eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.071.485
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jesam ja igdje napisao da je on lazirao racun? Ne. Samo sam izjavio prije nego sto uopce pomisli na to da je prekrsaj.

A ako dobijes na aukciji, fino posaljes i listing i racun. Znaju carinici sto je aukcija. Meni su par puta uredno priznali takav račun...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2017 14:17 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

To je sve plačeno po cijeni kako jest, samo je prodavač stavio na onu markicu na paketu price value 18$, račun je kako treba. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ako carinik posumnja da to vrijedi više od 18$ (a mogao bi, nisu blesavi), tražit će te račun. Onda ćeš morati poslati taj na 80$...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Aha. A vidjet ćemo, nadam se da ne bude. Znači ako budu tražili račun gotov sam? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nisi gotov, morat ćeš platiti PDV i carinske troškove. Lako što na paketu piše 18$, ja ne znam jel ijedan kinez na paket piše pravu vrijednost - kad god naručujem od jednog sellera sa ebaya, što god kupio, od 50 centi do 50 dolara, na paketu uvijek piše "electronics, value $3"

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

cccccc meni pise gift ili 5 USD... Ti bolje prodjes ;)

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

E pa to, nismo se razumjeli. Jer znam i ja kad sam god šta naručivao uvijek stave cijenu 1-2$ al u stvari bude drugačija. 

Račun je kako treba, samo sam mu rekao da stavi na paket 18$. Nije problem ako trebadne platiti carinu i sve troškove, al ako prođe prođe. 

Hvala vam na odgovorima.

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pošto imam Sony Xperia Z3 (dok je nejzin kamsimalni kapacitet externe memorije 256GB) zanima me dali ste ikada naručivali preko eBay memorijske kartice kapaciteta navedenog ili manje, ponajprije od povjerljivih prodavača. Isto tako me zanima neko vaše mišljenje, pošto ne koristim baš snimanje u 4K ne bi mi ista bila primorana da je microSD kartica posjeduje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gale92 kaže...

Pošto imam Sony Xperia Z3 (dok je nejzin kamsimalni kapacitet externe memorije 256GB) zanima me dali ste ikada naručivali preko eBay memorijske kartice kapaciteta navedenog ili manje, ponajprije od povjerljivih prodavača. Isto tako me zanima neko vaše mišljenje, pošto ne koristim baš snimanje u 4K ne bi mi ista bila primorana da je microSD kartica posjeduje.

 Na ebayu je sve puno scamova što se tiče memorijskih tak da ako se čini predobro da bi bilo istina - obično je

sigurnije ti je naručiti s alzashopa, grossa i sl., tamo je provjerena roba

 

Nevezano za to, naručuje li tko pakete na poštu u Brežice(SLO) pa da onda ide preuzeti preko granice? Nekad se to radilo dok nismo bili u EU, ali i danas postoje stranice gdje je free shipping do SLO, ali nije kod nas pa me zanima više o tome

9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Evo da javim za svoj sluca. Ebay mi vratio novce a prodavaču je zabranjeno dalje poslovati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

zanima me dal bi mi na ovaj Android box bio zaračunat pdv te carina?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gale92 kaže...

zanima me dal bi mi na ovaj Android box bio zaračunat pdv te carina?

Pročitaj FAQ - sve to ti je unutra objašnjeno.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gale92 kaže...

zanima me dal bi mi na ovaj Android box bio zaračunat pdv te carina?

 Imaš ga ovdje i nečeš platiti ništa EU skladište, jedan drugi uređaj meni je došao bez da sam išta platio 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414758.html?wid=3

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 11:55 (Buhaha).
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Moze li mi netko pomoc ukoliko je vec nesto slicno radio ili zna kako to treba obavit jer ja ne znam.. dosao mi je artikal na kucnu adresu s ebaya, ali nije skroz funkcionalan te ga trebam vratiti prodavacu za zamjenski artikal. on mi je poslao neki papir kojeg moram ispunit sa podacima i neki free label.. gdje ide papir a gdje se label stavi i na koji nacin?

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Samo ime,prezime i adresu prepisi i napisi na kuvertu (isto ko da saljes u hr) samo dodas kina
Potpis
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dobro, prodavac se nalazi u Njemackoj.. izgleda mi kao da se taj label mora isprintat i nalijepiti na kuvertu, jer ima neke podatke tipa "priority" u sebi..i treba li koristiti istu kuvertu ili mogu neku novu?

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Novu u posti uzmes. Napises adresu i posaljes kao preporucenu posiljku (dobi broj za pracenje) i to je to
Potpis
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dobro, mogu i tako napraviti.. ali ne znam onda kojeg mi je vraga slao label kompletan .

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

kad se vraca ili mijenja artikal triba li ista pokretat sluzbeno na ebayu neki postupak ili samo vratim ?

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
texas.bug kaže...

Trebaju mi legalno win 7 ultimate.

Koliko je ovo legalno/legitimno, i da li moze biti kakvih problema sa windowsima nakon aktivacije kupljenog kljuca?

http://www.ebay.com/itm/WINDOWS-7-8-1-10-KEY-LICENZA-PROFESSIONAL-ULTIMATE-HOME-32-64-BIT-/252590881351?var=&hash=item3acf96fa47:m:mjKfmn9fp-74himvAB_gI_Q

Vidim 99.99% positive feedback

 ja sam kupio od tog prodavača, i serijski kod radi.

Čekati ću par dana da vidim hoće li microsoft nekako reagirati, pa ću mu tek poslije dati pozitivan feedback.

Naravno ako bude kakvih promjena napisati ću u ovoj temi.

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
marsovac zemaljski kaže...
texas.bug kaže...

Trebaju mi legalno win 7 ultimate.

Koliko je ovo legalno/legitimno, i da li moze biti kakvih problema sa windowsima nakon aktivacije kupljenog kljuca?

http://www.ebay.com/itm/WINDOWS-7-8-1-10-KEY-LICENZA-PROFESSIONAL-ULTIMATE-HOME-32-64-BIT-/252590881351?var=&hash=item3acf96fa47:m:mjKfmn9fp-74himvAB_gI_Q

Vidim 99.99% positive feedback

 ja sam kupio od tog prodavača, i serijski kod radi.

Čekati ću par dana da vidim hoće li microsoft nekako reagirati, pa ću mu tek poslije dati pozitivan feedback.

Naravno ako bude kakvih promjena napisati ću u ovoj temi.

 Pa ni sa crackom nemas problema sa MSom.... Legalno je otpirlike isto... NAravno ne podrzavam krekovanje i imam legalni OS....

14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Htio bih naručiti neku kremu za bolove u leđima, ali ima samo USA. Zanima me kako to prolazi, s obzirom da spada u medicinske proizvode?krema

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ekipa procitao sam faq u vezi pdva i carine al svejedno mi nije jasno.. Nisam dugo narucivao nesto izvan eu da je vece vrijednosti pa ni ne znam kakve su procedure...

Nedavno sam narucivao odjecu u vrijednosti cca 400 kn ali iz EU, i na to nisam dobio nikakve dodatne troskove.. 

E sad me zanima ako narucim slusalice iz kine, vrijednost 80dolara, koliko sam shvatio na to ide PDV po zakonu 25% a carina ne? I to jedino ako otvore paket pa zakljuce da vrijedi vise od tih 200 kn? 

A ja narucujem in ear male slusalice, tako da ne vidim kako dedo na carini moze procijeniti koliko one vrijede, osim ako usitinu nisu kvalificirani ljudi koji se cak i guglom znaju sluziti zaposleni tamo..

Uglavnom, zanima me kolike su sanse da cu proci bez dodatnih troskova ?

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Šanse si ti 50:50, meni je jedan mob prošao bez zadržavanja, na drugi je naplaćena carina. ako ti zaustave na carini, tražit će ti račun, odnosno uvjerljivi dokaz o cijeni, a ti se odluči što ćeš im priložiti, nisu carinici djedice, znaju više nego misliš, ali fizički ne stignu svaku pošiljku otvoriti i kontrolirati.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ma da, ma nadam se da nece otvarat, do sad sam narucio sigurno 100 puta sa ebaya i niti jednom mi nije trazen racun niti ista slicno.. istina da su vecinom te stvari bile jeftinije, no bilo je isto stvari vece od 200 kn..

 

uglavnom, ukoliko i otvore posiljku to je onda 25% poreza i nema nikakvih dodatnih troskova?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Da li se ovako sta smije naručivati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Smijes
Potpis
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav

Oprostite sto te smetam ali eto danas mi je doslo pisamce od carince, zanima me nekoliko stvari pa bi pitao neke detalje.

1) Što se tiče ove izjave moram je potpisati, ali mi nije jasno koliki iznos robe da upišem, do je android box cijenom od 50$, što bipo vama bilo ok da stavim ? . Što se tiče datuma da stavim sutrašnji datum ili da ponovim ovaj datum iz dokumenta koji piše?

2) Ja ću njima poslati skenirani i račun od PayPala te račun od kupovine Geekbuyinga, i na njima ću rukom upisati ovaj PCP broj?

3) I onda ću dva računa i ovu potvrdu skeniranu poslati na mail od pošte koji piše.

4) Po vama (jer ovdje ne piše) kolika će mi biti carina (odnosno ja ću to sve zajedno platiti kada mi dospije paket) ?

5) Koliko njima treba dana s obzirom da je sutra petak da od moga slanja paket dospije do mene, će bit do kraja idućeg tjedna?

Hvala na svakoj inf

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Sve ti tu piše: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Poziv za dostavu računa bacaš u papir za recikliranje.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Kupujem ovaj ispravljač:

http://www.gearbest.com/power/pp_278188.html

Košta 55USDa.

Ima opciju za slanje putem Registered air mail - Netherlands registered

Jel to znači da ću izbjeći carinu i pdv?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice