eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.433
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
narucio sam jucer masku za mob. i sad mi pise dostava 15.7-20.8 dal je normalno da se toliko dugo ceka?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pacoo kaže...
narucio sam jucer masku za mob. i sad mi pise dostava 15.7-20.8 dal je normalno da se toliko dugo ceka?

Doći će kad dođe. Oni radije stave daljnji datum da onda nemaju problema s tim "moralo je doći do tak i tad, a nije". Stvari tipično dolaze za oko 3 tjedna, ali oscilacije mogu biti velike - nešto može doći za deset ili četrnaest dana, nešto za mjesec ili mjesec i pol. Za maskicu se ne sjećam - sjećam se samo da su mi kaljena stakla putovala dugo jedno mjesec dana, drugo mjesec i pol. Ono što je s međunarodnim tracking brojem, pogotovo ako je malo veće, nerijetko i prije stigne. A male paketiće lako zagubiti. 

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pacoo kaže...
narucio sam jucer masku za mob. i sad mi pise dostava 15.7-20.8 dal je normalno da se toliko dugo ceka?

Još ti je to i malo vremena. Dok sam bio naručivao jednu masku u prvom mjesecu pisalo da bi trebalo doći do kraja ožujka. Misliš da je stigla do onda? Negdje sredinom travnja stigla, ne mora značit da će i tebi tako dugo ali se pripremi jer ebay je koma po tom pitanju postao. Hrpu stvari sam tako čekao, zato sam ebay i otpisao i prešao na Ali. Još čekam samo jednu stvar s ebaya naručenu 30.4., doći će, samo se pitam kad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 21:10 (vrinho).
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kako isključit prijavu putem mobitela, svaki put mi traži da šaljem kod na mobitel, nemogu se uopće prijavit više sa svojom mail adresom i lozinkom, vec moram stisnit da mi šalje kod na mobitel, i sa tim kodom se mogu jedino prijavit.

 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ako se radi o Google računu, onda ugasis 2 factor authentication u postavkama.
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dva pitanja, ako netko zna!

 

1) Naručio sam PS4 kontroler, da bi se dogodilo ovo par dana nakon što su novci sjeli: https://i.imgur.com/hHQFK5s.png. Da li se moram bojati da seller nije poslao item? Da li da ga odmah kontaktiram ili da odmah refundam? ( e i da, ovo mi se po prvi put dogodilo - kad sam kupio item, seller nije odmah prihvatio novac nego tek nakon 2 dana, valjda je morao ručno confirmati transakciju - to mi zvuči fishy as fuck? )

 

2) Stigao mi je paket iz Amerike, više se ne sjećam da li sam naručio s eBaya ili s nekog drugog sitea. Uglavnom, dobio sam pismo od porezne gdje traže "odgovarajući dokaz o vrijednosti robe"/izjavu o vrijednosti robe. Da li da im pošaljem oboje ili samo trebam poslati "račun" koji sam dobio na mail pri narudžbi ( u ovom slučaju, email adresa im je 10004.zagreb@posta.hr ). E i da, sam artikl je bio 70 dolara, a shipping je bio 40 - da li to znaci da ce mi svejedno opaliti carinu?

 

Zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 2:35 (ormar).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
1) otvori case za povrat para

2) nije porezna već carina. šalji screenshot s paypala di se vidi koliko si platio
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
ormar kaže...

2) Stigao mi je paket iz Amerike, više se ne sjećam da li sam naručio s eBaya ili s nekog drugog sitea. Uglavnom, dobio sam pismo od porezne gdje traže "odgovarajući dokaz o vrijednosti robe"/izjavu o vrijednosti robe. Da li da im pošaljem oboje ili samo trebam poslati "račun" koji sam dobio na mail pri narudžbi ( u ovom slučaju, email adresa im je 10004.zagreb@posta.hr ). E i da, sam artikl je bio 70 dolara, a shipping je bio 40 - da li to znaci da ce mi svejedno opaliti carinu?

Pročitaj: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Bok ekipa.

Zadesio me problem sa kupovinom na Ebay-u, pa ovdje tražim savjet/pomoć glede toga.

1.7.2018 sam kupio jedan predmet u vrijednosti 14$ od prodavača koji je imao 100% reputaciju .

Prodavač je iz Kine.

Sutradan sam dobio email od Ebay-a u kojem piše:

 

The listing you're interested in is no longer available.

We're writing to let you know that we've removed an item you recently won.

Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Centre. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases.

 

Odmah sam probao otkazati kupovinu, kontaktirati prodavača pa i PayPal, ali zasad nema odgovora sa nijedne strane.

PayPal mi je doduše poslao email te savjetuju da problem riješim sa prodavačem.

Naravno, prodavač ne odgovara na poruke.

Probao sam na Ebay-u u njihovom Resolution Centru pokreniti postupak povrata novca ili otkazivanja kupovine, ali sve šta tamo imam je razna tekstualna pomoć/savjeti ili me prosljedi na formular u kojem mogu poslati poruku prodavaču.

U međuvremenu prodavač više nije registriran na Ebay-u tako da do njega ne mogu doći.

 

Ima li negdje na Ebay-u opcija da se direktno njima poažlim, a ne prodavaču?

Nigdje ne mogu naći takvu opciju.

 

Hvala na odgovorima.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, samo jedno kratko pitanjce za one koji znaju: već par mjeseci nisam ništa kupovao s ebaya i sličnih stranica, a vidio sam prije koji mjesec da je Paypal ažurirao uvjete korištenja i navodno se trebala početi plaćati neka naknada za sve transakcije iz Hrvatske i još nekih zemalja.. Međutim čitam ovo i ne vidim nikakve velike naknade (sjećam se da je ono trebalo biti dosta velika naknada, a ne ovih par posto što se spominje tu). Jel se to na kraju realiziralo ili ne?
Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ja sam nedavno kupio preko ebay-a i nije bilo nikakve naknade.

15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Moze neko linkat ako zna "sprej" za prasinu iz pc-a? Postoji li tako sta?

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dudu kaže...

Moze neko linkat ako zna "sprej" za prasinu iz pc-a? Postoji li tako sta?

Potražiš air duster.

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nisam nikad kupovo preko ebay, ali posto mi je djevojka u Americi i da mi ne kupuje nesto sto mi ne treba, dog. sam se s njom da kupi neke komponente. Htio bi GTX 1050 4gb i i7 2600k. Nasao sam neke oglase sa tim komponentama. Na koje stvari treba da obratim paznju najvise , posto bi to bilo prvi put da kupujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sa ebaya sam narućio kočnice za bicikl,došlo me 200$,ukratko paket je išao dhl-om i na paketu piše gift.Trenutno stoji na carini HP,pdv i carina mi ne gine?

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pročitaj FAQ.
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
PiDzI kaže...

Nisam nikad kupovo preko ebay, ali posto mi je djevojka u Americi i da mi ne kupuje nesto sto mi ne treba, dog. sam se s njom da kupi neke komponente. Htio bi GTX 1050 4gb i i7 2600k. Nasao sam neke oglase sa tim komponentama. Na koje stvari treba da obratim paznju najvise , posto bi to bilo prvi put da kupujem

Gledaj:

 1. da prodavač ima prodano dosta stvari (možda kod tebe nemoguće jer će rabljene PC komponente prodavati privatne osobe, a ne firme)

2. da prodavač ima veliki postotak pozivitnih ocjena (po mogućnosti 100%)

3. prave slike proizvoda koji prodaje, a ne nešto "skinuto s interneta"

 

Ali:

4. kaj god bilo, zaštićen si PayPalom pa i ako nešto krene po krivu dobijaš lovu natrag

5. Vjerovao ili ne, kod ovakvih komponenti sam ponekad na Njuškalu pronašao povoljnije stvari nego preko e-baya! (Na žalost, na Njuškalu si manje zaštićen nego preko e-baya, tj nabolje osobno preuzimanje, i obavezno garancija. Vidi slijedeću poruku u temi)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 22:35 (CyberDemonVZ).
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
4. kaj god bilo, zaštićen si PayPalom pa i ako nešto krene po krivu dobijaš lovu natrag

PalPal ga ne štiti od grafičke kartice grijane u pećnici. 

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
CyberDemonVZ kaže...
4. kaj god bilo, zaštićen si PayPalom pa i ako nešto krene po krivu dobijaš lovu natrag

PalPal ga ne štiti od grafičke kartice grijane u pećnici. 

 

EDIT: Kupuj kartice kod naših oglašivaća s valjanom garancijom.

 

Eto :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kupujem proizvod iz Amerike koji kosta 180$, sa 50$ dostave. Jos mi pise i import charges 39$. Jel ovaj import charges pokriva carinjenje u Hrvatskoj i hoce li mi Hrvatska carina jos nesto naplatiti?

Youtube kanal: https://www.youtube.com/user/MyBalkanGaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
hrci24 kaže...

Kupujem proizvod iz Amerike koji kosta 180$, sa 50$ dostave. Jos mi pise i import charges 39$.

A odmah ispod toga piše: "No additional charges on delivery."

 

hrci24 kaže...

Jel ovaj import charges pokriva carinjenje u Hrvatskoj i hoce li mi Hrvatska carina jos nesto naplatiti?

Da, to pokriva sve.

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav da li neko moze preporuciti nekog dobrog i pouzdanog posrednika za kupnju preko ebaya ili opcenito online narudzbu koji ne uzima proviziju, bilo je vec par emalova od tih ljudi na forumu ali nemogu naci trenutno,pa ovim putem pitam sad da li neko zna,hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ne sjećam se da sam to vidio. Kak onda to funkcionira ako ne uzima proviziju? Zašto to onda uopće rade?

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Barracuda727 kaže...

Pozdrav da li neko moze preporuciti nekog dobrog i pouzdanog posrednika za kupnju preko ebaya ili opcenito online narudzbu koji ne uzima proviziju, bilo je vec par emalova od tih ljudi na forumu ali nemogu naci trenutno,pa ovim putem pitam sad da li neko zna,hvala

 Vrlo neobično pitanje. Nisam ništa takvo vidio ni čuo.

Javi ovdje ako pronađeš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav da evo nasao sam dvojicu onlinekupnja@gmail.com i pro-buyer@hotmail.com i to u starim emailovima,nisam se prije mogao sjetiti,odlicni su,preporuke od mene osobno,uzimao dosta stvari vec preko njih, sve objasne ,brzi s odgovorima, pa jednostavno ne uzimaju proviziju,nades si sto hoces posaljes im link provjere kolko ti je cijena sa postarinom,i to je to ,uplatis im na paypal i oni ti naruce na tvoju adresu,ako dode do zastoja paketa rjesavaju bez problema,velim bitno je samo da ta stranica salje za Hrvatsku,ako nije ebay....provjereno...

 

onlinekupnja@gmail.com 

 

pro-buyer@hotmail.com

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Barracuda727 kaže...

Pozdrav da evo nasao sam dvojicu onlinekupnja@gmail.com i pro-buyer@hotmail.com i to u starim emailovima,nisam se prije mogao sjetiti,odlicni su,preporuke od mene osobno,uzimao dosta stvari vec preko njih, sve objasne ,brzi s odgovorima, pa jednostavno ne uzimaju proviziju,nades si sto hoces posaljes im link provjere kolko ti je cijena sa postarinom,i to je to ,uplatis im na paypal i oni ti naruce na tvoju adresu,ako dode do zastoja paketa rjesavaju bez problema,velim bitno je samo da ta stranica salje za Hrvatsku,ako nije ebay....provjereno...

Kakve koristi oni imaju od toga? To što pišeš nema smisla. Što će ti uopće posrednik kad imaš PayPal i možeš sam naručiti?

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

nemam paypal i nerazumim se u to niti mi se neda s tim zajeb..., ovi su ipak strucni bave se tim godinama i odma te upozore ako je stranica sa koje uzimas fake,tako da provjeri sam ako meni ne vjerujes...

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Barracuda727 kaže...

 

 

onlinekupnja@gmail.com 

 

pro-buyer@hotmail.com

 Kad pretražujem prvu adresu po netu dobijem ovaj link:

 

A kad pretražim drugu, onda su linkovi na "How to spot scam on e-bay shopping" 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

posalji covjeku email i pitaj sve sto te zanima ne trolaj bezveze ....ako i dalje ne vjerujes naruci si nesto s ebaya ili od kud vec zelis preko njega za par dolara pa ces vidjet...

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Što svi u zadnje vrijeme šalju preko Yanwen-a? Dva puta sam naručio nešto što je bilo poslano preko njih i dok je jedan paket stigao, drugi se izgubio, pa sam dobio refund. Sada sam opet nešto naručio i nadam se da mi neće opet izgubiti paket.

 

Najgore mi je kada napišu da šalju s nekom drugom poštom, pa se iznenadim kad mi pošalju tracking number.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice