eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.066.569
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kod mene nedavno zaposlili dva poštara tak da sad nakon dugo vremena svaki dan ide poštar. Al opet, radno mjesto mi je na trgu koji ima 20-ak kućnih brojeva i doslovno se spaja s mojom ulicom al tam ne dolazi svaki dan. Ko će znat više te njihove rute...
6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

pozdrav 

 

Imam pitanje u vezi moje posiljke, uglavnom stigla je u HR, sad je dva dana u Zagrebu, a jucer je stigla druga i odmah je proslijedena na moju adresu , jeli ovo normalno ili?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 10:29 (Nem012).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Nem012 kaže...

...Imam pitanje u vezi moje posiljke, uglavnom stigla je u HR, sad je dva dana u Zagrebu, a jucer je stigla druga i odmah je proslijedena na moju adresu , jeli ovo normalno ili?

Moguće da ćeš dobiti poziv za slanje računa carini ako se radi o itemu sumnjive cijene. Meni je slično bilo kod zadnje narudžbe. Najbolje što mi je par tjedana ranije prošla bez provjere narudžba od 35$ i stigla mi bez zadržavanja. A za item od 15$ su mi slali poziv za dostavu računa.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Neće, piš "insert item into domestic bag" što znači da je prošlo carinu iliti spremno je za dostavu, al iz kojeg razloga nije poslano dalje to treba njih pitat.
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Otvorio sam jedan case jer sad je proslo dva mjeseca od kad cekam, seller mi je dao tracking number koji sam provjerio na deset stranica

i na svakoj pise da je preuzet paket prije dva mjeseca i dalje nema nista.

Paket je vrijednosti 150kn pa sam ocekivao da ce mi barem pracenje radit jer uvjek za skuplje stvari koje narucim sve detaljno vidim di je paket, a ovaj tracking je isti kao i kad narucim nesto za 1 dolar.

Seller mi je odgovorio da su teskom mukom nasli paket i nalazi se u sortirnom centru kod nas i pita da pricekam 2 tjedna dok ne stigne.

Sad me zanima na koji je on nacin utvrdio da je paket u hr, a ja ne mogu i trebam li sad poslati neku poruku da cu pricekati jer ovako i onako

moram opet narucit istu stvar, a jednostavnije mi je pricekt mozda mi i dodje u to vrijeme.

Mogu li samo case ostaviti otvoren i ako ne dodje onda se javim ebayu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

seller mi je dao tracking number koji sam provjerio na deset stranica

i na svakoj pise da je preuzet paket prije dva mjeseca i dalje nema nista.

Jedina za tebe mjerodavna stranica je http://ips.posta.hr

 

Pa bi bilo korisno da ovdje nabaciš screenshot te stranice (možeš ukloniti tracking broj sa screenshota ako te muči privatnost).

 

razor1234 kaže...

Seller mi je odgovorio da su teskom mukom nasli paket i nalazi se u sortirnom centru kod nas i pita da pricekam 2 tjedna dok ne stigne.

Prema opisu dalo bi se pretpostaviti da ti je prodavač dao lažni tracking broj (tj. nečiji tuđi tracking broj) pa sad kupuje vrijeme. BTW koliko je vremena prošlo od toga kad ti je označio da je poslao paket i navodnog datuma preuzimanja paketa? To je paket iz Kine ili odakle?

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Na ips posti nista ne prikazuje, krivi je broj, a na track 17 pise ovo:

2018-01-25 13:53

China, Shipment data received

2018-01-25 04:00

Bantian Longgang District SZ, China, SUBMITTED

 

A paket je narucen 24.01., znaci kao sljedeci dan je odma preuzet.

Seller ima 99.5 feedback i 150000 prodanih stvari, jedino je problem sto sam jedini ja kupio tu stvar jer

je bila jeftinija od drugih sellera za 8 dolara i nakon par dana sam vidio da je promijenio cijenu pa sad ima kao i svi ostali.

Zbog toga se i bojim da mozda nije ni poslao da nebude u minusu, ali ne kuzim zasto bi zavlacio ako nije ni posalo paket, kakve on ima koristi od toga?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
I di tu piše da je paket preuzet prije dva mjeseca?
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Na ips posti nista ne prikazuje, krivi je broj, a na track 17 pise ovo:

Zajebi ostale. Ako ništa ne piše na ips.posta.hr, onda znači da ti nije dao međunarodni tracking broj (nadam se da si pročitao FAQ).

 

razor1234 kaže...

Na ips posti nista ne prikazuje, krivi je broj, a na track 17 pise ovo:

2018-01-25 13:53

China, Shipment data received

2018-01-25 04:00

Bantian Longgang District SZ, China, SUBMITTED

Ako je to sve piše, to onda znači da paket nije ni poslan iz Kine.

11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Krivo sam se izrazio, mislio sam da je preuzet od strane kineske poste prije skoro dva mjeseca.

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pročitaj moj post od prošlog tjedna....

Nemoj se čuditi, ako je meni iz Engleske ''putovao'' 2 mjeseca kako neće neki iz Kine. Pod navodnicima je riječ putovao jer ti 99% vjerojatno sjedi u našoj predivnoj pošti. Imao sam takav paket gdje je pisalo da je stigao u mjesto i da ga samo treba dostaviti i tako stajalo preko mjesec dana dok ga nisu u našoj pošti odlučili dostaviti  Netko s tolikim pozitivnim feedbackom sumnjam da bi išao nekog zajebat, oni žive od dobrog feedbacka.

 

Moj savjet ti je da skoćiš do pošte i pitaš ima li što na tvoje ime i zamoli neka potraže. Tako sam ja u 12. mjesecu napravio jer mi je već bilo dosta čekanja. Ostavio sam im broj moba i vidi čuda, zovu me sutradan i kažu da imaju 4 paketa za mene. Slučajno, ne bih rekao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 19:31 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ja sam iz malog mjesta tako da sa posiljkama nikad nisam imao problema, uvjek je sve redovno stizalo i dosad imam ne ebayu

90 kupljenih stvari i ovo je prvi put da cekam skoro dva mjeseca.

Uvjek je stizalo u roku dva, tri tjedna, znam da je nedavno bila kineska nova godina, pa i da se nakupi toga kod nas u posti, ali da imam

pravi tracking number i da tocno vidim da je negdje kod nas onda mi nije problem cekati,

ali ovako otprilike kalkulirati jer je poslano ili nije mi je glupo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nisam ni ja imao problema, ni moj frend koji je od tamo kupio već valjda 1000 stvari. Od jeseni raspad sistema, ne posvuda ali negdje je doslovno. Nije ovo slučajno.

Ja dobio opomene prošli mjesec za neke račune jer ih nisu dostavili ili nije imao tko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo pitanje za ekipu koja ima više iskustva, zanima me samo je li to normalno ili kako.

 

Uglavnom, tražio sam jedan item, i našao, bio je cca 18$, i kliknuo sam na make an offer, i ponudio 15$, ali za 2 komada. Na kraju sam dobio nazad ponudu u kojoj piše 19.50. I na brzinu odem pogledati taj item, i vidm da je cijena sada 19.70$. Je li to neka normalna situacija, ili me seller pokušava farbati?

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
turbojc kaže...

Uglavnom, tražio sam jedan item, i našao, bio je cca 18$, i kliknuo sam na make an offer, i ponudio 15$, ali za 2 komada.

Znači, ponudio si mu 15 dolara po komadu, dakle ukupno 30 dolara. Pitam da ne bi bilo zabune.

 

turbojc kaže...

Na kraju sam dobio nazad ponudu u kojoj piše 19.50. I na brzinu odem pogledati taj item, i vidm da je cijena sada 19.70$. Je li to neka normalna situacija, ili me seller pokušava farbati?

Možda je dobio bolje ponude u međuvremenu, možda te pokušava navući na višu cijenu. Nitko te ne tjera da pristaneš.  Ne znam koliko si imao posla s Kinezima - pokušat će zaraditi bilo gdje, bilo kad, na koji god način mogu. I ne je*e njega 5% to što je sad tebe vjerojatno izgubio kao kupca - ima ih još hrpa drugih.

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Tako je, dobro me pratiš.


Konkretno, radi se o lug nutsima, običnim šarafima za felge, kupuje se masovno, i što kažeš, obična kap vode u moru sam ja za njega.
Ali sam se baš iznenadio.

Znam da mi je jedan poslao neke šare u vrijednosti cca 10ak dollara kada ih nisam dobio u roku 2.5 mjeseca, što je baš bilo korektno, ali izgleda da ih ima i opakih.

Tražimo dalje haha.
Optimizam je nedostatak iskustva.
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Uvijek kod bidanja na početku treba si odrediti do koje cifre si spreman ići tj. sam procjeniti koliko za tebe taj predmet vrijedi i držati se toga. Ako misliš da je 19.50 previše odustani i to je to. Sad može biti da te prodavač navlači ali i da je dobio bolju ponudu. Prije koji mjesec sam bidao za miša i rok je bio 2 tjedna, s trojicom sam se ''nadigravao'' prvih 5 dana i onda je stalo. Mislio sam da će na kraju biti povećavanja ili navlačenja ali ništa, dobro je ispalo za mene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Je li seller ima samo jedan miš u ponudi, ili više?

Jer su ovo šeme kao ledice npr, možeš 100 komada naručiti, tako da svi naručuju i uzimaju. Da je to jedan seller koji ima jedan item pa bih i rekao, ali ovako mi nema smisla da to radi, iako kužim da i oni vole podmuklo malo, jbg, pare :D
Optimizam je nedostatak iskustva.
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jedan miš je bio u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozz,vkupio bi mis s ebaya za 40 dolara a lik je iz UK, pa dali placam porez ili ne? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

ako je iz uk,nista neplacas dodatno...

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
HolyPotato kaže...

Pozz,vkupio bi mis s ebaya za 40 dolara a lik je iz UK, pa dali placam porez ili ne? 

Čim postavljaš takvo pitanje znači da nisi pročitao: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Pročitaj, da ne bi poslije bilo "nisam znao, nisam htio". 

15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da li je netko koristion USPS Express mail international za shipping i kakva su iskustva da li je bolji od fedex-a,

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dobar dan. Javlajm vam se ponukan ljutnjom posto vec nekoliko paketa koje sam narucio s UK E-Baya, nisu jednostavno stigli. Do sada sve sto sam narucivao, a narucivao sam puno toga, sve je doslao na vrijeme. Otkada sam narucio neke stvari od otprilike pocetka drugog mjeseca (veljaca), stigao mi samo jedan paket od ukupno njih 4, i to me strasno ljuti. Ok, bio sam spreman i cekati dulje od vremena predvidjenog za isporuku, ali nis od toga. Shvacam da je bilo i problema s letovima radi snijega, ali lose vrijeme je odavno proslo, a mojih stvari nema.  Najlakse je zatraziti refund, ali htio bih da mi dodju stvari koje sam narucio, a njima niti traga. Bio sam u posti i tamo nemaju nista. Ima li tko slicnih iskustava? Hvala i svima sretan Uskrs.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
jurica_m kaže...

Dobar dan. Javlajm vam se ponukan ljutnjom posto vec nekoliko paketa koje sam narucio s UK E-Baya, nisu jednostavno stigli.

Naručio si pakete iz VB ili iz Kine? Pretpostavljam iz Kine...

 

jurica_m kaže...

Otkada sam narucio neke stvari od otprilike pocetka drugog mjeseca (veljaca), stigao mi samo jedan paket od ukupno njih 4, i to me strasno ljuti. Ok, bio sam spreman i cekati dulje od vremena predvidjenog za isporuku, ali nis od toga. Shvacam da je bilo i problema s letovima radi snijega, ali lose vrijeme je odavno proslo, a mojih stvari nema.

Zato doplatiš za tracking, pa ne samo da vidiš gdje ti se paket nalazi i možeš pretpostaviti kad će stići, nego si i zaštićen ako ti ne stigne jer se vidi da ti nije stigao, odnosno prodavač vidi da ga ne muljaš. Ili naručuješ preko AliExpressa gdje prodavači daleko ćešće samoinicijativno daju tracking broj.

 

jurica_m kaže...

 Najlakse je zatraziti refund, ali htio bih da mi dodju stvari koje sam narucio, a njima niti traga. Bio sam u posti i tamo nemaju nista. Ima li tko slicnih iskustava?

Čekaš. Ili zatražiš refund ako ti istječe rok za to. Pa ako ti poslije paket stigne, vratiš prodavaču lovu. Nije prodavač kriv što tebi paket nije stigao.

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Svi paketi su naruceni iz UK i stizu mi preko Royal maila. Uglavnom, nikad nisam imao nikakvih problema osim do sada. Ponukan iskustvom na temelju prethodnih kupnji, narucivao sam proizvode kao i do sada. Vjerujem da su paketi poslani, posto narucujem od tzv. provjerenih sellera i citam opcenito komentare. Ociti je problem u necem drugom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pusti ti poštu i što oni kažu da kod njih nema ništa. Ja osobno njima više NIŠTA ne vjerujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Poanta je da je gotovo sigurno kod njih jer je naša pošta u banani a na tebi je da čekaš jer nemaš drugog izbora. Nije slučajno da hrpi ljudi kasne paketi po mjesec-dva iz države iz koje su prije dobivali pakete redovito u roku tjedan dana. Aj ok, neću više o čemu već praktički svi znaju.... A to za bicikl i taxi ne bih komentirao. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 14:32 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, znam da nije mjesto za moje pitanje ali ja cu postati ovdje pa ako moze netko od admina da prebaci u odgovarajucu temu.

 

Naime, sa njuskala bi nesto prodao, nevezano sad sta.. slanje bi obavio u Englesku, opet nebitno.. Preko njuskala nisam nikada prodao nesto da sam slao, uplata na racun i slicno vec samo osobna primopredaja i lova na sunce. 
Zanima me kada bi sad to nesto prodao, i taj netko mi mora uplatit pare na racun, KOJE podatke ja dajem osobi na mail da uplati pare? Koje podatke sa kartice saljem? Pitam jer znam da nesto ne smijem pisat, nesto smijem itd, ne kuzim se pa zato pitam...

Hvala i Sretan Uskrs :D :)

 

ps. EDIT: inace, noob sam nemojte bacat hejt, ko je voljan pripomoc neka pise, ko nije nek ne pise i rijeseno. 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 16:58 (Dudu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
IBAN, ime i prezime, eventualno adresa.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice