eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.073.292
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cimet kaže...

Još jedno pitanje - naručio sam isto jedan paket sa ebaya iz kine, u siječnju..i vidim da ga dugo nema, upišem tracking number u 17track.net, a kad tamo piše zadnja informacija ovako: "2018-01-10 08:31
Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days"
Jel nekom drugom bio ovak dugo paket na carini (vrijednost je stotinjak dolara), gdje da ga tražim sad?

 Ne, nikad tak dugo.

 

Ako je stvarno kod naših bio 10.01. onda ti je to možda već vraćeno u Kinu :(

Imao sam sličan slučaj.

 

Otišao sam na Poštu, rekao liku da mi već neko vrijeme "stiže" paket i da imam tracking number. 

Veli lik, daj samo ime, budem potražio.

I klik-klik po računalu, Pa za vaš paket je pokušana dostava i ostavljen papirić. Vraćen je pošljatelju prije tjedan dana.

Naravno, nije bilo papirića, valjda ga je poštar stavio u krivi sandučić, il se negdje zagubio :(

 

(bio sam na Pošti gdje predajemo pakete tu u VŽ, nije ista zgrada ko normalna Pošta, pa pogledaj kak je to kod tebe)

Ili ih kontaktiraj 

 

Ako trebate informacije o uslugama, cijenama, radnom vremenu poštanskih ureda, proizvodima i uslugama Hrvatske pošte, Službu za korisnike možete dobiti:

  • pozivom na telefonski broj: 072 303 304
  • na e-adresi: info@posta.hr
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Poz...,
isporučen mi je krivi proizvod. 

Reklamirao sam i pošiljatej je vratio ukupno uplačen noavc i ne želi preuzeti krivo isporučeni proizvod.

Meni je problem što je DHL naplatio svoje troškove u iznosu cca 200 kn "naknada za polaganja osiguranja + pdv"
DHL HR odgovara da je to problem pošiljatelja i DHL Sigapur.

Mogu li od eBay-a tražiti zaštitu za povrat 200 kn ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 10:01 (denmlaOS).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jel te uopće tražio da mu vratiš proizvod? Ako nije ne znam zašto si mu vraćao. Kontaktiraj ebay, paypal pa vidi s njima oko povrata.
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Postovanje.. .zeznuo sam i naručio Magicforce 68 tipkovnicu ... Lik je dao po puno manjoj cjeni... Vidim da odjednom svi se zale i daju negativne ocjene...moram sad ce kat 4mj ili se mogu prije žaliti 

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ako si uvjeren da je muljaža možeš i prije otvorit case.
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Otvorio sam preko paypal Case.... Pise da ce sad unutar 3 dana istraziti
14 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Mislim da je ovo paket koji mi je najduže stizao... Imate vi neki koji je možda još duže?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Najduže do sad mi je bilo 86 dana od kupovine do dostave.

 

Kad je došlo nisam se sjećao ni da sam naručio 

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

I meni je jednom došlo za 3 mjeseca. Već sam primio i refund nakon otvaranja casea. Kad mi je stiglo, kontaktirao sam selera i naručio to ponovno a njemu rekao da mi ne šalje item pa da mu tako vratim novac. Nije čovjek kriv zbog loše dostave.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

bio sam narucio neke maske za mobitel nekrivi tog prodavac ja sam mu odama stavio lose zvjezdice.Kad sam mu poslo poruku da nisam dobio covjek je odma reko da ce mi vrati novce i ako maske dođu da ih mogu zadrzat kako dar.E sad mene zanim kako da ja promjenim te zvjezdice jer je covjek ispo stvarno fer maksimalno se potrudio 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Zato se prvo kontaktira prodavača, a ne odma lupit loš feedback. Ne znam kak promijenit i da li se uopće može.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Prodavac treba poslat useru zahtjev za promjenu feedbacka i tek onda se moze mjenjat.
Motorola G5 Plus 3/32
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Zanima me da li postoje neke sankcije u slučaju neplaćanja proizvoda kupljenog preko aukcije?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Nema,ali nemoj da se ponavlja jer bi mogli vjv prijavit prodavaci
Potpis
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
neve111 kaže...

Pozdrav!

Zanima me da li postoje neke sankcije u slučaju neplaćanja proizvoda kupljenog preko aukcije?

 recimo da nema, iako... i ti kao kupac dobijaš ocjenu pa bi mogo doživjeti loše ocjene prodavača jer da ne plaćaš svoje aukcije pa da te prestanu uzimati u obzir...

15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

naručio sam još jedan box iz kine. ebay, ali ide nešto sporo, da li netko zna pročitat ovo sa trackinga. kud ide paket i šta se događa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ekipa išao sam sada naručiti maskicu s ebaya, stavio novce na devizni (jer mi je s njim povezan paypal) išao da ću platiti preko pay pal i odbija mi. Kada idem uplatiti preko PayPal externog linka,daje mi mogućnost za ubacivanje nove kartice. A ova postojeća mi traje do 10/19.

A prošli put cirka ped 2 tj normalno sam izvršio kupnju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jesi se ulogirao na PayPal da provjeriš štima li sve s tom karticom na PayPalu?

 

Jesi provjerio da ti je uplata sjela? I da trenutno na računu ima dovoljno novca (znači, ne tri lipe više nego košta maskica, nego recimo 50 kuna više nego košta maskica)?

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Jesi se ulogirao na PayPal da provjeriš štima li sve s tom karticom na PayPalu?

 

Jesi provjerio da ti je uplata sjela? I da trenutno na računu ima dovoljno novca (znači, ne tri lipe više nego košta maskica, nego recimo 50 kuna više nego košta maskica)?

 ma stavio sam čak i 300kn više
na paypal pored kartice i broja mi stoji kvačica zelena, znači da je ok...

16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Možda se opet PayPal nešto blesavi. Probaj ponovno platiti. Probaj možda platiti preko drugog eBaya (recimo ako si sad probao s eBay.com, probaj preko eBay.co.uk). Ili kontaktiraj banku i pitaj ih zašto ne prolazi.

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Možda se opet PayPal nešto blesavi. Probaj ponovno platiti. Probaj možda platiti preko drugog eBaya (recimo ako si sad probao s eBay.com, probaj preko eBay.co.uk). Ili kontaktiraj banku i pitaj ih zašto ne prolazi.

 kontaktirat ću banku pa ću vidjeti što oni kažu.....

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zvao sam banku, te su rekli da je sve uredu s njihove strane. Sada sam pokušao ponovon... i prošlo je

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zanima me kad se nešto kupuje preko e-Baya svi govore da treba otvoriti  PayPal račun da se može kupovati.  Vidim na e-Bayu da postoji uz PayPal i opcija plačanje sa karticom . Šta je bolje onda PayPal račun ili  direktno na opciju plačanja preko kartice.

 

https://imgur.com/a/DGItW

 

https://imgur.com/a/h5QKS

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 15:39 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

jel ima netko kakav prijedlog za sluške preko ebaya sa dobrom kvalitetom zvuka,a da su jeftine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
REAKTOR kaže...

Zanima me kad se nešto kupuje preko e-Baya svi govore da treba otvoriti  PayPal račun da se može kupovati.  Vidim na e-Bayu da postoji uz PayPal i opcija plačanje sa karticom . Šta je bolje onda PayPal račun ili  direktno na opciju plačanja preko kartice.

Zašto se bojiš PayPala?

 

gamer88 kaže...

jel ima netko kakav prijedlog za sluške preko ebaya sa dobrom kvalitetom zvuka,a da su jeftine?

To bi trebao pitati na temama vezanim uz slušalice. Osim toga, što je tebi jeftino? I kakve slušalice te interesiraju? Over-ear, on-ear, in-ear? Otvorene, zatvorene, poluotvorene? Od velikih dosta su popularne ove, od in-ear slušalica nisam siguran - mislim da je popularan Xiaomi Piston, ali ne znam točno koja verzija (ima ih više i nisu iste kvalitete).

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
REAKTOR kaže...

Zanima me kad se nešto kupuje preko e-Baya svi govore da treba otvoriti  PayPal račun da se može kupovati.  Vidim na e-Bayu da postoji uz PayPal i opcija plačanje sa karticom . Šta je bolje onda PayPal račun ili  direktno na opciju plačanja preko kartice.

Zašto se bojiš PayPala?

 

gamer88 kaže...

jel ima netko kakav prijedlog za sluške preko ebaya sa dobrom kvalitetom zvuka,a da su jeftine?

To bi trebao pitati na temama vezanim uz slušalice. Osim toga, što je tebi jeftino? I kakve slušalice te interesiraju? Over-ear, on-ear, in-ear? Otvorene, zatvorene, poluotvorene? Od velikih dosta su popularne ove, od in-ear slušalica nisam siguran - mislim da je popularan Xiaomi Piston, ali ne znam točno koja verzija (ima ih više i nisu iste kvalitete).

 ja želim najeftinije slušalice sa odličnim zvukom ako netko ima iskustva sa time i želi ih sa e-baya jer su jeftinije za 70%. Obične ili bluetooth slušalice ne ove velike pogotovo sad po ljeti uši mi se skuhaju

10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
REAKTOR kaže...

Zanima me kad se nešto kupuje preko e-Baya svi govore da treba otvoriti  PayPal račun da se može kupovati.  Vidim na e-Bayu da postoji uz PayPal i opcija plačanje sa karticom . Šta je bolje onda PayPal račun ili  direktno na opciju plačanja preko kartice.

Zašto se bojiš PayPala?

 

gamer88 kaže...

jel ima netko kakav prijedlog za sluške preko ebaya sa dobrom kvalitetom zvuka,a da su jeftine?

To bi trebao pitati na temama vezanim uz slušalice. Osim toga, što je tebi jeftino? I kakve slušalice te interesiraju? Over-ear, on-ear, in-ear? Otvorene, zatvorene, poluotvorene? Od velikih dosta su popularne ove, od in-ear slušalica nisam siguran - mislim da je popularan Xiaomi Piston, ali ne znam točno koja verzija (ima ih više i nisu iste kvalitete).

 Ma ne bojim se PayPala nego sam samo pitao koja je razlika između te dvije opcije plaćanja i šta je bolje.

16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
REAKTOR kaže...
Ma ne bojim se PayPala nego sam samo pitao koja je razlika između te dvije opcije plaćanja i šta je bolje.

PayPal. Ako koristiš debitnu karticu, podesi si da ti konverziju obavlja banka - mislim da imaš upute u prvom postu ove teme ili u prvom postu teme o PayPalu.

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Za par dana mi istice rok do kad  mi je trebao doci item, pa me interesira kad pokrecem refund trebam li prije toga poslat kakvu poruku

selleru ili kad prodje zadnji dat odma mogu isti dan traziti refund jer neda mi se vise cekati paket, znam da ima fora da mi produzi taj rok,

ali mi je nebitno, ako mi dode paket nije mi problem platit, a i kao sto sam rekao predugo sam cekao, nikad nisam cekao paket duze od

mjesec dana, a ovom se blizi dva mjeseca.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kontaktiraj ga prvo i pitaj da li bi napravio refund zbog roka. Možeš i tamo u onom podmeniju kliknuti I didn't receive it i otvoriti case gdje ćeš imati izbor da ti vrati pare ili hoćeš proizvod nakon čega će prodavač imati određeni rok do kojeg mora odgovoriti.

Ovo s čekanjem je problem naše pošte jer imaju golemih problema sa poštarima, tj. nedostatku istih. Nikad gore nije bilo po tom pitanju barem ovdje gdje ja živim. U zadnjih mjesec-dva 4 casea sam otvorio nakon kojih su mi svi vratili novac a ja im obećao da ću im vratiti kad/ako stignu. Jučer me odjednom dočekalo 5 paketa doma, neke čekam od studenog i jednom tipu iz ENG sam već vratio novce, paket trebao stići do 17.1. Baš se čovjek ugodno iznenadio kad sam mu se javio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 17:55 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice