eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.072.549
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

200 kn,stvar koju kupujem je 150 kn,i neće,probao sam i stvar od 5 kn uzet i isto neće....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
juno kaže...
ivanoile kaže...

Ovako,kupio sam jednu majicu(jaknu).Seller kad sam je kupio nije odgovarao,a jedan dan je samo mi doslo da je poslano(30/11/2011) i od tada do danas nema te majice.Pise da je rok isporuke 3 tjedna,pa pitam jeli moguce da je na carini 2 tjedna?

Ili me ovaj prevario?Danas sam ga jos jednom kontaktirao,tako da cekam odgovor jos.

 

Pise probaj cekati do 45 radnih dana,dobro da si pisao selleru,on ce ti ako je fer odgovoriti da pricekas max 45 radnih dana pa ako ne dođe eventualno ti ponudit da ti ponovo pošalje ili refundira novac,ukoliko seller ne odgovara prijavi slučaj u resolution centar. Ja sam isto narucio neki punjač za fotić koji je "poslan" 21.11.2011. i još ga nema,isto tako mi je seller odgovorio prije tjedan dana,ako ne stigne još koji dan idem ga opet kontaktirat!!

 Evo pricali smo i covjek je rekao da mu je zao i da se ispricava.Ali da nezna zasto majica nije stigla.

Dao mi je tracking number,gdje da njega unesem?

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Probaj na ips.posta.hr
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jedno pitanje:

 

kupio sam 3 identične majice koje su se prodavale odvojeno. Znači 3 listinga po 1 majicu. Svaka je koštala 10€ + 5€ poštarina.

Platio sam znači sve skupa 45€.

Lik mi je to poslao kao 1 paket i sad me ovi sa carine hoće carinit.

 

Da li sam ja liku bio dužan reći da mi svaku majicu pošalje kao zaseban paket ili je to razumljivo samo po sebi?

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Vokhee kaže...

Jedno pitanje:

 

kupio sam 3 identične majice koje su se prodavale odvojeno. Znači 3 listinga po 1 majicu. Svaka je koštala 10€ + 5€ poštarina.

Platio sam znači sve skupa 45€.

Lik mi je to poslao kao 1 paket i sad me ovi sa carine hoće carinit.

 

Da li sam ja liku bio dužan reći da mi svaku majicu pošalje kao zaseban paket ili je to razumljivo samo po sebi?

 

Tnx

P svaki seller ce najvjerojatnije poslati sve od jednom ako nisi drugacije napomenuo,iako evo zadnja dva paketa kupljena od istog prodavaca dosla svaka u svojoj posiljci :)

The enemy of my enemy is my friend!
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Vokhee kaže...

Jedno pitanje:

 

kupio sam 3 identične majice koje su se prodavale odvojeno. Znači 3 listinga po 1 majicu. Svaka je koštala 10€ + 5€ poštarina.

Platio sam znači sve skupa 45€.

Lik mi je to poslao kao 1 paket i sad me ovi sa carine hoće carinit.

 

Da li sam ja liku bio dužan reći da mi svaku majicu pošalje kao zaseban paket ili je to razumljivo samo po sebi?

 

Tnx

S obzirom da si kupovao od istog lika i to tri identicne majice mislim da si  mogao odjednom da odaberes tri komada i da ti naplati samo 5EUR postarine.

To je moje misljenje sto ne znaci da je tacno.

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Izgleda da su vratili majicu natrag selleru jer navodno nije dobra adresa,sad da vas pitam.Da zovem postu ili da se obratim selleru?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 12:45 (ivanoile).
15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, naručio sam N900 koja me koštala 239$ s poštarinom. Zna li itko koliko će mi na ovo biti poreza u BiH?

 

Ovdje sam negdje pročitao cca. 1/3 cijene, ali u carinskim deklaracijama to nije toliko.

 

LP

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 14:25 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
ivanoile kaže...

Izgleda da su vratili majicu natrag selleru jer navodno nije dobra adresa,sad da vas pitam.Da zovem postu ili da se obratim selleru?

Hm,ne znam,ja jos nisam imao takva iskustva i jos nikad nisam nigdje upisivao taj tracking number,a mozda i mene ceka ovaj scenarij..nadam se da ce odgovorit neko ko ima malo vise iskustva od nas u ovome!!

16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
makva kaže...
Vokhee kaže...

Jedno pitanje:

 

kupio sam 3 identične majice koje su se prodavale odvojeno. Znači 3 listinga po 1 majicu. Svaka je koštala 10€ + 5€ poštarina.

Platio sam znači sve skupa 45€.

Lik mi je to poslao kao 1 paket i sad me ovi sa carine hoće carinit.

 

Da li sam ja liku bio dužan reći da mi svaku majicu pošalje kao zaseban paket ili je to razumljivo samo po sebi?

 

Tnx

S obzirom da si kupovao od istog lika i to tri identicne majice mislim da si  mogao odjednom da odaberes tri komada i da ti naplati samo 5EUR postarine.

To je moje misljenje sto ne znaci da je tacno.

U tom i je štos, što sam htio da svaka stigne posebno da ne moram platiti carinu.

16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Onda si mu trebao naglasiti da svaku pošalje odvojeno, a ovak ćeš ljepo platit {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
SwaggerBeast kaže...

Može li mi tko obasniti razliku između načina uplate koji se nudi na ebayu

1. Visa - processed by paypal

2. Papal---visa

??

Ako itko može?

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
SwaggerBeast kaže...
SwaggerBeast kaže...

Može li mi tko obasniti razliku između načina uplate koji se nudi na ebayu

1. Visa - processed by paypal

2. Papal---visa

??

Ako itko može?

1. Uneseš broj VISE na svoj eBay račun i preko toga ti skine pare

2. Na paypal računu uneseš svoju visu i preko paypal računa platiš gdje ti onda s vise skine pare.

 

Na neku ruku, isti ku*ac. S obzirom da je paypal vlasnik eBaya ovo je sve isto.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
pbandov kaže...
SwaggerBeast kaže...
SwaggerBeast kaže...

Može li mi tko obasniti razliku između načina uplate koji se nudi na ebayu

1. Visa - processed by paypal

2. Papal---visa

??

Ako itko može?

1. Uneseš broj VISE na svoj eBay račun i preko toga ti skine pare

2. Na paypal računu uneseš svoju visu i preko paypal računa platiš gdje ti onda s vise skine pare.

 

Na neku ruku, isti ku*ac. S obzirom da je paypal vlasnik eBaya ovo je sve isto.

Hoćeš reći da je eBay vlasnik PayPala??

robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
robimarko kaže...
pbandov kaže...
SwaggerBeast kaže...
SwaggerBeast kaže...

Može li mi tko obasniti razliku između načina uplate koji se nudi na ebayu

1. Visa - processed by paypal

2. Papal---visa

??

Ako itko može?

1. Uneseš broj VISE na svoj eBay račun i preko toga ti skine pare

2. Na paypal računu uneseš svoju visu i preko paypal računa platiš gdje ti onda s vise skine pare.

 

Na neku ruku, isti ku*ac. S obzirom da je paypal vlasnik eBaya ovo je sve isto.

Hoćeš reći da je eBay vlasnik PayPala??

a netko mi je nešto objašnjavao da su oni povezani oko prava vlasništva. Ne znam da li dioničarski ili ovako. Sve u svemu, usko su vezani. Pare se vrte preko paypala a prodaju vrši eBay.

 

Bold: Obrnuto, ne čitaj napamet.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 22:50 (pbandov).
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Uglavnom provizija će biti naplaćena svakako i paypal je neophodan?

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 0:37 (SwaggerBeast).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

molim vas ako mi moze neko reci dali mogu uvesti ovu kameru a da ne trebam vaditi nikakve dozvole, tj dali postoji dozvola u hakomu.
pise da posjeduje ove certifikate
ISO, CCC, FCC, CE

ovo je ta kamera
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170675779418&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

neznam pod kojom grupom da trazim na hakomu dozvolu
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=649

ili da nazovem na tel broj (Tel. + 385 (0)1 489 6000 ) pa da ih pitam, a neznam ni koja je marka te kamere

inace ima istih na njuskalu po 600kn+pt, a preko ebaja bi dosla oko 400kn sa pdv i postarinom, tj oko 200kn manje.

Puno hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
vlado051 kaže...

molim vas ako mi moze neko reci dali mogu uvesti ovu kameru a da ne trebam vaditi nikakve dozvole, tj dali postoji dozvola u hakomu.
pise da posjeduje ove certifikate
ISO, CCC, FCC, CE

ovo je ta kamera
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170675779418&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

Čim ima WiFi, moraš tražiti odobrenje za uvoz. Na kraju će te samo odobrenje koštati više nego ta kamera (200 kn).

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav.

Evo meni je sve jasno  oko ovog ,samo ako mi netko može reći kakva je to debitna kartica,pošto mislim nešto naručiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
To je kartica koja je vezana uz neki tekuči račun.Za paypal ti treba devizni račun
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
ok hvala
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
robimarko kaže...
To je kartica koja je vezana uz neki tekuči račun.Za paypal ti treba devizni račun

ok ,hvala:)

12 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Evo imam pitanje želim si kupiti laptop ASUS preko ebay-a i došao bi iz Amerike.Molim vas da mi kažete kolko bi me došla poštarina i cestarina i PDV evo vam link od kud bih kupio

 

http://www.ebay.com/itm/Asus-G74SX-BTU-G74SX-G74-Gaming-Notebook-nVidia-560m-16gb-Ram-Used-Like-New-/320818382560?pt=Laptops_Nov05&hash=item4ab24406e0#shId 

12 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Red Devill kaže...

Evo imam pitanje želim si kupiti laptop ASUS preko ebay-a i došao bi iz Amerike.Molim vas da mi kažete kolko bi me došla poštarina i cestarina i PDV evo vam link od kud bih kupio

 

http://www.ebay.com/itm/Asus-G74SX-BTU-G74SX-G74-Gaming-Notebook-nVidia-560m-16gb-Ram-Used-Like-New-/320818382560?pt=Laptops_Nov05&hash=item4ab24406e0#shId 

Ovaj prodavač ne šalje za hrvatsku, cestarina-{#}, PDV-previše...:)

Rest In Peace Steve Jobs, YOU CHANGED EVERYTHING
12 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

jer znate koliko bi odprilike koštalo ako predmet košta 1000 dolara a teži npr 3,8 kg samo da znam kolko bi me sve koštalo PDV+cestarina+poštarina.

12 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Red Devill kaže...

jer znate koliko bi odprilike koštalo ako predmet košta 1000 dolara a teži npr 3,8 kg samo da znam kolko bi me sve koštalo PDV+cestarina+poštarina.

o kakvoj ti vražjoj cestarini pričaš? :O

Rest In Peace Steve Jobs, YOU CHANGED EVERYTHING
12 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

dobro kolko bi me sve koštal odprilike 

12 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

zna li neko?????Odprilike kolko bi me koštalo da dođe iz amerike

12 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Red Devill kaže...

zna li neko?????Odprilike kolko bi me koštalo da dođe iz amerike

Računaj PDV+njihove neke carinske usluge možda 100-200kn.

15 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel narucivo netko prek iOffera?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice