eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.072.271
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kupujem gume za kolica pa me zanima dali još što dodatno trebam platiti pošto je dhl,dali je 56 euro zadnja cijena ili imam još što za platit dhl-u

 

http://www.ebay.de/itm/2x-Schwalbe-Marathon-Plus-Rollstuhl-Reifen-24-26-Unplattbar-Draht-schwarz-NEU-/390972149952?pt=Sport_Radsport_Fahrradteile_Komponenten&var=&hash=item5b07c190c0

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

To je to. Ne plaćaš više ni kune.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Atomic-7 kaže...

Neznam zašto bi netko imao koristi od toga čekati 60 dana ,primiti paket i onda  lagati da nije dobio.

Na hrpu foruma se ljudi žale da im nije stiglo dosta pošiljaka.

Meni neki nisu stigli nakon 2-3 mjeseca,dok su recimo neki stigli baš ovaj mjesec u roku 2 tjedna iz Kine.

Jedino što zaključujem je da kradu u pošti ,imam informacije iz pouzdanih izvora ,koliko samo Božićnih čestitki  nije stiglo na odredište iz HR u HR jer  je netko sve maznuo jer misli da su unutra novci, a koliko tek preporučenih nestalo,meni su ukrali malo deblju kovertu iz ZG u ZG,unutra ništa vrijedno,nikad nije nađeno.....   imaju dobre plaće u pošti i još kradu

 žalosno....... ja naručio u prvom mjesecu nekih 20-ak led traka i negdi se u hrvatskoj "zagubilo"..... rekao sam kinezu da pošalje novi paket, i poslao je i sada čekam......

jurehabs
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da li jos neko ima problem da ne vidi narudzbe iz Decembra?

 

Kad stavim na prikaz zadnjih 60 dana, vidim samo od 4. Januara narudzbu. Pokusavo sam prije desetak dana i isto se desaje...

Kad stavim prikaz 2014. godine, vidim samo narudzbu do 27. Novembra.

 

Kako da vidim sta sam narucio u Decembru, dosta stvari kasni iz tog perioda, a ne mogu pristupit tome...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cobralion kaže...

Da li jos neko ima problem da ne vidi narudzbe iz Decembra?

 

Kad stavim na prikaz zadnjih 60 dana, vidim samo od 4. Januara narudzbu. Pokusavo sam prije desetak dana i isto se desaje...

Kad stavim prikaz 2014. godine, vidim samo narudzbu do 27. Novembra.

 

Kako da vidim sta sam narucio u Decembru, dosta stvari kasni iz tog perioda, a ne mogu pristupit tome...

 Nope ja taj problem nisam imao 

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
ivanoman kaže...
Cobralion kaže...

Da li jos neko ima problem da ne vidi narudzbe iz Decembra?

 

Kad stavim na prikaz zadnjih 60 dana, vidim samo od 4. Januara narudzbu. Pokusavo sam prije desetak dana i isto se desaje...

Kad stavim prikaz 2014. godine, vidim samo narudzbu do 27. Novembra.

 

Kako da vidim sta sam narucio u Decembru, dosta stvari kasni iz tog perioda, a ne mogu pristupit tome...

 Nope ja taj problem nisam imao 

 Kako sam shvatio, ima jos korisnika sa ovim problemom... Prije je postojala opcija "Archive", gdje su cesto misteriozno odlazile narudzbe, pa bi se iz arhive morale vracat na normalnu listu... Sad ta opcija ne postoji, vec postoji "Hidden".

Kad kliknem na Hidden, ne prikaze mi nista. Kad umjesto prikaza narudzbi u zadnjih 60 dana, stavim prikaz 2014 god, opcije "Hidden" nema vise i prikazuje mi samo naruzbe do Novembra..

 

Nikako ne mogu pristupit narudzbama iz Decembra niti ih mogu naci da su skrivene negdje... Frustrirajuce..

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Fakat, ni ja ne vidim narudžbe iz prosinca. Očito bug u eBayu.

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Imal neko problema sa eskaliranjem slucaja, kada hocu da eskaliram slucaj dobijem ovu poruku http://prntscr.com/6b1547

ne mogu nikao eskalirat slucaj, kako da kontaktiram ebay u vezi ovog problema

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

zna li iko kako da kontaktiram ebay, otvorio sam canse nisam nasao dogovor sa selerom, ne mogu da eskaliram slucaj ima neki problem, 

otvorio sam case u pitanju su 2 stavke po 25$ ukupno 50$

prosle sedmice sam isto izgubio oko 50$ jer nisam mogo eskalirat slucaj.

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Javi se na njihov email od supporta... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jedno pitanje u vezi adrese. Kako napisti Hrvatsku adresu ako ona sadrži ćčšž. Npr. Ulica Augusta Šenoe.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pomocu s,c,z,d...

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
zeroname kaže...

Jedno pitanje u vezi adrese. Kako napisti Hrvatsku adresu ako ona sadrži ćčšž. Npr. Ulica Augusta Šenoe.

 Mislim da adresa na Paypalu podržava naše znakove, pa onda samo namjestiš da ti šalje na tu adresu. Inače slobodno napišeš bez kvačica "czs" i uredno će ti doći.

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nema sanse da stupis u kontakt sa ebay-om. Imam jako losa iskustva sa ebay-om , od 5 artikala koje sam kupio preko njih dva mi nikada nisu dosli , stupit u kontakt ces prije sa ISS nego sa ebay-om , sve su to generirani , tj. robotizirani odgovori koji te samo saltaju amo-tamo..... .

Ako si placao preko pay-pala obrati se pay-palu za pomoc , otvorit ces slucaj preko pay-pal-a i uz dosta strpljenja pay-pal ce ti vratiti novac.

 

Iz osobnog iskustva evo nekoliko smjernica za sigurniju kupovinu preko ebay-a:

 

- Nikad ne kupuj ako prodavac nema najmanje 99% positivan feedback

- Izbjegavaj kupovati robu iz Kine i Honkgonga

- Izbjegavaj free shiping i uvijek nastoj platiti postarinu ( radi trace-a )

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

1. Zašto? Kupovao sam od sellera sa 90-100% i jednake su šanse da će te zaebati i onaj sa 90% scoreom i onaj sa 99.99%.

2. Zašto pak to? Od kuda kupovati, sa Obale Bjelokosti?

3. Opet, zašto? Za neke iteme je skuplji tracking nego sam item (adapteri, privjesci, el. komponente)

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Imam naručena i plačena tri proizvoda od 23.02 i još nije poslano, dali ima tko još ovaku situaciju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
flux99 kaže...

Nema sanse da stupis u kontakt sa ebay-om. Imam jako losa iskustva sa ebay-om , od 5 artikala koje sam kupio preko njih dva mi nikada nisu dosli , stupit u kontakt ces prije sa ISS nego sa ebay-om , sve su to generirani , tj. robotizirani odgovori koji te samo saltaju amo-tamo..... .

Ako si placao preko pay-pala obrati se pay-palu za pomoc , otvorit ces slucaj preko pay-pal-a i uz dosta strpljenja pay-pal ce ti vratiti novac.

 

Iz osobnog iskustva evo nekoliko smjernica za sigurniju kupovinu preko ebay-a:

 

- Nikad ne kupuj ako prodavac nema najmanje 99% positivan feedback

- Izbjegavaj kupovati robu iz Kine i Honkgonga

- Izbjegavaj free shiping i uvijek nastoj platiti postarinu ( radi trace-a )

 

 

 

 Nimalo točno. ebay podrška odgovara u roku od 48h, nadalje kinez je kinez, jeftino smeće, ima i dobrih stvari tako je to danas, svi bi mi da je jeftino i kvalitetno... Nikad ali nikad nisam ostao zakinut a imam preko 200 kupovina na ebayu, uglavnom praksa mi je često bila da ukoliko mi item nestiže 35+dana otvaram case is seller mi se javlja i uvijek refunda, jer na drugo nepristajem, par puta mi se desilo da mi refunda i da mi item stigne ali nikada nisam ostao zakinut...

Let it be
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
ERROR1911 kaže...

Imam naručena i plačena tri proizvoda od 23.02 i još nije poslano, dali ima tko još ovaku situaciju?

Pitaj prodavača u čem je stvar.

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
duzda kaže...
flux99 kaže...

Nema sanse da stupis u kontakt sa ebay-om. Imam jako losa iskustva sa ebay-om , od 5 artikala koje sam kupio preko njih dva mi nikada nisu dosli , stupit u kontakt ces prije sa ISS nego sa ebay-om , sve su to generirani , tj. robotizirani odgovori koji te samo saltaju amo-tamo..... .

Ako si placao preko pay-pala obrati se pay-palu za pomoc , otvorit ces slucaj preko pay-pal-a i uz dosta strpljenja pay-pal ce ti vratiti novac.

 

Iz osobnog iskustva evo nekoliko smjernica za sigurniju kupovinu preko ebay-a:

 

- Nikad ne kupuj ako prodavac nema najmanje 99% positivan feedback

- Izbjegavaj kupovati robu iz Kine i Honkgonga

- Izbjegavaj free shiping i uvijek nastoj platiti postarinu ( radi trace-a )

 

 

 

 Nimalo točno. ebay podrška odgovara u roku od 48h, nadalje kinez je kinez, jeftino smeće, ima i dobrih stvari tako je to danas, svi bi mi da je jeftino i kvalitetno... Nikad ali nikad nisam ostao zakinut a imam preko 200 kupovina na ebayu, uglavnom praksa mi je često bila da ukoliko mi item nestiže 35+dana otvaram case is seller mi se javlja i uvijek refunda, jer na drugo nepristajem, par puta mi se desilo da mi refunda i da mi item stigne ali nikada nisam ostao zakinut...

 imam i ja preko 500 kupovina na ebay-u , nije tocno da podrska odgovara u roku 48 sati , imam ja sve dokaze da to nije tako , cak je paypal provjeravao jedan od mojih slucaja , i niti oni nisu mogli stupit u kontakt sa ebay-om. od 500 kupovina njih preko 10 nikad nije doslo , sve sta ti ebay moze pomoci je generirani odgovor da kontaktiras sellera (prodavaca) , a sta ako prodavac nestane sa ebay-a . ja sam imao 4 takva slucaja da prodavaca uopce vise nema na ebayu , koga onda kontaktirati a ebay ti salje samo generirane odgovore....

Drzite se smjernica sa sigurniju kupovinu to vam govorim iz osobnog iskustva.

11 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

ljudi pomagajte!

jel neko zna sto bi ovo trebalo znaciti?

 

kupio sam taj item na ebyu i platio, a oni su mi poslali ovo poruku nakon jednog dana....

potvrdni mail da je pošiljka shipped nije još stigao....

 

znači ja sada nikako neznam jel to meni poslano, ili ja moram tražit novce nazad? 

 

jurehabs
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2015 21:04 (habs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cobralion kaže...
ivanoman kaže...
Cobralion kaže...

Da li jos neko ima problem da ne vidi narudzbe iz Decembra?

 

Kad stavim na prikaz zadnjih 60 dana, vidim samo od 4. Januara narudzbu. Pokusavo sam prije desetak dana i isto se desaje...

Kad stavim prikaz 2014. godine, vidim samo narudzbu do 27. Novembra.

 

Kako da vidim sta sam narucio u Decembru, dosta stvari kasni iz tog perioda, a ne mogu pristupit tome...

 Nope ja taj problem nisam imao 

 Kako sam shvatio, ima jos korisnika sa ovim problemom... Prije je postojala opcija "Archive", gdje su cesto misteriozno odlazile narudzbe, pa bi se iz arhive morale vracat na normalnu listu... Sad ta opcija ne postoji, vec postoji "Hidden".

Kad kliknem na Hidden, ne prikaze mi nista. Kad umjesto prikaza narudzbi u zadnjih 60 dana, stavim prikaz 2014 god, opcije "Hidden" nema vise i prikazuje mi samo naruzbe do Novembra..

 

Nikako ne mogu pristupit narudzbama iz Decembra niti ih mogu naci da su skrivene negdje... Frustrirajuce..

 

 i meni isto fale naruđbe iz prosinca, a što je najgore, te naruđbe mi još nisu ni stigle , pa nemogu otvoriti case!!

jurehabs
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Meni nisu stigle 3 narudžbe iz prosinca, case nisam otvarala,prodavač se pravio glup,itd....    par dolara izgubljeno.

iskreno mislim da ovo kaj  ne dođe nikad da zapravo niti ne pošalju, tj.sigurna sam u to . jer  inače primam dosta pošiljaka iz cijelog svijeta i sve uredno dođe ,a da neki paketić od 1 dolara nebi stigao,to ne vjerujem. 

a  iskreno više se niti ne isplati  naručivati sa Ebaya,  naručiš  pa čekaš  mjesecima ili nikad ne stigne,a   najveći problem je što  kad sam počela kupovati  dolar bio na  5.50 kn ,a  sad je skoro 7.50 kn .  Neisplativo kad se pogleda cijena  i potrošeno vrijeme dok čekaš da stigne

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 8:14 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jel zna itko kako pogledat naruđbe iz prosinca?

jurehabs
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Moze li preporuka nekog sellera sa usb stikovima, ali da je UK? Ne mogu cekati ove iz kine. I da li je ovo stvarna velicina sto pise ili pak dobijes manje gb i jesu li tacne brzine pisanja? pozzz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

mislio sam uzet prepaid mastercard, jel se moze s tim napravit paypal i kako funkcionira ta prepaid kartica? :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
habs kaže...

ljudi pomagajte!

jel neko zna sto bi ovo trebalo znaciti?

 

kupio sam taj item na ebyu i platio, a oni su mi poslali ovo poruku nakon jednog dana....

potvrdni mail da je pošiljka shipped nije još stigao....

 

znači ja sada nikako neznam jel to meni poslano, ili ja moram tražit novce nazad? 

 

 to biti u kratkim crtama znacilo da taj item (taj proizvod) nije vise dostupan preko ebay-a. Sad trebas vidjeti oce li taj proizvod uopce doci.

Posto je shiped (kao fol poslan ) trebas pricekat da li ce proizvod uopce doci....

kad se ulogiras na ebay , pronadjes taj svoj item , onda mozes vidjeti do kad bi proizvod trebao doci , to ti pise Delivery between npr. 11.03 - 19.03 2015 , tek kad prodje zadnji dan za dostavu ( u ovom slucaju 19.03.2015) mozes otvoriti slucaj u resolution center ako uopce uspijes , ako ne obrati se pay-palu za pomoc

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
habs kaže...

Jel zna itko kako pogledat naruđbe iz prosinca?

 Ulogiras se naebay , kliknes na my ebay u gornjem desnom kutu , zatim odaberes purchase history

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
anonymous_Zg kaže...

mislio sam uzet prepaid mastercard, jel se moze s tim napravit paypal i kako funkcionira ta prepaid kartica? :D

 moze

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Oni koji ne vide narudzbe iz zadnjeg mjeseca prosle godine, neka odu na PayPal i tamo nek vide sta su narucili ili ako zele otvorit case..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!
Naručio sam punjač 17.2. iz UK i trebao je stići najkasnije 4.3., ali nije.

To je već pet dana, a poslan je 18.2. 
Da se žalim?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice