eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.066.584
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

e sjetio sam da se sam ovo vidio ali i dalje to nije 512 al je dovoljno blizu. i sigurno ne kosta 100 kn 

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ne vjerujem da je laznjak jer nema nikakvim oznaka na sebi. Da je san disk za te pare laznjak 100%. Ali vjerujem da je tesko smece sporo do bola jer nista pristojno neces kupiti za te pare. Tako kako god okrenes ne trebas je uzimati. Uzmi san disk i miran...

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Torent kaže...

Ne vjerujem da je laznjak jer nema nikakvim oznaka na sebi. Da je san disk za te pare laznjak 100%. Ali vjerujem da je tesko smece sporo do bola jer nista pristojno neces kupiti za te pare. Tako kako god okrenes ne trebas je uzimati. Uzmi san disk i miran...

Na što točno misliš pod "lažnjak"? Lažirani kapacitet? Ako SanDisk nije sposoban proizvesti 512 GB micro SD karticu, kako će neka lijeva kineska firma, još k tome za smiješne pare? Znači, možeš biti siguran da je 512 GB "model" fejk. A shodno tome, isto možeš onda očekivati i za slabije "modele" - barem neke, ako već ne sve.

 

A pogledaj i broj ocjena - u ovom trenutku "čak" 89. Znači, bez ikakve dileme, još jedan prevarant.

 

###

 

Za sve koji kupuju memorijske kartice preko Interneta iz inozemstva - kupuju se samo iz provjerenih trgovina ili od provjerenih prodavača s jako velikim brojem transakcija/ocjena. Također, uputno je kupovati samo brand-name kartice, jer za njih znaš da će zadovoljavati deklarirane specifikacije. Danas se za nevelike pare mogu kupiti kvalitetne originalne SanDiskove, Samsungove, Toshibine i ine memorijske kartice - ne kužim zbog čega onda kupovati upitne žblj marke (ili još gore - kartice bez ikakve oznake marke!), pogotovo kad su recimo na GearBestu Samsungove često jeftinije od nekih ludih kineskih marki! Mislim, dovraga i bestraga, pa neš kupit 64GB karticu Mixza za 22 dolara i Caraele za 26 dolara ili Netac U3 za 34 dolara kad moš kupit Samsung U3 za 22 dolara kad je na akciji (a ni inače nije puno skuplji)!

 

Osobno sam dosad kupio četiri micro SD kartice iz Kine, što preko GearBesta, što preko AliExpressa - tri 64 GB (dvije Samsungove i jednu Toshibinu), te jednu Toshibinu od 128 GB. Sve te četiri kartice su originalne, 100% ispravne i sve rade upravo onako kako bi i trebale raditi. Znači, jeftine, a kvalitetne kartice se mogu kupiti - samo treba kupovati pametno. 

 

EDIT:

LOL, baš sam pogledao za koliko sam kupio Samsungove 64 GB kartice preko GearBesta prošle godine - jednu sam upecao na flash saleu na 17 dolara, drugu za 19! Mada je taj model bio U1, a ovogodišnji model je U3 (ne znam je li brži, ali je kartica drugačije specificirana - U3 treba nekim fotićima/kamerama da bi se uopće mogao odabrati najviši bitrate za snimanje videa, znači nije dovoljno da kartica zadovoljava tu brzinu, nego ona mora biti tako i "programirana").

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 23:30 (mbaksa).
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
I ja sebi prošle godine uzeo SanDisk 32gb s AliExpressa za 7-8$, a frendu Samsungovu s Gearbesta za iste pare, dok sad nema šanse da se nađe po toj cijeni. Cijene su skoro pa duple. Nadam se da će opet jednog dana pasti
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Torent kaže...

Ne vjerujem da je laznjak jer nema nikakvim oznaka na sebi. Da je san disk za te pare laznjak 100%. Ali vjerujem da je tesko smece sporo do bola jer nista pristojno neces kupiti za te pare. Tako kako god okrenes ne trebas je uzimati. Uzmi san disk i miran...

Na što točno misliš pod "lažnjak"? Lažirani kapacitet? Ako SanDisk nije sposoban proizvesti 512 GB micro SD karticu, kako će neka lijeva kineska firma, još k tome za smiješne pare? Znači, možeš biti siguran da je 512 GB "model" fejk. A shodno tome, isto možeš onda očekivati i za slabije "modele" - barem neke, ako već ne sve.

 

A pogledaj i broj ocjena - u ovom trenutku "čak" 89. Znači, bez ikakve dileme, još jedan prevarant.

 

...

...

 

 

 Ma potpuno sam previdio tu od 512 ;) Izabrao ovu od 64 da vidim cijenu i komentar je bio iskljucivo na osnovu 64gb modela koji no name mozda i moze doci toliko ;) 

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
SHELBY_09 kaže...
glikoprotein kaže...

Pročitao sam FAQ i ako sam dobro shvatio ako uzmem ovaj ruksak manji od 2kg koji kosta 200 kn morat cu platit jos dodatnih 106 kn dodatnih troškova? (Mora biti tako al ajd da provjerim )

 Jesi možda naručio ruksak? Uzeo bih drugi model od iste firme, al ako me uhvati carina, to je već neisplativo...

 UPDATE: Stigao moj ruksak (ista firma dugi model) bez carine. Kvaliteta je vrhunska. Kao što je kolega rekao, vrijedi duplo, ako ne i više. Preporuka!

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
SHELBY_09 kaže...
SHELBY_09 kaže...
glikoprotein kaže...

Pročitao sam FAQ i ako sam dobro shvatio ako uzmem ovaj ruksak manji od 2kg koji kosta 200 kn morat cu platit jos dodatnih 106 kn dodatnih troškova? (Mora biti tako al ajd da provjerim )

 Jesi možda naručio ruksak? Uzeo bih drugi model od iste firme, al ako me uhvati carina, to je već neisplativo...

 UPDATE: Stigao moj ruksak (ista firma dugi model) bez carine. Kvaliteta je vrhunska. Kao što je kolega rekao, vrijedi duplo, ako ne i više. Preporuka!

 Odlično!

Koji, daj link.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

 Odlično!

Koji, daj link.

 Evo LINK! Mogu ti poslikati, ako te nešto posebno zanima. Doma su se svi oduševili kvalitetom.

Mislim se proslijedit ga dalje pa da uzmem isti model, samo veći. Imao sam u planu uzet manji laptop(14-15"),al odustao sam od tog pa nije dovoljan za 17"...

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
SHELBY_09 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Odlično!

Koji, daj link.

 Evo LINK! Mogu ti poslikati, ako te nešto posebno zanima. Doma su se svi oduševili kvalitetom.

Mislim se proslijedit ga dalje pa da uzmem isti model, samo veći. Imao sam u planu uzet manji laptop(14-15"),al odustao sam od tog pa nije dovoljan za 17"...

 Hvala, trenutno ništa :D Već sam uzeo neke ruksake, pa znam da ima od prilično jadnih do iznenađujuće kvalitetnih.

Tako da mi ovaj tvoj komentar da ovi spadaju u ovu drugu skupinu :D

Vjerojatno uskoro uzimam.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Imam čudan problem odbija mi paypal transakciju i konstantno me vraca na zaslon da dodan novu karticu...
Inace jedino sto se u meduvremenu promjenilo je sama kartica koja je istekla medutim azurirao sam podatke i sve i opet nema nikakve pomoci. Zna li itko o cemu se radi? Dali treba ic u banku ili sto je na stvari?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Posto mi jedan od posta sa ebaya nije dosla pa sam isao nacinom vracanje uplate a ovo mi se prvi put dogadja na ebayu.Sad neznam o cemu se radi sto bi znacilo refund payment jel to vracam novac na svoju karticu ili ponovno prodavacu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Horatio_Hornblower kaže...
Imam čudan problem odbija mi paypal transakciju i konstantno me vraca na zaslon da dodan novu karticu...
Inace jedino sto se u meduvremenu promjenilo je sama kartica koja je istekla medutim azurirao sam podatke i sve i opet nema nikakve pomoci. Zna li itko o cemu se radi? Dali treba ic u banku ili sto je na stvari?

 Ne znam koju karticu imaš ali ja sam baš jučer svoju Visu aktivirao u banci nakon što mi je došla poštom kada je istekla stara kartica. Prije aktivacije i meni je odbivalo karticu.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Namjeravam prodati nekoliko stvari, pa me zanima vi koji prodajete na Ebayu koju vrstu shippinga izaberete? Kako bi mogao ograniciti da stvar zelim slati samo recimo u EU? 

Youtube kanal: https://www.youtube.com/user/MyBalkanGaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

pri stavljanju itema vas pita prema kome biste slali ( a na oglasu ce pisat excluded countries)

 

Poslano sa Lenovo Vibe K5
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ako je shipping 13 dolara a cijena proizvoda 18 dolara, plaćaju li se dodatni troškovi u pravilu? Budući da sama cijena ne prolazi ~22 dolara

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Da, gleda se ukupan iznos koji je plaćen
7 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

A zna li netko vrijedi li ovo čemu? Nije mi baš jasno kako ta ledica gore može raditi preko 3.5mm konektora, osim ako je u njoj el. sklop sa malom baterijicom koji ju pali gasi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cimet kaže...

A zna li netko vrijedi li ovo čemu? Nije mi baš jasno kako ta ledica gore može raditi preko 3.5mm konektora, osim ako je u njoj el. sklop sa malom baterijicom koji ju pali gasi?

Infracrvenoj ledici treba napon od barem 1,63 V, a izlaz za slušalice bi trebao biti sposoban za 0,5-1V ili tako nešto, barem kratkotrajno, tako da u toj ledici koju si linkao mora postojati sklop koji diže napon koji ide preko 3,5 mm konektora na napon koji treba ledici. Ne bi imalo smisla da unutra bude neka minijaturna baterijica. Jedino prije korštenja treba pojačati do kraja i opet može ovisiti o snazi izlaza konkretnog mobitela - kod nekih će vjerojatno raditi bolje nego kod drugih.

 

Imaš ovdje review:

13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zna li tko šta predstavlja oznaka "Passed to retention" kod praćenja pošiljke? Ne znam jel to"predano u zadržavanje" ili "prošlo je zadržavanje". 

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
planety kaže...

Zna li tko šta predstavlja oznaka "Passed to retention" kod praćenja pošiljke? Ne znam jel to"predano u zadržavanje" ili "prošlo je zadržavanje". 

 Prošlo je...

9 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

http://www.ebay.com/itm/NEW-MXQ-6-0-TV-BOX-4K-Quad-Core-HD-1080p-WIFI-HDMI-Player-Latest-16-0/122701980584?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Dok se stari primi ebaya i onda naleti na ovo i davi me da mu naručim    Dajem 48h da će seller nestati i da ću dobit pare u roku odmah

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
I ja sam takav kupio za par dolara,naravno dobio sam lovu nazad.
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nikad mi nije bilo jasno kaj prodavači misle postići s takvim prevarama na ebayu? Pa lovu neće vidjet 100% to svi znaju

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

A sta gube? Ne znaju svi za rokove i zalbe....APP...

7 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Spojio sam paypal na e-bay i počeo malo pomalo naručivati. Već kupio 4-5 proizvoda. Mislim da svi dolaze iz Kine i nijedan ne prelazi 20€ (ako sam dobro shvatio, 20-ak € je zadnja granica na kojoj se ne plaćaju nikakvi dodatni troškovi).

Nisam nov u kupnji preko interneta, ali jesam što se E-baya tiče.
Da sad ne listam 400+ stranica foruma, može li nekakav savjet za početnika?

Npr, par stranica prije sam pročitao da se žalba na e-bayu može podnijeti u roku od mjesec dana nakon kupnje proizvoda. 
Mada je na svim mojima "estimated time of delivery" dosta veći od 30 dana. 

Jesu li velike šanse da me netko od sellera zalevati? 
Ako propadne žalba na e-bayu, pretpostavljam da istu mogu odraditi preko PayPala? 
Ali onda opet, je li sve transakcije idu preko opcije "good and services"? Što ako se desi da je preko "friends & family"?
Znam da kod opcije f&f, nemam prava tražiti nikakvu lovu nazad. Osim ako osobno ne obavijestim banku il kako već ide. 
(nov sam i što se paypala tiče)


Ugl, ako ima koja dobra duša da u par natuknica objasni čega se treba paziti i kako ubuduće naručivati robu, bit ću zahvalan.

Pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nema sanse da to prodje carinu....

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
galinjo24 kaže...

Nema sanse da to prodje carinu....

 I mislio sam,el postoji ikakav način za kupiti mač / katanu?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
birra kaže...

...

Npr, par stranica prije sam pročitao da se žalba na e-bayu može podnijeti u roku od mjesec dana nakon kupnje proizvoda. 
Mada je na svim mojima "estimated time of delivery" dosta veći od 30 dana. 

Jesu li velike šanse da me netko od sellera zalevati? 
Ako propadne žalba na e-bayu, pretpostavljam da istu mogu odraditi preko PayPala? 
Ali onda opet, je li sve transakcije idu preko opcije "good and services"? Što ako se desi da je preko "friends & family"?
Znam da kod opcije f&f, nemam prava tražiti nikakvu lovu nazad. Osim ako osobno ne obavijestim banku il kako već ide. 
(nov sam i što se paypala tiče)


...

 rok je mjesec dana od dana estimated delivery a 30 dana od kupovine ako tog datuma nema. Neces ga imati uvijek. Ako promasis taj rok 180 dana je rok na paypalu za tu transkakciju. Nema sanse da te izlevati ako ne promasis rokove.

 

Uvijek ti ide preko good and services i kad placas preko ebaya i nemas opciju da to promijenis....

13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

 Po nekim forumima vidim da se treba prijaviti kao oružje a onda se natezati s carinom ako dozvoli. Možda preko borilačkih klubova?

Evo ti ovdje rasprava o uvozu katane prije nekoliko godina i što carina kaže (ne znam jel su se propisi mjenjali): Uvoz katane

I’m an alien clone from Hyperion origin..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice