Brzi internet sa velikom količinom prometa?

poruka: 9
|
čitano: 3.754
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Brzi internet sa velikom količinom prometa?

Treba mi internet od otprilike 100Mbps download, +20Mbps upload brzina i nekih 1TB podatkovnog prometa mjesečno. Idealno bi bilo "uncapped" podatkovni promet ali može i 1TB. Najbolja ponuda koju sam naša je Tele2 stvarno neograničeni internet (sa 1TB podatkovnim prometom). Dali itko ima iskustva sa ovom Tele2 internet opcijom ili dali možda postoji bolja opcija od njih?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 12:27 (dragonknigh).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Brzi internet sa velikom količinom prometa?

I mene isto zanima, maloprije sam zvao tele2, veli lik 249kn misecno na bonove...i to nema zagarantirane minimalne brzine, nego ovisi koliko je korisnika spojeno na baznu stanicu....skoro se nisam poceo smijati i plakati istovremeno...toliko placam citav bnet paket sa ekstra paketom tv programa, a ovo da nema minimalne zagarantirane u biti znaci da oni smanje kako im se sprdne...flat internet, ali vjerojatno toliko spuste brzinu da ne mos skinit vise od terabajta....ova drzava je smijurija...

 

stari mi nekidan veli da je vidio reklamu na televiziji da vip nudi tv net i telefon za 155kn misecno plus neku televiziju, pa kad sam mu pokaza na netu sto je to zapravo je poceo sve zivo psovat...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 3:58 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi internet sa velikom količinom prometa?

Osim ako živiš u nekoj pripizdini gdje si sam spojen na odašiljač neces imati 100Mb download. Jedina opcija za stabilni 100Mb+ su ti HT optika, Vipnet HFC ili netko drugi tko pruža internet preko optike ili HFC-a.

 

P.S. Nauči razliku između MB i Mb. MB su megabajti, dok su Mb megabiti. Brzina operatera se uvijek izražava u megabitima i jedan megabit je osam puta manji nego megabajt. 100MB u ponudi osim kod HT Terastream nećeš naći.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi internet sa velikom količinom prometa?

Znači ova ponuda od tele2 je 1TB bandwith do 150 Mbps download i 50 Mbps upload sa ruterom (tak mi je support rekao). Po mojem iskustvu to gotovo nikad nije ni blizu 150 Mbps (koristio sam nekoliko operatera ali nikad tele2). Dali možda znaš koliki je limit podatkovnog prometa (bandwith) na optici? U prošlosti su mi rekli kao da je flet ili neograničeni a ono nakon 30 Gb-a se brzina uspori za doslovno 20 puta...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 12:49 (dragonknigh).
16 godina
online
Re: Brzi internet sa velikom količinom prometa?
dragonknigh kaže...

Znači ova ponuda od tele2 je 1TB bandwith do 150 Mbps download i 50 Mbps upload sa ruterom (tak mi je support rekao). Po mojem iskustvu to gotovo nikad nije ni blizu 150 Mbps (koristio sam nekoliko operatera ali nikad tele2). Dali možda znaš koliki je limit podatkovnog prometa (bandwith) na optici? U prošlosti su mi rekli kao da je flet ili neograničeni a ono nakon 30 Gb-a se brzina uspori za doslovno 20 puta...

Mislim da ne shvaćaš kako te tehnologije rade.

A limit od 30 GB je outdated već godinama.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi internet sa velikom količinom prometa?
Old Iggy kaže...
dragonknigh kaže...

Znači ova ponuda od tele2 je 1TB bandwith do 150 Mbps download i 50 Mbps upload sa ruterom (tak mi je support rekao). Po mojem iskustvu to gotovo nikad nije ni blizu 150 Mbps (koristio sam nekoliko operatera ali nikad tele2). Dali možda znaš koliki je limit podatkovnog prometa (bandwith) na optici? U prošlosti su mi rekli kao da je flet ili neograničeni a ono nakon 30 Gb-a se brzina uspori za doslovno 20 puta...

Mislim da ne shvaćaš kako te tehnologije rade.

A limit od 30 GB je outdated već godinama.

 Dosta dobro razumije rad te tehnologije samo nikad prije nisam bio na optici ili koristio tele2 ruter. Znam od prilike kolike bi mi performanse bile ali pošto nemam nikakvog iskustva mogu samo nagađati... Znam da je limit od 30 GB outdated ali to sam samo navodio primjer kako internet operateri reklamiraju flet, neograničeni internet itd. a u stvarnosti je nešto drugo. Zato ovdje ispitujem za iskustva i prosječne performance tih opcija. 

15 godina
neaktivan
offline
Brzi internet sa velikom količinom prometa?

svi operateri ti napisu koliko je dopusteni download za odredjenu brzinu.

 

npr. BNET ti vec od 40 Mbit/s daje 1TB downloada.

 

to je poprilicno dobro za bilo koje egzibicije sa internetom doma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Brzi internet sa velikom količinom prometa?
dragonknigh kaže...

 ...

 Na B.netu i Vipnetu imaš neki limit, jedno 1200, 1400 GB, a nakon toga ti od 7 do 11 navečer mogu smanjiti brzinu. Na HT-u nikakvih limita nema, tamo skidaš koliko hoćeš 0-24, a za druge operatera ne znam, provjeri prije nego ćeš uzimati.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
online
Re: Brzi internet sa velikom količinom prometa?
dragonknigh kaže...
Old Iggy kaže...

Mislim da ne shvaćaš kako te tehnologije rade.

A limit od 30 GB je outdated već godinama.

 Dosta dobro razumije rad te tehnologije samo nikad prije nisam bio na optici ili koristio tele2 ruter. Znam od prilike kolike bi mi performanse bile ali pošto nemam nikakvog iskustva mogu samo nagađati... Znam da je limit od 30 GB outdated ali to sam samo navodio primjer kako internet operateri reklamiraju flet, neograničeni internet itd. a u stvarnosti je nešto drugo. Zato ovdje ispitujem za iskustva i prosječne performance tih opcija. 

Kad su mobilne tehnologije u pitanju realno stvarne performanse možemo samo nagađati, ovisi o dosta faktora i nitko ništa ne može jamčiti (niti je smisao).

Što se limita tiče, piše i na stranici koju si naveo, 1 TB je limit (što je realno puno).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice