ga još nisu zaprimili, što znači da još nije izašao iz Kine.

Šta mogu uraditi prije isteka 60 dana? Može li se otvoriti dispute ranije?

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ROXX kaže...
Meni jedan paket stigao nakon 14 dana,drugi već 20 dana stoji u Zagrebu

 

I ja narucio 2 posiljke u 3 dana, jedna dosla nakon 15 dana, a druga vec skoro mjesec dana u Kini...

A šta ti ima 20 dana stajati u ZG?? WTF
Zovi poštu i pitaj ih gdje je zapelo i u čemu je problem?

13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

ja baš pretražujem teme iz razloga kašnjenja pošiljki i da vidim jel netko ima sličnih problema

Imam 3 starije pošiljke i jednu frišku, za sve plačen China post registered air mail.
Za prve dvije vec 20 dana stoji send item abroad (EDI-recived), na svim tracking pretraživačima čak i našoj pošti, druge isto zapele na tom statusu.
Na zadnjoj pošiljci je seller odmah nakon kupovine produžio Purchase Protection, kao da zna unaprijed da ce bit zastoja.

Problem je šta na aliju imaju jako dug taj period prije mogučnosti disputa, tako da mi je na nekim pošiljkama skoro mjesec dana prošlo od uplate i ja nemogu ništa još 40 dana, i onda seller isto tako može produžiti protection.
 

Neznam, nisam imao ovakovih zastoja sa Registered Air Mail-om nikad, neznam kaj se događa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 10:47 (Sir.Green).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
@Sir.Green

Ja se bojim da je ovaj zastoj zbog onih prosvjeda u Hong Kongu.

Mene zeza jer na svim pretraživačima osim Cainiao mi pokazuje da nema nikakvih informacija o posiljci.

A ne znam koliko dugo treba proci prije disputea. I postoje li neka druga rjesenja.

Najbezveznije bi mi bilo cekati 60 dana, pa se tek onda natezati sa prodavacem, ner otpocetka se vidi gdje sve ovo vodi...
9 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Isto sam primjetio u zadnjih par mjeseci da uzasno dugo treba posljci da stigne.. po 2 mjeseca :S inace je redovno za 15-tak dana dolazilo.

Tracking ne radi vec neko vrijeme. Ima li itko ideje sta se dogadja? Trump nas mrcvari? ;D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Meni isto sve pošiljke iz Kine kasne, premda na onom njihovom trakingu stoji, da je stiglo u "destination country". Po ovome ispada, da u Zagrebu pošiljke stoje i po mjesec dana, jer mi je par njih došlo nakon 60 dana.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Neuk kaže...

Hvala na odgovoru. Problem je što sam naručio mobitel za drugu osobu pa mi visi za vratom stalno zapitkujuci kada ce doci... Gledas da nekome napravis uslugu pa sebi natovaris problem. Lako bi da je za mene, ali mi nije svejedno sada čekati sveukupno 60 dana purchase protection da bi na kraju prihvatili moj dispute i refundirali mi novce i onda opet naručivati...

Kada ste vi naručili? Ja sam napravio narudžbu 20.05. a od 24.05 mi stoji "hand over to airline" u Hong Kongu... I sve to i nekako, ali tracking broj nikako da proradi 28 dana... Slao sam upite Singapore Post i pitao ih šta je sa paketom, kažu da ga još nisu zaprimili, što znači da još nije izašao iz Kine.

Šta mogu uraditi prije isteka 60 dana? Može li se otvoriti dispute ranije?

Skoro isto kao i ti. 18.05. naručeno. 24.05. stavljeno u vreću, Kina. I to je China Registered Ari Mail.

 

Drugi paket koji je naručen isto tada identičnom poštom, stigao je za 10 dana. Kao i jedan sa Aliexspress SS metodom.

 

Ne možeš ništa, možeš ti već sad otvoriti dispute ali neće biti presuđeno u tvoju korist.
Imao sam isti slučaj, očito je bilo da paket neće stići i nema pomaka 2 mjeseca prema praćenju. Otvorio sam 58 dan i, moralo se čekati da prođe 60 dan.

 

Pa objasni osobi, valjda je razumna, bit će povrat ako ne stigne do isteka tih 60 dana.
Svi bismo mi sve htjeli sad i odmah, pomalo riješit će se sve :)

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
@neuk
Evo par minuta nakon što sam napisao post,stigao paket :)
13 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

evo i moje dvije u ZG-u konačno , status CROATIA, HRZAGB ZAGREB 10003, Insert item into domestic bag

 

jedino sad skužio da dva storea sličnog imena su u valda povezani jer pošiljke imaju isti tracking, izgleda da je slano zajedno , a nisam ni kupio u isto vrijeme.

Nikad mi se to nije prije dogodilo, samo da nece sad PDV drmnut, jer je zajedno preko 160kn

 

Btw trebali smo ranije počet o kašnjenju pa bi i prije se krenulo nešto događat  haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Hmmm,meni neke stvari putuju 100 dana,več sam dobio povrat novca,jer sumnjam da če to ikad stiči.

Ako se ovako nastavi postaje besmisleno kupovati sa alija.Dali preko ebaya radi sve normalno ?

10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Sir.Green kaže...
Btw trebali smo ranije počet o kašnjenju pa bi i prije se krenulo nešto događat  haha

 Istina.. i moj jutros stigao u ZG

zzz kaže...

Hmmm,meni neke stvari putuju 100 dana,več sam dobio povrat novca,jer sumnjam da če to ikad stiči.

Ako se ovako nastavi postaje besmisleno kupovati sa alija.Dali preko ebaya radi sve normalno ?

Ne znam, kod mene sve uredno stiže, tu i tamo nekad duže treba, no nisam primjetio neke probleme.

To što ti putje već duže vrijeme, su pošiljke sa praćenjem ili oni mali paketi koji imaju praćenje samo po Kini? Za te male se ne čudim, ali paketi Aliexpress standard shipping i china post registered air mail je sve OK kod mene.

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Da to su sve mali paketi,koji po trackingu stignu do aviona,i zatim nestanu  :)

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...

Da to su sve mali paketi,koji po trackingu stignu do aviona,i zatim nestanu  :)

 Upravo mi stigao jedan mali paket nakon 52 dana :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice