eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.072.946
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Vidim da je tema iz 2009,najbolje da pitam carinu direktno.

Pretpostavljam da imaju mail kontakt
hvala za pomoć,ako je netko to možda nedavno naručivao pa zna zakon sam nek napiše

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Možda da probaš progurati kao repliku, vidi kako je jeftino, to ne može biti nego za ukras.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jakovp kaže...

Možda da probaš progurati kao repliku, vidi kako je jeftino, to ne može biti nego za ukras.

 Za dekoraciju mi i treba  , ne pokušavam postati ninja (bar ne još) 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
7 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Torent kaže...

 rok je mjesec dana od dana estimated delivery a 30 dana od kupovine ako tog datuma nema. Neces ga imati uvijek. Ako promasis taj rok 180 dana je rok na paypalu za tu transkakciju. Nema sanse da te izlevati ako ne promasis rokove.

 

Uvijek ti ide preko good and services i kad placas preko ebaya i nemas opciju da to promijenis....

 
Hvala Torent. A što se tiče estimated timea, pretpostavljam da se uzima zadnji navedeni dan estimateda i tek onda počinje odbrojavanje za onih 30 od žalbe? 
Jer na većini produkata mi piše da bi trebali stići npr: od 23.10. do 26.11.

Po tvome - do 26.12. ja mogu uložiti žalbu i zahtjevati lovu nazad!?

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Da. Kod ebaya. Kod paypla 180 dana od dana placanja.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cini li se i vama da je narucivanje s ebaya (Hong Kong, Kina..) sporije nego pred godinu-dvije? Ne govorim ovo bezveze, kad sam 2015. nesto narucio doslo bi mi iz Kine za tocno 2 tjedna,+- 1 dan, cak mi se dogodilo da nesto dode prije onoga estimated raspona datuma. Sada redovno cekam sve stvari minimalno 3 tjedna, a cesto i mjesec dana, sto mi pojede i zivce i vrijeme toliko da mi se neke stvari ni ne isplati vise tako uzimati. Dal je to uvedena neka stroza kontrola poste ili neki novi postanski rezim u nas ili u svijetu?
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Diplomirani pješak kaže...
Cini li se i vama da je narucivanje s ebaya (Hong Kong, Kina..) sporije nego pred godinu-dvije? Ne govorim ovo bezveze, kad sam 2015. nesto narucio doslo bi mi iz Kine za tocno 2 tjedna,+- 1 dan, cak mi se dogodilo da nesto dode prije onoga estimated raspona datuma. Sada redovno cekam sve stvari minimalno 3 tjedna, a cesto i mjesec dana, sto mi pojede i zivce i vrijeme toliko da mi se neke stvari ni ne isplati vise tako uzimati. Dal je to uvedena neka stroza kontrola poste ili neki novi postanski rezim u nas ili u svijetu?

 Ma brzo to dode iz kine, al na carini stoji podugo, pogotovo kad su neki blagdani ili vrijeme godisnjih odmora. Normalna stvar za ovu državu, ne smijes previse radit da se ne umoris, jer kad si umoran posao je na gubitku.

13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dolazilo je prije ranije to je istina ali samo zato jer je bilo manje paketa. Kaže mi poštar da je zadnju godinu nastala pomama naručivanja iz Kine. Ne znaju kud bi od pustih paketa. Zato je vjerovatno dostava ponekad malo duža. Prije par godina kad bi paket stigao iz Kine u HR za 24-48 sati bih ga dobio. Sada prođe nekad i sedam dana da stoji u Hrvatskoj dok ga ne dobijem. Naročito sporo ide oko Božića što je i normalno.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Meni je zadnji nešto poveći paket iz Kine došao na vrata za 10 dana ravno. Mislim da je to rekord.

 

I dalje ne vjerujem da ga nisu otvarali a radi se o kutiji. Očito se nekom nije dalo pa ga prosljedio odma dalje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Zašto bi ga otvarali kad imaju rendgen?
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sumnjiv slučaj na Ebay-u

01.09. platio i naručio robu. Okvirno vrijeme dolaska je između 11.09 - 16. 09.

Dana 21.09. otvaram case zbog neisporučene robe. Ebay kaže kontaktiraj sellera i čekaj do 25.09. Seller odgovara sa nekim sumljivim tracking brojem kojeg u navedenoj pošti ne mogu provjeriti, i još mi napomene; pričekaj do 25.09.

Danas, 25.09. nastavljam isti case prema ebay-u, seller odgovara:

"We have already sent you the ordered goods. And the goods are on their way to you. Unfortunately, you have take back the complete purchase amount without consulting us. Therefore, we do not allow you to accept the goods upon receipt. Please do not accept the goods, but refuse the goods!

But if you would accept the goods, so we will inform amazon and open a new case."

 

Nikakvu poruku od ebay-a nisam dobio o povlačenju-vračanju novca, niti ga vidim na računu.  te imam mogućnost samo odgovoriti selleru.

Što da radim sada?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

sutra ce ti se otvoriti mogucnost escalate case i ucini to i dobices refund. Kad i ako ti roba ipak dodje budi fer i plati mu....

11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Hvala na informaciji.

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Što ovo znači?

Ako sam dobro razumio, to je dražba koja istiće za 16 dana.

Kada kliknem na "Buy It Now", dobijem račun za platiti ukupan iznos sa poštarinom. Znači li to da seller odmah šalje kupljenu robu za tu cijenu, ili se čeka 16 dana, tj dražba se nastavlja ili kako?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Make offer ti je opcija da ponudis neku svoju cijenu... Cjenkate se.... Nije to aukcija.....

Ponudi mu neku manju cijenu on ce ti spustiti malo i onda kupis....

14 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Tino_TA kaže...

Što ovo znači?

Ako sam dobro razumio, to je dražba koja istiće za 16 dana.

Kada kliknem na "Buy It Now", dobijem račun za platiti ukupan iznos sa poštarinom. Znači li to da seller odmah šalje kupljenu robu za tu cijenu, ili se čeka 16 dana, tj dražba se nastavlja ili kako?

 Nije aukcija ne, inače biš vidio opciju Bid. Ovo je normalna kupovina, platiš odmah, odmah se pošalje. A za 16 dana ističe oglas komplet.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Izvinjavam se ako je vec pisano o tome, ali ima puno stranica u temi da citam sve po redu, pa cu pitati ovako :)

Trebam nesto naruciti iz US, medjutim ne salju u nasu zemlju, pa bih isao preko neke forwarding kompanije. Zanima me koje su najsigurnije i najbolje (jer stvar kosta 500$ pa ne bih da posaljem nekoj scam kompaniji pa da nikad ne dobijem svoj proizvod)?

 

hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ne znam je li odgovoreno na ovo pitanje ali da sad ne tražim zanima me da li se može preko eBay-a, GearBest-a i Banggood-a plaćati kodom iz paysafecard bona?

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

ebay prihvata samo paypala a za ostalo mozes i sam provjeriti za par minuta....

9 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ovi Kinezi stvarno znaju nekad imat nebulozne odgovore. 18.8. sam naručio kaljena stakla koja još nisu stigla. Pitam jel mogu ponovo poslat i dobijem odgovor:

 

We shipped your order by normal post, usually it takes around 30-50 working days to your country.
But recently all packages to your country delayed because of the shipping problem, so could you help to wait for some days more?
Bcs there is a long holiday in China, (Mid-autumn festival and National Day from 1th Oct to 9th Oct ), and the worker is on the holidays, and the worker start to work on 9th Oct, so looking forward to your kindly understanding, 
Of course, if the package is lost on the trip, we will be responsible for the problem. so no worry.

 

Fascinantno mi je da je problem kaj paket nije stigao zato jer je od prekjučer pa do ponedjeljka kod njih praznik 

 

 

 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Što se događa sa paketom koji je poslan na krivu adresu?
Slučajno sam umjesto 210 napisao 10
Poštanski broj je dobar
Zanima me hoce li paket ici na poštu od krive adrese ili moju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Nekome si nešto kupio. Osim ako osoba na toj adresi, ako će poštar osobno predavati paket u ruke, ne kaže poštaru da to nije paket za njega / nju. Prava adresa je ona koju si napisao i poštar dostavlja na nju, a onda si ukućani na tom kućnom broju sortiraju kome što ide.
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
BugFanNo1 kaže...

Pozdrav!

Izvinjavam se ako je vec pisano o tome, ali ima puno stranica u temi da citam sve po redu, pa cu pitati ovako :)

Trebam nesto naruciti iz US, medjutim ne salju u nasu zemlju, pa bih isao preko neke forwarding kompanije. Zanima me koje su najsigurnije i najbolje (jer stvar kosta 500$ pa ne bih da posaljem nekoj scam kompaniji pa da nikad ne dobijem svoj proizvod)?

 

hvala!

 Evo guglajuci i citajuci review-e, izvrsio sam kupovinu preko https://www.stackry.com/en/home servisa. Uredno je sve poslano i moram reci da su jako brzi. Paket stigne kod njih, nakon vaše potvrde, paket proslijede vama u roku 3-4 sata (u mom slučaju)

 

Ako se neko odluči za ovu vrstu kupovine, može mi se javiti u privatne poruke, kako bi dobio -10$ na prvi shipping.

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Samo da brzinski pitam, do sada sam naručivao samo iz Kine i iz Njemačke...

Dali je praksa ista kad se naručuje i izAmerike/Kanade? Ne radi se o velikoj vrijednosti (cirka 20-25dolara s postom), to su stakla za mobitel (Sony...)

Dali ti paketi dolaze isto kao i iz Kine (doma na vrata bez ikakvih dodatnih troškova osim onih 4,5kn poštaru) ili ima još nešto?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Sva pravila koja vrijede za Kinu vrijede i za SAD i Kanadu.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zanima me koliko bi mora platit poreza na 800 dolara?

Radi se o TV-u izvan EU. Poštarina besplatna.

Čini mi se da sam negdi pročita da se porez ne računa za elektroniku.

Fala

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav.

Postoje dva DHL-a?

Znam da je Baksa pisao da postoji DHL koji ti stigne običnom poštom. To je to?

 

Dobio sam tracking number, nema ga na DHL praćenju, nego sam dobio link na nolp.dhl.de

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Dobio sam tracking number, nema ga na DHL praćenju, nego sam dobio link na nolp.dhl.de 

Dobio si normalni međunarodni tracking number? Onda znači da su ti to poslali putem DHL Global Mail, znači kao klasičnu poštu. S tim paketom onda dalje barata pošta, odnosno DHL više nema ništa s njim nakon što ga predaju nekom poštanskom uredu.

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Dobio sam tracking number, nema ga na DHL praćenju, nego sam dobio link na nolp.dhl.de 

Dobio si normalni međunarodni tracking number? Onda znači da su ti to poslali putem DHL Global Mail, znači kao klasičnu poštu. S tim paketom onda dalje barata pošta, odnosno DHL više nema ništa s njim nakon što ga predaju nekom poštanskom uredu.

 Da, to sam tek sad vidio. Link je na tu drugu DHL stranicu, a onda u kutu piše: international tracking number.

Hvala!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice