Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 895.395
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Grafičke sam već kupio, ako netko ima neku sugestiju za ostali setup zamolio bih pomoć. Hvala :)

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

To ti se odavno ne isplati. Kupi ASIC miner.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ja sam mislio da se ether jos isplati rudarit?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ja sam isto cuo da se isplati ether minat, neces previse zaraditi ali biti ces u plusu svakako, vec sam kupio 4x rx 5808gb gpu. Sad nemogu stat haha, sad gledam samo dali mi napajanje mora biti 1200w platinum ili i gold moze proci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

4x 580 doje po danu 3,66 dollara ( oduzeta struja ) što je po mjesecu 109,8 dollara 697 kn sada si izračunaj koliko si platio grafičke gledaj da nakon 12 mjeseci će vrijediti 50-70% zavisi kakva će biti navala za grafičkima ako će doći do neispltivosti mogao bi ići za kikiriki. Onda vidi da li ti se isplati zezati s time 365 dana. Bolje da si stavio te novce na neku mjenjačnicu. Isplati se rudariti onima koji si kupili prije navale pa su odavno isplatili rig-ove sada im je čista zarada 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

AMDom Ether, Nvidiom Zcash. Isplati se no nešto manje naspram pocetka ljeta.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Sve to stoji, ali zasto svi koji odgovore si daju vremena da izracunaju koliko cu ja zaradjivati i kako se to meni ne isplati umjesto da odgovori na pitanje kakvo mi napajanje treba? Dajte ljudi ne razumijem vas. Nema veze, ima normalnih foruma di ima ljudi koji su voljni pomoci a ne kritizirati. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Mislim da ti je dovoljno i TX850W napajanje

 

Ili uzmi za svaki slucaj 1Kw, preko toga ti sigurno ne treba...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 19:19 (Kant).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Pero2085 kaže...

Sve to stoji, ali zasto svi koji odgovore si daju vremena da izracunaju koliko cu ja zaradjivati i kako se to meni ne isplati umjesto da odgovori na pitanje kakvo mi napajanje treba? Dajte ljudi ne razumijem vas. Nema veze, ima normalnih foruma di ima ljudi koji su voljni pomoci a ne kritizirati. Hvala.

ne znam što se pjeniš, ako ima normalnih foruma onda tamo pitaj. U prvoj poruci si napisao 2 grafičke te 1000W napajanje u drugoj 4 grafičke te 1200W napajanje niti da ćeš OC niti koliko ćeš na kraju imati grafički niti da li ćeš moddati. Uglavnom ako te zanima samo napajanje imaš temu preporuka napajanja na forumu gdje ćeš dobiti brže "kvalitetnije" odgovore. Ovo je bitcoin tema ja sam se samo osvrnuo na problematiku isplate jer je vremenski dosta produženi, a ujedno je još sve bez dobrih temelja kakva će sudbina biti sa svim tim coinima ako će ETH preći na POS onda pitanje što se rudariti, ako tako gledaš zašto odmah ne rudariti neki coin za koji misliš da u budućnosti ima perspektivne šanse da daje najviše profita, ili rudariti najisplativije pa preko burza mijenjati u neki coin... 

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Što je najisplativije rudariti po vama? Ja sam mislio da je ether pošto je pretpostavka da ce sa vremenom rasti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

1 i jedino pravilo rudarenja kaze ne vjeruj nikome. Ako tvorac nekog coina, ako vlasnik neke mjenjacnice, ako top 100 eksperata nezna hoce li rasti neki coin, tko ce ti ovdje znati? Odgovor je nitko. Da netko stvarno zna svi bi bili miljarderi.  To sto netko govori rast ce ovaj coin pa pogodi, sto to znaci? Znaci da je pogodio, nije znao.

15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Treba mi little help. Dakle, napravio sam si račun na mjenjačnici i uspješno obavio svoju prvu transakciju.

 

No, kako mi je to bio prvi susret s kriptovalutama i svim tim, bio sam malo brzoplet. Naime, nakon transakcije, prebacio sam si sve eure (30 €) u wallet na mjenjačnici.

Sad - meni bi trebali bitcoini u toj protuvrijednosti - a ne želim ponovno kupovati, odnosno, skidati € s kartice jer ih već imam u walletu. JEdino što ih iz walleta ne mogu prebaciti

u bitcoine (mjenjačnica je Coinbase). Odnosno, kad dođem u wallet, imam opcije: 'withdraw' jedna i 'deposit' kao druga. Sad, prije nego što opet neštoi zeznem,

što se dobiva s opcijom deposit - a što s withdraw? JAsno mi je da će tu biti trošak konverzije. Dakle, ponavljam, euri su u walletu, trebaju mi bitcoini - što učiniti?

Thanx!

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2017 18:05 (real01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Coinbase ima svoju burzu gdax.com. Tamo se ulogiraš, klikneš gore BTC/EUR burzu, klikneš deposit, te odabereš coinbase account. Kad tu prebaciš eure, kupiš bitcoine i vratiš ih nazad na coinbase ako želiš. Ovo je bez transfer fee-ja

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kakav je fee na bitcoin mjenjacninca? Nikada nisam kupovao/prodavao na našim

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

Kakav je fee na bitcoin mjenjacninca? Nikada nisam kupovao/prodavao na našim

Navodno ovdje preko pbz bez pristojbe

https://bitkonan.com/info/fees

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav,

Ne znam da li je netko već postavio ovo pitanje zanima me internet zarada i isplata u bitcoinu. Naime nov sam u svemu tome i recimo ako bi zaradio novac preko interneta i bio isplaćen u bitcoinu (ako je to moguće) novac bi pretpostavljam bio na walletu ili čemu već. Koliko znam ako se novac isplaćuje na račun od banke onda se mora plaćati porez. Ako ga držim na walletu, znači nikada ne bi novac slao na svoj račun od banke, da li se onda mora plaćati porez? Ako bi kupovao nešto onda bi to bilo u bitcoinu (pročitao sam da se sve više stvari može kupovati preko bitcoina), da li sam onda dužan što prijavljivati poreznoj, možda zvuči glupo ali jednostavno ne znam kako to funkcionira. Ne pitam kako prevariti poreznu ili bilo što takvo, samo me zanima legalnost i da ne kršim nekakve zakone.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Sve dok si ne isplacujes fiat (kune) na racun nema nikakvih problema. Dakle, ako imas viska nabolje ti je tako kupovati u shopovima koji prihvacaju bitcoin i onda sa strane poreza nemas nikakve brige.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Ukoliko kupim btc za npr. 10000 kn u bitcoin-mjenjacnici pa za par mjeseci prodam btc za isti iznos, dali i tu moram placati porez? Jer radi se o istim iznosu koji sam nedavmo uplatio na racun s kojeg ce mi se novac vratit (kao posudba). Mozda je glupo pitanje, al posto nemam pojma o tome morao sam pitati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

sada tek vidim da se mora plaćati porez na povučeni novac pa me zanima kako ja to mogu platiti te kolika je stopa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Također i mene zanima, noob sam, ali ako sam ja npr. izmajnao bitcoin i prodao ga, kakve to veze ima sa PDVom? Izmajnani bitcoin prodao i uplatio sebi na racun, kakve to razlike ima spram da mi je netko isti iznos uplatio iz nekog sedmog razloga. Vec sam prodao manju kolicinu radi testa i uplatio si na racun bez ikakvih problema, ajd da vrtis neku veliku lovu, ali za svaku transakciju na racun placat PDV? Nisam jos nista cuo o tome.

EDIT: Tl;dr U Hrv. ne postoji PDV na trgovanje bitcoinom, ali postoji kada pretvorimo u fiat. No treba li stvarno prijavljivati npr. 50kn vrijednosti prodanog bitcoina? Pa pola u banci i poreznoj ni ne znaju sta je bitcoin...

https://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=19252

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 18:01 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Znaju oni dobro što je što. Naivno je vjerovati da ne znaju. Od 1.1. ove godine vide i tekući svake fizičke osobe tako da... 

Evo nešto o porezu na dohodak od kapitala

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/istrazili-smo-osvaja-li-bitcoin-hrvatsku-i-sto-o-svemu-misle-poreznici-foto-20171006

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Proklete drzave.... zato ne prodavajte coine za pravu lovu. Cekajte dan kada webshopovi u EU pocnu s prihvacanjem bitcoina, jbga cekao si do sada, cekat ces jos :p

12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Sta imas cekat, postoje trznice kriptovaluta, dogovoris se, prebacis covjeku valutu on tebi kes i to je to..

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
assassin.st kaže...

Sta imas cekat, postoje trznice kriptovaluta, dogovoris se, prebacis covjeku valutu on tebi kes i to je to..

 tako ima....

 

ima nacina jos ajme...tko ima puno ode u sloveniju kupi zlato u moro.si

 

kaki kurcev PDV nek im to tuđman plaća

13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ima neki forum za bitcoin ili stranica koju se isplati pratit za ucenje?

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Predlažem pročitati zaključak a po potrebi i ostatak:

https://urn.nsk.hr/urn:nbn:hr:162:522151

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, ukoliko nekog zanima pasivna zarada bitcoina neka slobodno pošalje privatnu poruku. LP 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

jel može netko objasniti kako na bittrexu prebaciti ETH (bilo koji altcoin) u bitcoin

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 0:12 (Chuck1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Prodajes u bitcoin i tjt.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Brzinska obavijest: Bitcoin je prešao $6000 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice