Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.503
|
čitano: 767.206
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Pa gledaj na njemačkom Amazonu, shipping je većinom 3€ za neke jeftinije stvari
6 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Je li svuda u svijetu praksa da se moze staviti posiljka na adresu obližnje pošte pa da ju tamo i preuzmem ili ?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav. Ako narucim mob preko Amazona.co.uk Hoce li mi na mobitelu mreze radit normalno. Prvenstveno, radi se o uredaju Nokia 7 Plus?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Flas1987 kaže...

Pozdrav. Ako narucim mob preko Amazona.co.uk Hoce li mi na mobitelu mreze radit normalno. Prvenstveno, radi se o uredaju Nokia 7 Plus?

 Trebalo bi, ali provjeri si za svaki slučaj prema ovome:

 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
6 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav. Naručio sam sa španjolskog Amazona ovo. Ispod cijene piše da su troškovi isporuke 13 eura pa me zanima da li ću to morati naknadno platiti ili su troškovi uračunati u konačnu cijenu prije konačne potvrde narudžbe?

One of the most feared expressions in modern times is 'The computer is down.'
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 15:17 (d4r1x1512).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
d4r1x1512 kaže...

Pozdrav. Naručio sam sa španjolskog Amazona ovo. Ispod cijene piše da su troškovi isporuke 13 eura pa me zanima da li ću to morati naknadno platiti ili su troškovi uračunati u konačnu cijenu prije konačne potvrde narudžbe?

 Uračunati su ti prije konačne potvrde transakcije.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Prvi puta narucujem preko Amazona pa imam jedno pitanjce. Narucujem naravno preko Amazon.de, radi jeftinije postarine. No opet mi je nekako skupa pa ako mi netko moze pojasniti.

Narucujem bezicne slusalice koje kostaju 34.61 euro. I na to su mi puknuli postage & packing od 8.20 eura, why?

Nekak mi se cini da se preko tog amazona uopce ne isplati kupovati. Preko ovog .de jos ajde ajde, al opet...

S kojeg amazona je najisplativije kupovati?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Dvaput sam kupovao na amazon.de i oba puta je bila postarina oko 8 eura. Vidi da li isti artikal imas na gearbestu ili aliexpresu, jer sam tamo naletio na identican artikal , jeftiniji, i free postarina. Jedino kaj sa amazona dodje u dva tjedna a kineze bus cekao oko mjesec dana.

6 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav, evo mene opet.  Situacija je sljedeća: 8. svibnja naručio sam proizvod s amazon.fr, došao mi mail o potvrdi narudžbe, nekoliko sati kasnije skinuti novci sa računa, sve super.

Iz prijašnjih iskustava, mail koji sadrži obavijest da je pošiljka poslana dolazio je unutar 48 sati od dana narudžbe, no u ovom slučaju nije došao ni do danas. Novci su danas vraćeni na račun. 

Zanima me da li neko zna koji je postupak u ovom slučaju? Da li da još čekam, ili otkažem narudžbu ili nešto treće?  

One of the most feared expressions in modern times is 'The computer is down.'
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Meni se slično dogodilo. Kupio sam proizvod i novci su bili skinuti za tjedan dana (pisalo je unaprijed da imaju na stanju proizvod ali ga šalju tek kroz desetak dana. Tako je i bilo ali nemam pojma šta se dogodilo ali neki dan pogledam na trackig a kad ono piše d aje dostava pokušana ali me nije bilo te da se paket vraća nazad selleru. Što ne može biti istina, nit sam dobio doma papir od poštara, niti me tko zvao. Drugi dan vidim da je to bilo pokušano u austriji. Sad čekam da paket stigne nazad selleru i onda mi kao vraćaju novce u roku 2-3 dana. Dosta čudna situacija, al jbg, nije uvijek svesavršeno.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

ajde ljudi bilo tko da je kupovao sa amazona neki mi se javi na PM pls

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ja sam imao dve kupnje ovih tjedana na amazon.de. Kaj te muči ?
7 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Ako ja narucim ovo iz Amazon.com hoce li mi se obracunavati PDV i carina ili ne ?

https://www.amazon.com/SUPCASE-Unicorn-Premium-Protective-Black/dp/B07586M5WT?th=1

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozz ekipa...vidim svi isto pitaju pa evo i mene zanima da li se moze nac neko s foruma ko ima iskustva da ovo dobro objasni svima nama koji prvi put kupuju s amazona.de ili ostalih europskih amazona....znaci kupio bi cili kompjutor na djelove priko amazona de koji doje oko 1000 eu na zadnjoj stavci s postarinom....e sad tamo pise postarina nekih 15 eura i vat oko 150 eura...sad mene zanima da li je to konacna cijena s obzirom da sam platia tu razliku pdv od 150 eu ili ce me jos nesto dodatno kostati kad doje u hrvatsku...i da li je to uvik zadnja cijena bez obzira na iznos...hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ako je iz EU nema dodatnih davanja, pa jel to ljudi ni nakon 5 godina nisu skužili.
14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Zna li netko kako reklamirati pokvareni proizvod Amazonu? Nigdje u opcijama to ne vidim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
beha kaže...

Zna li netko kako reklamirati pokvareni proizvod Amazonu? Nigdje u opcijama to ne vidim. 

 ja sam reklamirao. imas na detaljima narudzbe refund gumb, to pritisni i prati korake. dobit ces papire za isprintati, napravis sve kak je napisano (fakat je korak po korak objasnjeno), odes nekam di se salje paket i posaljes ga njima. koliko te kosta postarina, poslikas racun i javis im se na support te ti vrate novac, 100% refund je.

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Pa gdje? Evo u prilogu order details, ali ja to ne vidim. Inače, to je na amazon.de

Ova kamera foscam mi se pokvarila. Kupljeno u 12 / 2017

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 15:21 (beha).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
beha kaže...

Pa gdje? Evo u prilogu order details, ali ja to ne vidim. Inače, to je na amazon.de

Ova kamera foscam mi se pokvarila. Kupljeno u 12 / 2017

 pre dugo vremena je proslo, ovo sto sam ja pricao vrijedi mjesec dana od kupnje. nakon toga im se moras javiti direkt kolko znam pa vidjeti sa njima

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
5 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Bok svi,

Ja sam autorica vise knjiga na Amazonu. Al u zadnje vrijeme su me toliko poceli maltrati s tim recenzijama da mi vise niko ne moze staviti recenziju. Vecina ljudi koje znam nisu potrosili 50 dolara na amazonu ( bilo koje zemlje ) i automatski ne mogu staviti recenziju...oni koji su mogli, poslala im link pa mi amazon maknuo sve recenzije...znam da je to u interesu klijenata ali ne mogu doci ni do 10 recenzija a ako nemam 10 recenzija onda se ne mogu reklamirati na stranam na kojima se prodaju knjige....Ako je neko voljan kupiti ebook i napisati recenziju za kopenzaciju da barem dodjem do tih 10 recenzija, pls da mi se javi na privatnu poruku. Dakle kompenziram ebook i vrijeme koje je potrbno za napisati rec... Hvala :))

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 11:26 (mayamh).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ako kupim mobitel i recimo za dan ili dva cijena mu padne, da li mogu dobiti razliku u cijeni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

ajde pls ako netko moze odgovoriti koliko znam na amazonu se moze placati debitnim karticama,imam mastercard debitnu karticu hrvatske postanske banke i kada idem kupiti proizvod na uk amazonu kartica mi bude odbijena...zasto?! (stanje na kartici je vece od cijene proizvoda...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Naručio bih dalekozor na Amazon DE za nekih 85 EUR. Porez koliko znam ne plaćam al što je s poštarinom? Jel vidim da se razlikuju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

znaci poludit cu probao sam kupiti nesto na amazonu sa svojom debitnom matercard karticom ali je odbijaju ne prolazi i naravno uzeo sam od frenda visu sve  super platim i iduce jutro dolazi mi mail da su mi blockali racun....ne kuzim sta moram napraviti a da i dalje mogu kupiti sa visom od frenda i da odblockam racun znam engleski nisam mutav al sta kako moram im upload neki file ne kuzim  

 

The following information must be clearly displayed on the statement: 
-- Your name and billing address. 
-- The last 4 digits of the card number. For your protection, make sure that only the last 4 digits are displayed

 

netko?? frend mora proci u banku da mu daju potvrdu rezervacije i to im saljem ili??

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 10:42 (toma20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Cudno da u BUG-u nije bila nikakva najava za Amazon Prime Day.

 

Bio je jucer i danas do ponoci.

 

Narucio sam si ovaj stolac:

https://www.amazon.de/gp/product/B003L5BZDW/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 
 

Normalna cijena je 500€, na 50% snizenju je 250€, a za Prime Day je bila 190€, mislim da je super deal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Kupio sam 2016. godine u 10 mjesecu mobitel preko njemačkog Amazona, ali od neke talijanske firme SAITEL SRL. Mobitel ima za njega poznati problem sa zvučnikom/mikrofonom koji krči kod razgovora i ništa se praktički ne čuje, pa bi to želio riješiti dok još vrijedi jamstvo. Mobitel se više ne proizvodi(?), a i na servisu se problem ne može riješiti koliko čujem iz iskustva onih koju su ga kupili u hr, pa bi na kraju dobili povrat novca (nakon dugotrajnog natezanja i slanja ne servis nekoliko puta...).


Taj seller više ne prodaje ništa na Amazon.de, ne može se naći preko tražilice, ali ja mogu vidjeti podatke jer sam kupio od njih.

 

E sad, koji je postupak, prvo idem na "contact seller" opciju ili odmah "return item (item defective)"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Dobro vece svima.Borim se vec dva dana sa jednim problemom.Hocu da narucim na nemackom amazonu navigaciju.kreditnu karticu nemam imam samo bankomat karticu.upisao sam sve svoje podatke sta je potrebno bilo i kada azuriram nacin placanja pise da je dostava u utorak.nakon 2-3 minita (a nekad odmah) se pojavi da trebam da promenim nacin placanja ?? Zahvalan sam na svakom odgovoru :)

Daki
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Na amazon.co.uk sam 8.9.2018. kupio proizvod.

Jos uvijek ne postoji nikakav update na broju za praćenje pošiljke.

Je li tko imao sličan problem?

Ovo piše na amazonu: From UPS on Sunday, 9 September:Possible delay in delivery due to arrival at incorrect carrier facility.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
SEYOboy kaže...

Na amazon.co.uk sam 8.9.2018. kupio proizvod.

Jos uvijek ne postoji nikakav update na broju za praćenje pošiljke.

Je li tko imao sličan problem?

Ovo piše na amazonu: From UPS on Sunday, 9 September:Possible delay in delivery due to arrival at incorrect carrier facility.

 

 Italija je inače poznata po "gubitcima" poštanskih pošiljaka. Još tužnije ako je južnije. Gle, najgori slučaj, prigovor i refund. Ako već nisi, kontaktiraj sellera i pitaj kakva je situacija.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
pbandov kaže...
SEYOboy kaže...

Na amazon.co.uk sam 8.9.2018. kupio proizvod.

Jos uvijek ne postoji nikakav update na broju za praćenje pošiljke.

Je li tko imao sličan problem?

Ovo piše na amazonu: From UPS on Sunday, 9 September:Possible delay in delivery due to arrival at incorrect carrier facility.

 

 Italija je inače poznata po "gubitcima" poštanskih pošiljaka. Još tužnije ako je južnije. Gle, najgori slučaj, prigovor i refund. Ako već nisi, kontaktiraj sellera i pitaj kakva je situacija.

 dobio sam povrat novca. pošiljka je vraćena amazonu. čudno.

ovo je već druga pošiljka sa amazona koja mi nije stigla.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice