eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.064.213
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ako u aplikaciji ebay-a označim "item location europe" dali su tada svi filtrirani itemi bez carine i PDV-a, ili postoji još neki dublji način provjere, osim kontaktiranja sellera?

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ispod itema ti piše lokacija odakle šalje, tako filtrirani su iz EU_a, nemam dublje.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
Luc989 kaže...

Ako u aplikaciji ebay-a označim "item location europe" dali su tada svi filtrirani itemi bez carine i PDV-a, ili postoji još neki dublji način provjere, osim kontaktiranja sellera?

Dobro provjeri što piše u opisu proizvoda. Ako i dalje dvojiš, kontaktiraj prodavača.

 

Čak i ako sve bude naizgled dobro, svejedno se može dogoditi da pošalje iz Kine ili iz tranzicijskog skladišta.

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Hvala.
Što mogu napraviti u tom slučaju, npr. da pitam sellera dali šalje iz EU i on mi kaže da da, i onda se desi suprotno, dali me tu ebay štiti ili ne?(ili kako provjeriti dali šalje iz tranzicijskog skladišta).
Luc
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Onda se situacija komplicira. Ne znam je li se netko nedavno suočio s takvom situacijom. Mislim da kad je prije bilo problema da su ljudi odbili preuzeti pakete i onda otvorili case na PayPalu.

 

U osnovi kriv je prodavač jer je lažno predstavio svoj proizvod, ali to opet znači da ćeš se morati navlačiti s eBayem. Bilo bi fakat dobro da pošalješ privatnu poruku i tražiš neka ti potvrdi da nećeš platiti porez carini, jer onda imaš i esplicitni dokaz.

 

Osobno nisam imao takve probleme - ako je netko napisao da je paket u Europi, onda je i poslao iz Europe.

15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, treba mi pomoć od nekog tko ima iskustva sa ebay kupovinom. Našao sam laptop na ebaydotcom, adresa na koju šaljem laptop je u USA.

Paypal mi ne prolazi kao način plačanja, a ni visa kreditna kartica. Kada probam platiti visa karticom sve prođe uredu, order bude na listi, ali nakon

nekog vremena javi "This order was not successful. Order cost has not been included in the total amount.", i narudžba je otkazana.

Zanima jel moguće tako naručiti na USA adresu?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:36 (Jovice).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Kak misliš da skida postotak od iznosa? Cijena ti je drugačija u ovisnosti o metodi plaćanja koju si odabrao?

 

Ako se ne varam (dugo već nisam ništa kupovao preko eBaya), ako išta skida, to skida od strane prodavača, ne kupca. Ako će tebe negdje "oštetiti", to će biti prilikom konverzije valuta. Zato si račun na PayPalu moraš podesiti tako da ti konverziju valuta radi tvoja banka.

 

Zapravo je i tebi u interesu plaćati PayPalom, jer broj kartice ostaviš jednom (PayPalu i nikome drugome) te još možeš aktivirati zaštitu na PayPalu recimo ako propadne case na eBayu, ili ga zakasniš otvoriti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:37 (Jovice).
6 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:36 (Jovice).
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kontam uzet ovaj ps4 slim sa ebay, znači nikad nisam kupovo sa ebay, može li neko provjeriti ovaj link i reći mi da li je ovaj prodavač siguran i da mi kažete koliko to treba da stigne iz amerike do nas i da li je dostava samo 40$ il to više izađe?

 

https://www.ebay.com/itm/PlayStation-4-1TB-Marvels-Spider-Man-Console-Bundle/123486269567?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3D186742113efc48a6bf4945f7cda9acc3%26pid%3D100623%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D302948449591%26itm%3D123486269567&_trksid=p2047675.c100623.m-1#shpCntId

Be Water My Friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Tu si pročitaj ali mislim da ti ne bi ginula još carina i PDV.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
bruslii kaže...

Kontam uzet ovaj ps4 slim sa ebay, znači nikad nisam kupovo sa ebay, može li neko provjeriti ovaj link i reći mi da li je ovaj prodavač siguran i da mi kažete koliko to treba da stigne iz amerike do nas i da li je dostava samo 40$ il to više izađe?

 

https://www.ebay.com/itm/PlayStation-4-1TB-Marvels-Spider-Man-Console-Bundle/123486269567?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3D186742113efc48a6bf4945f7cda9acc3%26pid%3D100623%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D302948449591%26itm%3D123486269567&_trksid=p2047675.c100623.m-1#shpCntId

 na toliko feedbackova ima 98.5% feedback što je u redu, plaćaj sa paypalom pa nema brige, za carinu ćeš saznat tek...See import charges at checkout

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pametnije onda ovdje u Hrvatskoj kupiti za oko 2200kn, ili čak možda bude šta sad za crni petak?
Be Water My Friend
16 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

a ćak kad bi i htio kupit nemožeš jer je rasprodano.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

S obzirom da je to sve što taj seller prodaje i da nije dobio još ni jednu ocjenu - fake je.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jel gdje piše da je to originalni kontroler? Koliko ja vidim, piše da je to 100% plavi kontroler. 

 

Pažljivo pročitaj: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozz, imam problem, ovo mi pise u trackingu:

 

2018-10-19 Location:CN Status:Shipment picked up

2018-10-20 Location:CN Status:Arrived at Sort Facillty

2018-10-22 Location:CN Status:Flight dispatched;destination: Croatia

2018-10-24 Location:Croatia Status:Arrived at Sort Facility Croatia

2018-10-29 Location:Zagreb Status:Arrived at Sort Facility Zagreb

 

2018-10-30 Location:Zagreb Status:Item being handed by local courier, tracking ended.
estimated delivery  7-15  days

 

Znaci meni jos uvijek nije dosao paket, a ovi u trackingu nisu napisali ko ce dalje preuzeti i dostaviti posiljku u HR (Hrvatska Posta, Overseas, ili ko vec) niti su dali neki drugi tracking broj.

Zanima me koga da onda kontaktiram u vezi te posiljke? Postu? Carinu? Da zovem sve lokalne dostavljace i pitam za posiljku?

 

Jeli moguce da ovi u trackingu lazu i da mozda posiljka nije jos ni poslana?

Moguce je takoder da se uopce ne radi o mojoj posiljci, jer ebay daje tracking broj a couriera navodi kao "Other Tracking", a ja sam nakon malo guglanja i trazenja svog broja po tracking stranicama nasao da je courier DHT Express i kod njih naso gore navedeni tracking update.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Akrohail kaže...

 

 

Jeli moguce da ovi u trackingu lazu i da mozda posiljka nije jos ni poslana?

Moguce je takoder da se uopce ne radi o mojoj posiljci, jer ebay daje tracking broj a couriera navodi kao "Other Tracking", a ja sam nakon malo guglanja i trazenja svog broja po tracking stranicama nasao da je courier DHT Express i kod njih naso gore navedeni tracking update.

 

 

 Njihov traking završava kad avion sleti u ZG, dalje nema, naša pošta to preuzima, ali pošiljka nije registrirana i ide dalje kao obična pošta, s time da poštar kad donese naplati još 4,5kn.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Malo sam guglo taj DHT express jer prije nikad cuo za njih i cine mi se pomalo shady:

https://www.quora.com/Is-DHT-Express-a-real-courier-with-tracking-or-is-it-a-fake-service-used-by-sellers-to-falsely-pretend-they-shipped-the-product

https://www.reddit.com/r/londonontario/comments/731kyc/local_courier_for_dht_express/

 

Sad je pitanje jeli samo tracking info lazan i ja cu kad tad dobit paket, ili je ovo totalni fraud sto bi mi malo bilo cudno jer seller ima 99% positive feedback sa 140000 feddback score

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 12:49 (Akrohail).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nije lažan, ali pošiljka isto može nestati, zato postoji refund.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

imam pitanje vezano uz iteme koje određeni seller na e-bayu prodaje. Događa mi se da kada se sa računala logiram na e-bay i odem na sellera te pogledam sve njegove iteme koje prodaje izlista npr. 20 itema a kada istu stvar napravim u mobilnoj aplikaciji izlista ih nekoliko stotina?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

A koliko stranica seller ima kad se ulogiraš na kompu. 1.2.3.4............

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:05 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ima jednu stranicu tj. 20 komada artikla a na items for sale piše da ih je 266. U mobilnoj aplikaciji ih pokaže svih 266.

14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

A jesi skrolo do dna? Na prvoj stranici 20 itd.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:13 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Zbog čega ne daš link da sami vidimo o čemu se radi?

8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

ivo454 jesam, nema stranica

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:25 (peropirker).
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Neobično. Piše i na desktopu da Items for sale ima 266, ali kad klikneš, vidi ih se samo 20-ak. Ne znam, možda eBay ima mogućnost da se neki proizvodi prodaju samo preko mobilne aplikacije? Jesi probao surfati preko mobilne aplikacija pa si dodati u košaricu ono što ti je interesantno pa si košaricu pogledati na desktopu?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice